Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 1000 (2019) in ostali starejši modeli


DAMI34

Priporočene objave

pred 38 minutami, XTR pravi:

Bučke... potovalni enduro brez offroad ambicij. 

In potem pride do takšne situacije...

"The road was mostly damaged asphalt with about 40km of rough, rocky stuff at a pass closer to Alichur
A meeting with Croatian bikers on the rough pass
They had not gone into Wakhan as they’d been told their bikes were too big. I think they could have done it"

Vir: Dečko pa prevozi na sport mašini .

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje, kje je na motorju coda barve? V homologaciji je zabeležena S6B kar pa po barvni codi pomeni nekaj druga kot je realno. 

 

Barve.pdf

Popravljeno . Popravil Ris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 12. 2019 ob 19:32, Ris pravi:

?

_20191023_173015.JPG

Ris, kaj naj rečem...iskrene čestitke za motor, lep k slika...naj ti dobro služi

kmalu se ti-vam pidružim je že zaaran...??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa vsem bikerjem...zdravo srečno in varno 2020...z veliko km, suhega vremena in dobrega asfalta....:bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, cisco pravi:

Ris, kaj naj rečem...iskrene čestitke za motor, lep k slika...naj ti dobro služi

kmalu se ti-vam pidružim je že zaaran...??

Hvala. Čestitam za odločitev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ris, dej mi povej kateri imaš zadnji kufer, a si ploščo našraufal na obstoječi original nosilec?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, cisco pravi:

Ris, dej mi povej kateri imaš zadnji kufer, a si ploščo našraufal na obstoječi original nosilec?

 

Kufer je SHAD 48, plošča je pa namontirana direkt na obstoječo ploščo. Da pa zadeva ni preveč nazaj pomaknjena sem prilagodil (pomaknil naprej) ravno toliko, da se da sedež odstranit.

DSC_0023.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlično, to me je zanimal...:OK:

 

 

sam gledam tole sliko, bi se dalo odstranit original ploščo,

pa ploščo kufra našraufat na nosilca prtljažnika...si to kej gledu?

al to ne bi nič spremenil...

 

a lahko ob priliki prlimaš še eno sliko od strani...da vidim kuk štrli kufer čez

zadnjo gumo....hvala

 

lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, cisco pravi:

odlično, to me je zanimal...:OK:

 

 

sam gledam tole sliko, bi se dalo odstranit original ploščo,

pa ploščo kufra našraufat na nosilca prtljažnika...si to kej gledu?

al to ne bi nič spremenil...

 

a lahko ob priliki prlimaš še eno sliko od strani...da vidim kuk štrli kufer čez

zadnjo gumo....hvala

 

lp

 

 

Ne gre, je širša pa tud luknje ne štimajo. Kufra žal trenutno nimam doma zarad barvanja, zgleda pa podobno čez zadnji del kot original. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, LunaticFringe pravi:

Ti je ratalo najdit kodo barve? Jst tudi iščem. 

Ne, če nebo druge, bo v mešalnici iz stranskega kovčka zmeril barvo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Green giant blots its copybook with a quickshifter issue...or not? Hm..

https://www.motorcyclenews.com/mcn-motorycles/long-term-test-kawasaki-versys-1000-se-2019/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi  jaz dal, da bi lahko po nekaj minutah sedenja na ugasnjenem motorju, vedel točno kako slab je. Mamo večkrat otožno vprašam zakaj me ni rodila tako "pametnega". Evo spet mi gre na jok. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, vsak prav vsak ima pravico, da mu motor ni všeč, ga ne impresonira in obratno. In to bilokateri motor (ne samo versis), je pa seveda fajn, če kdo še kaj več napiše, kot pa samo:

mi je lep, mi je grd itd..(več zato da potrdi svojo izjavo, ni pa nujno seveda)

ps. mene Versač1000 tudi ne prepriča, pa je fajn, pa je prostoren, pa zanesljiv, naloudan itd...me pa SX, ko se nekaterim absolutno ne dopade itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja objava je dosegl cilj s prvim citatom ? seveda nebom brihtuliral kako dober ali slab je, samo s sedenjem na njem :)

Po branju uporabniških izkušenj, vrjamem, da je super moped ?✌️

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, mladench pravi:

Moja objava je dosegl cilj s prvim citatom ? seveda nebom brihtuliral kako dober ali slab je, samo s sedenjem na njem :)

Po branju uporabniških izkušenj, vrjamem, da je super moped ?✌️

 

GS killer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje pri izbiri modela veliko vlogo igrajo subjektivni vplivi,  ki so posledica socialnega druženja, vplivi marketinga na našo zavest ter podobno in to se vidi že pri prvem izboru blagovne znamke pred izbiro modela. Motoristi, ki so šele pričeli voziti najbrž niti ne vedo, kaj bi jim "pasalo" in tako kupujejo na "oko" ali pa po "črednem nagonu", torej, tisto, česar je največ na trgu. Najbrž smo vsi v podzavesti pod določeniim vplivom okolja, družbe in informacij ki jih preberemo na netu in si tako zelo tažko ustvarimo svoje mnenje. Meni osebni recimo Versys sploh ni všeč, pa vozim vizuelno podoben motor, in Versusa sploh še nisem probal, a imam o njem svoje menenje, kar pomeni, da se itak motim, ker ne morem soditi na podlagi nekih predvidevanj. Po drugi strani pa vedno ko pogledam recimo Kawasakija Ninjo (katerokoli,  jo občudujem, še posebej sedaj to novo SX 1000, ki je pa prav tako sploh še nisem vozil, a bi jo imel.... in imam ustvarjeno neko mnenje na podlagi vizualizacije in prebranega. Čeprav sem sprobal že kar dosti motorjev, pa jih vseeno še večino sploh nisem in potem prebiram mnenja tistih, ki so jih vozili in si na podlagi tega ustvarim neko mnenje. Tako da, mogoče je ravno čar v tem , da vsega ne moremo sprobati (no, nekateri. po profesionalni poti imate te možnosti, super !), ampak najbrž se tisti, ki ne sprobamo vsega, več motimo kot imamo prav. In potem prebiramo debate dalje... bo zanimivo leto, upam da sprobam kaj od novitet. 

Popravljeno . Popravil Loba
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa, naj te opozorim, raje ga ne probat.

Samo pomisli, kako grozno bi bilo, da ga slučajno probaš za en weekend. Potem bi si ga moral kupit in kako bi to razložil na forumu ob takih objavah. Da ne govorim, da stane 18000+eur.

To ti govorim iz lastnih izkušenj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Loba odlično napisano ?

@MitjaFvalda nis dau 18000 za to? ?

@DAMI34 in ostali ... A Versys ima 12v in gretje ročk serijsko? Sem spregledal... Ali je tudi pri temu modelu Kawasakija dodatno? Če nima, zanimiva odločitev Kawe ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, na srečo, sem se že na prejšnjega napalil, je bil samo 14k+ s kufri seveda. Model Versys 1000 se ima vse serijsko, mislim ,da tudi kovčke. Ta cenejši mislim da nima ročk ima pa 12v.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2016 sem prvič v življenju kupoval nov motor (hotel sem crossover in rabljenih ni bilo). Kupoval sem več kot 6mes. in probal vse v razredu :Yamaha Tracer 900, Ducati Multistrada 1200, BMW1000xr. Yamaho in BMW cca dve uri, Multistrado in Kawasaki sem vzel za weekend.

Vsi so dobri motorji, ampak jaz se vozim (20.000+ na sezono) in v tem, je Kawasaki boljši od vseh, sploh za v dvoje. Če koga zanima, lahko argumentiram.

Je pa od vseh najmanj sexsi (če se o lepoti ne sodi) in najmanj sportski. 

Jaz na žalost v 25 letni karieri nisem prišel do nivoja, da bi lahko izkoristil teh 120KM. Na cestah pa niti slučajno, že tako če prevoziš 20000km na sezono, si 5x bolj ogrožen od povprečnega slo. motorista, ki naredi 3-5 tisoč. Zato je vprašanje: ali rabim 160KM a no-braeiner kot rečejo. 

Je pa res, da je agregat praktično enak kot na 2012 modelu, ampak jaz bi se namesto dodatnih konjev, bolj razveselil 20% nižje porabe. Tudi turbo bi bil super, ampak potem bi bil zadosti 650 dvovalnik z alu okvirjem in Showa semi active vzmetenjem. Tak motor bi bil varčen z dosti navora in čez 100KM, 20kg lažji... bi bil pa gotovo predrag. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!