Skoči na vsebino

Zavarovanje proti kraji, pomoč z anketo


sebar

Priporočene objave

Živjo klapa,

Tokrat se išče pomoč pri anketi, ki ni del diplomske naloge :D 

V podjetju Smart Turn Systems se pripravljamo na lansiranje novega, inovativnega produkta - Za:varovanje motorja proti kraji.

Na kratko se gre za novo obliko zavarovanja motorja proti kraji, ki ni vezana na kasko in bo super ugodna. Zavarovanje vključuje napravo oz. "črno skrinjico" s katero lahko prek aplikacije vedno preveriš kje je motor, kje in kako si se vozil v preteklosti in v primeru nesreče - eKlic.

Prosim če lahko poklikate anketo, ki nam bo pomagala pri razvoju :) Link -> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSflXYiSSW3qlrUQUgmdyFR7a3Rpk5mMfbiff9Rgeo4g9tQR7Q/viewform

Za dodatna vprašanja sem pa tuki :P 

Image may contain: phone and motorcycle

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kole izpolnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudii jaaaaz .. kje počakam za izplačilo nadomestila za porabljen dragocen čas?

edit: je to 12€/mesec za celo leto ali pa je možno aktivirati samo za določene mesece?

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene zanima, če se da aktivirati samo določene mesece? Ker čez zimo ga imam na varnem in me ne skrbi. Zanima me še kako je z napajanjem te "črne skrinjjice"? Ker največji problem ostalih gps trackerjev vidim ravno v tem, da če ima vgrajeno baterijo drži premalo, če ga priklopiš na akumulator od motorja ga pa rado izprazne. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 2 minutami, J.a.m.e.s pravi:

..... Zanima me še kako je z napajanjem te "črne skrinjjice"? Ker največji problem ostalih gps trackerjev vidim ravno v tem, da če ima vgrajeno baterijo drži premalo, če ga priklopiš na akumulator od motorja ga pa rado izprazne. 

 

 

... kaj pa bi rad.... perpetuum mobile?:P

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Zivnorc pravi:

 

... kaj pa bi rad.... perpetuum mobile?:P

Mogoč so pogruntali patent, da notri v skrinjici hrček becikl goni in proizvaja elektriko potrebno za napajanje. :jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Tex pravi:

tudii jaaaaz .. kje počakam za izplačilo nadomestila za porabljen dragocen čas?

edit: je to 12€/mesec za celo leto ali pa je možno aktivirati samo za določene mesece?

To je 12€/mesec za celo leto. Sicer pa ta cifra še ni fiksna in bo verjetno nek del variabilen glede na vrednost motorja ob sklenitvi. 12€/mesec velja za motor vreden cca 6.000€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Zivnorc pravi:

 

... kaj pa bi rad.... perpetuum mobile?:P

da. 

Zato sm pa kliknil da me zadeva ne zanima. Napajanje bistven problem, če motorja ne moreš užgat nekje in bo tam stal ponoči. :P

Definitvno pa bi rabil več informacij prav o "skrinjici"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Tudi mene zanima, če se da aktivirati samo določene mesece? Ker čez zimo ga imam na varnem in me ne skrbi. Zanima me še kako je z napajanjem te "črne skrinjjice"? Ker največji problem ostalih gps trackerjev vidim ravno v tem, da če ima vgrajeno baterijo drži premalo, če ga priklopiš na akumulator od motorja ga pa rado izprazne. 

 

Lahko se aktivira samo določene mesece, je pa približno tako kot registracija in zavarovanje, brez bistvenih prihrankov. 

Stand-by imamo predviden na slabo leto brez polnjenja. Med uporabo se pa škatlica predvidamo polni. Moja testna je zvezana kar na napajanje zadnje luči in nimam problemov s tem :) 

Popravljeno . Popravil sebar
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

da. 

Zato sm pa kliknil da me zadeva ne zanima. Napajanje bistven problem, če motorja ne moreš užgat nekje in bo tam stal ponoči. :P

Definitvno pa bi rabil več informacij prav o "skrinjici"

Kaj točno te zanima?

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sebar pravi:

Kaj točno te zanima?

sem mislil, da bo v anketi kaj več o sami napravi delovanju itd.

 

Bom dal moj primer:

99% preprečiš krajo s tem da pametno parkiraš motor, nekaj malega v tej cifri je še alarm in ostale mehanske zadeve) Mi ki živimo na periferiji smo še dokaj varni, pa lahko včasih tut bajto pustimo odprto. Sosedje so pa itak GOOGLE ki natančno vse ve pa vidi in sliši :D

 

Se pravi kje rabim tracker in zakaj ga rabim?

Na potovanjih mogoče. Se pravi par dni na leto.

Nekaj zadev obstaja v tej smeri, ki jih lahko montiram in me obvestijo takoj ko se moped premakne, pa še takih nimam razen sevada zadeve z lastnim napajanjem, brez povezave z mopedom. In to uporabim takrat ko rabim in me stane malo.

Klic v sili, ja je zanimiv ne bom rekel, mi pa ni nujen.

Če pa še mal špekuliram v smeri kaska, ko bodo ali če maš dobre veze zna tudi kasko dovolj ugoden biti, kar pomeni da je moped krit tako za krajo, kot če ga sesujem.

Daleč od tega da bi žaljivo govoril o tvojem delu, verjamem da imate prave ideje in da zna biti produkt še kako uporaben, ampak pri razvoju nečesa, si je ali pa je potrebno upoštevati tudi butaste želje bodočih kupcev :D

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mi ni jasno, zakaj bi bil znesek odvisen od vrednosti vozila? Saj pa v primeru odtujitve motorja, ne boste izplačali odškodnine. Torej če prav razumem, jaz ne postanem lastnik te škatlice, ampak podpišem pogodbo o najemu? In če se pripeljem tja z tomosom, bo premija še nižja? :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Tex pravi:

recimo način komunikacije .. gsm (ki se ga da onemogočit z simpl jammerjem)?

Z jammerji je žal tako, da v bistvu ni neke pametne rešitve. Naš trenuten mehanizem se proti jammerju delno bori tako, da v primeru, ko se škatlica nekaj časa ne javi na strežnik, uporabnika obvestimo. V primeru kraje z jammerjem pa upamo, da bo nepridiprav jammer vsaj enkrat za par sekund izklopil in imamo vse podatke na strežniku oz. uporabnik v aplikaciji. V najslabšem primeru pa pride v efekt zavarovalnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Nekaj mi ni jasno, zakaj bi bil znesek odvisen od vrednosti vozila? Saj pa v primeru odtujitve motorja, ne boste izplačali odškodnine. Torej če prav razumem, jaz ne postanem lastnik te škatlice, ampak podpišem pogodbo o najemu? In če se pripeljem tja z tomosom, bo premija še nižja? :D

Znesek je odvisen od vrednosti ker v primeru odtujitve dobiš odškodnino :) Če kupiš za Tomosa in iščeš odškodnino za GS-a pa ti bo zavarovalnica verjetno poslala en list k bo gor z velikimi črkami pisalo "Zavarovalniška goljufija" :P 

Je pa točno tako kot si napisal, škatlice si uporabnik ne lasti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

sem mislil, da bo v anketi kaj več o sami napravi delovanju itd.

 

Bom dal moj primer:

99% preprečiš krajo s tem da pametno parkiraš motor, nekaj malega v tej cifri je še alarm in ostale mehanske zadeve) Mi ki živimo na periferiji smo še dokaj varni, pa lahko včasih tut bajto pustimo odprto. Sosedje so pa itak GOOGLE ki natančno vse ve pa vidi in sliši :D

 

Se pravi kje rabim tracker in zakaj ga rabim?

Na potovanjih mogoče. Se pravi par dni na leto.

Nekaj zadev obstaja v tej smeri, ki jih lahko montiram in me obvestijo takoj ko se moped premakne, pa še takih nimam razen sevada zadeve z lastnim napajanjem, brez povezave z mopedom. In to uporabim takrat ko rabim in me stane malo.

Klic v sili, ja je zanimiv ne bom rekel, mi pa ni nujen.

Če pa še mal špekuliram v smeri kaska, ko bodo ali če maš dobre veze zna tudi kasko dovolj ugoden biti, kar pomeni da je moped krit tako za krajo, kot če ga sesujem.

Daleč od tega da bi žaljivo govoril o tvojem delu, verjamem da imate prave ideje in da zna biti produkt še kako uporaben, ampak pri razvoju nečesa, si je ali pa je potrebno upoštevati tudi butaste želje bodočih kupcev :D

 

Ne vem kaj sprašuješ ampak se strijam s tem, da ljudje ki živijo izven velikih mest (sploh tisti ki imamo hišo+garažo) nimajo tako velike želje po dotičnem produktu. Tudi trenutni rezultati ankete nakazujejo na to, da so zelo zainteresirani tisti, ki živijo v blokih / večjih mestih.

Mogoče lahko tukaj napišem še eno tako bolj "insajdersko" informacijo. V prihodnosti se v aplikaciji ne bo videlo samo GPS track-a ampak tudi nakloni na ovinkih pa pojemki, pospeški, hitrosti... Same fajn stvari :) In ne, Borutt ne bo imel dostopa do teh informacij :D Pa nč okol govort :P 

Se bom zvečer malo bolj razpisal o celovitem delovanju produkta :)

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sebar pravi:

Ne vem kaj sprašuješ ampak se strijam s tem, da ljudje ki živijo izven velikih mest (sploh tisti ki imamo hišo+garažo) nimajo tako velike želje po dotičnem produktu. Tudi trenutni rezultati ankete nakazujejo na to, da so zelo zainteresirani tisti, ki živijo v blokih / večjih mestih.

Mogoče lahko tukaj napišem še eno tako bolj "insajdersko" informacijo. V prihodnosti se v aplikaciji ne bo videlo samo GPS track-a ampak tudi nakloni na ovinkih pa pojemki, pospeški, hitrosti... Same fajn stvari :) In ne, Borutt ne bo imel dostopa do teh informacij :D 

Se bom zvečer malo bolj razpisal o celovitem delovanju produkta :)

to se dejansko že danes da počrpat iz gps podatkov :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, sebar said:

Živjo klapa,

Tokrat se išče pomoč pri anketi, ki ni del diplomske naloge :D 

V podjetju Smart Turn Systems se pripravljamo na lansiranje novega, inovativnega produkta - Za:varovanje motorja proti kraji.

Na kratko se gre za novo obliko zavarovanja motorja proti kraji, ki ni vezana na kasko in bo super ugodna. Zavarovanje vključuje napravo oz. "črno skrinjico" s katero lahko prek aplikacije vedno preveriš kje je motor, kje in kako si se vozil v preteklosti in v primeru nesreče - eKlic.

Prosim če lahko poklikate anketo, ki nam bo pomagala pri razvoju :) Link -> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSflXYiSSW3qlrUQUgmdyFR7a3Rpk5mMfbiff9Rgeo4g9tQR7Q/viewform

Za dodatna vprašanja sem pa tuki :P 

Image may contain: phone and motorcycle

Sebar,

 

daj prosim razloži kako deluje. Jasno mi je ta sistem deluje preko gps ja in ti pokaže na mapi kje je mopi.

Kako dobiš mikrolokacijo? Naprimer da je mopi v eni od štirih vrstnih garaž. Kako veš v kateri je? 

 

Lp

 

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

to se dejansko že danes da počrpat iz gps podatkov :) 

Sej tudi 5.000 let nazaj smo znali iz luknje vodo dobit pa smo vseeno neki boljšega pogruntali ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, sebar pravi:

Sej tudi 5.000 let nazaj smo znali iz luknje vodo dobit pa smo vseeno neki boljšega pogruntali ;)

malo mi opiši produkt celovito, ker težko ocenim :) (si obljubil "zvečer")

jaz dvomim, da ta sistem lahko deluje brez gps+mobile, da bi bilo kaj hudo inovativnega pa skor malo dvomim, glede na to, kar ponujajo veliki igralci v zvezi z gps podatki in analizo le teh

osebno me moti "naročnina" in "vezava", morda je za razmislit za "prepaid" varjanto

moral bi videt, testirat itd.

trenutno furam kitajski tracker, kateremu baterija drži 1 teden oziroma imam motorno kolo, ki je nezanimivo zlikovcem (razen iz obupa)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neresna firma.. do danes niso odgovorili.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sebar pravi:

Ne vem kaj sprašuješ ampak se strijam s tem, da ljudje ki živijo izven velikih mest (sploh tisti ki imamo hišo+garažo) nimajo tako velike želje po dotičnem produktu. Tudi trenutni rezultati ankete nakazujejo na to, da so zelo zainteresirani tisti, ki živijo v blokih / večjih mestih.

Mogoče lahko tukaj napišem še eno tako bolj "insajdersko" informacijo. V prihodnosti se v aplikaciji ne bo videlo samo GPS track-a ampak tudi nakloni na ovinkih pa pojemki, pospeški, hitrosti... Same fajn stvari :) In ne, Borutt ne bo imel dostopa do teh informacij :D Pa nč okol govort :P 

Se bom zvečer malo bolj razpisal o celovitem delovanju produkta :)

Ti bom drugače povedal. Jaz sem po "defoltu" prodajalec. In potem "lastnikom" ali podobnim promotorjem postavljam neumna in zatežena vprašanja. Zakaj? Če znaš odgovor, potem si zmagal, potem boš prodal. Inteligentnih to ne moti, neinteligentni me takoj imajo za "špilferderberja"

Recimo eno tak blesavo queščen:

v čem je tvoj produkt boljši od konkurence (kaj nudi več, kje rešuje probleme, ki jih ostali imajo), ali v čem se ti (tvoje) podjetje razlikuje od drugih in v čem je boljše?

To znaš pojasnit, pa si prodal :D

ps. vsekakor pa predlagam, da odebeljeni text v tvojem postu še dofrizirate....vse tiste zadeve bi "razmišljam" lahko bile tudi trenutno vidne če maš foun na nosilcu (zadeve gredo naprej, vedno več folka ma ne samo GPS, še foun, pa še kaj navešeno na balanci) in recimo kako bi si s tem še lahko pomagal in izkoriščal v svoje dobro.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, Vigo po dolgem in počez:

Naš produkt je zavarovanje in varovanje motorja proti kraji. Posledično je tako kot za osnovno zavarovanje potrebna mesečna oziroma letna renta. Zavarovanje pride s strani zavarovalnice, varovanje pa s strani črne skrinjice in aplikacije. Samo črne skrinjice oz. trackerja se ne da kupiti brez zavarovanja. Kot so že nekateri zapisali je trackerjev kot takih že ogromno na trgu. Kasko ni pogoj kar pomeni, da je naš produkt prvi ki omogoča zavarovanje proti kraji brez kaska. Kako deluje zavarovanje verjetno ni treba posebaj opisovati? Za vsak slučaj na kratko: če ti ukradejo motor, dobiš poplačano odškodnino.

Za varovanje poskrbita črna skrinjica v navezi z aplikacijo ki:

  • V primeru nesreče nekoga obvesti o lokaciji padca
  • Omogoča sledenje ukradenem/parkiranem motorju
  • Obvešča o nedovoljenih premikih motorja
  • Prikazuje GPS sled in podatke o že prevoženih poteh
  • Izklaplja/vklaplja varovanje glede na bližino uporabnika
  • Ocenjuje vožnjo (to je tista 7,2 na zgornji sliki) uporabnika, v prihodnosti je planiran bolj detajlen pregled ocene. 

Funkcionalnosti delujejo prek mobilnega interneta, žiroskopa, pospeškomera in modrozobe povezave. Notranje napajanje (baterija) zdrži slabo leto na stand-by in se polni prek motorja. @Bostjan L, mikrolokacijo se na koncu lahko določi v kombinaciji z GPS podatkom in bluetoothom. Načrtov, da bi bila aplikacija/telefon nekje na vidnem med vožnjo ni, ker naš produkt ni real time telemetrija.

Upam, da je sedaj malo bolj jasna slika :) Sem pa anketo semkaj prilepil kot so-forumaš in ne prodajalec. Za prodajo imamo v ekipi druge ljudi, jaz skrbim za razvoj.

@thumper dej mi prosim na zs napiši s katerim mailom si pisal in bom pogledal kje se ja zataknilo davnega leta 2016. 

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!