Skoči na vsebino

Yamaha XT 125 X


veveritos

Priporočene objave

:lol1: Ja če jo našponaš gor, pade dol ko jo spustiš ne

ta je pa dobra :hooray:

To na skici pomeni da mora bit razdalja med spodnjo in zgornjo lego ketne (merjeno na istem členu in na isti strani ketne) 25-40mm :)

nastavi pa na neko srednjo vrednost tega območja :)

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

če ne piše na čepu kjer uliješ olje piše v navodilih. Pozorn bodi na to da dejanski nivo olja meriš pri topli mašini. (torej na začetku nalij olje do nekje polovice okenčka in zalaufaj mašino za cca pol minute glih da se filtr napije olja, in olje rasprši po mašini, potem ugasneš in pogledaš oknček, in počakaš do kams e bo usedlo olje če je tam nekje naminimumi lahko ogreješ mašino na delovno temperaturo in potem še 1x ugasneš in polgedaš. Vsaj jst delam tako, ker če hladno olje naliješ do maximuma, je ob toplem motorju precej čez maksimum)

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V knjigi mi piše tako:

Blok motorja kapaciteta: 1,2 L
Količina olja, potrebna za redne menjave olja: 1,0 L

 

Torej bo 1l dovolj?
Ter bom ga rabo celega vlit noter?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbrš odvisno če boš menjal tut filter ali ne- noter ostane kak decilitr...

je pa dobro da menjaš oboje! (predstavli si da bi dobu eno pupo k bi bla še topla od unga pred tabo :SS ) :P

Če je kapaciteta 1,2l kupi vsaj 1,2l.. zakaj bi pustil noter 2dl starega olja... to ni dobro :)

 

za količino pa uporabi merilno okence... motor naj bo raven- ne na tački!- in nalij do polovice okenca, nato motor vžgi, mal počakaj in ugasni. Počakaj 10min da se olje posede in spet poglej do kje je olje v merilnem okencu, ko motor stoji pokonci. Po potrebi spet dodaj do polovice maksimuma in minimuma.

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlij cel liter not (oziroma kolikor piše v navodilih) in je mir...

XT nima okenca. Moraš gledat po šipki na pokrovčku. Poglej v navodilih kako se točno meri...

@tintin: kako misliš 'topla od prvega'? :) Baba je tako kot motor. Nikoli je ne zmes hladne žgat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, vam Olje sem menjo, 1l je natančno do maximalne količine.
Zdaj pa bi me zanimalo kako se spremenijo kilometri, ki odštevajo do naslednjega servisa?

Mi je že enkrat uspelo, ampak več nevem kako

tevec.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Meni je super motor. Sicer imam supermoto verzijo ampak je še vseeno primeren za kaki makedam ali gozdno pot. Po ceste super za 125, udoben sedeš ter majhna poraba. Slabos je majhn končna hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Dober dan, sem na novo in me zanima, če ima kdo merilnik hitrost za yamaho xt125x letnik 07.? ter zraven napišite ceno hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Zanima me če je imel že kdo problem da mu je gorivo puščalo iz frgazarja? Frgazar sem očistil in sporbal če plovček drži. Sam še vedno kar teče iz oduška frgazarja? Ke mogoče pipica goriva kriva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Mislite, da bi lahko namestili Akrapovič izpušni sistem ss Tomosa SM 125 na Yamaho XT 125 X glede na to da so ista agregata? LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Živjo! Zanima me kaj bi bilo lahko narobe pri Yamahi xt125x, da mi zadnja zavora cisto nic ne prime. Sem ze poskusal odzracevat pa ni nič boljše. Lepo prosim za nasvete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekrat odzrači...nekje ti je ostal zrak. Sprazni vsaj 5 rezervarčkov olja.

Poglej koliko je mesa na paknah.

Poglej, če so se pakne dobro ''usedle'', da se nisjo kje zataknile za kakšen rob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!