Skoči na vsebino

Zavarovanje proti kraji, pomoč z anketo


sebar

Priporočene objave

Ok, zdaj mi je bolj jasno. Edino dobro bi bilo prebrati pogoje pod katerimi bo zavarovalnica sprejela rizik. Se že ve preko katere zavarovalnice se bo delalo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Ok, zdaj mi je bolj jasno. Edino dobro bi bilo prebrati pogoje pod katerimi bo zavarovalnica sprejela rizik. Se že ve preko katere zavarovalnice se bo delalo? 

Samo interno za zdaj :) Lahko pa napišem da je ena od "ta velikih" 

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem testiral "črno skrinjico" v njeni prvi izdaji. 

Lahko rečem, da je glede javljanja premika motorja nezgrešljiva. Javi vsak premik motorja in sporoči lokacijo.

Logika delovanja prve izdaje black box je bila, da je bilo treba poslati sms in s tem javiti, da je premik motorja "avtoriziran". Težava je bila v tem, da se je hitro lahko zgodilo, da je potekel čas med poslanim sms in speljevanjem in je naprava to štela kot "nepooblaščeno" premikanje. Približno taka situacija je bila tudi v primeru tankanja. Meni se je npr. zgodilo, da sem "zamudil" čas za speljevanje in sem potem na naslednjem postanku zagledal v telefonu kakšnih 100 "alarm" sms-ov. Še sreča, da se nisem nahajal v področju kakega jugo-vzhodnega roaminga... 

Pisal sem svoje vtise razvijalcem, napovedali so spremembe delovanja, identifikacijo z neke vrste daljincem, s čimer bi odpadel nadležni chat.

Skratka, naprava se mi zdi zelo koristna za javljanje premika motorja. Predvsem bo treba dodelati (morda je že)  zanesljivo intentifikacijo, ostale funkcionalnosti so potem le še jagoda na vrhu smetane. Namreč podatke o prevoženi poti beleži GPS, ki ga uporablja večina popotnikov, nagibi in pospeški/pojemki pa so, razen za analizo nesreče, manj pomembni.

Glede zavarovanja mi ni povsem jasno, kaj je mišljeno s stavkom " Znesek je odvisen od vrednosti ker v primeru odtujitve dobiš odškodnino". Kdo plača odškodnino?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sebar pravi:

Ok, Vigo po dolgem in počez:

Naš produkt je zavarovanje in varovanje motorja proti kraji. Posledično je tako kot za osnovno zavarovanje potrebna mesečna oziroma letna renta. Zavarovanje pride s strani zavarovalnice, varovanje pa s strani črne skrinjice in aplikacije. Samo črne skrinjice oz. trackerja se ne da kupiti brez zavarovanja. Kot so že nekateri zapisali je trackerjev kot takih že ogromno na trgu. Kasko ni pogoj kar pomeni, da je naš produkt prvi ki omogoča zavarovanje proti kraji brez kaska. Kako deluje zavarovanje verjetno ni treba posebaj opisovati? Za vsak slučaj na kratko: če ti ukradejo motor, dobiš poplačano odškodnino.

Za varovanje poskrbita črna skrinjica v navezi z aplikacijo ki:

  • V primeru nesreče nekoga obvesti o lokaciji padca
  • Omogoča sledenje ukradenem/parkiranem motorju
  • Obvešča o nedovoljenih premikih motorja
  • Prikazuje GPS sled in podatke o že prevoženih poteh
  • Izklaplja/vklaplja varovanje glede na bližino uporabnika
  • Ocenjuje vožnjo (to je tista 7,2 na zgornji sliki) uporabnika, v prihodnosti je planiran bolj detajlen pregled ocene. 

Funkcionalnosti delujejo prek mobilnega interneta, žiroskopa, pospeškomera in modrozobe povezave. Notranje napajanje (baterija) zdrži slabo leto na stand-by in se polni prek motorja. @Bostjan L, mikrolokacijo se na koncu lahko določi v kombinaciji z GPS podatkom in bluetoothom. Načrtov, da bi bila aplikacija/telefon nekje na vidnem med vožnjo ni, ker naš produkt ni real time telemetrija.

Upam, da je sedaj malo bolj jasna slika :) Sem pa anketo semkaj prilepil kot so-forumaš in ne prodajalec. Za prodajo imamo v ekipi druge ljudi, jaz skrbim za razvoj.

@thumper dej mi prosim na zs napiši s katerim mailom si pisal in bom pogledal kje se ja zataknilo davnega leta 2016. 

a celo zavarovanje proti kraji je v "premiji"?

to pa je zanimivo, sploh prebiranje pogojev... :) 

144 evričef za zavarovanje...letno

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam statistiko, koliko motornih koles spiz...

sux.jpg.184f20c207e565323d6473ec1bbab091.jpg

znači v 2017 so maznili 48 motoričef, 8 so jih "našli", 40 jih je očitno odneslo, od tega bi bila zanimiva statistika koliko je krosk in normalnih motociklov

recimo, da jih je 20 normalnih, čez palec povprečje vrednost 5 jurjev = 100.000 eur

2017 je bilo registriranih 64.000 motornih koles, recimo, da se za to odloči 5% (kar je veliko) = 460.800 premija

pol pa stroški itd...

po moje bo glavni magnet za nakup zavarovanje proti kraji...brez tega izdelek ni tako zanimiv, glede na ponudbo na trgu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, nemo pravi:

Logika delovanja prve izdaje black box je bila, da je bilo treba poslati sms in s tem javiti, da je premik motorja "avtoriziran". Težava je bila v tem, da se je hitro lahko zgodilo, da je potekel čas med poslanim sms in speljevanjem in je naprava to štela kot "nepooblaščeno" premikanje. Približno taka situacija je bila tudi v primeru tankanja. Meni se je npr. zgodilo, da sem "zamudil" čas za speljevanje in sem potem na naslednjem postanku zagledal v telefonu kakšnih 100 "alarm" sms-ov. Še sreča, da se nisem nahajal v področju kakega jugo-vzhodnega roaminga... 

Pisal sem svoje vtise razvijalcem, napovedali so spremembe delovanja, identifikacijo z neke vrste daljincem, s čimer bi odpadel nadležni chat.

Skratka, naprava se mi zdi zelo koristna za javljanje premika motorja. Predvsem bo treba dodelati (morda je že)  zanesljivo intentifikacijo, ostale funkcionalnosti so potem le še jagoda na vrhu smetane. Namreč podatke o prevoženi poti beleži GPS, ki ga uporablja večina popotnikov, nagibi in pospeški/pojemki pa so, razen za analizo nesreče, manj pomembni.

Glede zavarovanja mi ni povsem jasno, kaj je mišljeno s stavkom " Znesek je odvisen od vrednosti ker v primeru odtujitve dobiš odškodnino". Kdo plača odškodnino?

 

 

Hvala za testiranje, marsikatera težava se je našla in odpravila na podlagi testiranj lani. "STOP" sms se v trenutni iteraciji ne uporablja več. Se naprava avtomatsko aktivira/deaktivira glede na uporabnikovo bližino. Lani nam je za dotično funkcionalnost preprosto zmanjkalo časa :) 

Odškodnino plača zavarovalnica :) 

pred 18 minutami, Snecer pravi:

po moje bo glavni magnet za nakup zavarovanje proti kraji...brez tega izdelek ni tako zanimiv, glede na ponudbo na trgu

 

Točno tako. Tracker je za uporabnika bombonček. 
Osebno mi je najbol fajn, da sedim v pisarni, motor nekje na parkirišču in pogledam na aplikacijo in vidim da je vse ok :) Razen če sem jaz edini ki se sekira za motor ko je parkiran izven vidnega polja :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, sebar said:

Odškodnino plača zavarovalnica :) 

 

Zadeva okrog odškodnine mi je še vedno nejasna:

- kaj pomeni odškodnina (pavšalni znesek, preostala vrednost, neamortizirana vrednost...)

- ali bo zavarovalna premija nižja zaradi manjšega tveganja kraje? Black box načeloma ne preprečuje kraje (razen, če ni lastnik v neposredni bližini motorja in so tatovi "počasni"), ampak pripomore odkriti/locirati ukraden motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blackbox je razlog, da se je zavarovalnica pripravljena spuščati v novo obliko zavarovanja.

Kako točno se bo odškodnina računala pa ne morem komentirat trenutno. Tako vprašanje bi bolj pasalo v fb skupino "Vigo skupnost". Tam sodeluje celotna ekipa. V skupino so seveda vabljeni vsi, ki jih projekt zanima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, sebar pravi:

Hvala za testiranje, marsikatera težava se je našla in odpravila na podlagi testiranj lani. "STOP" sms se v trenutni iteraciji ne uporablja več. Se naprava avtomatsko aktivira/deaktivira glede na uporabnikovo bližino. Lani nam je za dotično funkcionalnost preprosto zmanjkalo časa :) 

Odškodnino plača zavarovalnica :) 

Točno tako. Tracker je za uporabnika bombonček. 
Osebno mi je najbol fajn, da sedim v pisarni, motor nekje na parkirišču in pogledam na aplikacijo in vidim da je vse ok :) Razen če sem jaz edini ki se sekira za motor ko je parkiran izven vidnega polja :D 

kaj pa voziš? :) ne se sekirat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sebar pravi:

@thumper dej mi prosim na zs napiši s katerim mailom si pisal in bom pogledal kje se ja zataknilo davnega leta 2016. 

eh zs.. poglej kdaj je bila akcija za 89 e ..takrat sem pisal na uradno stran (ki ni več ista) .. triumph bonneville t 100 2009 in moto guzzi nevada  750 anniversario se .. 

1 : 100 000 000 je možnosti - vsaj ,če ne več - , da bi imel nekdo v eni garaži oba ta motorja ..

ponudil sodelovanje pri razvoju - sem iz domžal .. firma je bila baje takrat  nekje v Lj ali okolica..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 2. 2019 ob 20:56, sebar pravi:

Blackbox je razlog, da se je zavarovalnica pripravljena spuščati v novo obliko zavarovanja.

Kako točno se bo odškodnina računala pa ne morem komentirat trenutno. Tako vprašanje bi bolj pasalo v fb skupino "Vigo skupnost". Tam sodeluje celotna ekipa. V skupino so seveda vabljeni vsi, ki jih projekt zanima :)

Imam AO+ in bom zaradi prevelike hitrosti padel na Jadranki :kva2: ne bo zavarovalnica iz teh vseh podatkov ne izplačala odškodnine? Imeli bodo vse informacije iz škatlice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, solorider pravi:

Imam AO+ in bom zaradi prevelike hitrosti padel na Jadranki :kva2: ne bo zavarovalnica iz teh vseh podatkov ne izplačala odškodnine? Imeli bodo vse informacije iz škatlice...

škatlico skriješ :P

razbiješ :D

vržeš v morje :P

diujak 

+:ras:

ps. zavarovalnica krije tvojo krivdo pri AO+ (razen alkohola, mamil in samomoriranja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

škatlico skriješ :P

razbiješ :D

vržeš v morje :P

diujak :ras:

koliko jaz vem bo zavarovalnica imela tvojo traso posneto in bo vse videla kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, solorider pravi:

koliko jaz vem bo zavarovalnica imela tvojo traso posneto in bo vse videla kako in kaj.

sem ti popravil izjavo preberi še 1x

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

sem ti popravil izjavo preberi še 1x

 

Ok, če ti tako praviš :yea1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, solorider pravi:

Ok, če ti tako praviš :yea1: 

ne resno, brez šale 

AO+ je v bistvu zavarovanje voznika za poškodbe , ki so nastale po njegovi krivdi z nekaterimi omejitvami (alkohol, droga, samomor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ne resno, brez šale 

AO+ je v bistvu zavarovanje voznika za poškodbe , ki so nastale po njegovi krivdi z nekaterimi omejitvami (alkohol, droga, samomor)

to vem, samo ti tudi gledajo kakšne gume imaš(zlizane) in dobiš pol prst u rit. Tako sem mislil za brzino, če divjaš si sam kriv, ker bodo imeli tvojo pot posneto. Prej si lahko rekel, kaj pa vem neki mi je spodneslo zadnjo kolo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, solorider pravi:

to vem, samo ti tudi gledajo kakšne gume imaš(zlizane) in dobiš pol prst u rit. Tako sem mislil za brzino, če divjaš si sam kriv, ker bodo imeli tvojo pot posneto. Prej si lahko rekel, kaj pa vem neki mi je spodneslo zadnjo kolo :lol1:

AO+ krije spodnašanje zadnjega kolesa :P vpraš Kmeta

Sicer pa prebrati pogoje AO+ zavarovanja tudi ne škodi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@solorider, zavarovalnica telemetričnih podatkov ne sme uporabljat. V bistvu do njih niti dostopa nimajo. Je vse na našem serverju.

V svojo skledo menda ne bomo pljuvali :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Koliko je treba doplačat zavarovanje proti kraji pri motorju? Je tukaj tudi ornk razlika kot pri avtu, ko moraš zavarovanje plačat skoraj x2 napraj brez tega zavarovanja proti kraji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Arzen pravi:

Koliko je treba doplačat zavarovanje proti kraji pri motorju? Je tukaj tudi ornk razlika kot pri avtu, ko moraš zavarovanje plačat skoraj x2 napraj brez tega zavarovanja proti kraji?

Cena zavarovanja v paketu z črno skrinjico varira glede na vrednost motorja ampak ciljamo na cca 12€/mesec za večino motorjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 2. 2019 ob 18:18, sebar pravi:

Ok, Vigo po dolgem in počez:

Naš produkt je zavarovanje in varovanje motorja proti kraji. Posledično je tako kot za osnovno zavarovanje potrebna mesečna oziroma letna renta. Zavarovanje pride s strani zavarovalnice, varovanje pa s strani črne skrinjice in aplikacije. Samo črne skrinjice oz. trackerja se ne da kupiti brez zavarovanja. Kot so že nekateri zapisali je trackerjev kot takih že ogromno na trgu. Kasko ni pogoj kar pomeni, da je naš produkt prvi ki omogoča zavarovanje proti kraji brez kaska. Kako deluje zavarovanje verjetno ni treba posebaj opisovati? Za vsak slučaj na kratko: če ti ukradejo motor, dobiš poplačano odškodnino.

Za varovanje poskrbita črna skrinjica v navezi z aplikacijo ki:

  • V primeru nesreče nekoga obvesti o lokaciji padca
  • Omogoča sledenje ukradenem/parkiranem motorju
  • Obvešča o nedovoljenih premikih motorja
  • Prikazuje GPS sled in podatke o že prevoženih poteh
  • Izklaplja/vklaplja varovanje glede na bližino uporabnika
  • Ocenjuje vožnjo (to je tista 7,2 na zgornji sliki) uporabnika, v prihodnosti je planiran bolj detajlen pregled ocene. 

Funkcionalnosti delujejo prek mobilnega interneta, žiroskopa, pospeškomera in modrozobe povezave. Notranje napajanje (baterija) zdrži slabo leto na stand-by in se polni prek motorja. @Bostjan L, mikrolokacijo se na koncu lahko določi v kombinaciji z GPS podatkom in bluetoothom. Načrtov, da bi bila aplikacija/telefon nekje na vidnem med vožnjo ni, ker naš produkt ni real time telemetrija.

Upam, da je sedaj malo bolj jasna slika :) Sem pa anketo semkaj prilepil kot so-forumaš in ne prodajalec. Za prodajo imamo v ekipi druge ljudi, jaz skrbim za razvoj.

@thumper dej mi prosim na zs napiši s katerim mailom si pisal in bom pogledal kje se ja zataknilo davnega leta 2016. 

mesečna ozirome  letna renta? verjetno mišljen najem, ker je renta čisto nekaj drugega.

pa 144€/letno  za 6.000 € vreden moped.  Mišljena vrednost novega ali rabljenega?   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
On 2/1/2019 at 6:18 PM, sebar said:
  • V primeru nesreče nekoga obvesti o lokaciji padca 
  • Omogoča sledenje ukradenem/parkiranem motorju 
  • Obvešča o nedovoljenih premikih motorja
  • Prikazuje GPS sled in podatke o že prevoženih poteh
  • Izklaplja/vklaplja varovanje glede na bližino uporabnika

1.Nekdo je vedno v bližini nesreče ki pokliče pomoč in obvesti lokacijo in stanje ponesrečenca pa še nasvete od reševalca dobi po GSMju kako ukrepat.

2.Vse ostalo omogoča sledeje, obvešča o premikih,prikazuje GPS sled in podatke,izklaplja vklapja ..Vse to dela GPS -GSM Tracker in še več.

V oči mi je padu tele tekst glede zavarovanja:

Bomo pa v prihodnosti poskusili skupaj z zavarovalnico razviti sistem, ki bo omogočal popuste glede na oceno. Uporabnik bi torej vedel za popust, ne da bi bilo treba deliti podatke."
Kaj pa v primeru nesreče? Upelj pravi, da ima v primeru nesreče in tatvine zavarovalnica pravico do vpogleda v podatke vendar v časovno omejenem oknu.
To razumem tako kot v primeru nesreče ko policija pravi nisi prilagodu hitrosti na cestišču.Naprimer ukradejo ti motor zavarovalnica bo rekla nisi parkiral motorja na dovolj varnem mestu ali pa v primeru nesreče ko bodo vpogledali v podatke bodo rekli nisi prilagodu

hitrosti in se lahhko obrišeš pod nos.

Jaz ima GPS-GSM tracker za 17.20 US

https://www.aliexpress.com/item/Mini-Waterproof-Builtin-Battery-gsm-gprs-gps-tracker-for-car-motorcycle-vehicle-truck-real-time-online/32639620194.html?spm=2114.search0104.8.20.4ab66b27kB8ZP8

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 15 Feb 2019 ob 9:13, sebar pravi:

Cena zavarovanja v paketu z črno skrinjico varira glede na vrednost motorja ampak ciljamo na cca 12€/mesec za večino motorjev

Bi bilo fajn pogledati pogoje za izplačilo. Kot že nekateri drugi uporabniki ugotavljajo - zavarovalnica ima vpogled v podatke To lahko pomeni marsikaj.  Drugače pa pohvale za idejo, dobro ste tole sproducirali. Mislim predvsem razvoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 2. 2019 ob 9:13, sebar pravi:

Cena zavarovanja v paketu z črno skrinjico varira glede na vrednost motorja ampak ciljamo na cca 12€/mesec za večino motorjev

Malo morgen!!! 

Za enega  najceneših motorjev na trgu skoraj 20€?   Pol je očitno 12 € izhodišče za Piggagio Ciao, Apn4, Tomos Tori!

Evo izračun.

 

CE762559-1BC1-4662-973C-F1221E73ABDC.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!