Skoči na vsebino

Tipičen slovenski motorist


liliputput

Priporočene objave

vidim da se je tema kot predvidano sprevrgla v  mlatenje s tujim K.. po koprivah...

 

Ajde dejmo malce resnosti, glede na to koliko je ljudi z recimo A neomejeno kateogrijo v Sloveniji, bo morali anketirati skoraj vse, da bi dobili nek realen vzorec cca per tisoč ljudi. Ker če štejemo motoriste moramo upoštevati tudi tiste ki jih "pravi bajkerji" nimajo za motoriste, torej tiste ki se vozijo z quinggquije (al karkoli se imenuje nek kitajski čoper) do vaške gostilne, in tisti ki so si v neki želji ali krizi identitiete kupili motor ki ga samo 2x na letoi zvoskajo in operejo tankajo pa 1x letno...

Na kar bi verjento ugotovili, da je povprečje stvar statistike in je nato potrebno ali se za povprečnega motorista vzame mod, mediano ali povprečje. Torej ali tistega ki stoji na 50%, ali dejasnko tisto skupino ki zavzema največ ljudi...

Če tako vržem uč na okoli, vidim da je povprečni Slo motorist bolj tak z malo kilometri tam do 1500 letno,  ker je treba v službo, pa ženo ubogat, pa k maši.. in za motor ostane par vikendov na leto. 

Tako da ali je iskanje povprečnega Slo motorista ali povprečnega Motosvetovca?

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem res fajn moderator sem se odločil malo popucat v temo nespadajoče objave (in tiste, ki se na prve nanašajo - ja, tudi lastne) in ji dam še eno priložnost. Dajte se obnašat kot odrasli ljudje, ne kup dece v peskovniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jskrablin pravi:

. Dajte se obnašat kot odrasli ljudje, ne kup dece v peskovniku.

Mogoce pa je tipičen Slo motorist v srcu dete...Na motorju pa kot dete v peskovniku....

Popravljeno . Popravil sesir
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 tipičen slovenski motorist v real lajfu ni zatežen .. seveda pa se obnaša do drugih tako kot se oni obnašajo do njega.. biti tiho in prenašati vse , kar ti drugi naserjejo na glavo ni ravno vrlina .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/19/2018 at 10:12 AM, izibajker said:

Realen prerez slo moto skupnosti. Skoraj vse si zajel, morda manjkajo še vozniki skuterjev. Le teh je pri nas registriranih preko 30.000, kar je bistveno več kot katerekoli zgoraj omenjene "podskupine" motoristov...

Sicer zanimivo zastavljena tema. Ne vem pa, ali si skozi komentarje dobil kaj bolj jasno podobo o tem, kakšen je tipičen slo motorist, ali o tem, kakšen je tipičen forumski odziv, utrip...

Po moje v vsakemu nekaj teh lastnosti katere sem seveda napisal provokativno glede na ljudi, ki jih srečujem, 

Skuteristi oziroma vsi, ki pretikajo prestave z rokami oziroma jih stroj prestavlja avtomatsko niso motoristi.

Pri forumaših je pa isto že od začetka - nekateri pojejo preveč tablet brihtola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, liliputput pravi:

Skuteristi oziroma vsi, ki pretikajo prestave z rokami oziroma jih stroj prestavlja avtomatsko niso motoristi.

Pri forumaših je pa isto že od začetka - nekateri pojejo preveč tablet brihtola.

Se strinjam z obojim...

Z drugim se nas vecina,le,da nekateri napacno mnenje/svoj brihtol priznamo drugi slepo verjamejo v svoje.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

pa sm se nauču, da se je najbolj brigat zase .... 

:ninja:

 

Saj si se zame tudi...se v Soču pršu na kavo...Hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Saj si se zame tudi...se v Soču pršu na kavo...Hvala...

seveda k sm tipičen motorist in sem hotel tvojo ženo vidt :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

seveda k sm tipičen motorist in sem hotel tvojo ženo vidt :P

 

Po visini bi bila med vama tipicna razlika...hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, maus said:

se nikol ne vprašaš, če kdo tebe sreča in nisi po njegovmu okusu kako te ocenjuje ... kot važnega, prepotentnega, kot narciska, kot diujaka, kot šminkerja, kot nakladača, kot motosvetouca :?

je pač to njegova ocena tebe ... mene ... njega ... in kdo pravi, razen njega, da ima prav :P

kaj vse sm js sreču v mojih 38 letih motoriranja in 54 letih žiulenja :P ... svašta 

pa sm se nauču, da se je najbolj brigat zase .... 

:ninja:

 

Ne se ne vprašam.

Bi pa vse pridevnike, ki si jih napisal lahko dodal k kaki skupini iz prvega posta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

se nikol ne vprašaš, če kdo tebe sreča in nisi po njegovmu okusu kako te ocenjuje ... kot važnega, prepotentnega, kot narciska, kot diujaka, kot šminkerja, kot nakladača, kot motosvetouca :?

je pač to njegova ocena tebe ... mene ... njega ... in kdo pravi, razen njega, da ima prav :P

kaj vse sm js sreču v mojih 38 letih motoriranja in 54 letih žiulenja :P ... svašta 

pa sm se nauču, da se je najbolj brigat zase .... 

:ninja:

 

mene pa total nč ne briga kaj koga briga o meni...vzamem brihtol, pa 2 smartija in je wijuuuu :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, liliputput pravi:

Ne se ne vprašam.

in to je to ... boli te kaj je tipičen slovenski motorist, ker ga ni.

Edino da govori slovensko (vsaj 60 %), kar nas loči recimo od tipičnega skandinavskega motorista :)

pred 33 minutami, DAMI34 pravi:

mene pa total nč ne briga kaj koga briga o meni...vzamem brihtol, pa 2 smartija in je wijuuuu :fyou:

men še tega ni treba vzet, ker sem itak najbl brihtn :P .. pa še full sm lep :D 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... SWAŠTA...   :eek:

...a mi zna kdo povedat v kero grupo spadam?

 

... pa še neki:

...a če imam avto automatika.... a pol nisem avtomobilist?.. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr gre enim tale tema u nos. Saj je avtor že na začetku lepo napisal, da ga zanima odraz modernega časa. Pa sploh v svojem uvodnem postu ni favoriziral nobene "skupine". Kje je tukaj zdej problem? Kdor ima kaj za komentirat naj izvoli. Klobasanja in trolanja je pa v obilici že v famozni kategoriji Kr neki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, maus pravi:

Edino da govori slovensko (vsaj 60 %), kar nas loči recimo od tipičnega skandinavskega motorista :)

En tag driveam dol po strasse, lookam kero Mujer bi attachal nase, eno bello, k gerne da...

:lol1:

a se kvalificiram?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Xebec pravi:

En tag driveam dol po strasse, lookam kero Mujer bi attachal nase, eno bello, k gerne da...

:lol1:

a se kvalificiram?

še tumač :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, izibajker pravi:

Matr gre enim tale tema u nos. Saj je avtor že na začetku lepo napisal, da ga zanima odraz modernega časa. Pa sploh v svojem uvodnem postu ni favoriziral nobene "skupine". Kje je tukaj zdej problem? Kdor ima kaj za komentirat naj izvoli. Klobasanja in trolanja je pa v obilici že v famozni kategoriji Kr neki.

Avtor je v svojem postu že opisal vse tipične predstavnike moto scene, torej si je odgovoril že sam, kajti niti ena niti druga scena ne prevladuje v Sloveniji, pa čeprav bi nekdo na žegnih to mislil, vendar se tja zapelje tudi kak atipičen predstavnik druge skupine v stilu, žegen ne škodi, še bolje pa je po dolgem času srečat kake stare prijatelje. al pa na motozbore, al pa na kavico. Tako da globokoumno razpredati o tem, a so vsi tipični že našteti nima smisla, procentualno ovrednotiti količino posamezne klase je brez ankete (lahko jo dodamo, pa naj se vsak sam označi) skoraj nemogoče, natančno definirati Atipično klaso pa se tudi ne da, ker atipičnost ni tipičnost. Kar pomeni da je tema več al manj sama sebi namen, pa klobasanju, pa zabavanju, pa nabijanju in globokoumnim sestavkom kot ja tale moj :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

... procentualno ovrednotiti količino posamezne klase je brez ankete (lahko jo dodamo, pa naj se vsak sam označi) skoraj nemogoče, ...

Na anketo lahko pozabiš. Saj ni bilo nikjer izpostavljeno vprašanje "koliko je katerih". 

Mogoče je pridevnik "tipičen" marsikoga zmotil, ker je rahlo intriganten. Sumljivo je podoben "povprečen". Tega se pa vsak boji ko hudič križa.

Precej klizav teren nam je avtor te teme zastavil. Mar bi vprašal kakšen je "Najbolj občudovan slovenski motorist", pa bi bil odgovor kot na dlani: Zvone Šeruga.  :naughty:

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, izibajker pravi:

Precej klizav teren nam je avtor te teme zastavil. Mar bi vprašal kakšen je "Najbolj občudovan slovenski motorist", pa bi bil odgovor kot na dlani: Zvone Šeruga.  :naughty:

a ne @maus? :P

ps. če mene vprašaš, pa samo med nama, pssst, da drugi ne slišijo...da se nekaj takega vprašaš, ni dovolj en brihtol pa 2 smartija, mora zraven bit že kaka opojna supstanca :D

Namreč BMK (fak kok je dobra ta kratica) kdo kaj dela in kaj počne, važno ,da ko grem na moped se mam fajn, al v kratkih hlačah in rayban kot nekoč, al pa popolnoma novi svetleči po usnju dišeči novi opremi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Zivnorc pravi:

.. pa še neki:

...a če imam avto automatika.... a pol nisem avtomobilist?.. :?

Skuter ima eno prestavo kot koenigsegg regera...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, maus said:

 

men še tega ni treba vzet, ker sem itak najbl brihtn :P .. pa še full sm lep :D 

Včasih so vsi želeli biti Toecutterji, danes pa očitno Keni.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka scena se razvija. Če je bilo pred leti popularno biti član motocluba, nositi našitke in tridelne napise ali pa divjati z replikami dirkalnih motorjev je danes toliko različnih vrst motorjev in toliko različnih želja in potreb "voznikov motornih vozil", da je nemogoče opisati tipičnega motorista, Vsak uživa v svojem stilu, "sovraži" druge in misli, da je edino njegov motor in njegov način uporabe motorja pravilen. In najbolj podobni smo si ravno v tem, da si mislimo, da smo različni od drugih in nekaj posebnega. Načeloma se nihče ne obremenjuje s tem, kaj mislijo drugi ali kaj počnejo drugi, vendar ves čas pisarimo o teh drugih (čoperistih, divjakih, skuteristih, kolesarjih, stricih s klobuki, tetah z očali, ...). In vsak od vas bo želel replicirati (ali bo repliciral), da on pa že ni tak kot sem napisal (vas že srbijo prsti?)

Seveda sem tudi jaz enak, čeprav sem to napisal ravno zato, ker mislim, da sem drugačen (boljši)

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!