Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 1000 (2019) in ostali starejši modeli


DAMI34

Priporočene objave

pred eno uro, Ris pravi:

Tud Harley je poseben in ikona pa zato ni potrebe po opevanju. 

P.s. nekaj časa bo še trajalo to BMW obdobje, pol bo pa tud to iz mode, kot pred leti čoperi. 

 

Traja ja... že 40 let bo imel GS :)

Glede okusa itak lahko nabijamo cel dan ampak, če je snečerju grd bmw mu je pač grd. Meni je pa grd versys sploh zadnji model in pa tak model kot ga ima on. Mi je tudi GS grd sploh tam leta 2000 do 2005. Pa še bi lahko govoril... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pelal versisa 1000 malo.  Lepo se pelje,  ne čuti člouk teže,  agregat perfekten,  lahko vozi v 6. Od 50 pa do konca.  V ovinke lepo pada,  vetrna zaščita ok.  Motijo me premajhne številke na digitalnem šteucu,  neke čudne vibracije v nekem območju vrtljajev.. Sicer minimalne,  ampak so.  Sedež bi lahko bil boljši,  širši. Lowcoast elementi na njemu (menjalna tačka,  bremza...).  Afrika 1000 mi je kljub precej švohnejšemu in bolj cukajočemu agregatu boljša izbira (glede na mojo enduro naravnanost). Vseeno lahko komot rečem,  da je versys 1000 zelo dober motor-  za razliko od 650 tke. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

da pristavim svoj lonček :P

Lepota/nelepota/všečnost/grdoba itd...je tako subjektivne narave, da je skoraj nemogoče razpravljati o nji.

Sam dizajn ima sicer neke smernice, o katerih lahko govorimo, vizuelno skladen, všečen na pogled ampak to je to. Spet pa je lahko nekaj, posebno,drugačno, pade prej v oko itd..

Kar je nekomu všeč, mogoče drugemu ni. Prbijat katerokol znamko na piedestal, je bedarija. Motorji so sedaj hudo dobri in opremljeni skoraj vsi, so majhne razlike med njimi ampak imeti občutek da si lastniki nečesa več kot drugi, ker voziš določeno blagovno znamko je pa smešno.

Da plačujemo za motorje skoraj toliko kot za avto, pa tudi pove, da ni več slabih zadev, oziroma, da so vsi več al manj naloudani.

Če se spustim na Versisa, je dizajn (govorim o dizajnu, ne kar je meni všeč) primeren hišni noti, podoben kawasakijem, pravzaprav dovolj skladen in lep. Kar pa ne pomeni, da je boljši ali bolj zaželjen od nekatere druge komkurence.

Men so tak al tak vsi motorji lepi, vsak po svoje in mel bi vse. :P

 

 

Amen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o lepotah GSa, primerjavah GSa in drugih motorjev itd, sem prestavil sem:

da ne smetimo drugih tem.

Čvekanje o lepoti/grdoti Versača je pa lahko tule.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Samo sem gledal Versysa 1000 pa stane 17+ K€, Suzuki GSX 1000 pa 11,500. Je res taka razlika v kvaliteti, opremi, vrsti motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Darko3g pravi:

Samo sem gledal Versysa 1000 pa stane 17+ K€, Suzuki GSX 1000 pa 11,500. Je res taka razlika v kvaliteti, opremi, vrsti motorja?

najbrž ne, ampak vprašaj se,zakaj bi nekdo suzukija kupil :) gsx je bolj ninja 1000 rang, ne pa versysu

saj tudi med versys 650 in 1000 ni takšne razlike, z obema se lepo pelješ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Darko3g pravi:

Samo sem gledal Versysa 1000 pa stane 17+ K€, Suzuki GSX 1000 pa 11,500. Je res taka razlika v kvaliteti, opremi, vrsti motorja?

Ta Versys ima elektronsko nastavitev vzmetenja in kufre  in centralca, pa še kaj......, Suza pa ne. Versys brez SE oznake, oziroma gol in bos,  je pa 13K. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, cisco pravi:

:D....lep k slika...sam jeb...ti EU uredbe...zvoka pa nobenga...:mad:

c.jpg

g.jpg

h.jpg

Vzel bi Scorpiona pri meni, plačal bi pol manj, zgledal in slišati bi ga bilo bolje... Zdej pa šuti i trpi :D, haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, HyperJack pravi:

Vzel bi Scorpiona pri meni, plačal bi pol manj, zgledal in slišati bi ga bilo bolje... Zdej pa šuti i trpi :D, haha

Kakšna fotka, kak bi zgledalo? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, HyperJack pravi:

Vzel bi Scorpiona pri meni, plačal bi pol manj, zgledal in slišati bi ga bilo bolje... Zdej pa šuti i trpi :D, haha

...pa še glas morda, danes se nič zastonj ne proda...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Tedybear pravi:

Ta Versys ima elektronsko nastavitev vzmetenja in kufre  in centralca, pa še kaj......, Suza pa ne. Versys brez SE oznake, oziroma gol in bos,  je pa 13K. 

ko sem bral teste zadnjega modela, so ga testniki pohvalili, a jih je bilo kr nekaj mnenja da je najboljša nakup prav ta verzija, torej brez SE oznake, ker je enostavno dovolj dobra.

pred eno uro, HyperJack pravi:

Vzel bi Scorpiona pri meni, plačal bi pol manj, zgledal in slišati bi ga bilo bolje... Zdej pa šuti i trpi :D, haha

po mojem četut ga dol odšraufa ne bo nekega zvoka, ga je EURO4 oz 5 požrl :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

A se ni Akrapovič včasih imenoval Skorpion? (firma, ne Igor)

Se je ja... Pa so morali spremeniti ime. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, HyperJack pravi:

Kawasaki Verseys 1000-2-900x900.jpg

RKA132BCER_SIDE-900x900.jpg

RKA132SEO_KIT-900x900.jpg

RKA132SEO_CLOSE-900x900.jpg

RKA132SEO_SIDE-900x900.jpg

Lepši 

Ob 1. 9. 2020 ob 17:16, DAMI34 pravi:

po mojem četut ga dol odšraufa ne bo nekega zvoka, ga je EURO4 oz 5 požrl

...moj je euro4, pa mA z Leo vince dosti bolj konkreten zvok... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pogled v notranjost.? kolegu so na 12000 menjali svečke, zavorno olje, zračni filter, olje in filter. Ok tud ketno namazali in nastavli. 

Aja na Dunaju nekje.

 

received_632930747415479.jpeg

received_741695346414772.jpeg

received_3314194378676912.jpeg

received_2669110419967313.jpeg

received_1231904020512541.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Ris pravi:

Pogled v notranjost.? kolegu so na 12000 menjali svečke, zavorno olje, zračni filter, olje in filter. Ok tud ketno namazali in nastavli. 

Aja na Dunaju nekje.

 

received_632930747415479.jpeg

received_741695346414772.jpeg

received_3314194378676912.jpeg

received_2669110419967313.jpeg

received_1231904020512541.jpeg

Ma enake svečke kot mali versys :) CR 9EIA-9

Te se sicer ne menjavajo na 12000km, ker so laser iridium (držijo 50k+), ampak ok, že vejo :)

12000 piše v knjigi, ampak to je za navadne, ki držijo neko takšno obdobje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

Ma enake svečke kot mali versys :) CR 9EIA-9

Te se sicer ne menjavajo na 12000km, ker so laser iridium (držijo 50k+), ampak ok, že vejo :)

12000 piše v knjigi, ampak to je za navadne, ki držijo neko takšno obdobje.

 

Na mojem niti povohnili niso svečke. Ker jih bodo na 24000?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po izjavi mojega mehanika (Jerman s.p.) je tudi Iridium svečke potrebno odviti in očistiti začetek navoja, ki je najbolj obremenjen, ker v nasprotnem primeru se po večjemu številu prevoženih kilometrih zapečejo in kasneje pri odvijanju lahko poškodujejo navoj, ki je v Al glavi. Očiščene in pregledane Ir svečke se lahko uporabijo dalje do kilometrine, ki jih v specifikacijah poda proizvajalec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!