Skoči na vsebino

Mamutovanje 2019


Dr_Jakob

Priporočene objave

@Kugelschreiber , ok, stvar osebnih preferenc, ampak zakaj si ziher, da boš padel. A med poletnimi vožnjami v "ziher" okolju, tam pa ne more it nič narobe? Ko dobiš občutek in znanje za vožnjo v hladnih, zimskih pogojih in vidiš kako lepo, navkljub vsemu, guma drži, potem vidiš, kako ti zraste občutek in zaupanje v oprijem v poletnem času, ne moreš vrjet...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še enkrat poudarim nekaj, kar vsi mamutovalci radi pozabljamo:

ŽELJO.

Če ni želje, ne rinit gor. Ne kupovat motorja. Ker mi nismo carji, mi smo Mamuti. Kosmati, smotani, SMRDEČI in vsak po svoje mal čudni. Resno. Mamutovanje NI za vsakogar. Ni. In ne si tega jemat k srcu, tako pač je. Eni tudi ne marajo vozit motorjev, pa kaj boš? Vse te finte s pussyji vzemite malo z rezervo.

Če vprašate mene, kot glavnega organlizatorja zadeušne, imam raje na placu 5 takih, ki si želijo bit tam kot 200 takih, ki ne vejo za kaj so sploh prišli in se samo silijo. Ker je sosed rekel, da to delajo pravi dedci. Nah, pravi dedci delajo to, kar jim paše in uživajo v tem.

Podobna zadeva je z mano in GES. Blazno mi je všeč gledat potopise kako se prevračajo po blatu in skalah, kako spijo nekje sred Balučibanije... pa sem probal in mi ni všeč. JBG.

pred 10 minutami, Snecer pravi:

jaz ti pa ne verjamem, da uživaš v vseh scenah, ker nisi eskim

Let's just agree to disagree, prav? Jst pa sneg? UUUUUUU!!

51720821_10205596182419717_5876609743149072384_n.jpg.c2e658070074dd5c2c30c3688b989237.jpg

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Dr_Jakob said:

hodim ven samo scat

Stari, men je ze to taka nadloga, de mi kr mal zaslabi, ko pomislim kako isem cevle ponoc..... :lol1:

 

cak, de zazvenketa zavarovalnina pa kupm mautbajk, za po tleh metat.

 

Ga bom pol komu posodu. Anglezem, ce bodo hotli. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Stari, men je ze to taka nadloga, de mi kr mal zaslabi, ko pomislim kako isem cevle ponoc..... :lol1:

Borut je s sabo prinesel flašo Fruca, Fruc smo spili mi, flašo je pa vzel s sabo v šotor. Za... 

 

No, jst še nisem prakticiral, pa si tud ne predstavljam, ampak lej, rešitev je v dlani. tako rekoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, GizmoFighter said:

@Kugelschreiber , ok, stvar osebnih preferenc, ampak zakaj si ziher, da boš padel. A med poletnimi vožnjami v "ziher" okolju, tam pa ne more it nič narobe? Ko dobiš občutek in znanje za vožnjo v hladnih, zimskih pogojih in vidiš kako lepo, navkljub vsemu, guma drži, potem vidiš, kako ti zraste občutek in zaupanje v oprijem v poletnem času, ne moreš vrjet...

 

Pa....poznam se. Pozam cesto na mautplac. Ne vem kako je blo letos, gor sm bil 2x po snegu, in ni opcije, de jest obe strani skočiram brez pobiranja. Predlani, ko sm novembra Jakatu vrnil Pegi, bi šlo, izi. Po snegu pač ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kugelschreiber, Avtomoto je naredil prav lične ketne za na motor in se pripeljal gor in dol lepo počasi in kulturno brez ene same jebe. Pa že spet ne spada v klaso Bircha al Gajserja. Če bi ti bilo do tega, bi komot naredil nekaj podobnega, pa prišel gor tudi s Capotom.


Oz. Evo, postavljam izziv: Pripelji mi Capota, bom naredil ketne, ti dobiš Peggy, jst peljem gor Capota. Mamuttajm 2020?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Dr_Jakob pravi:

Borut je s sabo prinesel flašo Fruca, Fruc smo spili mi, flašo je pa vzel s sabo v šotor. Za... 

 

No, jst še nisem prakticiral, pa si tud ne predstavljam, ampak lej, rešitev je v dlani. tako rekoč

to sem videl na Discoveryju :)

saj pravim, podpiram mamute, pogledam, ker je zanimivo, zato pač vprašam za material

daleč od tega, da bi se npr. norca delal ipd. ampak da se vidi situacija, scene

ps

imam tomosa :) pa mi ga je škoda, l59

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na materjal boš moral žal počakat, tako kot mi vsi... na dobre stvari je vredno počakat, ne?

Če ti je tvojega škoda: Evo, za 250€ pa je tvoj. Tomos seveda, Igorja dobiš cenejš :D . Pa še en pir častim.
FB_IMG_1518375913003.thumb.jpg.cc55e0fa3a11908d9099632191824d76.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

Ves,...prvo ziher zame drži...

dvomim da ne se hecat zate drži.. 

pred 1 uro, Snecer pravi:

kaj šele da bi na minusu spal zunaj, poleg pa apartmaji za najet...ok nek izziv, malo preveč disoveryja in onih majstrov, ko majo ekipo poleg... mogoče, če bi bil sneg, da se kak bivak naredi za foro itd...

večinoma vidim sama SJ na tem srečanju, celo takšne brez elektro štarterja :) tak da ne bi spet rad zgodb poslušal "kaj ga šparaš", saj je za vozit...

če pa gre za nek izziv pa mi daj svoj motor pol pa si upam tudi sam pasti

ni apartmajev za najet..

naslednje leto ti posodim mojega ..sam ne jamrat da je nevozen , pa da ma luft v zadnji švingi,pa da mi semeringi na vilcah pušajo , pa da ima samo kurbl..

res je - večina nas ima več mopedov..

pred 16 minutami, Kugelschreiber pravi:

Stari, men je ze to taka nadloga, de mi kr mal zaslabi, ko pomislim kako isem cevle ponoc..... :lol1:

cak, de zazvenketa zavarovalnina pa kupm mautbajk, za po tleh metat.

Ga bom pol komu posodu. Anglezem, ce bodo hotli. 

če spiš ob ognju si itak skoz berajt za scat..pa preden greš scat imaš pri roki mrzu pir , da po poti ne dehidriraš..res mrzu ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kugelschreiber pravi:

A. De bi ti zbil capota :) Najprej mi ga podtaknes, pol bi mi ga se znakazil....

 

dvomim de se bova zmenla. 

Ja nooooo, če ga ti nočeš po tleh metat. Sej ga lohk jst :D 

P.s. Vsaj en Capo je že bil gor, tko da se dokazano DA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s. Če bi pa res kdo od vas bodočih Cicibanov užgau po tleh, potem:

1. nardiš selfij
2. pokličeš najbližjega Mamuta (seveda potujemo v čredi)
3. najbližji Mamut se ti seveda reži ko blesav
4. spiješ kazenski štamprle
5. se počasi odpraviš naprej

Ponoviš kolikokrat je pač treba.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Dr_Jakob pravi:

p.s. Če bi pa res kdo od vas bodočih Cicibanov užgau po tleh, potem:

1. nardiš selfij
2. pokličeš najbližjega Mamuta (seveda potujemo v čredi)
3. najbližji Mamut se ti seveda reži ko blesav
4. spiješ kazenski štamprle
5. se počasi odpraviš naprej

Ponoviš kolikokrat je pač treba.

zdej vem zakaj sem šel zvečer sam.. .. ... ker sem prejšnja leta pogrešal kazenske..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Dr_Jakob said:

p.s. Če bi pa res kdo od vas bodočih Cicibanov užgau po tleh, potem:

1. nardiš selfij
2. pokličeš najbližjega Mamuta (seveda potujemo v čredi)
3. najbližji Mamut se ti seveda reži ko blesav
4. spiješ kazenski štamprle
5. se počasi odpraviš naprej

Ponoviš kolikokrat je pač treba.

Ha ha če bi blo to res .. prvo leto nebi bikol gor pršu bi obležau pjan nekje na pol tiste gozdne poti... dobro da sm šou sam naprej da me noben ni vidu, kdo bi po 20 štamperlih še motor porivau, ma kje motor niti babe :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, smasher pravi:

Ha ha če bi blo to res .. prvo leto nebi bikol gor pršu bi obležau pjan nekje na pol tiste gozdne poti... dobro da sm šou sam naprej da me noben ni vidu, kdo bi po 20 štamperlih še motor porivau, ma kje motor niti babe :jezik:

Pušušbrjatu jssmto letosdelupaj eblašestarund ažeskorprehik hik huda... panism nitenkrat padu, ajmeajme

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

6 km ? meni jih kaže google 94km.. 

dej že nehej brezveze nabijat ko pa itak vsako leto vidiš slike s trojan pa celja pa vitanj pa video pa še kaj.. to o vožnji na prikolici je bilo čist neumestno..

Lahko bi vzel kot bilo misljeno in se pohvali,da pravi mamut uporabi prikolico le za zadnjih 6km,ce drugace ne gre...saj asfalt zanj vazno,da je spluzen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, sesir pravi:

Lahko bi vzel kot bilo misljeno in se pohvali,da pravi mamut uporabi prikolico le za zadnjih 6km,ce drugace ne gre...saj asfalt zanj vazno,da je spluzen...

kaj ti razmišjaš je ena stvar. dejstva so pa drugačna .

vidim , da si ene 3x spregledal kar je bilo napisano pa ti bom prijazno ponovil:

"LETOS NI BILO PRIKOLICE! ALI SI PRIŠEL ALI PA NISI!" 

splužen asfalt? 2016 je bilo ko sem skozi okno pogledal po ulici ob 8h zjutraj nekih 12-13cm snega.. kar je bilo zvoženo je bil led ..do blagovice sem se peljal kot po jajcih , od tam do trojan pa je bil na sredini slab meter svežega nezvoženega snega pa je šlo tudi do 50 na uro..

v celju so eno leto padali kosmi mokrega snega večji od 5cm - ko mi je pri 70 na uro pribil v čelado me je vrat zabolel ..

jaz bi prav užival , če bi bila enkrat cela pot deviško zasnežena med 10 - 15 cm  svežega snega brez česarkoli zmrznjenega in brez ostalega promet.. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj Tut popotovanja tria čelos se vedno začnejo:

Z nadčloveškim napori...

Mamute mam rt in mogoče 1x pridem.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... dvakrat sem zabeležu prihod na event :naughty: ... enkrat bolj pokonc, tadrugič pa tud dost po tleh ... tko da ..  to sem že probu ... :eek:

... edin za prespat se mi pa ponavad zdi še zmer mal pre "sveže" ... tko da .... :huh:

sicer so mi pa najbolj "mamutove solze" ostale v spominu :kva2:

.... hmmmmm ... ozirona zarad "solzic" na trenutke niti ni blo spomina ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, pik1 pravi:

.

... dvakrat sem zabeležu prihod na event :naughty: ... enkrat bolj pokonc, tadrugič pa tud dost po tleh ... tko da ..  to sem že probu ... :eek:

... edin za prespat se mi pa ponavad zdi še zmer mal pre "sveže" ... tko da .... :huh:

sicer so mi pa najbolj "mamutove solze" ostale v spominu :kva2:

.... hmmmmm ... ozirona zarad "solzic" na trenutke niti ni blo spomina ?

najstarejši iz tria je torej že opravil dolžnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

najstarejši iz tria je torej že opravil dolžnost

.

... jah sej ... "svet stoji na mladih" :P

"mladi pa na starih" :sleep2:

... vse morm zmer jes:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, pik1 pravi:

.

... jah sej ... "svet stoji na mladih" :P

"mladi pa na starih" :sleep2:

... vse morm zmer jes:eek:

stara jajca moraš met za mamute, si očitno edini kriterije izpolnil izmed tria :)

z gsko si padal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

stara jajca moraš met za mamute, si očitno edini kriterije izpolnil izmed tria :)

z gsko si padal?

njemu ni treba it na mamute ... že krožna krožišča ga z yamaho zjebejo, ker sune ;)

p.s.

@pik1 ... itak se to lahko vsakemu zgodi ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!