Skoči na vsebino

Popularni moto Placi


izibajker

Priporočene objave

Kateri so najbolj "popularni" moto placi pri nas in v ožji okolici? Lokacije kamor motoristi radi, ali pa bolj pogosto zahajajo. Rakitna, Kačje ride, Črni kal, Dinko.... Predvsem pa, da slišimo kakšno zanimivo mnenje o tem  zakaj so (če so) določene lokacije "popularne". Ima ta "popularnost" tudi kaj vsebine ali gre za popularnost zaradi popularnosti? 

Konkretni in duhoviti komentarji so zaželjeni. Nabijanja, klobasanja in medsebojne žaljivke pa lahko zatlačite v kakšno bolj primerno temo. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta nazaj ... 30 in še več je biu v našem koncu zelo popularen plac v Kamniški bistrici in na Črneucu... predvsem zaradi ceste ...najprej iz kamnka v kamnško parkrat gor dol... kufe,čik...čvek s frendi...pol pa še na črneuc-gor dol....pauza za osvežitev,čvek...pa dam.Hahahaha...si mi s to temo vrnu spomine iz tistih časou,pa na mojega rdečega E90....je letu ku stu mater ....

 

Popravljeno . Popravil Grut
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marija reka, med Preboldom in Trbovljami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edn od placov je Marija reka pri križu. Sicer ni več kot včasih, je pa čez vikend še kdaj luštno.

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Marija reka, med Preboldom in Trbovljami

Nis mogu napisat še kak stavek zravn, da me nebi šibnu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, isarajli1 pravi:

Edn od placov je Marija reka pri križu. Sicer ni več kot včasih, je pa čez vikend še kdaj luštno.

Nis mogu napisat še kak stavek zravn, da me nebi šibnu ?

Vem da se tam lokalci zbirajo, več pa ne, tako da znamenitosti in kaj se tam okrog počne kar tebi prepuščam. :D

Pa še o Kačjih Ridah pri Planini:

folk se tam zbira, ker je super lokacija ali iz primorske ali iz Ljubljane, končno nekaj ovinkov, poleti krasna hladnoča, pa ride...born to ride!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, DAMI34 said:

Vem da se tam lokalci zbirajo, več pa ne, tako da znamenitosti in kaj se tam okrog počne kar tebi prepuščam. :D

Pa še o Kačjih Ridah pri Planini:

folk se tam zbira, ker je super lokacija ali iz primorske ali iz Ljubljane, končno nekaj ovinkov, poleti krasna hladnoča, pa ride...born to ride!!

 

Na ride se hod ker je kamera tm v taprvem od treh ovinkov... :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jvalant pravi:

Na ride se hod ker je kamera tm v taprvem od treh ovinkov... :P

to je popularno zadnje 2, 3 leta slikanje itd..pač nova doba, doba founov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Grut pravi:

Leta nazaj ... 30 in še več je biu v našem koncu zelo popularen plac v Kamniški bistrici in na Črneucu... predvsem zaradi ceste ...najprej iz kamnka v kamnško parkrat gor dol... kufe,čik...čvek s frendi...pol pa še na črneuc-gor dol....pauza za osvežitev,čvek...pa dam.Hahahaha...si mi s to temo vrnu spomine iz tistih časou,pa na mojega rdečega E90....je letu ku stu mater ....

30 let nazaj je bilo na naših cestah 100x manj motorjev kot jih je danes. In tisti plac vam je bil takrat popularen tudi zato, ker ni bil prav daleč stran od doma. Ampak, saj današnja mladina tudi vozi take podobne mopede, kot ste jih takrat. Kaj misliš, kaj je njim danes popularno?

 

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

Marija reka, med Preboldom in Trbovljami

 

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

...Pa še o Kačjih Ridah pri Planini:

folk se tam zbira, ker je super lokacija ali iz primorske ali iz Ljubljane, končno nekaj ovinkov, poleti krasna hladnoča, pa ride...born to ride!!

Marija reka ima zelo podobne ovinke kot Kačje ride. Pa tudi če pogledaš geografsko, pozicionirana  je centralno.  Se pravi Štajerska, Zasavje, Posavje, Savinjska dolina... vse to je v bližini. Kar precejšnje področje (potencialnih) uporabnikov.... Pa še zdaleč ta lokacija ni tako "popularna" kot Kačje ride. 

 

pred 17 urami, jvalant pravi:

Na ride se hod ker je kamera tm v taprvem od treh ovinkov... :P

Saj tu nisi imel v mislih kakšne nadzorne ali policijske kamere? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, izibajker pravi:

marija reka ima zelo podobne ovinke kot Kačje ride. Pa tudi če pogledaš geografsko, pozicionirana  je centralno.  Se pravi Štajerska, Zasavje, Posavje, Savinjska dolina... vse to je v bližini. Kar precejšnje področje (potencialnih) uporabnikov.... Pa še zdaleč ta lokacija ni tako "popularna" kot Kačje ride. 

 

 

podobne, to je pa vse. Odsek je daljši bolj strm bolj zavit, bolj nevaren, slabi pogoji za drajsanje, krajši letni časi itd. Pa tudi bolj oddaljena je od naselij (razn Trbovlje) kot pa Planina. Hkrati je Postojna ali ride nekje na pol poti proti morju, kamor se motoristi radi zapeljejo.

Lokacijsko so -Ride veliko boljše. Ovinkov je samo nekoliko, pa še pregledne so. Pa tudi folka je na relaciji LJ-GO-KP mnogo več kot v okolici MR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, izibajker pravi:

.....

Marija reka ima zelo podobne ovinke kot Kačje ride. Pa tudi če pogledaš geografsko, pozicionirana  je centralno.  Se pravi Štajerska, Zasavje, Posavje, Savinjska dolina... vse to je v bližini. Kar precejšnje področje (potencialnih) uporabnikov.... Pa še zdaleč ta lokacija ni tako "popularna" kot Kačje ride. 

 

Zaradi gozda, kmetov in na trbovljsko stran je cesta za kozlat.

Poleg tega imam Štajerci druge proritete glede motorizma. Ne rabimo se kazat vsepovsod. No,vsaj tisti, ki jih jest poznam.:winkiss:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

podobne, to je pa vse. Odsek je daljši bolj strm bolj zavit, bolj nevaren, slabi pogoji za drajsanje, krajši letni časi itd. Pa tudi bolj oddaljena je od naselij (razn Trbovlje) kot pa Planina. Hkrati je Postojna ali ride nekje na pol poti proti morju, kamor se motoristi radi zapeljejo.

Lokacijsko so -Ride veliko boljše. Ovinkov je samo nekoliko, pa še pregledne so. Pa tudi folka je na relaciji LJ-GO-KP mnogo več kot v okolici MR

Ma ja, saj to kar si napisal je jasno vsakomur, ki se je prek Kačjih rid ali Marije reke kdaj zapeljal. In geografski faktor seveda  tule igra pomembno vlogo.... En del pasantov tam mimo je tistih, ki se tam ustavijo na poti proti morju ali ob vrnitvi. V nadaljevanju te teme pa upam še na kakšen drug pogled, razlog... od kakšnega drugega protagonista.  Saj na poti proti morju so tudi tank štele, kot recimo postojnska. Ampak za bencinske črpalke (kljub velikega števila folka ki tam tanka) ne moremo ravno reči, da so popularne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, dr.looney pravi:

.... Poleg tega imam Štajerci druge proritete glede motorizma. Ne rabimo se kazat vsepovsod. No,vsaj tisti, ki jih jest poznam.:winkiss:

Zanimiv komentar iz vzhodnega konca. Še Koroška, Gorenjska, Dolenjska... manjka, pa da vidimo, ali imajo tam tudi kakšno "popularno" lokacijo oz. kakšne druge prioritete...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam ene par dobrih cest na gorenjskem ala ride/kal k sicer niso ful obiskane, med zaznamki. Sam glih zarad tega so top šit. tm se redno drajsam na poti na ride/kal :naughty:

Drgač pa Bohn je kr dobr obiskan, u kafani Pod Brezo delajo same lušne ;) Maš 2 variante: čez Sorco je bolj tehnična cesta (ne vem kok daleč so z obnovo, lansk let je bla skoz vas cesta razkopana/makedam) , Bled-Bohn pa bolj za palit, spotoma pa loh greš še na Pokluko.

Krnica-Mojstrana je zanimiva za občasno odpelat, u Radovni je lepo pavza, ni pa glih za drajsat cesta.

Pol je pa še itak Logatec-Tolmin, pa naprej Kobarid pa Mangart, al pa čez Novo Gorico naprej prot Vikiju. Maš pa še varianto čez Čepovan.

Jezersko je baje popularn, sam ni ne vem kva.

Ribnca-Unc je men fajn, sam spet pristaneš na Ridah/OMW PO:naughty:

Te največkat vozm, res pa je da skor zmeri na konc končam na Kalu al pa Ridah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svetilnk v Župančičevi jami za Bežigradom ... tm je zame zlo popularno ... ko štartam in ko se vrnem grem tja na kavo :huh:

Pa še včasih kdaj vmes :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medvedje ride...lušno a odročno

In zakaj se jaz ustavim na kačjih?

Ker je tm folk, da kako rečemo, ker je poleti povprečno 10C manj kot v dolini pri nas, ker lahko odrajsam 2 ovinka in ker so na sredi mojega kroga, ki ga običajno naredim. 

Sploh nimam pojma zakaj so popularne. Ok, zadnih parl let se tut slika folk rt, za selfije. :P

Nisem pa pravi naslov da bi o tem pisal, ker se velik sam vozim.

Definitivno so pa motoklubi zbirališča motoristov. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, izibajker said:

Saj tu nisi imel v mislih kakšne nadzorne ali policijske kamere? :naughty:

Ne ne, tiste za na FB potem, kamere :)

6 hours ago, DAMI34 said:

Medvedje ride...lušno a odročno

In zakaj se jaz ustavim na kačjih?

Ker je tm folk, da kako rečemo, ker je poleti povprečno 10C manj kot v dolini pri nas, ker lahko odrajsam 2 ovinka in ker so na sredi mojega kroga, ki ga običajno naredim. 

Sploh nimam pojma zakaj so popularne. Ok, zadnih parl let se tut slika folk rt, za selfije. :P

Nisem pa pravi naslov da bi o tem pisal, ker se velik sam vozim.

Definitivno so pa motoklubi zbirališča motoristov. :D

 

 Te bom enkrat pelu na Weissbriach... Se bl hladno,  krasni ovinki. Sam bos mogu mal potrpet,  men samo ene 120gre po ravnem  ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Xebec pravi:

Jezersko je baje popularn, sam ni ne vem kva.

Za nas Savinčane je Jezersko super. Ponavadi čez Tohinjsko do Kamnika(ali čez Črnivc), tam do Kranja, Jezersko, Pavličevo, Logarska, malica pri Prodniku in domov.

 

Lepa je tudi Šentjur-Prevorje-Podsreda-Šmarje.

 

Super je tudi Velenje-Sleme-Črna, sam je polna debilnih  obritonožcev.

 

Pa enkrat sem se peljal iz morja iz Kočevja do Novga mesta- meni top.

 

Drgač pa tudi avstrijska Golica.

 

Za enduro mi je pa top Mozirje-Črna čez Lepe njive.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Buschi pravi:

 

Super je tudi Velenje-Sleme-Črna, sam je polna debilnih  obritonožcev.

 

.... pa iz Veleja do Zavodnj imaš vse notranje organe prestavljene.... :rolleyes:

pred 23 minutami, Buschi pravi:

Za nas Savinčane je Jezersko super. Ponavadi čez Tohinjsko do Kamnika(ali čez Črnivc), tam do Kranja, Jezersko, Pavličevo, Logarska, malica pri Prodniku in domov.

 

Jezersko je super na avstrijski strani.... na nasi se ti spet prestavljajo notranji organi..... Pavlicevo je za bruhat.... na obeh straneh..... edino Črnivec 'Gornji Grad- pa po Zadrečki do Nazarji je ok.... 

Midva se najraje voziva po Avstriji. Manj zjahane  in lepse ceste, manj prometa in bolj kulturni vozniki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdijo naše ceste čist okej, za luknje se lih ne sekiram, ker mam 200mm+ vzmetenja, hitrostnih rekordov pa tut lih ne podiram...peljem se za svoj gušt, na v lovu za sekundami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Buschi pravi:

Men se zdijo naše ceste čist okej, za luknje se lih ne sekiram, ker mam 200mm+ vzmetenja, hitrostnih rekordov pa tut lih ne podiram...peljem se za svoj gušt, na v lovu za sekundami.

Tudi midva se voziva za svoj gušt :rolleyes: in ne v lovu za sekundami..... za to pa se voziva po Avstriji . :winkiss:

Ena lepa je tudi na Wienebene iz Eibiswalda . 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, dr.looney said:

Pavlicevo je za bruhat.

Ajd, nism bil tam ene 4 leta, in ti mas verjetno bistveno bol obcutlive senzorje na riti, ampak, a se je res cist podrlo? 

Res grdo je (blo predlani) korensko sedlo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ajd, nism bil tam ene 4 leta, in ti mas verjetno bistveno bol obcutlive senzorje na riti, ampak, a se je res cist podrlo? 

Res grdo je (blo predlani) korensko sedlo. 

No v 4 letih niso cesto popolnoma nic popravljali.... ne na nasi ne na avstrijski... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!