Jump to content

AJP PR7

spuzvica

Recommended Posts

• 3 weeks later...

Motor se vedno navdusuje in se pocasi ulaufava. Po novem letu gre gor se racing kit (doma exhaust, drugacen airfilter in nov ECU) in pa 12 dodatnih konjev, pa spodaj baje grmada navora, ki se sedaj cuti da je zadusen zaradi EURO4...DSC_1879.thumb.JPG.6b8b1db6be6d811b4b68587311459f64.JPG

• Like 3

• 2 weeks later...
  • 8 months later...

Da se malo osvezi tema.

Prihaja updejt PR7 s par izboljšavami ampak v osnovi ista zadeva:

Čeh pa se je ravnokar vrnil s 35000km dolge poti brez tehničnih težav:

Jaz v garanciji ravnokar menjam lambda sondo, sicer pa razen zračenja zadnje zavore, ki je malo bolj zagamano ni bilo težav po 4000km letos. Vseeno sem se moral navaditi enocilindraša in malo več dela s sklopko.

Edited by spuzvica
  • Like 2

• 4 months later...

Zdravo.

Ze kar en cas ni nihce pisal v to temo. Motorji so ze kar en cas na trgu, pa se ji se nihce razen spuzvica opogumil? 

Spuzvica kako je kaj ajp, vtisi od 2019?

Ze razmisljas kaj o 2020 modelu?

Gledam tudi malo tuje strani rabljenih motorjev, in teh pr7 ni nikjer oz. Le tu pa tam kaksen. Se ni mijilo dovolj casa da bi se kaj rabljeno prodajalo?

• 1 month later...
On 1/18/2020 at 7:14 AM, Mazyk2 said:

Zdravo.

Ze kar en cas ni nihce pisal v to temo. Motorji so ze kar en cas na trgu, pa se ji se nihce razen spuzvica opogumil? 

Spuzvica kako je kaj ajp, vtisi od 2019?

Ze razmisljas kaj o 2020 modelu?

Gledam tudi malo tuje strani rabljenih motorjev, in teh pr7 ni nikjer oz. Le tu pa tam kaksen. Se ni mijilo dovolj casa da bi se kaj rabljeno prodajalo?

Motor je na Ceskem na servisu in je na prodaj, tam se bo verjetno veliko hitreje prodal. Ce koga zanima pa je za 7000EUR lahko tudi nazaj v Sloveniji. Motor ima se eno leto garancije, Ceski dealer je zelo kooperativen, veliko stvari sem dobil po posti oz sva troubleshootala preko Whatsappa.

Razlogi:

1. Zamenjal sem ga za Tenere 700 s katero sem uber zadovoljen.

2. Delal mi je tehnicne tezave, slabo je vzigal, crkoval na stant gasu, cukal med voznjo. To je bilo sedaj odpravljeno na Ceskem na original servisu.

3. Nisem se navadil enocilindrasa in taksnega dela s sklopko ter kompromisa na cesti. Vzmetenje pa je bilo vsaj red velikosti ce ne dva boljse kot na tenerejki.

• Like 2

Zdravo.

Kako to da na češkem? najbolj kooperativen dealer/serviser? najbližji verjetno ni kajne. kako to da ne servisiraš pri tem ki si ga kupil, italjanu?

kaj se je zjebalo da je motor težko vžigal, crkoval? lahko poveš več?

se dobi kaj rablenih na češkem poleg tvojega? mogoče uvoz novega iz češke ceneje kot iz italije?

lp

Resitev je bila dvoplastna:

1. Slabo vziganje je posledica napajanja bencin pumpe direktno iz ECU. Resitve je bila v montazi aftermarket releja.

2. Cukanje in crkovanje je bilo reseno z novim injektorjem.

Italijanski dealer pod benetkami kjer sem kupil motor je sicer najblizji, ampak je bolje da se drzi prodaje modnih dodatkov. Servisu tam ne bi zaupal. Poleg tega ne zna besede anglesko. Ceski uvoznik ima mrezo 6 dealerjev in jaz sem zadevo reseval z generalnim uvoznikom direktno. Za cene ne vem, list price mislim da je okoli 10500EUR plus racing kit se 900EUR. Dobis pa kar nekaj popusta, tudi jaz sem ga v Italiji takrat.

Uvoz iz tujine je pa cel proces in ga ne privoscim nikomur. Jaz sem rabil 2 meseca od dneva ko sem ga pripeljal k nam do tega da sem imel vse papirje in tablico. Res pa da je kak dodaten teden trajal tudi zaradi tega, ker FURS tega proizvajalca (AJP) sploh ni imel v bazi in so morali zaprositi za nov vnos...

Edited by spuzvica