Skoči na vsebino

AJP (pr7..itd)


spuzvica

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Motor se vedno navdusuje in se pocasi ulaufava. Po novem letu gre gor se racing kit (doma exhaust, drugacen airfilter in nov ECU) in pa 12 dodatnih konjev, pa spodaj baje grmada navora, ki se sedaj cuti da je zadusen zaradi EURO4...DSC_1879.thumb.JPG.6b8b1db6be6d811b4b68587311459f64.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 8 mesecev pozneje...

Da se malo osvezi tema.

Prihaja updejt PR7 s par izboljšavami ampak v osnovi ista zadeva:

Čeh pa se je ravnokar vrnil s 35000km dolge poti brez tehničnih težav:

Jaz v garanciji ravnokar menjam lambda sondo, sicer pa razen zračenja zadnje zavore, ki je malo bolj zagamano ni bilo težav po 4000km letos. Vseeno sem se moral navaditi enocilindraša in malo več dela s sklopko.

Popravljeno . Popravil spuzvica
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo.

Ze kar en cas ni nihce pisal v to temo. Motorji so ze kar en cas na trgu, pa se ji se nihce razen spuzvica opogumil? 

Spuzvica kako je kaj ajp, vtisi od 2019?

Ze razmisljas kaj o 2020 modelu?

Gledam tudi malo tuje strani rabljenih motorjev, in teh pr7 ni nikjer oz. Le tu pa tam kaksen. Se ni mijilo dovolj casa da bi se kaj rabljeno prodajalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 1/18/2020 at 7:14 AM, Mazyk2 said:

Zdravo.

Ze kar en cas ni nihce pisal v to temo. Motorji so ze kar en cas na trgu, pa se ji se nihce razen spuzvica opogumil? 

Spuzvica kako je kaj ajp, vtisi od 2019?

Ze razmisljas kaj o 2020 modelu?

Gledam tudi malo tuje strani rabljenih motorjev, in teh pr7 ni nikjer oz. Le tu pa tam kaksen. Se ni mijilo dovolj casa da bi se kaj rabljeno prodajalo?

Motor je na Ceskem na servisu in je na prodaj, tam se bo verjetno veliko hitreje prodal. Ce koga zanima pa je za 7000EUR lahko tudi nazaj v Sloveniji. Motor ima se eno leto garancije, Ceski dealer je zelo kooperativen, veliko stvari sem dobil po posti oz sva troubleshootala preko Whatsappa.

Razlogi:

1. Zamenjal sem ga za Tenere 700 s katero sem uber zadovoljen.

2. Delal mi je tehnicne tezave, slabo je vzigal, crkoval na stant gasu, cukal med voznjo. To je bilo sedaj odpravljeno na Ceskem na original servisu.

3. Nisem se navadil enocilindrasa in taksnega dela s sklopko ter kompromisa na cesti. Vzmetenje pa je bilo vsaj red velikosti ce ne dva boljse kot na tenerejki.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Kako to da na češkem? najbolj kooperativen dealer/serviser? najbližji verjetno ni kajne. kako to da ne servisiraš pri tem ki si ga kupil, italjanu?

kaj se je zjebalo da je motor težko vžigal, crkoval? lahko poveš več?

se dobi kaj rablenih na češkem poleg tvojega? mogoče uvoz novega iz češke ceneje kot iz italije?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Resitev je bila dvoplastna:

1. Slabo vziganje je posledica napajanja bencin pumpe direktno iz ECU. Resitve je bila v montazi aftermarket releja.

2. Cukanje in crkovanje je bilo reseno z novim injektorjem.

Italijanski dealer pod benetkami kjer sem kupil motor je sicer najblizji, ampak je bolje da se drzi prodaje modnih dodatkov. Servisu tam ne bi zaupal. Poleg tega ne zna besede anglesko. Ceski uvoznik ima mrezo 6 dealerjev in jaz sem zadevo reseval z generalnim uvoznikom direktno. Za cene ne vem, list price mislim da je okoli 10500EUR plus racing kit se 900EUR. Dobis pa kar nekaj popusta, tudi jaz sem ga v Italiji takrat.

Uvoz iz tujine je pa cel proces in ga ne privoscim nikomur. Jaz sem rabil 2 meseca od dneva ko sem ga pripeljal k nam do tega da sem imel vse papirje in tablico. Res pa da je kak dodaten teden trajal tudi zaradi tega, ker FURS tega proizvajalca (AJP) sploh ni imel v bazi in so morali zaprositi za nov vnos...

Popravljeno . Popravil spuzvica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Za božič pride v Slovenijo zanimiv motocikel,ki je bil izdelan v samo 35 primerkih,ob 35.obletnici obstoja portugalske tovarne AJP.

Imenuje se AJP PR7 35 anniversary

Brembo zavore,magura sklopka,ohlins vzmetenje spredaj in zadaj,17l rezervoar za gorivo,prednaloženi elektronski roadbook in navigacija,agregat ex husqvarna te630,servisni interval na 5000km,hitro dostopni zračni filter, suha masa 135kg

Screenshot_20221210-091634_Gallery.jpg

Screenshot_20221210-091603_Gallery.jpg

Screenshot_20221210-091652_Gallery.jpg

Screenshot_20221210-091617_Gallery.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, ADVENTURETIM pravi:

Za božič pride v Slovenijo zanimiv motocikel,ki je bil izdelan v samo 35 primerkih,ob 35.obletnici obstoja portugalske tovarne AJP.

Imenuje se AJP PR7 35 anniversary

 

tema že obstaja, bo tule primerno mesto za tvojo objavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor bi bilo dobro vedeti, kako deluje servis, poprodajna podpora in odpravljanje reklamacijskih zahtevkov.

pr7 me hudo rajca, žal nisem utegnil še poskusit, bi pa bilo to kar nekje iščem, daljši hodi vzmetenja, 50kg ali več lažje od trenutnega 790 adv.

Pa še fukiš mi zgleda. Majo nekaj norih idej, ena od je tablica, namesto male armaturke, za nas stare strice, ki si lahko naložimo neskončno aplikacij, ki nas zanimajo, ter seveda dober pogled na izbrano ruto, kjer človek ne rabi očal :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Vsekakor bi bilo dobro vedeti, kako deluje servis, poprodajna podpora in odpravljanje reklamacijskih zahtevkov.

pr7 me hudo rajca, žal nisem utegnil še poskusit, bi pa bilo to kar nekje iščem, daljši hodi vzmetenja, 50kg ali več lažje od trenutnega 790 adv.

Pa še fukiš mi zgleda. Majo nekaj norih idej, ena od je tablica, namesto male armaturke, za nas stare strice, ki si lahko naložimo neskončno aplikacij, ki nas zanimajo, ter seveda dober pogled na izbrano ruto, kjer človek ne rabi očal :D

 

Dej pridi ti po 701, da ti ne bodo druge neumnosti hodile po glavi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, HyperJack pravi:

Dej pridi ti po 701, da ti ne bodo druge neumnosti hodile po glavi. 

ista jajca ista poprodajna podpora :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ista jajca ista poprodajna podpora :P

 

Ma ti dam jaz podporo kadar koli boš želel olje zamenjat. Lahko se ti tudi domov pripeljem zamenjat tistih par filtrov, pa olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, HyperJack pravi:

Ma ti dam jaz podporo kadar koli boš želel olje zamenjat. Lahko se ti tudi domov pripeljem zamenjat tistih par filtrov, pa olje.

to znam tut sam :D

ps 701 še ni izven "igre"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

to znam tut sam :D

ps 701 še ni izven "igre"

 

No to je pa to. Kaj pa bi ti šraufal... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

Vsekakor bi bilo dobro vedeti, kako deluje servis, poprodajna podpora in odpravljanje reklamacijskih zahtevkov.

pr7 me hudo rajca, žal nisem utegnil še poskusit, bi pa bilo to kar nekje iščem, daljši hodi vzmetenja, 50kg ali več lažje od trenutnega 790 adv.

Pa še fukiš mi zgleda. Majo nekaj norih idej, ena od je tablica, namesto male armaturke, za nas stare strice, ki si lahko naložimo neskončno aplikacij, ki nas zanimajo, ter seveda dober pogled na izbrano ruto, kjer človek ne rabi očal :D

 

Vabljen na testno vožnjo😉

Morda ti bo pa všeč,sploh če ti je všeč offroad, lahkotnost in odlično vzmetenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, ADVENTURETIM said:

Vabljen na testno vožnjo😉

Morda ti bo pa všeč,sploh če ti je všeč offroad, lahkotnost in odlično vzmetenje

pridem, daj naslov.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, ADVENTURETIM pravi:

Vabljen na testno vožnjo😉

Morda ti bo pa všeč,sploh če ti je všeč offroad, lahkotnost in odlično vzmetenje

ob priliki zihr..ampak naj se mal otopli :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, ADVENTURETIM pravi:

Spakirava motorje in greva na Rab?😄😄😄

sicer dobra ideja, ma ne zaenkrat, moja 2 sta oba v remontu, bo pa Paklenica padla ob prvi priliki, ampak brez "pakiranja motorja v kombi " :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

sicer dobra ideja, ma ne zaenkrat, moja 2 sta oba v remontu, bo pa Paklenica padla ob prvi priliki, ampak brez "pakiranja motorja v kombi " :D

 

Motorjev imam dovolj...ti jih kar imej parkirane🤣...za čez zimo so hrvaški otoki zakon

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ADVENTURETIM pravi:

Motorjev imam dovolj...ti jih kar imej parkirane🤣...za čez zimo so hrvaški otoki zakon

razumem, za otoke pa vem da so, sem vsako zimo "doli".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!