Jump to content
  • Sign Up
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• DAMI34
      ma nisva, čeprav sva Zakaj bi jaz prenašal rigoroznost, če so neuspešni pri reševanju problema? Zakaj bi jaz bil zaprt doma, zakaj mora gospodarsvo crknit, zakaj se še vedno učijo in nimajo jasno začrtanih ciljev in smeri? Razumem da so pri prvem valu "poskušali". Pa že takrat je bilo velik političnih in izmišljenih odločitev, ena je bila zihr povezana z izmišljenimi trumami turistov na obali in Bledu. Pri drugem valu, zamujajo in so zgrešil pri ogroženi populaciji, to je jasno videti z okužbami. Vse preveč je politike in premal reale, da ne govorim o takih ki so samo svoj lonček pristavili v krizi in bogateli na ta račun. Pa še o maskah: še strokovnjaki si niso enotnega mnenja, namreč,: 1. da maska ščiti druge če si ti okužen in manj trosiš virus 2. maska je čudovito leglo okužbe, če ti jo okuži nekdo, ki je nosilec virusa. In ker mask ne uporabljamo kot enkratno uporabo, je bolj smiselno, ne jo imeti, raje ustvariti primerno razdaljo in zminimalizirati čas druženja z nepoznanimi. Sploh zaprti prostori so problem. 3. nošenje maske pod brado..bedarija...nošenje maske cel dan, z nosom zunaj, kretenizem   Kar se mene tiče bi morali rigoznost uvesti v 1. javnem zdravstvu, kot jo imajo nekateri manjše privat ambulante, ko imajo popolnoma vsa zaščitna sredstva za enkratno uporabo (rokavice, očala, obleka) in jih menjajo za vsakega pacienta, ko konča obdelavo pacienta, se vse razkuži. Pacienti so pisani na ure, da je čakalnica prazna, pacienta se dan pred pregledom preveri telefonsko če je zdrav. Tako delajo nekateri zasebniki in tako je prav. 2. DS, kjer je še slabše kot v velikih bolnišnicah. Blokirat obiske, al pa dovoliti 1 obisk zunaj z vsemi zaplitnimi sredstvi, preverjati zaposlene. Nekaj se da, sranja bi bilo veliko manj kot je sedaj. Zapiranje meja pa je...bedarija, kot je bil berlinski zid.
    • Snečer
      kdo bi sploh gledal R80 za vožnjo? na cesti jih ne vidiš, se vozijo v kakšnem vzporednem vesolju? z zbiratelje pa ne rečem, ampak to so pa druge sfere
    • vandrovec
      Jaz pa na izi po hribih...Kolovrat, Kambreško, Lig in potem na drugo stran Soče...Kal nad Kanalom, Kanalski Lom, Tolminski Lom...da sem se umaknil norenju po magistralnih cestah. Srečal samo skupino štirih Italijanov in to dvakrat, so vozili krog ravno v obratni smeri  Za relaksacijo pred kosilom je bilo v redu...
    • vandrovec
      Ko jih bodo, če jih bodo prenehali izdelovat, se jim bo šele cena zvišala...glede na sedaj 35 let stare R 80...to bodo iskani kot biser 
    • DAMI34
      Vijugal vijuge  
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!