Skoči na vsebino

Tomos ATX iskra preskakuje


Priporočene objave

Jes mam eno uprašanje prjatu ima tomos atx In sva se pelala ko je kr naenkrat počlo in je crknu. Ko sm ga kurblou je neki pokal in kot se je izkazal je skakala iskra od svečke do pokrova celindre (atx predelan na prisileno hlajenke) doma sva odšrajfala svečko in jo zamenjala z eno od apnja kater je prej normalno delal svečko sva tudi spucala s šmirklnom. Motor se je en čas peljal in nato spet crknil sedaj je iskra preskakovala od kapce do matice svečke in iskra je bila oranžne barve ko sem kapco svečke parkat dau gor in dol je motor užgal u prvo nato sva se peljala 2 m in je spet crknil ko sva ga probala spet kurblt je ene parkrat u prvo užgau in pod minimumom lepo laufal ko sva se pa pelala je pa crknu. Nato sem sou peš proti domou on pa se je lepo pelau 100 m ko sva se pa nato oba ponovno skupj pelala je po 2 m spet crknil nato sva spihala svečko itd. Motor užgau u prvo se greva peljati in natoje spet crknil in iskra je spet preskakovala. A je kaj narobe z letriko ali je kriv sneg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Rodf pravi:

Jes mam eno uprašanje prjatu ima tomos atx In sva se pelala ko je kr naenkrat počlo in je crknu. Ko sm ga kurblou je neki pokal in kot se je izkazal je skakala iskra od svečke do pokrova celindre (atx predelan na prisileno hlajenke) doma sva odšrajfala svečko in jo zamenjala z eno od apnja kater je prej normalno delal svečko sva tudi spucala s šmirklnom. Motor se je en čas peljal in nato spet crknil sedaj je iskra preskakovala od kapce do matice svečke in iskra je bila oranžne barve ko sem kapco svečke parkat dau gor in dol je motor užgal u prvo nato sva se peljala 2 m in je spet crknil ko sva ga probala spet kurblt je ene parkrat u prvo užgau in pod minimumom lepo laufal ko sva se pa pelala je pa crknu. Nato sem sou peš proti domou on pa se je lepo pelau 100 m ko sva se pa nato oba ponovno skupj pelala je po 2 m spet crknil nato sva spihala svečko itd. Motor užgau u prvo se greva peljati in natoje spet crknil in iskra je spet preskakovala. A je kaj narobe z letriko ali je kriv sneg

Peljala sva se lepo domov ga nisva neč "matrala" 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oranžna luna.

Zna pa bit da je kabl ali kapa od svečke in ni dobrega kontakta.

Škoda ki s tvojim kolegom nista teh dogodivščin posnela ... :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, smasher pravi:

oranžna luna.

Zna pa bit da je kabl ali kapa od svečke in ni dobrega kontakta.

Škoda ki s tvojim kolegom nista teh dogodivščin posnela ... :D 

 

neki tazga pomoje :D poglej do konca 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 20. 1. 2019 ob 20:59, Rogerg pravi:

 

neki tazga pomoje :D poglej do konca 

Res mi je škoda da nisem posnel?. Bila sva kak kilometer od doma in res se nama ni dalo porivati motorja domov. In sva kurblala dokler ni motor nekako nazaj užgau ?. Peljala sva se dokler ni po parih metrih crknil in nato jovo na novo. Srača je da naju ni noben srečal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a pa je iskrca samo preskakovala...al je čist dol skočila?..   :huh:

... ker če je dol skočila, pa se zgubila... pol nimaš kej druzga, kot porivat...pa drugo iskro nabavit...   :slap:

 

...ok.

... fant rabi pomoč.

...našravfaj kabel v "fajfico" do konca, ker se je verjetno napol staknil ...in verjetno ima ta "fajfa" pločevinasto zaščito, ki verjetno "prebija", zato jo odstrani.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Zivnorc said:

...našravfaj kabel v "fajfico" do konca, ker se je verjetno napol staknil ...in verjetno ima ta "fajfa" pločevinasto zaščito, ki verjetno "prebija", zato jo odstrani.

bi stavil na to pločevinasto zaščito, meni je vedno tu prebijalo na atx-u .. in to tudi ko smo se trezni vozili ..

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 20. 1. 2019 ob 20:59, Rogerg pravi:

 

neki tazga pomoje :D poglej do konca 

Res mi je škoda da nisem posnel?. Bila sva kak kilometer od doma in res se nama ni dalo porivati motorja domov. In sva kurblala dokler ni motor nekako nazaj užgau ?. Peljala sva se dokler ni po parih metrih crknil in nato jovo na novo. Srača je da naju ni noben srečal. 

Smo ustimali ? ne vem kako sam zej deluje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/30/2019 at 11:04 AM, Tex said:

bi stavil na to pločevinasto zaščito, meni je vedno tu prebijalo na atx-u .. in to tudi ko smo se trezni vozili ..

Ta plocevinasta zascita je blokada RF motenj. Klasicna napaka je bilo prebijanje preko nje. Ko si jo odstranil je moped ponovno deloval brezhibno, ni pa vec bil "po reglcih" (tega takrat nismo vedeli - ampak tudi posledice niso bile dovolj obcutne, da bi izvedeli).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Zok pravi:

Ko si jo odstranil je moped ponovno deloval brezhibno, ni pa vec bil "po reglcih" (tega takrat nismo vedeli - ampak tudi posledice niso bile dovolj obcutne, da bi izvedeli).

Nikoli imel,nikoli nihce nic vprasal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Zok said:

Ta plocevinasta zascita je blokada RF motenj. Klasicna napaka je bilo prebijanje preko nje. Ko si jo odstranil je moped ponovno deloval brezhibno, ni pa vec bil "po reglcih" (tega takrat nismo vedeli - ampak tudi posledice niso bile dovolj obcutne, da bi izvedeli).

Hmm .. aja? V bistvu se nismo nikoli obremenjevali zakaj in kako .. pač odstranli, naložili bejbe in gremo! :lol1::drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, Rogerg said:

js mam to na avtomatiku... pa nc ne prebija, lepo gre... bom pa vedu za vnaprej ce bo kaj zezalo kdaj :D

to je pa tisto - "nikoli vozen po mokrem". :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!