Skoči na vsebino

Dakar 2019


SVetek

Priporočene objave

pred 27 minutami, lukec pravi:

Spravt skupi eno dirko DP rabiš kar nekaj časa ter denarja......Za Dakar rabiš dosti več kot za DP,verjemite da ni zadosti eno dopoldne po maši.Marčič dirka z svojimi sredstvi in prostim časom,ne vem zakaj se z tem obremenjujete v Vašem prostem času......

 

Lep dan

In zaradi tega se ne sme pokomentirati rezultata iz kavča?

spodaj trenutna razvrstitev v skupnem:

Citiraj
1 6   ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING 08H 34' 28''

.

Citiraj
93 79   MARCIC 14H 11' 37'' + 05H 37' 09'' 00H 41' 00''

in še razvrstitev v "Original by Motul"

Citiraj
Citiraj
1 49   HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING 10H 47' 38''

 

Citiraj
15 79   MARCIC 14H 11' 37'' + 03H 23' 59'' 00H 41' 00''

https://www.dakar.com/en/the-competitors/practical-information/original-by-motul

tekmovanje brez asistence, skratka, čez dan se vozi, zvečer se šraufa

v tej kategoriji 15/29 uvrščenih

tesno za njim par minut je Rusinja, ki tudi sama šraufa

Citiraj
19 56   NIFONTOVA 13 TEAM 14H 27' 45'' + 03H 40' 07''

f60e0.jpeg.7bfbc080bcdce0309fe5a2962f602486.jpeg

če pa prav razumem stroko na MS, se sploh ne sme komentirati, če ni superlativov, zakaj se je odprla potem ta tema, če je na voljo uradna stran...?

na ostalo, kar nima zveze z Dakarjem pa ne bi odgovarjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med tem, ko čakate na nove rezultate še kakšna zanimivost...

Eden od udeležencev te znamenite dirke v njenih začetkih je bil tudi sin nekdanje premierke Margareth Thacher. Njegova zgodba iz Dakarja je postala popularna, ker so se med dirko izgubili in bili pogrešani šest dni....

Missing during 1982 Paris-Dakar rally

On 9 January 1982 Thatcher, his French co-driver, Anne-Charlotte Verney, and their mechanic went missing for six days in the Sahara Desert whilst driving a Peugeot 504 in the Dakar Rally. They were declared missing on 12 January. His father flew to Dakar, where a large-scale search was launched, including six military aircraft from three countries and Algerian ground troops. On 14 January, the Algerian military spotted Thatcher's party 50 km (31 miles) off course.[5]

Before competing he said:

  • "I've now raced in Le Mans and other things – this rally is no problem."[23]

In 2004, Thatcher wrote about his experience:

  • "I did absolutely no preparation. Nothing."[24]
  • "We must have hit something. ... We stopped. The others stopped too, took a note of where we were and went on. But the silly bastards – instead of telling everyone we were 25 miles east when they finished the section, they told them we were 25 miles west."[24]
  • "So The Boss (the prime minister) does entirely the right thing, picks up the phone to the ambassador in Algiers and says, "Can you find out what is going on?" The ambassador then rings the prefect of the region who says there are four people missing and that I am one of them."[24]
Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv nabor motorjev. Zmagovalni motor prvega Dakarja je imel 32 konjičkov in še leta za tem so se moči gibale okrog 50KS....mogoče malo za razmislek, česa v resnici komu manjka na motorju....

 

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko sem ta presezek moci zacutil le na sherco 290...enostavno sem se z mojim kilogrami lazje in lepse peljal z sherco 250 ali nazadnje mel beta 260(starejsa jajca)....in presezek nepotrebne/ motece moci le tu opazil in nikoli in nikjer prej ali kasnej...Ne znam vozit off road to vse imel le za dušo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

In zaradi tega se ne sme pokomentirati rezultata iz kavča?

če pa prav razumem stroko na MS, se sploh ne sme komentirati, če ni superlativov, zakaj se je odprla potem ta tema, če je na voljo uradna stran...?

Citiraj

Enih par jih tam samo dirka, ostalo so "izletniki" za samopotrditev, avanturisti ipd., skratka amaterji, kar je tudi ok. Podobna kot Vanesa Mae na OI v smučanju.

Ni težava v komentiranju, daleč od tega. Bolj se gre o pametovanju o nečem, česar sam še nisi izkusil. V zgornjih komentarjih si povedal kaj si misliš in če to ni podcenjevanje, ne vem. Vsakega, ki se odloči in se spravi tekmovat na Dakar (pa tudi če ni več tisti prvotni Dakar kot smo ga včasih poznali) spoštujem, ker si niti predstavljati ne morem kakšne priprave vse so potrebne za takšen podvig. Vseeno vozijo v ekstremnih pogojih. Vendar po tvoje gre lahko tja vsak "izletnik", "amater", "avanturist". To me je zmotlo nič drugega, vem da rad provociraš, vendar vseeno se mi zdi nespoštljivo do Marčiča, pa če ti je všeč ali ne. Je naš zato moramo držati pesti zanj. Vendar slovenceljni smo pač poseben narod. 

 

Pa ni letelo samo na tebe, se najde v temi motoGP še marsikdo, ki se preko tikovnice pelje hitreje kot Rossi in ostali. Pač amaterji...

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Ni težava v komentiranju, daleč od tega. Bolj se gre o pametovanju o nečem, česar sam še nisi izkusil. V zgornjih komentarjih si povedal kaj si misliš in če to ni podcenjevanje, ne vem. Vsakega, ki se odloči in se spravi tekmovat na Dakar (pa tudi če ni več tisti prvotni Dakar kot smo ga včasih poznali) spoštujem, ker si niti predstavljati ne morem kakšne priprave vse so potrebne za takšen podvig. Vseeno vozijo v ekstremnih pogojih. Vendar po tvoje gre lahko tja vsak "izletnik", "amater", "avanturist". To me je zmotlo nič drugega, vem da rad provociraš, vendar vseeno se mi zdi nespoštljivo do Marčiča, pa če ti je všeč ali ne. Je naš zato moramo držati pesti zanj. Vendar slovenceljni smo pač poseben narod. 

 

Pa ni letelo samo na tebe, se najde v temi motoGP še marsikdo, ki se preko tikovnice pelje hitreje kot Rossi in ostali. Pač amaterji...

Tam vsi niso zaradi tekmovanja, primer šova, komericale (kako se je končalo, je tudi znano)

https://en.wikipedia.org/wiki/Race_to_Dakar

Jaz že leta o tem govorim, Stanovnik je bil podoben "tič", tu so ga šolali na enduro tekmah, sam pa je "kraljeval" na Dakarju.

Kot je nekdo napisal, je že velik podvig, da zbereš sredstva, sponzorje itd., ampak vse to kaže bolj na avanturo (ne rečem, da ni ekstremna) kot pa na neko resno dirkanje.

Glede Marčiča, ima korekten opis na uradni strani in je tam tudi nekako pojasnjeno, zakaj je tam.

https://www.dakar.com/en/competitor/79

V motogp takšnih kalibrov ni, mogoče kakšen Abraham.

Zdaj pa mi ti povej še :) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Rookie npr., ki je drugi v "Original by motul"

https://www.dakar.com/en/competitor/123

Citiraj

“WE WILL WORK TOGETHER TO STAY IN THE RACE”

Some bikers plan the Dakar for years. Carefully prepare everything into the last details. Not for Mark Tielemans. He entered the Dakar only last minute. Not that the Dakar is new to him. He did two Dakars as a mechanic, plus the Merzouga and Serres Rally. He knows what is required to make it to the finish. The BAS Dakar Team started as a group of friends wanting to do the Dakar. Sjors van Heertum was one of them. He was looking for a new challenge, and decided to go as a Motul Originals rider. He asked Tielemans if he would be willing to join him in the class where help is not allowed, only from another rider. That was last September, and so Tielemans needed to qualify in the Rallye du Maroc. Now he is preparing in a couple of weeks basically for his first Dakar.

 

M.T.: “BAS Dakar Team asked me to come as a mechanic to the Dakar again, but I started my own business six months ago, modifying dumper trucks for tarmac, and so I have enough work to do. But when Sjors van Heertum decided to do the Dakar without support in the Original by Motul class, and asked me to join him, it was a different story. Together with another experienced Dakar rider, Marcel Snijders, we will help each other where we can. Maintaining a bike is not so difficult, but really repairing stuff after a big crash is something different, if you’re not a mechanic. That’s where my skills come in handy. During the day I can do my own thing, once we arrive in the bivouac we will work together to stay in the race. How great would it be to make it to the finish all together.”

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js za naše navijam pa mi je vseeno al so amaterji, profiji in če ne vozjo ninđ ... naši so in zato navijam za njih...

a sm biu jasn :huh: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Jaz že leta o tem govorim, Stanovnik je bil podoben "tič", tu so ga šolali na enduro tekmah, sam pa je "kraljeval" na Dakarju.

Kolikor vem Miran v enduru ni bil prav top of the top, vendar je bil med boljšimi.  in v kroskantriju je bilo tudi tako. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, BRANE pravi:

Kolikor vem Miran v enduru ni bil prav top of the top, vendar je bil med boljšimi.  

Slabo veš...So ga smrkavci iz mojega kraja scat vozli na Hrvaskem na dirki,da blo veselo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Slabo veš...So ga smrkavci iz mojega kraja scat vozli na Hrvaskem na dirki,da blo veselo...

in kolko teh smrkavcev, ki so ga doma nascali je končalo al pa vsaj 50% prevozilo Dakar?

Men so to žalostne primerjave, kot bi primerjal 2 atleta, šprinterja na 100m in maratonca na 42km :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Men so to žalostne primerjave, kot bi primerjal 2 atleta, šprinterja na 100m in maratonca na 42km :P

šprinterju mora sunt in ima majhen tank, maratoncu pa ni treba sunt in ma velik tank ... a prav razumem :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

in kolko teh smrkavcev, ki so ga doma nascali je končalo al pa vsaj 50% prevozilo Dakar?

Men so to žalostne primerjave, kot bi primerjal 2 atleta, šprinterja na 100m in maratonca na 42km :P

 

 

Pisal je,da dober v enduro dirkah in to ni res...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smrkavci razturajo. napram miranu... kje pa so ble te dirke?

pa zgleda , da naš Marčič ima kar probleme. ali je sploh štartal danes?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

js za naše navijam pa mi je vseeno al so amaterji, profiji in če ne vozjo ninđ ... naši so in zato navijam za njih...

a sm biu jasn :huh: 

jaz tudi za naše navijam :) pa za našega Simona

dakar-rally-san-juan-de-marcona-peru-shutterstock-editorial-9315262k.thumb.jpg.c7a80e8f67ae38fb46f618c19891c0d4.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, BRANE pravi:

smrkavci razturajo. napram miranu... kje pa so ble te dirke?

pa zgleda , da naš Marčič ima kar probleme. ali je sploh štartal danes?

zgleda, da so neke težave, vsaj tako je videti po live timingu

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sesir pravi:

Slabo veš...So ga smrkavci iz mojega kraja scat vozli na Hrvaskem na dirki,da blo veselo...

Tole debato smo dali lani skoz. Vsak poskus premlevanja že premletega bo neusmiljeno zatrt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

in kolko teh smrkavcev, ki so ga doma nascali je končalo al pa vsaj 50% prevozilo Dakar?

Men so to žalostne primerjave, kot bi primerjal 2 atleta, šprinterja na 100m in maratonca na 42km :P

money, money...šteje na Dakarju B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, jskrablin pravi:

Tole debato smo dali lani skoz. Vsak poskus premlevanja že premletega bo neusmiljeno zatrt.

Ocitno se imamo clane MS,,ki tega ne vedo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mislite bo Marčič uspel premagati žensko v isti kategoriji kot je sam...napeto bo....no to me pa zanima....go go marcic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!