Skoči na vsebino

Tipičen slovenski motorist


liliputput

Priporočene objave

pred 3 urami, liliputput pravi:

Včasih so vsi želeli biti Toecutterji, danes pa očitno Keni.

jebiga .. Keni niso majhni pa sivi :cry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, maus said:

jebiga .. Keni niso majhni pa sivi 

Je pa lep in dec od Barbike.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Darko3g said:

Vsaka scena se razvija. Če je bilo pred leti popularno biti član motocluba, nositi našitke in tridelne napise ali pa divjati z replikami dirkalnih motorjev je danes toliko različnih vrst motorjev in toliko različnih želja in potreb "voznikov motornih vozil", da je nemogoče opisati tipičnega motorista, Vsak uživa v svojem stilu, "sovraži" druge in misli, da je edino njegov motor in njegov način uporabe motorja pravilen. In najbolj podobni smo si ravno v tem, da si mislimo, da smo različni od drugih in nekaj posebnega. Načeloma se nihče ne obremenjuje s tem, kaj mislijo drugi ali kaj počnejo drugi, vendar ves čas pisarimo o teh drugih (čoperistih, divjakih, skuteristih, kolesarjih, stricih s klobuki, tetah z očali, ...). In vsak od vas bo želel replicirati (ali bo repliciral), da on pa že ni tak kot sem napisal (vas že srbijo prsti?)

Seveda sem tudi jaz enak, čeprav sem to napisal ravno zato, ker mislim, da sem drugačen (boljši)

Zanimivo razmišljanje čeprav se mi zdi, da so motorji postali bolj dosegljivi kot pa, da se scena razvija razen, da je največ motorjev na kupu na pred cerkvami. Pred časom si moral za stare jajce kar nekaj časa šparati, zdaj je pa 150 konjev ali 300kg dosegljivih za dobrega jurja. Odkar niso motoristi več samo huligani pa so postali tudi statusni simbol. Po sistemu ni važno ali je dobro samo, da je drago. se pa zelo strinjam, da hočemo biti motoristi individualni. Upam pa, da se lastniki različnih motorjev ne sovražimo med seboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Darko3g said:

Vsaka scena se razvija. Če je bilo pred leti popularno biti član motocluba, nositi našitke in tridelne napise ali pa divjati z replikami dirkalnih motorjev je danes toliko različnih vrst motorjev in toliko različnih želja in potreb "voznikov motornih vozil", da je nemogoče opisati tipičnega motorista, Vsak uživa v svojem stilu, "sovraži" druge in misli, da je edino njegov motor in njegov način uporabe motorja pravilen. In najbolj podobni smo si ravno v tem, da si mislimo, da smo različni od drugih in nekaj posebnega. Načeloma se nihče ne obremenjuje s tem, kaj mislijo drugi ali kaj počnejo drugi, vendar ves čas pisarimo o teh drugih (čoperistih, divjakih, skuteristih, kolesarjih, stricih s klobuki, tetah z očali, ...). In vsak od vas bo želel replicirati (ali bo repliciral), da on pa že ni tak kot sem napisal (vas že srbijo prsti?)

Seveda sem tudi jaz enak, čeprav sem to napisal ravno zato, ker mislim, da sem drugačen (boljši)

 

Ma ne ne. Motoscena se ne razvija. Stagnira, morda celo propada. Kako opisat tipicnega motorista? Kaj je tipicno? Tipicnost definira vecina. In vecina se ocitno zbira na zegnih. In to je to. Tipicn slo motorist hodi na zegne, poslusa aktual, bere slovenske novice in voli sds. Ker to je pac...tipicn slovencl. 

 

Jebiga, ni roznato. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kugelschreiber pravi:

Ma ne ne. Motoscena se ne razvija. Stagnira, morda celo propada. Kako opisat tipicnega motorista? Kaj je tipicno? Tipicnost definira vecina. In vecina se ocitno zbira na zegnih. In to je to. Tipicn slo motorist hodi na zegne, poslusa aktual, bere slovenske novice in voli sds. Ker to je pac...tipicn slovencl. 

tipičnost definira večina? ok - večina ni šla volit in večina ne hodi na žegne..  tudi zaradi aktuala,slovenskih novic in sds.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, thumper said:

tipičnost definira večina? ok - večina ni šla volit in večina ne hodi na žegne..  tudi zaradi aktuala,slovenskih novic in sds.. 

 

V cifrah je tako.  Udelezba je bla cez 52%. Torej vecina. Zegni so najodmevnejsi in najbolj obiskani moto dogodki. Aktual je najbol poslusan radio. 

Ce posplosimo, tipicn slovenski motorist je pac tipicn slovenc, ki ima v garazi se motor. 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da veš kaj sem hotel napisat..večina ni volila sds(odstotek volilnih upravičencev-1.712.667 volivcev- sds - 219415 glasov kar je 12.81%.)..večina motoristov ni 5000 na žegnu(10000 jih je na šihtu , 10000 pa na samostojni furi).. če večina ne posluša radia ima najbolj poslušan mali odstotek večine(70% folka ne posluša radia torej posluša aktual 7%državljanov).. 

če so za nekoga procenti skupne vrednosti med 10 in 20% večina - kaj čmo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, liliputput pravi:

Včasih so vsi želeli biti Toecutterji, danes pa očitno Keni.

Ampak Keni so adut v dveh rokavih. Barbi Ken in Roberts Ken.:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Darko3g pravi:

Vsaka scena se razvija. Če je bilo pred leti popularno biti član motocluba, nositi našitke in tridelne napise ali pa divjati z replikami dirkalnih motorjev je danes toliko različnih vrst motorjev in toliko različnih želja in potreb "voznikov motornih vozil", da je nemogoče opisati tipičnega motorista, Vsak uživa v svojem stilu, "sovraži" druge in misli, da je edino njegov motor in njegov način uporabe motorja pravilen. In najbolj podobni smo si ravno v tem, da si mislimo, da smo različni od drugih in nekaj posebnega. Načeloma se nihče ne obremenjuje s tem, kaj mislijo drugi ali kaj počnejo drugi, vendar ves čas pisarimo o teh drugih (čoperistih, divjakih, skuteristih, kolesarjih, stricih s klobuki, tetah z očali, ...). In vsak od vas bo želel replicirati (ali bo repliciral), da on pa že ni tak kot sem napisal (vas že srbijo prsti?)

Seveda sem tudi jaz enak, čeprav sem to napisal ravno zato, ker mislim, da sem drugačen (boljši)

Ne vem zakaj, ampak nimam občutka, da se moto scena "razvija". Vse gre bolj v smeri razpršenosti, raznolikosti želja, potreb, rabe... S tem ne mislim, da je to slabo, samo izraz razvoj mi nekako ne paše zraven. Bolj evolucija. Podobno mi tudi pri novi glasbi ne sede izraz, da "se razvija". So se pa v zadnjih 10-15 letih izjemno razvile marketinške strategije, kako nam to glasbo promovirajo, prodajajo...  Dober video na to temo sem pred časom zasledil tule:  https://www.youtube.com/watch?v=oVME_l4IwII

V 80ih, 90ih so se motoristi (vsaj taki so moji občutki na tiste cajte) nekako bolj počutili kot del te skupnosti. Danes v celotni družbi, ne samo med motoristi, prevladuje individualizem. Ni neke scene, je pa veliko malih, nišnih skupin...

Na zahodu (Evropa, Amerika...) nam motorje prodajajo tudi kot "life style". Bigger, Faster, More... Marsikje drugje po svetu je to prevozno sredstvo, delovni rekvizit... Enkrat sem nekje zasledil podatek, da je 90% vseh enoslednih motornih vozil na planetu izpod 125ccm.

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm, kam bi se kvalificiral? Nimam nasitkov, ne hodim na zegnje, najraje se vozim v skupini do max. 4, tudi moto zborov ne obiskujem (le tistega od znamke WDW), na leto naredim cca. 10.000km.....pa po mestu za daily commuter imam elektricni maxi scooter :afro2:

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, RobiRoberto pravi:

Kam spada Roberto?  :hmm:

001.jpg.4a834a337f99582424f35c2f80be003e.jpg

01.thumb.jpg.47759420aee20ff5c4ebd22aab6a43f7.jpg

12.jpg.717e40f4903868c4e23923e15284dda3.jpg

13.jpg.00540f51fdc4e4655076eea5ea20e7e5.jpg

mi ki imamo take slike spadamo med:

"upgrejdane modele", kar pomeni da smo boljši ali pa vsaj malce trši od drugih, s predpostavko da maš titanium ne pa aliminija v sebi :D

 

pred 7 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Hmmmm, kam bi se kvalificiral? Nimam nasitkov, ne hodim na zegnje, najraje se vozim v skupini do max. 4, tudi moto zborov ne obiskujem (le tistega od znamke WDW), na leto naredim cca. 10.000km.....pa po mestu za daily commuter imam elektricni maxi scooter :afro2:

 

lp

sem že zabeležil v nekem postu prej, ti si atipičen :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, liliputput pravi:

Je pa lep in dec od Barbike.

mene od nje deci ne motjo ... ta problem mora sama rešt :P

tipičn slovenski motorist me vpraša, kok mi ninđa žre, kot da je to sploh važn kok men žre :huh:  ... ponavad odgovorim, da skor vse, ker grem pol že spat tankat, ker rint se mi jo pa ne da :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, maus said:

 

tipičn slovenski motorist me vpraša, kok mi ninđa žre, kot da je to sploh važn kok men žre :huh:  ... ponavad odgovorim, da skor vse, ker grem pol že spat tankat, ker rint se mi jo pa ne da :P

 

Mene to sprašujejo nemotoristi in pa seveda naslednji dan po žegnu, če sem bil na žegnu in tu je ponavadi moj odgovor, da kristus in podobni nimajo nič skupnega z mojim Kawasakijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, maus pravi:

mene od nje deci ne motjo ... ta problem mora sama rešt :P

tipičn slovenski motorist me vpraša, kok mi ninđa žre, kot da je to sploh važn kok men žre :huh:  ... ponavad odgovorim, da skor vse, ker grem pol že spat tankat, ker rint se mi jo pa ne da :P

 

kok ma pa konu? kok pa potegne?

a loh slikam? a se loh gor usedem?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Xebec pravi:

kok ma pa konu? kok pa potegne?

a loh slikam? a se loh gor usedem?

ab se rt kvau useknu :mad:

itak me skoz zasleduješ in si zapisuješ, kakšn je tipični slovenski motorist na ninđi RR-ki :huh: 

p.s.

ja .. tipična vprašanja vsaj enkrat na vikend :P 

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, maus pravi:

mene od nje deci ne motjo ... ta problem mora sama rešt :P

tipičn slovenski motorist me vpraša, kok mi ninđa žre, kot da je to sploh važn kok men žre :huh:  ... ponavad odgovorim, da skor vse, ker grem pol že spat tankat, ker rint se mi jo pa ne da :P

 

A ninđa sploh sune? 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, maus pravi:

ab se rt kvau useknu :mad:

itak me skoz zasleduješ in si zapisuješ, kakšn je tipični slovenski motorist na ninđi RR-ki :huh: 

p.s.

ja .. tipična vprašanja vsaj enkrat na vikend :P 

a das en krog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, izibajker pravi:

Ampak Keni so adut v dveh rokavih. Barbi Ken in Roberts Ken.:naughty:

...nimaš pojma...

... zdaj je moderen Kenan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, maus pravi:

Tipičn slovenski motorist me vpraša, kok mi ninđa žre, kot da je to sploh važn kok men žre :huh:  ... ponavad odgovorim, da skor vse, ker grem pol že spat tankat, ker rint se mi jo pa ne da :P

 

Eni prav tezijo,da lazes,ce po resnici poves...enkrat za stavo dokazal povedano porabo..kobila pac pada,ce ji das jesti...

@RobiRoberto

Med vecino...v bistvu se pravi motoristi ne menimo,ce si padel ampak koliko in kako zelo si padel...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!