Skoči na vsebino

MotoGP 2019


Rossi

Priporočene objave

pred 21 urami, jvalant pravi:

da si ti nategnjen,

Kdo je bi nategnjen tule?

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, MiNa said:

Kdo je bi nategnjen tule?

 

 Lej, ne da se mi vec, res ne...  Se nardijo napake, se nardijo tudi da komu kaj spregledajo. Kdorkoli pa misli, da je Marquez zmagocalec GP prvenstev zaradi Dorne, in ne zaradi svoje voznje, in da so vsi ostali zadaj zaradi vpliva Dorne in zarot, se pa  mocno motite, da ne uporabim kakih drugih besed.  Tule je bil pa nategnjen Miller. Najbolj. I ni bil nikakor nevaren komurkoli v prvenstvu tisto leto, zato mi res ni jasno zakaj bi Dorna morala  oskodovati njega. In ce se tale dirka odmisli, pa Marquezu useka nulo, bi bil se vseeno prvak. Nehajte se obesat na vsako odlocitev pa nesmisel. Povej, kaj je volj verjetno: da je pac Marc res dober (prvo sezono je bil ze prvak, ko se ni bilo nic jasno ali in kako dober je, ni blo protekcije) in samo se boljsi postaja ko odrasca, ali je bl smiselno da Dorna dirigira vse, in da so sampioni kot Lorenzo, Rossi, in vsi ostali s tem zadovoljni, da so ekipe zadovoljne z tem kar jim ukaze Dorna?  Dejto no nehat. Se enkrat: tele tocke Marquezo odstej. Pa kaj, sevseeno bi bil prvak. Ker je pac trenutno najboljsi dirkac. To, da trenutek traja tako dolgo, pa ni njegov problem..

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, jvalant said:

In ce se tale dirka odmisli, pa Marquezu useka nulo,


To dirko je Marc kasiral nulo. Dve kazni je fasal. iMO eno premal.  Prvenstva ni spremenilo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, jvalant pravi:

 Lej, ne da se mi vec, res ne...  Se nardijo napake, se nardijo tudi da komu kaj spregledajo. Kdorkoli pa misli, da je Marquez zmagocalec GP prvenstev zaradi Dorne, in ne zaradi svoje voznje, in da so vsi ostali zadaj zaradi vpliva Dorne in zarot, se pa  mocno motite, da ne uporabim kakih drugih besed.  Tule je bil pa nategnjen Miller. Najbolj. I ni bil nikakor nevaren komurkoli v prvenstvu tisto leto, zato mi res ni jasno zakaj bi Dorna morala  oskodovati njega. In ce se tale dirka odmisli, pa Marquezu useka nulo, bi bil se vseeno prvak. Nehajte se obesat na vsako odlocitev pa nesmisel. Povej, kaj je volj verjetno: da je pac Marc res dober (prvo sezono je bil ze prvak, ko se ni bilo nic jasno ali in kako dober je, ni blo protekcije) in samo se boljsi postaja ko odrasca, ali je bl smiselno da Dorna dirigira vse, in da so sampioni kot Lorenzo, Rossi, in vsi ostali s tem zadovoljni, da so ekipe zadovoljne z tem kar jim ukaze Dorna?  Dejto no nehat. Se enkrat: tele tocke Marquezo odstej. Pa kaj, sevseeno bi bil prvak. Ker je pac trenutno najboljsi dirkac. To, da trenutek traja tako dolgo, pa ni njegov problem..

Mm93 je tu dobil kazen in sicer casovni pribitek tako da je bil nakoncu mislim da 16, vglavnem dojst velikega da je dobil 0 tock. Tu nerabi bit nobenga spekuliranja kaj bi bilo ce bi bil diskvalificiran ker ke bila kazen iz vidika tock ista kod diskvalifikacija.

Popravljeno . Popravil Shillien
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jvalant se strinjam, 93 je dober pilot. Eden boljših v zadnjem času. Ampak po mojem mnenju on ne bi bil prvo leto prvak, če dorna ne bi spremenila pravila, da lahko novinec uleti takoj v prvi sezoni na tovarniško petardo. Zakaj so to naredili točno v tistem letu? Dorna španska, repsol španski, 93 španec. Naključje? Največje v času motoGP. Mogoče enako veliko kot to, da nihče razen španca zadnjih 7 sezonah. No, enkrat je skoraj uspelo italianu, ampak je spet splet kakšnih naključji preprečil to. Boli me k... ali je naštimano ali ne, ampak ko Ezpeleta javno verbalno spleska Jorgeta, čez par dni pa napove konec kariere, se vprašam zakaj in koliko?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam deloma. Definitivno so tukaj dolocene manipulacije v igri samo "tovarnisko petardo" ni fural Ezpeleta ampak MM do prvenstva. Sicer verjamem, da je imel zaradi svoje narodnosti določene olajševalne okoliščine in bonuse samo ne gre zanikati da je  tipo najbolj surov talent v zadnjih 20 letih MGP  in da na progi si je pokal zboril sam, ne Dorna.

Ok izgleda, da pri HRCju je samo še stvar podpisa, da pride Alex na motor. Zdi se mi bedna poteza sploh ker sta CC in JZ boljsa kandidata AMPAK, ce pogledamo iz vidika popularnosti sporta in marketinga je pa izbira jasna kot beli dan. VR je pocasi v odhodu in glede na to, da bo to sedaj že dinastija Marquez, lep magnet za publiko. Iscejo in potrebujejo novo "zgodbo" in kaj boljse kot SAMPIONSKA BRAĆA :P

Meni je sicer slisati bolj kot neka cirkuska točka:P

JZ ali bo šel nazaj v moto2 (prakticno menjava z AM) ali pa mogoče v Yamaho kot tester (izgleda da se obstaja moznost). V Avintio noce it .

https://www.corsedimoto.com/motomondiale/motogp/motogp-johann-zarco-rivaluta-la-proposta-yamaha/

Lisjak JL pa izgleda ni se zadnje rekel

https://www.corsedimoto.com/motomondiale/motogp-jorge-lorenzo-poker-face-sono-aperto-a-tutte-le-occasioni/

Pravi, da je odprt za vse moznosti. Njemu je Avintia tudi zic ponudla. Jaz mislim, da se bo se kdaj pojavil na progi. Pomoje ga bo Gigi snubil z vsemi prijemi :D . Al pa Yamaha...

Popravljeno . Popravil axaQ4
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, sergini pravi:

@jvalant se strinjam, 93 je dober pilot. Eden boljših v zadnjem času. Ampak po mojem mnenju on ne bi bil prvo leto prvak, če dorna ne bi spremenila pravila, da lahko novinec uleti takoj v prvi sezoni na tovarniško petardo. Zakaj so to naredili točno v tistem letu? Dorna španska, repsol španski, 93 španec. Naključje? Največje v času motoGP. Mogoče enako veliko kot to, da nihče razen španca zadnjih 7 sezonah. No, enkrat je skoraj uspelo italianu, ampak je spet splet kakšnih naključji preprečil to. Boli me k... ali je naštimano ali ne, ampak ko Ezpeleta javno verbalno spleska Jorgeta, čez par dni pa napove konec kariere, se vprašam zakaj in koliko?

Pri vletu MM direkt na tovarniški stroj pozabljaš na eno preprosto dejstvo... HRC. Tam so bili pripravljeni tvegati in so pri Dorni zlobirali spremembo pravila. Ki je bilo itak butasto. Zakaj novinec ne bi smel direkt na tovarniški motor? Ker se je bolj varno razklamfati s par km/h počasnejšo satelitsko kanto?

Okoli Lorenza je podobno. Kdorkoli lahko lobira karkoli hoče. Če bi tip rekel 'imamo pogodbo, jebite se' bi lahko še eno sezono sviral na repu grida. Pa mu očitno ni bilo do tega in so se zmenili. Kolk je Ezpeleta pri tem pripomogel, se bo zvedelo čez kako leto ali dve.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trditi, da je MM nabral vse te naslove zaradi režije Dorne je smešno. Kot je smešno mišljenje nekaterih, da je VR prišel do vseh teh zmag zaradi spletkarstva in umazane igre.

Se bo nekaterim pač treba sprijazniti z dejstvom, da je MM pač najboljši dirkač trenutne dobe, kot se bodo morali oni drugi z dejstvom, da je bil VR najboljši v njegovem obdobju.

Še nekaj o družinah, ko se je ravno nekaj omenjalo: Graziano Rossi ni bil nikoli svetovni prvak.Dirkal je v letih, ko se v tem športu ni vrtelo niti  približno toliko denarja kot danes.  Rossiju res verjetno ni nič manjkalo, predvsem pa je odraščal na dirkah in to je zagotovo njegova prednost. 

Tudi Marquezi niso bili neki reveži. Stari je bil vpleten v motokros kot aktiven član lokalnega moto kluba in je svoja sinova od malega vzgajal z motorji.

Se pa Graziano ni nikoli rinil v ospredje ob uspehih VR za razliko od starega Markeza, ki se obnaša, kot da je lastnik celotnega MotoGP-ja. Zame eden najbolj zoprnih tipov v paddocku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat, da ne bo pomote. MM je več kot odličen pilot, vse je sam odpeljal, rešuje situacije, ki jih noben trenutno ni sposoben. Ampak me vseeno motijo olajševalne okoliščine, ki jih je bil deležen ne vem sploh na podlagi česa. Vse pilote spoštujem zato tudi občasno pičim pogledat kakšno dirko. To, koliko je kdo antipatičen je stvar posameznika. Se pa strinjam z večino zapisa kolega @Joker. @jskrablin nisem pozabil na HRC. Ampak, če ne bi bilo repsola bi pri HRC dal mm tudi na poltovarniško mašinco najbrž. O tem sem govoril. Zakaj ravno tisto leto sprememba? Saj so bili že prej dobri kandidati iz moto2 za direkt na tovarniškega...Upam samo, da se v 2021 sezoni najdejo trije, štirje kandidati za naslov, da mi popestrijo ponedeljkovo jutro ali popoldan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, jskrablin said:

Pri vletu MM direkt na tovarniški stroj pozabljaš na eno preprosto dejstvo... HRC. Tam so bili pripravljeni tvegati in so pri Dorni zlobirali spremembo pravila. Ki je bilo itak butasto. Zakaj novinec ne bi smel direkt na tovarniški motor? Ker se je bolj varno razklamfati s par km/h počasnejšo satelitsko kanto?

:hmm:  Namen je bil dat šanso satelitskim ekipam met top pilota. Pravilo je prav zaprav vplivalo samo na Spiesa, ki na fabrisko M1 ni smel direkt is WSBK, ampak preko Tech3. Poncheral je jamrl v intervjujih, da vsi obetavni v moto2 za prestop zahtevajo fabriski motor. Rins in Vinales za tech3 nista hotela nit slisat....zdej je to drugace, ker so satelitski motorji in zasebne ekipe bistveno blizje factory zadevam kot 5-6 let nazaj. 
 

Sicer pa....Marc ni bil prvi, izjemo v tem pravilu so nardili za Bautisto. Alex je PRVAK. Zakaj  bi blo cudno, da v GP vlecejo prvaka? vsi so v gp. Zarco, Morbidelli, Tito, Bagnaia.  Plus, Alex je verjetno edini v vesolju, ki bo delezen 100% Marcove podpore. Za HRC to ne bi blo slabo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, axaQ4 said:

 

Ok izgleda, da pri HRCju je samo še stvar podpisa, da pride Alex na motor. Zdi se mi bedna poteza sploh ker sta CC in JZ boljsa kandidata AMPAK, ce pogledamo iz vidika popularnosti sporta in marketinga je pa izbira jasna kot beli dan. VR je pocasi v odhodu in glede na to, da bo to sedaj že dinastija Marquez, lep magnet za publiko. Iscejo in potrebujejo novo "zgodbo" in kaj boljse kot SAMPIONSKA BRAĆA :P

 

  Kako pa veš, da sta CC in JZ  boljša pilota? Poglej Fabia? Kaj je dosegel pred poklicomv MGP? Kdo je sploh bil on pred MGP-jem? Vodja moštev, njihovi "izvidniki" vedo veliko vec o talentih, kdo je in kdo ni, kako se naj bi nekdo obnesel,  kot pa mi, ki se nam tudi ne sanja. To trdim ze dolgo časa. Fabio je odlicen doklaz, da se nam tudi sanja ne! O nicemer. Niti enega "znalca" od tule nisem videl pisati, da naj vzamejo Fabia. In tako naprej. Tule se samo komentira, se raje kritizira dirkace in rezultate, brez  da bi vedeli  stvari, katere ocitno vedo tisti ki pa res imajo nekaj pojma.Tak primer sta tudi Rossi na Duceju, pa tele dni Zarco na KTM/Hondi. Ce bi samo gledali rezultate, sta bila oba zanic. Kar ni res, da se razumemo. In Zarcoju, takoj po polomiji z  KTMom, po nejgovi popolni brezdusnosti,  Honda ponudi sedez. Kot vidimo, so ze vedeli zakaj. Oni pac vedo veliko vec kot mi, kako lahko kake malenkosti, neujemanje  z motorjem, mostvom, kaj jaz vem cim, vpliva... Da povzamem: nase ocene niso vredne piškavega oreha!

 

  Ali bo prisel Alex v Hondo, ne vem. Kot tudi ne vem ali ima Dorna kaj prstov vmes pri odlocitvi. Bo pa to odlocitev Honde, na podlagi znanja, ki ga imajo. Tako kot so lobirali za Marca. Se zdaj točno ve zakaj.  Treba je tudi vedeti, da Honda ni tm neka vaška organizacija (kot tudi ne Yamaha, Suzuki, KTM...) To so veliki koncerni, in osebno tezko verjamem da bi jim Dorna lahko karkoli dirigirala in jih silila. Isto velja za top dirkaće... Kako naj Dorna rece Rossiju naj upocasni, naj ne bo prvak, naj spusti Marca. S čim mu  lahko grozi? Rossi ima vse, lahko samo rece da bo odšel, pa bo Dorna tista ki bo v problemih, vsaj kar se tiče obiskanosti in zasluzka...  Dorna preprosto nima vzvoda da pritisne na top ekipo ali dirkača. Honde pa verjetno ne zanimajo šamšionska brača. Zanima jo kavliteta, pa kako se bo kdo vklopil, in brata to lahko to naredita zelo dobro. Sploh ker Alex ni po juhi priplaval...

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, sergini said:

@jvalant se strinjam, 93 je dober pilot. Eden boljših v zadnjem času. Ampak po mojem mnenju on ne bi bil prvo leto prvak, če dorna ne bi spremenila pravila, da lahko novinec uleti takoj v prvi sezoni na tovarniško petardo. Zakaj so to naredili točno v tistem letu? Dorna španska, repsol španski, 93 španec. Naključje? Največje v času motoGP. Mogoče enako veliko kot to, da nihče razen španca zadnjih 7 sezonah. No, enkrat je skoraj uspelo italianu, ampak je spet splet kakšnih naključji preprečil to. Boli me k... ali je naštimano ali ne, ampak ko Ezpeleta javno verbalno spleska Jorgeta, čez par dni pa napove konec kariere, se vprašam zakaj in koliko?

 Lobirala je Honda, mimogrede. Ker so očitno prepoznali talent. Kot je Yamaha prepoznala Fabiovega. In, kdorkoli je lobiral: v šsetih letih je pa menda Marquez že dokazal, da je lobist imel prav...

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jvalant a damo pogledat malo širšo sliko? Honda je lobirala, samo honda misliš? Ne vem, mogoče pa jst narobe gledam... Upam, da pride Fabio namest Rossija na yamaho. Če bi prejšnji teden prišel, bi bilo prepozno. 

marquez-1.jpg

Popravljeno . Popravil sergini
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, sergini said:

@jvalant a damo pogledat malo širšo sliko? Honda je lobirala, samo honda misliš? Ne vem, mogoče pa jst narobe gledam... Upam, da pride Fabio namest Rossija na yamaho. Če bi prejšnji teden prišel, bi bilo prepozno. 

 

  Hja, to je tezko reči... Se vedno sem mnenja da Dorna nima vzvoda za kak resen pritisk na Hondo, ali katerokoli tovarnisko mostvo. Ne vem kaj bi lahko naredili Hondi, obratno pa lahko veliko izgubijo. Honda pa je tudi zelo velik koncern, ne prodaja samo motorjev, ne verjamem da bi jih  izstop ali kaka mahinacija v GP kakorkoli udarila. Tako da jih po moje Dorna nima z cim izzsiljevati. Enako ali se bolj to velja za kasne rezije, ker ce Rossi gre bo Dorno veliko bolj bolelo, kot pa obratno. Zato pac menim, da kakih velikih mahinacij ni. So pa kaksni mali predlogi ipd, ki pa so po moje bolj financno naravnani kot pa drzavno ipd. Dorna je spanska, Marc je spanec, drzi. Ampak Honda je pa japonska, in noben lobij ali pritiski pa ne bi naredil Marca dirkaca kot je.... Ce kaj, potem spanske dirkace naredi dobre spansko delo  mladimi, njihove dirkaske sole, lige... Dorna lahko vlaga (in verjetno tudi vlaga) v to, kar pa je popolnoma legalno in smiselno.

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, jskrablin said:

Pri vletu MM direkt na tovarniški stroj pozabljaš na eno preprosto dejstvo... HRC. Tam so bili pripravljeni tvegati in so pri Dorni zlobirali spremembo pravila. Ki je bilo itak butasto. Zakaj novinec ne bi smel direkt na tovarniški motor? Ker se je bolj varno razklamfati s par km/h počasnejšo satelitsko kanto?

Okoli Lorenza je podobno. Kdorkoli lahko lobira karkoli hoče. Če bi tip rekel 'imamo pogodbo, jebite se' bi lahko še eno sezono sviral na repu grida. Pa mu očitno ni bilo do tega in so se zmenili. Kolk je Ezpeleta pri tem pripomogel, se bo zvedelo čez kako leto ali dve.

 Dodal bi samo se tole: nic in prav nic manj ni bilo obiskovalcev na dirkah, nic manj nisem jaz sam gledal dirk, ker je bil Lorenza zadaj. Niti nisen ne vem kaj milslil nanj... Po vecini sm opazil njegov napredek ali nenapredek tule z kako zajedlivo opazko, najveckrat kakega Rossi fana. Sama dirka pa ni bila prav nic bolj ali manj zanimiva. Niti sekunde med dirko nisem porabil zanj,  razen, ce se je slucajno komentator ukvarjal z njim. Ne vem kaj bi  Dorna pridobila z izsilitvijo nejgovega odhoda. Ker je spanec, to tudi ne potrjuje nekih drugih teorij. Pa seaj je clovek sam prisel do tega, kdaj in kako bo nehal, kar je tudi prav.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, jvalant pravi:

. Ne vem kaj bi  Dorna pridobila z izsilitvijo nejgovega odhoda. Ker je spanec, to tudi ne potrjuje nekih drugih teorij. Pa seaj je clovek sam prisel do tega, kdaj in kako bo nehal, kar je tudi prav.

A ni delal sramoto za Repsol in Hondo...da so vsi povezani je pa že znano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, vandrovec said:

A ni delal sramoto za Repsol in Hondo...da so vsi povezani je pa že znano?

Prav nic ni znano. Niti verjetno. Okoli sramote: pojdi se parkrat zlomit, enkrat od tega ZELO blizu hromosti. In potem se uedi na MGP motor in pojdi dirkat. Pa ne pozabi, da ne mores samo iti domov, ker si pod pogodbo.    Mater, res mores biti superman!  In vrjetno tud podpiras razne druge teorije, kjer je vse "znano" chemtraile ipd.  Vse je znano, pa noben ne predlozi nobenega dokaza.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, vandrovec said:

Da je lahko vozil je verjetno imel vse papirje, drugače bi bil na bolniški? Res verjameš, da je napol mrtev vozil?

Na tole pa nima smisla odogovarjati.... Par postov visje imas povezavo na razmisljanje o teh receh. Lahko pa recem, da ti ocitno mislis, da se fantje pelejo na dirki tako kot se ti peljes na kavo.  Ma papir da je ok, torej je vse ok?!

Popravljeno . Popravil jvalant
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, vandrovec pravi:

A ni dolgčas gledat take dirke, kot je današnja...če odmislimo dogajanja v ozadju?

Ja a ni tvoja teorija da je vse zrezirano in dirigirano s strani dorne? Torej s takimi dirkami skodijo sami sebi (po tvoji teoriji seveda)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, SF said:

...Rossi kot rečeno z odstopi ostalih dirkačev vseeno do osmega mesta... 

E Gaber ti si pa res debil... Niso sposobni odpeljat do konca, pa boš prodajal, da je starina zato profitiral? 

Kreten...

Gaber ga je u kamen, ker mislim da je samo Morbideli padel pred Rossijem. Drugace pa: ni vazno zakaj dirkac pade, ali ker je sam nesposoben, ker je zamocil, ker luna ne sije prav, dirkaci za njim profitirajo. In tudi Rossi je danes pridobil eno mesto.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, jvalant said:

  Kako pa veš, da sta CC in JZ  boljša pilota? Poglej Fabia?

Nisem napisal boljsa pilota ampak boljsa kandidata. Kar pomeni, da na podlagi TRENUTNIH izkušenj, ki jih imata,  sta bolj PRIMERNA. AM predstavlja večji riziko. Vsi bi hoteli imeti naslednjega FQ ali MMja, samo na podlagi do sedanjih izkušenj z rookieji je FQ precejšnja rariteta. Za povrh vsega imajo v štali najboljšega pilota na svetu in po svoje ne rabijo še enega najboljšega. Vrednost AM pomoje leži drugje. Rabijo še enga Pedroso. Drugo violino.

Ne moreš zanikati marketinške vrednosti bratov Marquez pod isto streho. Ki ne doprinese samo Dorni ampak tudi Hondi sami. Sej VR je Yamahin pospeševalec prodaje ravno tako ima lahko Hondo svojo izvedenko le-tega v obliki bratov M. Ne pozabit, da na koncu je tle še vedno denar vsega vladar. Še posebaj, ko se igrajo milijardni skladi in konglomerati zadaj. Romantike v športu že dolgo ni več.

 

Kdo je pa boljši pilot pa bomo videli drugo leto če AM pride k HRCju.

Popravljeno . Popravil axaQ4
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!