Skoči na vsebino

OKROG IRSKE


nemo

Priporočene objave

Lep potopis, hvala 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na karti vidim mesto Limerick, kar me spominja na pesmi Limerick's poem. Kratke zafrkantske pesmice kot npr. tale:

There was young man from Australia,
Who painted his arse like a dahlia.
The shape was OK,
he colours were gay
But smell was an absolute failure.

Se opravičujem za offtopic, mi je pa potopis zelo všeč in komaj čakam na penzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potopis sem končal in nič ne more več biti off-topic.

Zdaj se lahko začnejo debate, mnenja, vprašanja... tudi poezija. Konec koncev sem tudi sam vpletel Lorco...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, nemo pravi:

Potopis sem končal in nič ne more več biti off-topic.

:yea2:superca :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škotska je 1teden premal. Če greš za 3 tedne iz Slovenije z motorjem je več tako ne boš videl. Mi smo bili letos 8dni s familijo renta car in bi bil dodaten teden super.  

 

Moja želja z motorjem je Islandija. Ampak je tako presneto daleč :)

Odgovor se nanaša na pogovor na prvi strani :)

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, nemo said:

Najdaljša relacija na celem potovanju je bil povratek domov. Po neprespani noči na neudobnem trajektnem naslonjaču, sem opoldne, takoj po pristanku trajekta v luki Cherbourg – Octeville v Normandiji, krenil jugovzhodno, v smeri doma. »Pa da vidimo, do kam bom zmogel«, sem si rekel in dal gas. Če odštejem pet postankov za tankanje, nisem počival in sem prispel v Ljubljano nekaj pred četrto uro zjutraj. Torej, po 16. urah in 1650 kilometrih, sem odprl garažna vrata in eno pivo. Tisti dan (noč) je bilo prvo.

Bravo.... :yea2:

Lep potopis,hvala  (morda še ocena stroškov)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zanimiv potopis, prav užival sem ob branju. Kar nekaj let nazaj sem bil en teden na Irskem, ampak večino časa v mestih. Zato so mi te tvoje countryside podobe lepo dopolnile spomine...

Pa še eno vprašanje. Na enih fotkah, ko si kampiral, sem opazil precej velike lonce, kam si pa to vse spakiral? Pa saj bi lahko notri skuhal Irish stew za pol našega foruma:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/3/2018 at 11:43 AM, gift said:

Lepo...en del sem že bil sicer ne z motorjem :)

Koliko si plačal za trajekt?

 

 

Nekaj (malega) časa sem spremljal stroške, a sem kmalu odnehal. Ko si enkrat na poti, se prepustiš... 

Podatek o stroških je tudi zelo relativna kategorija. Nekdo porabi več na tem, nekdo drugi na onem.

Tisto železno pravilo še vedno velja: cca 100€ / dan, če ne prevoziš več kot 400km. Trajekti v tej ceni niso všteti. Tudi cene transferov so precej volatilne, najbolje je pogledati na site in definirati datum. To je najtočnejši podatek.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/3/2018 at 6:22 PM, izibajker said:

Zelo zanimiv potopis, prav užival sem ob branju. Kar nekaj let nazaj sem bil en teden na Irskem, ampak večino časa v mestih. Zato so mi te tvoje countryside podobe lepo dopolnile spomine...

Pa še eno vprašanje. Na enih fotkah, ko si kampiral, sem opazil precej velike lonce, kam si pa to vse spakiral? Pa saj bi lahko notri skuhal Irish stew za pol našega foruma:P

Imam nek komplet iz InterSporta, lonci gredo eden v drugega, znotraj je še prostor za kuhalnik. Pravzaprav sem kuhal bolj iz "gušta" in obujanja spomina na taborniške čase, ko sem bil v odredu Črnih krtov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/2/2018 at 2:27 PM, nemo said:

Če bom še kdaj potoval na Irsko, se bom osredotočil na severni del. Seveda je tudi južni del lep, a se na severu ponovi, prizori so povsod približno enaki.

Two je dobra informacija.

On 9/2/2018 at 3:06 PM, nemo said:

Če torej hočeš mlačno vodo, narediš mešanico v umivalniku ali kozarcu, če jo rabiš za umivanje zob.

Two se nardi pa tko:

Ss9gxzJ.thumb.jpg.c3105d183744deb43dd04227c803bd38.jpg

BRAVO za potovanje in potopis!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob ‎2‎.‎9‎.‎2018 ob 15:02, nemo pravi:

·       Najboljši zajtrk je bil, seveda, v hotelu v Newcastlu. Kot sem že omenil, sem se vozil po Severni irski, občudoval pokrajino… zanašal sem se, da bom »že nekje« našel B&B, taborjenje mi zaradi vlažnega vremena, ni dišalo. Na koncu se je izteklo tako, da sem šel prenočiti v 5* hotel za 140 funtov. Nek se vidi raskoš… Za zajtrk je bilo na voljo nešteto stvari, jaz sem ostal pri »traditional Irish breakfast«, na Severnem Irskem ga imenujejo »traditional Ulster«

ciAIYt.jpg

 

A uspeš posteljo sam toliko razmetat, al si imel pomočnico? :) :) :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!