Skoči na vsebino

S prstom po zemljevidu


GO_Tomi

Priporočene objave

25 minutes ago, GO_Tomi said:

Pogosto naletim na zanimive/nenavadne konstrukcijske rešitve. Vse se s časom izgubijo. Mogoče bodo tu obstale.

SS659

 

Capture.PNG

Odlično. V realnosti je krožno dirkališče za jelene in medvede :)

1666706712_ScreenShot2018-09-18at06_43_38.thumb.png.a254665c5efc1026c3c28caf03b835ff.png

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, GO_Tomi pravi:

Pogosto naletim na zanimive/nenavadne konstrukcijske rešitve. Vse se s časom izgubijo. Mogoče bodo tu obstale.

SS659

Koliko pa je višinska razlika (na oko)? Podobno je v Monaku, če prideš iz Nice po stari zgornji cesti. Pa mislim, da sem videl nekaj takega še v Italiji pred Genovo, le v zraku (viadukt).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mišljeno je, seveda, da tu ne lepim nenavadnosti samo jaz. Navali narode ;)

passo San Boldo
prenos.jpg

Popravljeno . Popravil GO_Tomi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tu pri Genovi: www.google.si/maps/@44.4341192,8.9443826,16.9z (zavrne vdelavo linka)

Delno po zraku, delno pod zemljo.

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Darko3g pravi:

Evo tu pri Genovi: www.google.si/maps/@44.4341192,8.9443826,16.9z (zavrne vdelavo linka)

Delno po zraku, delno pod zemljo.

 

 

 

 

 

Zavrne vdelavo zemljevida, display as link moraš stisniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 1 minuto, GO_Tomi pravi:

Tiste ovinke bom letos naredu, v hotel Pizda pa vrjetno ne bom šel :D

Ne? Greš raj v hotel Anus?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, GO_Tomi pravi:

Hehehe ... ne sodi po sebi ;)

Jah, no... jst bi šel z veseljem v hotel PIZDA... ti si tisti, ki se je otepaš :D

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Forcella Lavardet je visok gorski prelaz v območju Dolomitov-Alp, na nadmorski višini 1.542 m (5.000 ft), ki se nahaja v občini Vigo di Cadore (Italija). Cesta ima 14 ostrih zavojev, ki se zdi, da ležijo drug na drugega in se postopoma vzpenjajo na vrh prelaza.
Cesta z nekaterimi makadami in prodnimi odseki, ki povezuje Canale di Gorto in Campolongo, je bila zaprta zaradi podorov  nekaj let, Vendar je seadj  prehodna in vključuje nekaj najbolj neverjetnih ovinkov na Karnijskih Alpah.Imenuje se Strada statale 465 della Forcella Lavardet e di Valle San Canciano 465 in  je bila stara vojaška cesta.
Nahaja se v coni Seppada, cesta je znana po svoji skupini 14 strmih in spektakularnih serpentin, med San Pietrom in vrhom. Pred nekaj leti je bila cesta neprehodna po močnih deževjih, zdaj pa je nov lesen most, ki prečka reko Frison, odsek, ki ga ni bilo mogoče prečkati več mesecev vsako leto.
Cesta je precej ozka, zato je priporočljivo, da vozite počasi v ovinkih, saj ne boste videli prihajajočega prometa. To je neverjeten nabor 14 strmih, slikovitih in spektakularnih ostrih ovinkov. Začetek od Comeglians, ponte Degano, vzpon Forcella je dolg 23,05 km. Nad to razdaljo je višina višine 1.020 metrov. Povprečni delež je 4,4%.
PS: Ne lazit z avti tja gor :lol1:

https://www.google.si/maps/dir/46.4985994,12.6284794/Campolongo,+Province+of+Belluno,+Italy/Forcella+Zovo,+San+Pietro+di+Cadore,+Province+of+Belluno,+Italy/@46.5578745,12.2639662,11z/data=!4m15!4m14!1m0!1m5!1m1!1s0x4779c305e3e11ee1:0x45f7ef61953f817e!2m2!1d12.5805055!2d46.5654146!1m5!1m1!1s0x4779dccef37b2991:0xc562e1ddf2239e8d!2m2!1d12.5908571!2d46.6028927!3e0?hl=en

 

forcella_lavardet_pass_06-718829.jpg

Popravljeno . Popravil spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, spasku pravi:

Forcella Lavardet 
PS: Ne lazit z avti tja gor :lol1:

Sm že. Ni blo tok hudo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Dr_Jakob said:

Sm že. Ni blo tok hudo.

Z autom ??? sem imel namen pičit tja gor ni blo možno, danes sem se pa spomnil tako da ob prvih lepih dnevih grem .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, spasku pravi:

Na vrhu tega prelaza je pogosto policija poslušajo kako sekajo auspuhi

To je samo kake 2km od Gabrielinega hotela, pa mim policijske postaje se pelješ, tam majo še stare MG T5 Polizia.. uuuu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Dr_Jakob pravi:

To je samo kake 2km od Gabrielinega hotela, pa mim policijske postaje se pelješ, tam majo še stare MG T5 Polizia.. uuuu

Enkrat sta mi dva v unih "paradnih jahalnih" hlačah mahala, naj za božjo voljo vendarle malce bolj navijem... Kakšna sramota!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, spasku pravi:

Na vrhu tega prelaza je pogosto policija poslušajo kako sekajo auspuhi

Do vrha prelaza je od teh serpentin še kar nekaj vožnje po makadamu, katerega stanje je precej odvisno od vremena. Asfalt je samo do konca serpentin oz. par 100m dlje. Tudi spodaj je kos caste makadamski, ker jo pridno zasipajo plazovi z okoliških melišč.

Resno dvomim, da se kdo hodi namensko preganjat po teh serpentinah.  Za divjanje je v bližini dovolj drugih, boljših. Zato se mi zdi čudno, da bi se policaji ukvarjali s tem. Jaz sem na celi poti srečal dva 4- kolesnika, videl sem pa nekaj avtov, parkiranih ob cesti. Glede na letni čas sem jih povezoval z gobarji. Je pa res, da je cesta uradno zaprta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Joker said:

Do vrha prelaza je od teh serpentin še kar nekaj vožnje po makadamu, katerega stanje je precej odvisno od vremena. Asfalt je samo do konca serpentin oz. par 100m dlje. Tudi spodaj je kos caste makadamski, ker jo pridno zasipajo plazovi z okoliških melišč.

Resno dvomim, da se kdo hodi namensko preganjat po teh serpentinah.  Za divjanje je v bližini dovolj drugih, boljših. Zato se mi zdi čudno, da bi se policaji ukvarjali s tem. Jaz sem na celi poti srečal dva 4- kolesnika, videl sem pa nekaj avtov, parkiranih ob cesti. Glede na letni čas sem jih povezoval z gobarji. Je pa res, da je cesta uradno zaprta...

Si pogrešu jaz sem   napisal za passo San Boldo par postov bolj gor:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, spasku pravi:

Si pogrešu jaz sem   napisal za passo San Boldo par postov bolj gor:)

Ups, nisem opazil, da si pretrgal nit...:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Sacrario Militare del Monte Grappa
Monumentalna kostnica in panoramski razgledi z vrha Monte Grappa (m.1775)

En lep izletič v naravo hoje po stopnicah bo za vse dovolj garantirano,razen za tiste ki se bodo odpravlli v bar to ja pa blizu 100m od parkirišča:lol1:Prilagan en kratek video ko smo bli lani poleti gor, mal me heca prenosnik štopa če ne bo uredu bom popravil ju3.

https://www.dangerousroads.org/europe/italy/3399-cima-grappa.html

Popravljeno . Popravil spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Če se bo kdo potikal tam okrog Splita Iz vasi Dugopolje do vasi Kotlenice tam se nahaja Špilja Vranjača za obiskat je dobra zadeva. Kdor je pa bolj Alpinis izpred hiše mojga prijatlja gre steza na mosor navrhu se odpre pogled na Jadran ampak je še in še hoje najbolje spomaladi v tem času ali jeseni ko se ohladi. Jaz najrajš pičim po stari cesti iz Solina -Klis po Klis enih 500m pred predorom je Radar  v smeri Dugopolja

https://www.google.si/maps/@43.5768625,16.6113326,3a,75y,69.24h,86.3t/data=!3m7!1e1!3m5!1s4luOVnw9JtYx3fktvDh9NA!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D4luOVnw9JtYx3fktvDh9NA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D56.396393%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=en

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, Spasku said:

Če se bo kdo potikal tam okrog Splita Iz vasi Dugopolje do vasi Kotlenice tam se nahaja Špilja Vranjača za obiskat je dobra zadeva. Kdor je pa bolj Alpinis izpred hiše mojga prijatlja gre steza na mosor navrhu se odpre pogled na Jadran ampak je še in še hoje najbolje spomaladi v tem času ali jeseni ko se ohladi. Jaz najrajš pičim po stari cesti iz Solina -Klis po Klis enih 500m pred predorom je Radar  v smeri Dugopolja

https://www.google.si/maps/@43.5768625,16.6113326,3a,75y,69.24h,86.3t/data=!3m7!1e1!3m5!1s4luOVnw9JtYx3fktvDh9NA!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D4luOVnw9JtYx3fktvDh9NA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D56.396393%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=en

 

Da še dodam  malo več Informaciji če najdem še kako fotko z škljoc fotoaparata bom naredu scan. Drugač pa je potebno cel dan za gore - dole 

https://planinarenje.hr/staze/dugopolje-dzakici-kraljeva-pec-balica-pistet-debelo-brdo

https://photos.google.com/share/AF1QipPo-ypHrp8FeqJo_mDxynNeu3NZI670i2KhLp4FWabMypABXWMOlkriiiylcLeXtg?hl=hr&key=c1ZkVnMzVnV5d2txRmN4b0k4NnZ2VTVaQmN1UmdB

Špilja Vranjača glede urnika ni nujno da je možakar tam ga moraš poiskat po vasi saj blo je tako ko sem bil zadnjič tam dolgo nazaj :lol1:

http://dugopolje.hr/opcenito/znamenitosti/spilja-vranjaca/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!