Skoči na vsebino

Mamutovanje 2019


Dr_Jakob

Priporočene objave

pred 7 urami, pik1 pravi:

.

... ja, in to v toplice :kva2:

:hmm: ... včasih so mladci hodil v dobrno stare obdelovat ... dons se mi pa zdijo premlade.. če pa pogledam iz druge strani - najprej segedin v šmartnem pol pa toplice..če smo špico spraznil samo s prihodom ni hudič da neb mel bazena samo zase..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, thumper pravi:

:hmm: ... včasih so mladci hodil v dobrno stare obdelovat ... dons se mi pa zdijo premlade.. 

.

:kva2::kva2::kva2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, GizmoFighter pravi:

Moja minuta...odkrito, v glavnem men gre tole prepucavanje, drkanje, postavljanje, hvaljenje, jebanje, žaljenje in nevemkajševse, ki ga je polno v prejšnjih postih na qurac. Če se niste sposobn normalno menit, se rajš ne...

Ti si tako senzibilen, da bi se moral preimenovati v "mimoza fighterja". A si ti vajenc od mamuta, al od ultrapusija???

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, GizmoFighter pravi:

...imamo se fino, na vsakem tretjem ovinku uživamo, se kobacamo po Cesti, kolnemo, smejemo, zafrkavamo, uživamo v jedi, pijači in vsem kar na Mamutovanje...

V prvi osebi množine? Kdo MI?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, GizmoFighter pravi:

Svoje luleke drgač pa si lahko merite kje drugje...

Ti to resno? Pa celo sezono si se drl "Tiča vun!" hahahahaa ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Dr_Jakob pravi:

Hmmm... kdo si zasluži medaljo?
Za najhujšo poškodbo letos Matej z zlomljenimi rebri (se je vračal po nekem offroadu domov pa se ni dobro končalo)

a pol dobim še medaljo za lanska rebra ?  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene neki firbca....kaj vsi do teh zadnjih 6km pripeljete motorje na prikolicah?

Ko HD lastniki v Lj ko bla na tromostovju...razstava al tekmovanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, sesir pravi:

Mene neki firbca....kaj vsi do teh zadnjih 6km pripeljete motorje na prikolicah?

Ko HD lastniki v Lj ko bla na tromostovju...razstava al tekmovanje...

Od kod ti ta ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, SF pravi:

Od kod ti ta ideja?

ko bodo prijele tablete, bo verjetno vedu, kaj je vprašu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, SF pravi:

Od kod ti ta ideja?

Ker tud asfalt do tja ni bil cist za motor a ga nihce ne omenja...

Ker sem debelo gledal ko videl,da imajo HD lastniki takšno prakso...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, sesir pravi:

Mene neki firbca....kaj vsi do teh zadnjih 6km pripeljete motorje na prikolicah?

Ko HD lastniki v Lj ko bla na tromostovju...razstava al tekmovanje...

Letos niti shuttle servica nismo imeli, tko da niti ni bilo možno s prikolico gor prit.

pred 19 minutami, SF pravi:

Ne vem...  Ne spomnim se, da bi kdo prisel na mamutplac z drekpumpo...

Ja, kaj pa je drugega Suzuki Intruder 1400? Iz GO?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sesir pravi:

Mene neki firbca....kaj vsi do teh zadnjih 6km pripeljete motorje na prikolicah?

Ko HD lastniki v Lj ko bla na tromostovju...razstava al tekmovanje...

6 km ? meni jih kaže google 94km.. 

dej že nehej brezveze nabijat ko pa itak vsako leto vidiš slike s trojan pa celja pa vitanj pa video pa še kaj.. to o vožnji na prikolici je bilo čist neumestno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

video vzpona bi rad videl

GDPR, jeb ga, ne prcaj, kot ti je Thumper povedal, drugače pa počakaj na filmček iz M.2019. Video posnetke vožnje posedujem jzt. A se nis ravno ti letos prijavljal zraven z uno zarustano ketno???

Popravljeno . Popravil GizmoFighter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, sesir pravi:

Ker tud asfalt do tja ni bil cist za motor a ga nihce ne omenja...

???, evo, sorry, asfalt je bil, sem ga omenil. Kaj ni bil?, za kaj ni bil?, če je bil...res je bil majke mi, mam posnetga večkrat. Ne vem no, resno, a eni ne upate na motor, če je cesta, spolzka, mastna, drseča, ...pol je pa kr konc sveta? Potem še spomlad raje ne hodit ven, ker zna še kje kaj ostat od zime, ne vem, no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, SF pravi:

Ne se hecat... Ti še na spolzko mastno babo ne upajo , pa bodo šli na cesto...

Ves,...prvo ziher zame drži...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, GizmoFighter pravi:

GDPR, jeb ga, ne prcaj, kot ti je Thumper povedal, drugače pa počakaj na filmček iz M.2019. Video posnetke vožnje posedujem jzt. A se nis ravno ti letos prijavljal zraven z uno zarustano ketno???

kakšen gdpr, če se igralci in snemalec strinjajo, zgleda da smo že čisto bolani od teh eu fint

ne vem zakaj bi prcal, če se ta himalajski podvig tako tu reklamira, najbrž hočeš gledalcem to predstavit. sem pogledal prejšnje, lušno za videt

kam bi se naj jaz prijavil?

lej, podpiram Mamute kot zimsko srečanje, da se pač dobite tisti, ki vam takšno okolje, družba in trasa ustreza

zame pa to ni, ker za to nisem pripravljen

1.

nimam nobenega razloga, da bi se vozil pozimi z motorjem (preprosto mi je prehladno) v mlajših letih sem se vozil celo zimo, tudi po ledu itd. pač da vidiš, kak je. res, nič zanimivega, razen da pol razlagaš kaki car (butl) si, da si se v minusu vozil

ne, ni fajn, tak kot verjetno tudi ni fajn novoletno kopanje  Portorožu...je pa fajn prispevek za TV in socialna omrežja

kaj šele da bi na minusu spal zunaj, poleg pa apartmaji za najet...ok nek izziv, malo preveč disoveryja in onih majstrov, ko majo ekipo poleg... mogoče, če bi bil sneg, da se kak bivak naredi za foro itd...

2.

svojega motorja ne dam na sol in na teren, kjer je možnost padca skor sigurna. zakaj bi ga brez potrebe metal po tleh in po možnosti še kje padel pa si kaj naredil, samo zato da bil car in govoril, kak sem se pozimi nekam v pm vozil?

če bi pa imel ustrezen motor za takšne zadeve pa bi morda celo prišel, navlekel preveč oblačil nase, se malo peljal na breg, popil, pojedel, afne guncal in odšel nazaj

večinoma vidim sama SJ na tem srečanju, celo takšne brez elektro štarterja :) tak da ne bi spet rad zgodb poslušal "kaj ga šparaš", saj je za vozit...

----------------

isto velja za one carje na Jadranki v tem letnem časi :) ja, doli je za dve uri morda lepo in ok temperatura, do tja pa maš jajca na frnikoli :) 

pred eno uro, GizmoFighter pravi:

???, evo, sorry, asfalt je bil, sem ga omenil. Kaj ni bil?, za kaj ni bil?, če je bil...res je bil majke mi, mam posnetga večkrat. Ne vem no, resno, a eni ne upate na motor, če je cesta, spolzka, mastna, drseča, ...pol je pa kr konc sveta? Potem še spomlad raje ne hodit ven, ker zna še kje kaj ostat od zime, ne vem, no.

kot že gori opisano, pri meni je več negativnih zadev za tako vožnjo, zato me ni

če pa gre za nek izziv pa mi daj svoj motor pol pa si upam tudi sam pasti

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, GizmoFighter said:

Ne vem no, resno, a eni ne upate na motor, če je cesta, spolzka, mastna, drseča, ...pol je pa kr konc sveta?

 

Pizda, ne, konc sveta ni. Ampak....meni to ne sede. Ce fuknem motor po tleh, bo razbit. In ce grem na mamut plac....ga bom fuknu. Dejstvo. Ce fuknes, tud pr 3km/h, obstaja moznost poskodbe. Zgrmis s kravo po tleh, mal gre narobe je komot glezn al pa kolen u kosih. Ze tako mi ena vez manjka....Enostavno se ne znam motivirat, de bi pocel debilane. Glede na moje offroad “znanje”, opremo in motor, bi blo rit na mamute pac debilana. Za razliko od Snecerja, se jez bol bojim zase, kot za motor, zato tud s tvojim ne bi sel. Jp. The original Ultrapussy talking. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Snecer pravi:

...

Mah, kaj pa vem, jst se vse leto furam v službo in nazaj, tko da mi je Mamutovanje samo še ena dodatna furca, ledeno-snežna cesta je sicer izziv, ampak lej, 6km prefuraš tko al drgač, v najslabšem primeru ga na tako kratko razdaljo tud rineš, ne? Glavno, da prideš gor.

Škoda motorja? Thja. Mogoče res. Za 2021 planiram Mamute z svojim tavelikim motorjem (ga šparam kot moja mama kristalne kozarce za posebno priložnost). Drugače pa mal poglej, večina nas je kupila za slabega jurja nek motor, pri katerem se ravno ne obremenjuješ z izgledom in škodo zarad soli. Peggy rulz, pa tuu...

btw: vsako leto pride na plac nekaj Tomosov. Jaz mojega prodajam za 250€. Da mi slučajno nebi sanjal o nekih astronomskih stroških ane.

Kar se tiče pa prevračanja, je pa vsaj zame zadeva sledeča: Pr hitrosti počasnega pešca to niti niso padci, ampak so ... uno drugo, pač motor gre po tleh, ti pa čudn gledaš. Če si mal štorast, se zna zgodit kaka manjša neprijetnost, kak zoprn zvin ali kaj podobnega, v 90% primerov pa niti plastik ne zlomiš. Se pa načeloma probam izognit takim zadevam, se mi zdi da se ravno tu pokaže znanje in sposobnost in izziv.

Spanje zunaj? OPREMA. Tu se zgodba konča. Bom še enkrat povedal: O P R E M A !
Najmanj kar je, surf vreča, dokaj vredu spalka, si zmagal.
Največ kar je, arktični ekspedicijski šotor + arktična ekspedicijska spalna vreča do -50, total overkill. V realnosti pod -15 še nismo imeli temperatur, ponoči računamo okrog -10 plus malo windchill faktorja, pa smo na -12, na uč. Če si zraven ognja, je samo še rahlo neudobno že samo s kako dekico ali dvema. Potem pa je tu samo vprašanje idej, denarja, izurjenosti in pripravljenosti.

Primer: Jenki spi direkt na snegu zunaj samo z navadnim 1cm armaflexom in slabšo spalko kot jaz. Meni se zdi rahlo nor.
Primer 2: SF si je kupil nekaj m2 neke izolacijske zadeušne, si jo zvije po celem šotoru in spi not ko bubica.
Primer 3: Moj spalni setup: Vango Blade 100, reševalna folija iz Prve pomoči, Vango samonapihljiva ležalka, Ferrino Diable 1200 down spalka. 80€ + 50€ + cca 300€. Šotor in ležalko uporabljam preko vsega leta, spalko pa imamo vedno s sabo v avtu kamorkoli gremo pozimi. Spim sanjsko in hodim ven samo scat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer veš kaj ti povem, lepo si tole spisal. In še nekaj, v kar nekaj točkah ti dam prav. Kar se tiče motorja, seveda z svojim primarnim tudi jzt ne bi šel gor. Zato sem letos kupil za take štose in splošno vozakanje okoli mesta tole Hondo. Ni bila prepoceni in tudi ne predraga, nekje vmes. Ni pa bila kupljena samo za zimski event, bi bilo brezveze za enkrat na leto. Tako kot prvi motor, je tudi Honda dobila vse potrebne posege in servise, poštimal, poservisiral in nadgradil sm si jo zase, ker bo ostala pr hiši, dokler ne zgnije, kar bo težko. Tako, da tudi na Mamutih je nisem mel namen metat po tleh in ono šta bude, bude. Daleč od tega. Gledal sem, sa oba ostaneva na dveh kolesih in tudi sva. Kar se tiče zimskih cestnih substanc, pa mot.kolo spereš in očediš, ko prideš domov. Vožnja pozimi ni nek presežek, paše pa po premoru od jeseni naprej, zato tu in tam grem naredit kako vožnjo. Mraz naredi svoje, da bi človek noro užival ni, si pa prirediš oblačila, opremo, da je še znosno. Že prejšnje leto mi je mraz najedal živce ponoči, letos še malo bolj. Mamutajm meni osebno da eno lepo druženje, izziv v vožnji po zahtevnem terenu, brez, da bi se potem ven metal kako in kaj. Dokler bom čutil tako, se bom udeleževal, ko pa mi ne bo več, bom pa forum bral ?.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Pizda, ne, konc sveta ni. Ampak....meni to ne sede. Ce fuknem motor po tleh, bo razbit. In ce grem na mamut plac....ga bom fuknu. Dejstvo. Ce fuknes, tud pr 3km/h, obstaja moznost poskodbe. Zgrmis s kravo po tleh, mal gre narobe je komot glezn al pa kolen u kosih. Ze tako mi ena vez manjka....Enostavno se ne znam motivirat, de bi pocel debilane. Glede na moje offroad “znanje”, opremo in motor, bi blo rit na mamute pac debilana. 

Ma, lih ti boš jamru, ja. Če kdo točno ve kaj rabiš za Mamutovanje, si to ti. Vsa leta ti poročam o vseh spremembah, videl si in Hongdo PisOfŠit in Peggy si mel celo poletje pri sebi. Ne seri. A ti je kdo rekel, da moraš prit gor s Capotom? Ne. Kupi si Tomosa. Al pa Hyosunga za 300€. Izgovorov je ogromno. Odgovorov pa še več.

 

P.s. Glede na to, da sva kar precej dobra prijatelja, bi si mislil, da me vsaj malo poznaš. In da si zadnji, ki bi me obtožu, da sm nek super special offroad rider al karkoli podobnega. OH PLEASE... 

sam željo je treba imet. Če pa tega nimaš, nč hudega. Vsaj kolikor poznam večino naših starih mamutovalcev, ti bo vsak povedal, da Mamutovanje pač ni za vsakogar. Pa brez zlobe ali izzivanja. Pač ni. In prav je tako. Si ne predstavljam, da bi k nam gor lezli vsi "bajkerji", ki ponavadi delajo zgago na "normalnih" moto zborih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!