Skoči na vsebino

Težava s pospeški


gabothetuner

Priporočene objave

Zdravo, torej imam problem... sem lastnik skuterja Piaggio Zip SP letnik 2016. Pred kratkim sem menjal variomat (gor sem dal Malossi multivar 2000), ter auspuh (gor sem dal Yasuni R)... cilinder imam original ter uplinjac Dellorto 17.5. Skuter mi do 20 km/h ne gre nikamor po tem pa mi ga odpre kot da gre za zivljenje in smrt... zaradi tega v hrib nemorem normalno voziti... ali ve mogoce kdo, kje je tezava? Kaj niso vredu valjcki? Mogoce diza na uplinjacu? 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valjcki...dva ali tri bos mogu lazje met da bo na pravih obratih startal....to v primeru ko ti po 20 ali 30 zacne lepo it in gre kot ti hočeš...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, gabothetuner pravi:

? Mogoce diza na uplinjacu? 

Lp

Simptom premale dize se pozna proti koncu hitrosti...recimo moj po 1km poln gas ugasne...cez minuto normalno vzge in gre...a ker me ne briga hitrost mi je super in ne bom menju še dize...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi res pomagale trše vzmeti. Sicer imamo tle Zipa Fr, ampak sumim da je variator ki si ga dal gor sedaj za kakšen Kit motor, torej je začetno prestavno razmerje previsoko, ker tam do kakšnih 15km/h sigurno valjčki še nimajo vpliva  ker je "v prvi".

Jaz bi si svetoval daj nazaj prejšji variator, če s tistim dela OK, pol je to da je ta variator narejen za močnejši motor.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gabothetuner pravi:

ampak ce bi dal pol gor se kaksen kit npr dr evo 70 bi pa delalo normalmo?

Glej...pametni smo lahko vsi...ve pa nihče!!!!!!

Z variomati,cilindri,izpuhi,težo in koliko valjčkov lohk nabijamo kam češ ampak za sigurno  in resnico boš le s poizkušanjem izvedu....

Dejstvo,da boljsi variomat je pač boljši! Teža valjčkov te j...

Nasvet...

Ker ti do 20 ne gre kot želiš...jz sem našel željeno z tremi lazjimi in dvema težjima valjčkoma....pa bi moralo not bit 6 valjčkov...

Zakaj tako?

Ker zelim normalen start,pravi vrtljaji a nisem zelel izkubiti pri pospeskih do hitrosti,ki jo doseze skuter...

Pri skuterju nimaš druge...kompresor,pistolo in sprobavat...

P.s

Nacenejši cilinder in bat,drug izpuh,TGB valjčki in variomat,drag jermen(zanimivo kako grozno velika razlika je v voznji s pocenskim in dragim jermenom...ne verjames,dokler ne sprobas)

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 12. 2018 ob 0:20, gabothetuner pravi:

Zdravo, torej imam problem... sem lastnik skuterja Piaggio Zip SP letnik 2016. Pred kratkim sem menjal variomat (gor sem dal Malossi multivar 2000), ter auspuh (gor sem dal Yasuni R)... cilinder imam original ter uplinjac Dellorto 17.5. Skuter mi do 20 km/h ne gre nikamor po tem pa mi ga odpre kot da gre za zivljenje in smrt... zaradi tega v hrib nemorem normalno voziti... ali ve mogoce kdo, kje je tezava? Kaj niso vredu valjcki? Mogoce diza na uplinjacu? 

Lp

Do 20 km/h nima moči in obratov, potem pa pospeši na ful? Vzmeti. Trše daj. Ker pri mehkejših sklopka prej prime. Ti je pa že nekdo isto napisal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!