Skoči na vsebino

Iran septembra 2018


Explorer

Priporočene objave

Super tura, upam še na kaj več info.  Razmišljam o moto turi po Iranu.......v odvisnosti od razmer v tej regiji seveda. Mislim, da mi je Tunis za prvomajske praznike že odpisan  :( 

Glede možnosti vstopa z našimi motorji v Iran, sem klical pred slabim mesecem na njihovo veleposlaništvo v Lj, bili zelo, zelo prijazni in povedali..... da nič ne vedo o tem........ ter mi svetovali, naj se obrnem na nacionalno organizacijo AMZS,......tam pa vedeli kar piše povsod. Vaš karnet je bi datumsko izdan že po njihovi "prepovedi" vstopa motorjev nad 250ccm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepoved posesti in uvoza motorjev nad 250 ccm in kateri koli ameriški motor velja še iz od časov Iranske revolucije iz poznih sedemdesetih let prejšnjega stoletja in nikdar ni bila preklicana. Ne vem kdo in zakaj je to potegnil na plano. To ne velja za tujce, ki Iran obiščejo ali preko Irana tranzitirajo, saj s karnetom jamčijo, da bo šel motor tudi iz Irana. Kot mi je poznano nekatere države nimajo te možnost kot mi, Avstrija, Nemčija ( amzs, adac,oamtc...) ampak morajo posamezniki sami deponirati polog 5X vrednosti motorja in to za 2 leti na poseben brezobresten račun, s katerim garantirajo, da se motor izvozi. Pri nas pa je v ceno karneta vključeno tudi zavarovanje za tak primer, seveda pa bi te izdajatelj karneta terjal za ta znesek, če bi motor v Iranu prodal in bi oblasti  izsledile tvoj VIN v roku dveh let.  Nama so na AMZS karnet izdali 27.avgusta, par dni pred odhodom brez problema in če ga hočeš ga dobiš tudi danes. Sicer tudi v Iranu ni nihče vprašal nič glede motorja ne na meji, ne v notranjosti.                       

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo! Ali lahko prilepiš traso vajine poti na zemljevidu? Si bomo bolje predstavljali kje sta bila.

Opomba: že našel na GMaps.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motolover pravi:

Lepo! Ali lahko prilepiš traso vajine poti na zemljevidu? Si bomo bolje predstavljali kje sta bila.

Opomba: že našel na GMaps.

Karta poti bo na koncu objav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!