Skoči na vsebino

Blokade pri Sym Crox 50cc euro4 najnovejši model


SLO MTB RIDER

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanima me, kje ima omenjeni skuter blokade in kako se jih odstrani. Sam sem iskal CDI enoto pa je nisem našel, tudi podložko v variomatu sem že odstranil, pa mi še vedno negre več kot 31 km/h . Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lijak iz izpuha pod cilindrom si vzel?

pred 3 urami, SLO MTB RIDER pravi:

Pozdravljeni!

Zanima me, kje ima omenjeni skuter blokade in kako se jih odstrani. Sam sem iskal CDI enoto pa je nisem našel, tudi podložko v variomatu sem že odstranil, pa mi še vedno negre več kot 31 km/h . Hvala za odgovor!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pac vzames dol izpuh s skuterja...in na delu kjer pride privijacen na cilinder je v njem se dodaten lijak....lepo vidno.pritrjeno z eno piko zvara...jz sem tisti zvar vedno "unicil" z brusilko pol pa ta lijak ven vzames...

Kako bo sel ti ne zna kdo povedat...to je pac ena od blokad,ki jih imajo 50cc mopiji...

pred 37 minutami, SLO MTB RIDER pravi:

Ne, kako pa to vzamem ven? Bo imel motor potem boljše pospeške in ali bo šev hitreje?

Evo...to pac slika od enga...

Screenshot_20181124-170316_Chrome.jpg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 24. 11. 2018 ob 12:19, SLO MTB RIDER pravi:

Pozdravljeni!

Zanima me, kje ima omenjeni skuter blokade in kako se jih odstrani. Sam sem iskal CDI enoto pa je nisem našel, tudi podložko v variomatu sem že odstranil, pa mi še vedno negre več kot 31 km/h . Hvala za odgovor!

Cdi  enoto imaš pri akomolatorju...zamenjam jo za drugo in ti bo tudi šev več...

Popravljeno . Popravil Saso123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pri starejsem sym croxu je pri akumulatrju, js mam pa najnovejsega in ga ni tam ce ga sploh ima je vprasanje ker so pri meni samo neke zicke ki nimajo nobene vloge..nevem mogoce ima stevec kaj pri tej blokadi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
On 6/5/2019 at 9:22 AM, JST1234 said:

sprednjo masko daj dol in poglej en kabelj ki je 2 pinski id ga samo sklopi. meni gre sedaj 50+km/h

Zal ni tako. Crox 2019 ima ECU Dell'Orto ECS CLC, deblokada se lahko opravi le z zamenjavo le tega z odprto verzijo, ali pa s priklopom na PC preko diagnosticnega orodja preko K-Line vmesnika, in spremembo mape s pomocjo programa Deuss - bodisi se nalozi nova (custom) verzija, ali pa se samo aktivira drugo mapo - ta ECU namrec vsebuje dva mapseta. Ta postopek na servisu stane cca 50 eur.

Seveda pa ostaja se mehanska blokada - distancnik v variomatu, za odstranitev katerega je postopek nespremenjen - 8 mm kljuc in torx z luknjo za odstranitev pokrova variatorja, pa 17 mm gedora in pnevmatska pistola za odstranitev zunanje polovice jermenice variatorja. Odstranis distancnik in sestavis nazaj - voila.

Zal, casi enostavne in straight forward deblokade so minili - to zapoveduje tudi Euro 4 norma.

Pismo, zdaj me je pa prijelo, da bi imel kako tako igraco da bi prckal po njej. Hudic ima ze lambda sondo in closed loop krmiljen vbrizg! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
On 7/17/2019 at 8:13 PM, Zok said:

Zal ni tako. Crox 2019 ima ECU Dell'Orto ECS CLC, deblokada se lahko opravi le z zamenjavo le tega z odprto verzijo, ali pa s priklopom na PC preko diagnosticnega orodja preko K-Line vmesnika, in spremembo mape s pomocjo programa Deuss - bodisi se nalozi nova (custom) verzija, ali pa se samo aktivira drugo mapo - ta ECU namrec vsebuje dva mapseta. Ta postopek na servisu stane cca 50 eur.

Seveda pa ostaja se mehanska blokada - distancnik v variomatu, za odstranitev katerega je postopek nespremenjen - 8 mm kljuc in torx z luknjo za odstranitev pokrova variatorja, pa 17 mm gedora in pnevmatska pistola za odstranitev zunanje polovice jermenice variatorja. Odstranis distancnik in sestavis nazaj - voila.

Zal, casi enostavne in straight forward deblokade so minili - to zapoveduje tudi Euro 4 norma.

Pismo, zdaj me je pa prijelo, da bi imel kako tako igraco da bi prckal po njej. Hudic ima ze lambda sondo in closed loop krmiljen vbrizg! :)

Pa velja to tudi za 50km/h? Je že zunaj custom verzija? Ker lansko leto (takoj po nakupu) mi je serviser rekel da se ni custom sofware-a, na servisu kjer so mi motor prodali pa so rekli da tega ne počnejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
Ob 17. 7. 2019 ob 20:13, Zok pravi:

Zal ni tako. Crox 2019 ima ECU Dell'Orto ECS CLC, deblokada se lahko opravi le z zamenjavo le tega z odprto verzijo, ali pa s priklopom na PC preko diagnosticnega orodja preko K-Line vmesnika, in spremembo mape s pomocjo programa Deuss - bodisi se nalozi nova (custom) verzija, ali pa se samo aktivira drugo mapo - ta ECU namrec vsebuje dva mapseta. Ta postopek na servisu stane cca 50 eur.

Seveda pa ostaja se mehanska blokada - distancnik v variomatu, za odstranitev katerega je postopek nespremenjen - 8 mm kljuc in torx z luknjo za odstranitev pokrova variatorja, pa 17 mm gedora in pnevmatska pistola za odstranitev zunanje polovice jermenice variatorja. Odstranis distancnik in sestavis nazaj - voila.

Zal, casi enostavne in straight forward deblokade so minili - to zapoveduje tudi Euro 4 norma.

Pismo, zdaj me je pa prijelo, da bi imel kako tako igraco da bi prckal po njej. Hudic ima ze lambda sondo in closed loop krmiljen vbrizg! :)

Zivjo, velika legenda da si nam to razjasnil zanima me pa se kje se dobi ta vmesnik ker sem priskal cel splet. https://www.racing-planet.de/cdi-unit-dellorto-unrestricted-for-sym-fiddle-3-crox-orbit-50-euro4-luxxon-emily-50-w-carburetor-2018-p-348233-1.html?shop_ID=1 ..... tukaj trdi da je odblokirana ampak nekje sem zasledil da gre samo 54 oz. 65 tako da bi rajse sam nastavil custom mapo. ce bi mi lahko povedal kje se da dobiti ta vmesnik oziroma diagnosticno orodje bi bil zelo hvalezen. hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da so te "derestricted" variante v resnici omejene na 55km/h. Sem pa zasledil tole stran, kjer naj ne bi bilo druge blokade kot 1100rpm. https://www.boostycom.fr/pieces-racing-50cc-4t/2727-ecu-racing-ecs-dell-orto-sym-jet14-50-ac.html  hvala za argumente

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 7. 2019 ob 20:13, Zok pravi:

Zal ni tako. Crox 2019 ima ECU Dell'Orto ECS CLC, deblokada se lahko opravi le z zamenjavo le tega z odprto verzijo, ali pa s priklopom na PC preko diagnosticnega orodja preko K-Line vmesnika, in spremembo mape s pomocjo programa Deuss - bodisi se nalozi nova (custom) verzija, ali pa se samo aktivira drugo mapo - ta ECU namrec vsebuje dva mapseta. Ta postopek na servisu stane cca 50 eur.

Seveda pa ostaja se mehanska blokada - distancnik v variomatu, za odstranitev katerega je postopek nespremenjen - 8 mm kljuc in torx z luknjo za odstranitev pokrova variatorja, pa 17 mm gedora in pnevmatska pistola za odstranitev zunanje polovice jermenice variatorja. Odstranis distancnik in sestavis nazaj - voila.

Zal, casi enostavne in straight forward deblokade so minili - to zapoveduje tudi Euro 4 norma.

Pismo, zdaj me je pa prijelo, da bi imel kako tako igraco da bi prckal po njej. Hudic ima ze lambda sondo in closed loop krmiljen vbrizg! :)

Zivjo. Doma imam sym orbit 3 4t 2018 letnik in bi se prav tako malo poigral. Sepravi samo najdem pravi model ecuja(odblokiran) ga preklopim in to je to? Skuter nebo imel nobenih problemov z novim ecujem ce bo pravi ane?

Hvala, Timon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 1/26/2019 at 8:22 AM, SLO MTB RIDER said:

Pol mam pa 2019 croxa ker nima nic pri alumolatorju

naš 2 dni star jo ima na levi strani vplinjača... za male prstke dostopno pod bunko v prtljažnem prostoru.

kdo ve katere valjčke ima zadeva notri? dimenzije in teža?

in kje kupiti lažje valčke, da bo zadeva šla malo bolje v hrib?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se opravičujem, CDI enota je v sprednji maski, za zgornjo lučjo.

vidi se od spodaj, če pogledaš z leve strani od kolesa v notranjost. nad hupo se lepo vidi bela masa s katero je zalit CDI in konektor.

 

danes sem sicer namontiral odprt dellorto računalnik, vendar mi ves čas utripa diagnostika motorja, 5 blinkov, kar naj bi pomenilo Starter in short/open circuit. 

ker se na zadeve ne spoznam sem tukaj obupal in nazaj namestil originalen ECU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
Ob 29. 10. 2019 ob 17:18, ELO pravi:

se opravičujem, CDI enota je v sprednji maski, za zgornjo lučjo.

vidi se od spodaj, če pogledaš z leve strani od kolesa v notranjost. nad hupo se lepo vidi bela masa s katero je zalit CDI in konektor.

 

danes sem sicer namontiral odprt dellorto računalnik, vendar mi ves čas utripa diagnostika motorja, 5 blinkov, kar naj bi pomenilo Starter in short/open circuit. 

ker se na zadeve ne spoznam sem tukaj obupal in nazaj namestil originalen ECU.

Jaz imam longjia eagle 25km in sem kupil 45km ecu dellorto cdi samo ko ga prikljucim mi noce startat zna kdo to nastimat? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
Ob 5. 6. 2019 ob 9:22, JST1234 pravi:

sprednjo masko daj dol in poglej en kabelj ki je 2 pinski id ga samo sklopi. meni gre sedaj 50+km/h

lahko malo bolj podrobno poves kateri kabel naj odstranim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mujo123 pravi:

lahko malo bolj podrobno poves kateri kabel naj odstranim?

če se prav spomnem je kabelj zelen in je na 2 pinskem konektorju (v konektor bi lahko dal dva kabla - v tem primeru je samo eden). drugače pa nimaš kaj zgrešit če kakšnega napačnega sklopiš ker ti drugače motor ne bo užgal. spacer.pngtako nekako bi moral zgledati samo da je samo en kabelj ne trije. 

Je pa bolj na levi strani ko vzamš masko dol. Potuje pa od spodnje strani motorja proti bilanci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 6. 2019 ob 9:22, JST1234 pravi:

sprednjo masko daj dol in poglej en kabelj ki je 2 pinski id ga samo sklopi. meni gre sedaj 50+km/h

dol sem dal sprednjo masko in nisem nasel kabla, veste kje ima blokade sym orbit 2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!