Skoči na vsebino

MotoGP 2019


Rossi

Priporočene objave

pred 2 urami, motozajebant pravi:

Snečer, kaj ma veze če navijam za Rossija in sem danes po dolgem času tipknil v temo? :D preberem jo vsakič, a tipkam bolj malo tu... to, da je bil Rossi vceraj drugi na Q in da sem se danes tukaj oglasil, nima nobene povezave :)

Ce si gledal dirko, bi videl, da je Mark kljub opletanju honde žgal na polno... kako bi šele bilo, če bi vozil na zmago ane? Ker tak vemo, da je vozil na pike... 

Problem je, ker velika večina ljudi, ni navijačev enega izmed dirkačev, ampak povečini hejterji Rossija ali Marka... no, ti jaz povem kot goreč navijač Rossija, da je Matk trenutno svetlobna leta pred vsemi, res vrhunsko obvlada motor in ravno toliko še star, da je dovolj "nor"... 

To, da bo presegel Rossija v naslovih, zmagah itd, sem skoraj prepričan da bo... mislim pa, da kljub vsemu, ne bo nikoli požel takšne slave kot "deda".... lepo je bilo videti v Brnu (mam nekje fotko), vsi štanzi prazni, vključno z Markovim, Rossijev pa poln.... 

Nisem Rinsev navijač in ne vem, za koga bom navijal po odhodu "penziča" v penzijo...a današnjo zmago mu iz srca privoščim... :)

ps. Da tr malo popravim, ne mesece, temveč leta se nisem tu oglašal ;)

Dobesedno napisal si kot bi mi bral misli :D 

Je pa Rins tudi celo sezono dokazoval, da se lahko v ovinkih kosa z komerkoli, tako da predvidevam da bo na vrhu kar lep čas mešal štrene :) 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deda ko pravi deda, car careva. Za razliko od lizik in podobnih ter njihovih navijacev, ki so vsako dirko za drugega. Zamera gor/dol samo serem na take "navijace"...

Popravljeno . Popravil Rossi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Rossi pravi:

Deda ko pravi deda, car careva. Za razliko od lizik in podobnih ter njihovih navijacev, ki so vsako dirko za drugega. Zamera gor/dol samo serem na take "navijace"...

Zame je Rossi car in bi mu privoščil še en naslov, samo kot zgleda, se od njega iz leta v leto bolj oddaljuje...danes je izgubil dve poziciji, tudi proti moštvenemu kolegu, žal je vedno slabši. Pred leti, ko ga je že večina odpisala, je imel še realne možnosti za osvojitev naslova, iz leta v leto pa le pada na lestvici skupnega seštevka. Mogoče nekateri še niste šli nad 40 let v življenju ampak po mojih izkušnjah je v tem obdobju prva prelomnica pri poslavljanju od mladosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vandrovec: pa saj je res kar pravis, samo se vedno je zame CAR CAREVA! Ne vem kaj je narobe s tem. Ne poznam nikogar njegovih let, ki bi imel take rezultate, navijace in vse ostalo. Vidim samo polno kvazi navijacev, ki so proti. In to je tudi dejansko vse kar znajo tukaj. Vale je pac car, kaksen lizika recimo nikoli ne bo. Pa se marsikdo drug. Zdaj pa, ko voli izvoli, a ko ne, naj pa pljuva, mi je vseeno.

Popravljeno . Popravil Rossi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak, ce jim je grenil lajf 15 let z uspehi, pa se nadaljnih 5 samo s pojavo, pa se kr ni konca zgleda.... Pol mas pa zmazke od stajerca kle gor za brat. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, vandrovec pravi:

Škoda, ker sta na začetku dva zanimiva izpadla...dobro pa je, da Marca šolajo kar eden za drugim...

Sreča za VR.  Je uspel bilti četrti. Drugače bi bil na svojem standardnem mestu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, KennyJR said:

Ko gledaš MM se vidi, da je hiter, ker vozi vsak krog vsak ovinek enako in ne zgleda, kot da mal na prbližno vstopa v ovinek. Pa še glave ne vrti za 270 stopinj in je ne moli v zrak :D.
Je pa MM dost slab 1na1 očitno.

Dec, ma kaj pr hudicu ti gledas, zadnih par let? 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, KennyJR pravi:

Je pa MM dost slab 1na1 očitno. Proti vsem večinoma izgublja, sploh v zadnjem ovinku, naj bo spredaj ali zadaj...

Pomoje pa ostali počasi dohitevajo Hondo z razvojem. Suzuki je res hiter skoz ovinke... po ravnem ga pa malo sfali, nekje tako kot Yamahe. In Rins je pač nagruntal da lahko skoz oni tazadnji ovinek hitreje vozi ožjo linijo, to je vse. Par metrov naprej bi bla črta pa bi ga MM snel nazaj s po ravnem kr hitrejšo Hondo. In seveda - MM ni treba vozit na vse ali nič. Lahko si ga vzame malo bolj na easy, ker ob nadaljevanju takih predstav bo prvak. Zakaj bi se klal, tvegal odstop in poškodbo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Demon pravi:

HAHAHAHAHA, kake pa eni KLATIJO tu na tem forumu!!!???

Tale tvoja izjava pa je velik doprinos k kvaliteti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kugelschreiber pravi:

Dec, ma kaj pr hudicu ti gledas, zadnih par let? 

A mi lahko poveš na kaj sploh ciljaš s tem? 

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Pomoje pa ostali počasi dohitevajo Hondo z razvojem. Suzuki je res hiter skoz ovinke... po ravnem ga pa malo sfali, nekje tako kot Yamahe. In Rins je pač nagruntal da lahko skoz oni tazadnji ovinek hitreje vozi ožjo linijo, to je vse. Par metrov naprej bi bla črta pa bi ga MM snel nazaj s po ravnem kr hitrejšo Hondo. In seveda - MM ni treba vozit na vse ali nič. Lahko si ga vzame malo bolj na easy, ker ob nadaljevanju takih predstav bo prvak. Zakaj bi se klal, tvegal odstop in poškodbo?

"To je vse" lahko rečeš za tist en dvoboj 1na1, ki ga je MM dobil v 6 letih... Izgubljal je proti Lorenzu, Rossiju, Doviju, Rinsu in še komu... In to večkrat v 6 letih proti različnim motociklom... Tko da... Ne mi zdej s tem, da je to vse... Pač več kot očitno mu to ne gre... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa recmo de ciljam na sezono 2014, ko je marc naredu tisto serijo, 11 zaporednih zmag, pa skor nobena dirka 3 kroge pred koncm ni bla odlocena. Al pa recmo the philip island, ko je slo pol narobe. V zadnjem krogu je pospravu 2 al 3? Al to ni 1:1? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Pa recmo de ciljam na sezono 2014, ko je marc naredu tisto serijo, 11 zaporednih zmag, pa skor nobena dirka 3 kroge pred koncm ni bla odlocena. Al pa recmo the philip island, ko je slo pol narobe. V zadnjem krogu je pospravu 2 al 3? Al to ni 1:1? 

:huh::?

Pa da še odgovorim na prvi del, da ne boš rekel, da sem spregledal... Par dirk je melo v 2014 razliko manj kot sekundo... A je mel kdo v kakšni realno kej šans? Res hud boj 1na1 ja... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, motozajebant pravi:

Snečer, kaj ma veze če navijam za Rossija in sem danes po dolgem času tipknil v temo? :D preberem jo vsakič, a tipkam bolj malo tu... to, da je bil Rossi vceraj drugi na Q in da sem se danes tukaj oglasil, nima nobene povezave :)

Ce si gledal dirko, bi videl, da je Mark kljub opletanju honde žgal na polno... kako bi šele bilo, če bi vozil na zmago ane? Ker tak vemo, da je vozil na pike... 

Problem je, ker velika večina ljudi, ni navijačev enega izmed dirkačev, ampak povečini hejterji Rossija ali Marka... no, ti jaz povem kot goreč navijač Rossija, da je Matk trenutno svetlobna leta pred vsemi, res vrhunsko obvlada motor in ravno toliko še star, da je dovolj "nor"... 

To, da bo presegel Rossija v naslovih, zmagah itd, sem skoraj prepričan da bo... mislim pa, da kljub vsemu, ne bo nikoli požel takšne slave kot "deda".... lepo je bilo videti v Brnu (mam nekje fotko), vsi štanzi prazni, vključno z Markovim, Rossijev pa poln.... 

Nisem Rinsev navijač in ne vem, za koga bom navijal po odhodu "penziča" v penzijo...a današnjo zmago mu iz srca privoščim... :)

ps. Da tr malo popravim, ne mesece, temveč leta se nisem tu oglašal ;)

Citiraj

Tekmeca se je lotil taktično, vendar je od strategije kmalu odstopil. "Težko sem se branil, ker nisem poznal njegovih šibkih točk. Sredi dirke sem mu poskušal samo slediti in varčevati z gumami ter gorivom, vendar je začel popuščati. Izgubljala sva sekundo na krog, približevati se nama je začel Mavericks Vinales. Takrat sem si rekel 'ok, ni mi mar za zmago, želim osvojiti čim več točk'. Če bi ostal za njim, bi morda osvojil samo 16 točk. V preteklih sezonah je bila moja strategija, da napadem v zadnjih petih krogih, a zdaj sem v drugačnem položaju. Če želiš dobiti vojno, moraš izgubiti tudi kakšno bitko," je sklenil Márquez.

 

Toliko o pikah.

Za Rossija sem navijal, ko še ti nisi shodil :) takrat je bil car, danes je samo še marketinška pojava, ki sicer še vozi vrhunsko, a vedno težje zmaguje.

Seveda pa nisem bil fanatičen navijač, ampak fajn ga je bilo videt, ko je haral.

V zadnjih letih pa se je čisto zaplezal, od brcanja navijačic po boksih, na stezi, "jokcanja" itd. Sedaj mi je bolj všeč MM, ki bo lahko nekoč govoril, da je vse naslove osvojil, ko je Rossi še dirkal...

Fanatizma (ovce) pa nikoli nisem maral, sploh pri tem navijaštvu, ker zadeva počasi začne mejiti divjaštvo (recimo grob marquezu, žvižganje itd.).

Na ovcah pa se služi in človek mlati pare na račun naivnosti, navijači so mu lepo "pokrili" utajo davkov itd.

MM je letos izjemen, 3 zmage so splavale prav v zadnjem ovinku, da bi še to vnovčil, bi bilo neverjetno, sploh na stezah, kjer honda očitno ni najboljša.

MM je vedno hiter, v glavnem edini, ki ima presežek v motoGP vsepovsod in zato je po moje že prvak. 

 

 

Pa v večini ne gre za hejterje rossija, ampak bolj za norčevanje iz fanatičnih navijačev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snečer pravi:

Toliko o pikah.

Za Rossija sem navijal, ko še ti nisi shodil :) takrat je bil car, danes je samo še marketinška pojava, ki sicer še vozi vrhunsko, a vedno težje zmaguje.

Seveda pa nisem bil fanatičen navijač, ampak fajn ga je bilo videt, ko je haral.

V zadnjih letih pa se je čisto zaplezal, od brcanja navijačic po boksih, na stezi, "jokcanja" itd. Sedaj mi je bolj všeč MM, ki bo lahko nekoč govoril, da je vse naslove osvojil, ko je Rossi še dirkal...

Fanatizma (ovce) pa nikoli nisem maral, sploh pri tem navijaštvu, ker zadeva počasi začne mejiti divjaštvo (recimo grob marquezu, žvižganje itd.).

Na ovcah pa se služi in človek mlati pare na račun naivnosti, navijači so mu lepo "pokrili" utajo davkov itd.

MM je letos izjemen, 3 zmage so splavale prav v zadnjem ovinku, da bi še to vnovčil, bi bilo neverjetno, sploh na stezah, kjer honda očitno ni najboljša.

MM je vedno hiter, v glavnem edini, ki ima presežek v motoGP vsepovsod in zato je po moje že prvak. 

 

 

Pa v večini ne gre za hejterje rossija, ampak bolj za norčevanje iz fanatičnih navijačev.

Grem kar po vrsti kokr sem oboldal :) 

Je Rossi že več kot 30 let na sceni? :smoke:

Da se razumeva, tudi jaz nisem zdaj neki fanatik strašni (čeprav sem napisal goreč).. bolj v smislu, da navijam za njega in bom dokler ne gre v penzijo... recimo, lani ko sem nucal marelo v Brnu, si nisem kupil njegove (ker se mi zdi 35 eur za eno marelo čist preveč), ampak offical Motogp... pa je lih tko dobra :) no, eno majčko mam, ker sem jo ravno za rd dobil :)  to je pa tudi vse....

tale na stezi... še vedno čakamo telemetrijo Marqueza.... :smoke: sam je ni na vidiku in je verjetno nikoli ne bo....

MM ni samo letos izjemen, ampak od začetka že!

mislim, da ni edini s presežkom... tudi Quar je super dirkač, bomo pa vidli, kaj bo z njim. MM je imel to prednost, da se je direkt na tovarniško Hondo usedel, ostali so mogli na poltovarniškamoštva iz M2.

 

no, in ravno zaradi tega, se lep čas nisem oglasil tu v tej temi, ker tole norčevanje je popolnoma nepotrebno... pa naj bojo to navijači Rinsa, Rossija, Marka, ali kogarkoli drugega.... pa kaj če so fanatiki? naj bojo, spustiš in greš dalje...

 

lp

pred 17 minutami, Snečer pravi:

Sredi dirke sem mu poskušal samo slediti in varčevati z gumami ter gorivom, vendar je začel popuščati. Izgubljala sva sekundo na krog, približevati se nama je začel Mavericks Vinales. Takrat sem si rekel 'ok, ni mi mar za zmago, želim osvojiti čim več točk'. Če bi ostal za njim, bi morda osvojil samo 16 točk.

hm...zdaj, mogoče me že res spomin vara.. koliko časa na tej dirki je bil Mark za Rinsem?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 minutes ago, KennyJR said:

:huh::?

Pa da še odgovorim na prvi del, da ne boš rekel, da sem spregledal... Par dirk je melo v 2014 razliko manj kot sekundo... A je mel kdo v kakšni realno kej šans? Res hud boj 1na1 ja... 

A sta Dovi in Rins mela realno kej šans, pol kroga pred koncem v zeltwegu in silverstonu? Plus, Marc je bil na obeh dirkah zelo napaljen. V zeltwegu nima se zmage, je odkrito startal nanjo, in v anglijo je prsu besen, ker je spet dobil kurcem u čelo.....

 

philip island 2015, tista dirka ko je rossi vidu neko blokiranje. Marc je borbal do zadnjega kroga, sele takrat se je odlimal od valeta in pospravil ianoneja in Lorenza. Epic. Trenutno IMHO  nima konkurence. Se pa zna taka absolutna prevlada pocas koncevat. Spet je bil najstarejsi na podiju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, motozajebant pravi:

Grem kar po vrsti kokr sem oboldal :) 

Je Rossi že več kot 30 let na sceni? :smoke:

Da se razumeva, tudi jaz nisem zdaj neki fanatik strašni (čeprav sem napisal goreč).. bolj v smislu, da navijam za njega in bom dokler ne gre v penzijo... recimo, lani ko sem nucal marelo v Brnu, si nisem kupil njegove (ker se mi zdi 35 eur za eno marelo čist preveč), ampak offical Motogp... pa je lih tko dobra :) no, eno majčko mam, ker sem jo ravno za rd dobil :)  to je pa tudi vse....

tale na stezi... še vedno čakamo telemetrijo Marqueza.... :smoke: sam je ni na vidiku in je verjetno nikoli ne bo....

MM ni samo letos izjemen, ampak od začetka že!

mislim, da ni edini s presežkom... tudi Quar je super dirkač, bomo pa vidli, kaj bo z njim. MM je imel to prednost, da se je direkt na tovarniško Hondo usedel, ostali so mogli na poltovarniškamoštva iz M2.

 

no, in ravno zaradi tega, se lep čas nisem oglasil tu v tej temi, ker tole norčevanje je popolnoma nepotrebno... pa naj bojo to navijači Rinsa, Rossija, Marka, ali kogarkoli drugega.... pa kaj če so fanatiki? naj bojo, spustiš in greš dalje...

 

lp

hm...zdaj, mogoče me že res spomin vara.. koliko časa na tej dirki je bil Mark za Rinsem?

za fanatike bo posebna tema odprta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snečer pravi:

za fanatike bo posebna tema odprta

Zakaj po tem tukaj ...........? Ker lahko?!

Popravljeno . Popravil Snečer
neprimerne besede
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Kugelschreiber pravi:

A sta Dovi in Rins mela realno kej šans, pol kroga pred koncem v zeltwegu in silverstonu? Plus, Marc je bil na obeh dirkah zelo napaljen. V zeltwegu nima se zmage, je odkrito startal nanjo, in v anglijo je prsu besen, ker je spet dobil kurcem u čelo.....

 

philip island 2015, tista dirka ko je rossi vidu neko blokiranje. Marc je borbal do zadnjega kroga, sele takrat se je odlimal od valeta in pospravil ianoneja in Lorenza. Epic. Trenutno IMHO  nima konkurence. Se pa zna taka absolutna prevlada pocas koncevat. Spet je bil najstarejsi na podiju. 

Ja no... Če praviš, da jih nista mela, pol je samo še bolj očitno, da je MM slab v zadnje pol kroga... Če je bil na obeh dirkah našpičen, a ni uspel, je to samo še en dokaz več, da je temu res tako... Ne razumem te lih najbol... 

Zate ne vem, ampak jaz sem, po tisti napaki, ko je nadoknadil pol sekunde v pol kroga proti Marcu, vedel da bo Rins vsaj poskusil in verjetno tudi uspel v zadnjem ovinku, ker je bil vidno hitrejši. Tudi Dovi je v Avstriji izgledal konkurenčen... In spet... Bil je močan v zadnjem sektorju... 

PI 2015 je Rossi videl nekaj, kar je verjetno dejansko bilo resnično... Ne tolk zlo, kot v Maleziji po tem, ampak sigurno je MM imel tam ogromno rezerve med dirko... In zato je lahko vse dol butnil v zadnjem krogu... Poleg tega je PI taka pista, ki to dopušča... Pa še v levo je... Takrat bi MM verjetno lahko zmagal za 5 sekund ali več...

Sej zakaj pa ne bil Rossi vedno tako močan 1na1? Ker je mel rezervo... Le mans 2 leti nazaj je pa realno stanje, ko je na limitu... Pa je vodil dokler ni zajebal in potem še padec... 

Tako je pač moje mišljenje... 

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, Snečer said:

za fanatike bo posebna tema odprta

Ne vem na koga ciljas, ampak upam da bos pridno pisal notri. Me pa se zanima kdo je tu za tvoje pojme fanatik ter zakaj? Sam navijam za Valeta od nekdaj do danes, zakaj sem fanatik (ce padem mednje po tvojih merilih)? Ravno tako nosim samo teniske ene firme - posledica sporta v mladosti (odbojka) in predvsem pocutja / obcutka. Nisem menda tudi zato fanatik?

Popravljeno . Popravil Rossi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrnite se izključno na temo MotoGP.

Od sedaj bodo vsaka "obračunavanja" s soudeleženci in podobno prostaško pisanje sankcionirani.

Torej MotoGP 2019.

Nobenih težav ni, če se opiše lastno zaznavanje in lasten pogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Snečer said:

Nobenih težav ni, če se opiše lastno zaznavanje in lasten pogled.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, KennyJR said:

Zate ne vem, ampak jaz sem, po tisti napaki, ko je nadoknadil pol sekunde v pol kroga proti Marcu, vedel da bo Rins vsaj poskusil in verjetno tudi uspel v zadnjem ovinku, ker je bil vidno hitrejši

Ko je Marc po prednjem kolesu letel v zadnji lev ovinek, pa vseeno ujel linijo, in v predzadnjim, desnem  pelal totalno obrambno, čist po robniku, je bil Rins pokrit. Brez možnosti. Pol je Hondo zaguncalo. Skoraj nič ni treba, de so rezultati drugačni....Kar nam zgleda kot totalna dominacija, je manj kot 1% prednosti. Gledamo noro obdobje dirkanja.  

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!