Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2019


MiNa

Priporočene objave

Ob 26. 5. 2019 ob 1:20, deki28 pravi:

No pa še moj utrinek vikenda :) 

 

Super posnetek!
A si poslal posnetke na geodetsko upravo RH, da si jih ogledajo preden jih objaviš - javno?
Hrvati imajo zelo zajebano zakonodajo glede letenja z droni v njihovem zračnem prostoru. Se mi zdi, da mora od 200g naprej vse biti prijavljeno in opremljeno z registracijsko nalepko. Sem v Savudriji štartal drona, da bi posnel svetilnik, pa je že priletel eden in paničaril ... no dron, no dron!

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj je tudi pri nas zakonodaja bolj restriktivna, kot misli povprečen lastnik drona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, dlicen pravi:

No, saj je tudi pri nas zakonodaja bolj restriktivna, kot misli povprečen lastnik drona.

.... ja, ampak pri nas do 1kg ni potrebno registrirat in lahko prosto letiš. Seveda pa se moraš držat tako imenovanega dron bontona. Pri nas je zaenkrat ločeno komercialno in rekreativno. Pri Hrvatih velja za vse enako.

To, da pa ne letimo nad urbanimi središči, letališči in strateškimi objekti, pa tako ali tako vsak normalen človek ve.
So pa droni že tako napredni, da imajo že sprogramirano celotno "no flight zone" . Z letom 2020 se bo zakonodaja na celotnem EU področju spremenila (so jo že potrdili), tako, da bo večina rekreativnih letalcev opustilo to početje.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kričač pravi:

Super posnetek!
A si poslal posnetke na geodetsko upravo RH, da si jih ogledajo preden jih objaviš - javno?
Hrvati imajo zelo zajebano zakonodajo glede letenja z droni v njihovem zračnem prostoru. Se mi zdi, da mora od 200g naprej vse biti prijavljeno in opremljeno z registracijsko nalepko. Sem v Savudriji štartal drona, da bi posnel svetilnik, pa je že priletel eden in paničaril ... no dron, no dron!

Hmm ne :) berem pa zdaj in ja imajo kar zaj....zakonodajo z letenjem z dronom, bom pa seveda v prihodnje stopil v stik z hrvaško agencijo za civilno zrakoplovstvo, da bo vse regularno...Še dobro, da nisem šel danes Pag snemat ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, deki28 pravi:

Hmm ne :) berem pa zdaj in ja imajo kar zaj....zakonodajo z letenjem z dronom, bom pa seveda v prihodnje stopil v stik z hrvaško agencijo za civilno zrakoplovstvo, da bo vse regularno...Še dobro, da nisem šel danes Pag snemat ?

Z Hrvati se okrog tega ni za šalit.
Na geodetsko upravo se pošlje prošnja za dovoljenje letenja.
Za posnetke iz zraka je potrebno posebej vložit prošnjo in ko ti odobrijo zadevo, velja 3 mesece. Potrebno je napisat kje boš snemal, saj te tako lahko potem pride tudi na teren nadzirat geodetski inšpektor, da preveri, če se držiš pravil, katere si vpisal v vlogi ...

Ko imaš posnetke shranjene na disku in jih želiš uporabit na Youtubu oz. objavit, moraš pred tem vse posnetke, katere želiš objavit, shranit na DVD in jim DVD z dokumentom, kateri se imenuje Dostavnica (dostavnica zračnih posnetkov na pregled), pošlješ na geodetsko upravo, kjer si oni in MORH (Ministarstvo Obrane Republike Hrvatske) ogledajo, nakar se odločijo, ali posnetke lahko objaviš ali ne. Medij z video materialom oni obdržijo v arhivu.

V glavnem, dosti papirologije za 10min. posnetka.
O kaznih pa, da sploh ne govorimo. Hrvati malo pretiravajo. Je pa res, da zakonodaja bo po EU enaka, lahko bo pa vsaka članica posebej še zaostrila pravila, če bo hotela.

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kričač pravi:

Z Hrvati se okrog tega ni za šalit.
Na geodetsko upravo se pošlje prošnja za dovoljenje letenja.
Za posnetke iz zraka je potrebno posebej vložit prošnjo in ko ti odobrijo zadevo, velja 3 mesece. Potrebno je napisat kje boš snemal, saj te tako lahko potem pride tudi na teren nadzirat geodetski inšpektor, da preveri, če se držiš pravil, katere si vpisal v vlogi ...

Ko imaš posnetke shranjene na disku in jih želiš uporabit na Youtubu oz. objavit, moraš pred tem vse posnetke, katere želiš objavit, shranit na DVD in jim DVD z dokumentom, kateri se imenuje Dostavnica (dostavnica zračnih posnetkov na pregled), pošlješ na geodetsko upravo, kjer si oni in MORH (Ministarstvo Obrane Republike Hrvatske) ogledajo, nakar se odločijo, ali posnetke lahko objaviš ali ne. Medij z video materialom oni obdržijo v arhivu.

V glavnem, dosti papirologije za 10min. posnetka.
O kaznih pa, da sploh ne govorimo. Hrvati malo pretiravajo. Je pa res, da zakonodaja bo po EU enaka, lahko bo pa vsaka članica posebej še zaostrila pravila, če bo hotela.

Hmm potem je najbolje da zbrišem dol? Čeprav je ogromno posnetkov iz Hrvaške, ki so posneti z dronom, kar dvomim, da so imeli vsi dovoljenja...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, deki28 pravi:

Hmm potem je najbolje da zbrišem dol? Čeprav je ogromno posnetkov iz Hrvaške, ki so posneti z dronom, kar dvomim, da so imeli vsi dovoljenja...

 

Jaz nisem s tem namenom ti napisal, da bi zbrisal posnetek, ampak sem te hotel opozorit, da se z njimi, kaj se tega tiče ni za šalit in sem te hotel samo malo podučit, da pač previdno za naprej. Jaz sem bil prejšnji teden doli, pa drona nisem sploh seboj vzel, ker je že pred mesecem eden pizdil. Nakar sem šel malo čekirat zakonodajo in sem si kar malo oddahnil. Veš kako je, naletiš na kakšnega norca, ti pokliče može v modrem in ga najebeš za 5min. užitka.

V tvojem posnetku celo letiš nad mostom na Krk; nad prometnicami in železniško progo sploh ne smeš letet, saj objekta spadata v cono III za katero tudi pri nas potrebuješ dovoljenje in izpit za upravljanje.

Z Mavicom lahko pri nas brez dovoljenja letiš v coni I in II, kar zajema: področje, kjer ni objektov in ljudi, razen uprabljalca drona, ter tam, kjer so pomožni objekti, kateri niso namenjeni bivanju.

Toliko o tem. Ne bom več "smetil teme", čeprav so to koristni podatki.

Več info: www.ccaa.hr

 

 

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Joker pravi:

Vidim, da zadnje dni nič ne "vtiskate", midva sva pa že prav utrujena od kiča...

Ichnusa je zakon!  ?

20190531_103200.jpg

20190529_165604.jpg

Sošolc, s takim kičem in užitkarskimi moto vožnjami, mi motoristi z lahkoto preživimo........ tudi dalj časa   :OK:

Uživajta in SREČNO  :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uceri en krogec od 450km,Lj.-Postojna- Gorica- Cedad-Tolmeco- Plockenpass-Ziljska d.-Kranjska g.,v Postojni na sreco nobenga poznanga,da ni blo treba za kavo dat. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko ni dovolj casa za ornk furo....je Rakitna Time cist dovolj....

 

ce je telefon montiran horizontalno, v nastavitvah pa, da je “kao” vertikalno...itak ne more kazat pravilno nagiba. Spremenil v nastavitvah vse v horizontal.....

155FA781-FFBC-40F1-81D7-FE12360CE1F7.jpeg

D8A2686F-386D-424A-AD67-FF975309BDEB.png

39C6CD9C-33DF-492E-A9EC-0A5FF8B0C000.jpeg

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Tex pravi:

Ko cucke nas je obdelalo na stajerskem delu golice.. :eek: :OK:

@HyperJack a je vas tudi dobilo? ;)

 

 

IMG_20190601_161318-01.jpeg

Screenshot_20190601_194933_menion.android.locus.pro.jpg

Točno tri kaplje so me zadele, sem spremljal oblak...sm vedel da če grem domov, naju bo pralo kt pr norcih, pa sva se šla raje sončit na rakitno :D. Ko sm vidu, da je zrak čist sva pičila domov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!