Skoči na vsebino

Prostornina mojega (mojih) motorja


DAMI34

Kakšne kubature motorjev vozite in zakaj?  

114 članov je glasovalo

  1. 1. prostornina mojega (mojih) motorja

    • do 500ccm
      16
    • od 500-750ccm
      30
    • od750-900ccm
      24
    • 900-1100ccm
      38
    • 1100 in več
      30


Priporočene objave

Ker je stalna debata o tem, koliko moči, prostornine, konjev ima kateri moped, koliko je nekomu dovolj ali ni dovolj, odpiram anketo, da počasi dobimo neko povprečje, kaj se vozi in zakaj. Če imate več motorjev, je možnih tudi več odgovorov. Vsak piše zase in to kar njemu ustreza. Prosim ne komentirajte drugih, zakaj vozijo to kar vozijo. 

Lahko pa se komentira splošno, kam se giblje trg, kaj hoče kupec itd...pa brez kregarije PROOOOSIM!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj odgovor je simpl:

 

Če sem pa čisto malo bolj resen pa enostavno zato, predvsem vožnja v dvoje, kjer hočem močan moped z močnim podvozjem za 2 dve osebi, ki ga je moč tudi nakrcanega voziti enako (ali v meni lastnem stilu) kot solo. To velja za večino motorjev 1000 in več ccm, ki sem si jih lastil. 

Enako dobro pa mi z malo skromnosti v solo vožnji odgovarja 900 ccm in 125 konjičev.

Pravkar, Rogerg pravi:

tist k odpre tako temo im misle da ne bo kregarije je velik OOOPTIMIST! ?

potem pa izpolni anketo, če ne drugega se boš čez zimo mal zabaval

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik preskok ccm v razpredelnici je na začetku do 500ccm in na koncu nad 1100??? Zakaj??

Jaz imam 100 in 1200 zračnohlajena. Oba imasta zadosti konjev za tisto kar se uporabljata.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Bostjan L pravi:

Velik preskok ccm v razpredelnici je na začetku do 500ccm in na koncu nad 1100??? Zakaj??

Jaz imam 100 in 1200 zračnohlajena. Oba imasta zadosti konjev za tisto kar se uporabljata.

 

Večinoma sem se orientiral na cestne motorje, ne pa terence, zato so zaobjeti vsi do 500. Nad 1100 so pa spet zaobjeti vsi ki imajo verjetno zelo podobne karakteristike v glavnem potovalci. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

600 ccm, letnik ´95, 37 kilovatov, cena 400€ na dva obroka, idealen za po mestu, ker je okreten, ni ga škoda, sem pa z njim naredil v treh letih in osmih mesecih 29000 km, od tega dvakrat Grčija, ostalo pa okolica :smoke: :whistle:

998 ccm, letnik ´08, 132,8 kilovatov, cena okoli 10 jurjev evropskih, od nakupa ta male manj v uporabi, drugače pa sem bil z njo že marsikje, tako v Grčiji, kot po osrednji Evropi. Z mopedom se da vozit tudi po Nanosu, tja do anten, hehe. Od nakupa, leta 2008, sem z njim prevozil 101500 kilometrov, pa še nekaj jih imam namen. :kva2::bike:

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hard enduro ima neverjetnih 300 kubikov, trial 273. Oboje preko glave zadosti za moje znanje in talent. Mogoče se v kratkem pridruži še en na pol offroad stroj s 625 kubiki. Veliko cilindrov in kubikov je dobro sam za po asfaltu, vsepovsod drugod sam napoti hodijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2x49ccm

1x50ccm

2x1200ccm 

Z vsemi uživam , sam , da mi ni treba hodit peš .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taljanski 998 ccm.

Pa Kawasaki TJ35E - 35 ccm. Tega imam za off road. :whistle::D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno 600 in 1000, no nenatančno. Itak japonca. Sanjam pa o 50, rdečmu iz ene druge teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če spustim tiste, ki so poklikali tudi 50ccm in offroad mašine do 500ccm, je takoj jasno, da si 50% folka kupuje več kot 900ccm. Pa verjetno ne zaradi divjanja in objestnosti, ampak zaradi komoditete, opreme, ugodnega navora itd.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

če spustim tiste, ki so poklikali tudi 50ccm in offroad mašine do 500ccm, je takoj jasno, da si 50% folka kupuje več kot 900ccm. Pa verjetno ne zaradi divjanja in objestnosti, ampak zaradi komoditete, opreme, ugodnega navora itd.

Pravzaprav jih ima več kot polovica motorje do 900 kubikov. Tako pravi anketa oziroma številke v njej. 

Zakaj je tako, je pa preveč odgovorov in razlogov oziroma ni samo tisto, kar si ti napisal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Pravzaprav jih ima več kot polovica motorje do 900 kubikov. Tako pravi anketa oziroma številke v njej. 

Zakaj je tako, je pa preveč odgovorov in razlogov oziroma ni samo tisto, kar si ti napisal. 

tudi to je res. Sem pa tudi zapisal, odštej 50ccm in podobno terence cca 250ccm. Komentiral sem pa izrecno 900 in več, ker se rado te kubature povezuje s splošnim natolcevanjem o objestnosti in podobnih zadevah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anketa ni merodajna...sam nisem nič pritisnil ali obkrožil, niti ne vem, kaj je potrebno, pa tudi, če bi vedel ne bi nič naredil...:)

Umirjenim voznikom se ne ljubi s tem ukvarjat, vozi kar pač vozi zase, ne za druge in razkazovanje...:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, vandrovec pravi:

Anketa ni merodajna...sam nisem nič pritisnil ali obkrožil, niti ne vem, kaj je potrebno, pa tudi, če bi vedel ne bi nič naredil...:)

Umirjenim voznikom se ne ljubi s tem ukvarjat, vozi kar pač vozi zase, ne za druge in razkazovanje...:smoke:

Ne vem, kaj bi morala biti dajnamero :P

Klikneš kar voziš, ampak ker si toliko umirjen si prelen klinkniti. Čeprav, me čudi, da si si vzel toliko časa, da si cel sestavek napisal. :D

ps. razkazuješ lahko vse, tut 125ccm. In ravno tu je finta, vozi se kar se vozi, ne pa razkazuje, rezultate si prav vsak lahko po svoje razlaga, to je itak bistvo statistike. Edino % ne lažejo. Točno toliko % kot ima posamezen segment, je kliknilo lastnikov (lahko je pa tut kdo lagal vmes)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

Ne vem, kaj bi morala biti dajnamero :P

...dejansko stanje registriranih mopedov.

Kliknil pa ne bom zato, ker nočem :) ...saj ni obvezno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, vandrovec pravi:

...dejansko stanje registriranih mopedov.

Kliknil pa ne bom zato, ker nočem :) ...saj ni obvezno?

Anketa je anonimna, ter popolnoma na prostovoljni osnovi.

Če bi pa prebral prvi post in namen ankete, citiram:

*

Ker je stalna debata o tem, koliko moči, prostornine, konjev ima kateri moped, koliko je nekomu dovolj ali ni dovolj, odpiram anketo, da počasi dobimo neko povprečje, kaj se vozi in zakaj. Če imate več motorjev, je možnih tudi več odgovorov. Vsak piše zase in to kar njemu ustreza. Prosim ne komentirajte drugih, zakaj vozijo to kar vozijo. 

Lahko pa se komentira splošno, kam se giblje trg, kaj hoče kupec itd...pa brez kregarije PROOOOSIM!!!

* konec citata

bi si pa lahko mislil svoje, brez tipkanja in bi prihranil še na času, ko se z eno brezvezno anketo ukvarjaš :ras:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

bi si pa lahko mislil svoje, brez tipkanja in bi prihranil še na času, ko se z eno brezvezno anketo ukvarjaš :ras:

...me je zmotilo, ker se šteje procente v anketi kot nek dokaz...ampak ni v bistvu to nič, nobena slika nekega stanja :)

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!