Skoči na vsebino

Uvoz , homologacija in registracija NOVEGA motorja iz tujine


spuzvica

Priporočene objave

Se kot zanimivost, trajanje celotnega procesa (od vloge DDV/DMV do prejetega homologacijskega kartoncka) je bilo skoraj 7 tednov. Verjetno bi se dalo zadevo pospesit ce bi klicaril na FURS, prej kot v 4-5 pa tezko. 

Ce bo kdo slucajno junija uvazal motor pa bil razocaran da se bo prej konc poletja preden se bo vozil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

@spuzvica Lahko prosim še izdaš, če si motor kupil kot fizična ali kot pravna oseba (namreč kar nekaj prodajalcev noče izdati računa brez obračunanega davka fizičnim osebam, pa me zanima, če je tebi to vseeno šlo skozi). Hvala!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@3nity Kot fizicna, ni bilo nobenih tezav. Vem pa da je to od prodajalca do prodajalca razlicno. Kolega, ki je uvozil NOV avto iz Nemcije je moral placati mehrwertsteuer, vseeno takoj placati DDV v celoti tudi v Sloveniji, potem pa zahtevati nemskega nazaj. Ne vem pa kako tocno tece ta proces.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, super! Se eno podvprasanje imam ? Tvoj motor najbrz ni bil nikoli registriran v Italiji? (Oni imajo neko finto "kilometri 0" in take motorje prodajajo po nizji ceni. Najbrz si tako polnijo kvoto.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me ali potrebuješ račun prevoza motornega kolesa za plačilo DDV za nov motor(manj kot 6000km) v Slovenijo. Sam sem kupil Beto-hard enduro v Italiji in ga prepeljal v Slovenijo torej brez kakršnega računa za prevoz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!