Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 1000 (2019) in ostali starejši modeli


DAMI34

Priporočene objave

pred 40 minutami, Snecer pravi:

zajla sklopka? :)

sicer pa izjemno, maš setup za jadranko npr. 

tu fali samo še kompresor pa bodo v solzah v gostilni

joj ne, a sklopka je na zajlo? Odpade :P

 

pred 32 minutami, Joker pravi:

Tudi XR ima "zajlo"...

joj ne, še huj, kako si lahko barvna televizija to dovoli :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

evo ti barvni tv, pošteno te je zabil :P

 

 

aja, pa da nauš jokal, eni ga vseeno ne bomo vzeli, ker hočmo pawarrrr!!!

Eni hočte, drugi že mamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dimnik za 2019 SE

7344b5af-3b99-4139-b851-751e39bc489b.thumb.png.29bca75bad77e6b74843a96abfd28d10.png

mi lahko kdo pove, če je to grdo nalepko možno lepo odstranit? čudno, da ne vgravirajo lepo estetsko kot na drugih loncih

na SE bi bilo potrebno:

- odstraniti meglenke ali jih nadomestiti z lepšimi

- temnejši vizir

- morebiti malo bolj jebać... krmilo

- izpuh seveda, da se tisti lonci spodaj odstranijo

- škoda da ščitniki za roke niso lakirani v samopopravljivi barvi :)

- še najbolj skrbi teža 253kg... tu kaj dosti ne moreš, malo izpuh, lifepo4 aku pa si na 245.

XR ima na papirju 228kg, ga pa verjetno bolj zvija, ko je tak krhek :) 

-----------

okoli 200kg mora imeti motor, vsaj zame, ostalo je že nevozno

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Snecer pravi:

še najbolj skrbi teža 253kg... tu kaj dosti ne moreš, malo izpuh, lifepo4 aku pa si na 245.

pa 10 kg shujšaš, pa je še bolje :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

mišice moraš ohranit... :) ni simpl tako

Ja...internet je kurba...treba trenirat jezik...tam najvec misic...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snecer pravi:

dimnik za 2019 SE

7344b5af-3b99-4139-b851-751e39bc489b.thumb.png.29bca75bad77e6b74843a96abfd28d10.png

mi lahko kdo pove, če je to grdo nalepko možno lepo odstranit? čudno, da ne vgravirajo lepo estetsko kot na drugih loncih

na SE bi bilo potrebno:

- odstraniti meglenke ali jih nadomestiti z lepšimi

- temnejši vizir

- morebiti malo bolj jebać... krmilo

- izpuh seveda, da se tisti lonci spodaj odstranijo

- škoda da ščitniki za roke niso lakirani v samopopravljivi barvi :)

- še najbolj skrbi teža 253kg... tu kaj dosti ne moreš, malo izpuh, lifepo4 aku pa si na 245.

XR ima na papirju 228kg, ga pa verjetno bolj zvija, ko je tak krhek :) 

-----------

okoli 200kg mora imeti motor, vsaj zame, ostalo je že nevozno

 

253 polna teža s tekočinami, kar je mogoče 20 kg več od normale, kaj pa je to za tacga junaka.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

253 polna teža s tekočinami, kar je mogoče 20 kg več od normale, kaj pa je to za tacga junaka.

 

Evo , spet ima nekaj več , kot konkurenca .:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

253 polna teža s tekočinami, kar je mogoče 20 kg več od normale, kaj pa je to za tacga junaka.

 

Pa še visoko težišče...kaj mu pomagajo vse kratice zraven če je le pogojno vozen (za močne možakarje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Evo , spet ima nekaj več , kot konkurenca .:lol1:

Pa to ti pravim. Edin barvna televizija pa še ni.

TC Motoshop ga že ima v salonu.FB_IMG_1550732917184.thumb.jpg.aa7e6ca96a78c485a66eeb7abc040650.jpg

pred 1 minuto, vandrovec pravi:

Pa še visoko težišče...kaj mu pomagajo vse kratice zraven če je le pogojno vozen (za močne možakarje)

Ja, pa sej pravim, če bi mel vsaj značko BMW potem človek še potrpi k ma barvno televizijo, tak pa brezveze, če je samo pogojno za vozit :)

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snecer pravi:

dimnik za 2019 SE

7344b5af-3b99-4139-b851-751e39bc489b.thumb.png.29bca75bad77e6b74843a96abfd28d10.png

mi lahko kdo pove, če je to grdo nalepko možno lepo odstranit? čudno, da ne vgravirajo lepo estetsko kot na drugih loncih

na SE bi bilo potrebno:

- odstraniti meglenke ali jih nadomestiti z lepšimi

- temnejši vizir

- morebiti malo bolj jebać... krmilo

- izpuh seveda, da se tisti lonci spodaj odstranijo

- škoda da ščitniki za roke niso lakirani v samopopravljivi barvi :)

- še najbolj skrbi teža 253kg... tu kaj dosti ne moreš, malo izpuh, lifepo4 aku pa si na 245.

XR ima na papirju 228kg, ga pa verjetno bolj zvija, ko je tak krhek :) 

-----------

okoli 200kg mora imeti motor, vsaj zame, ostalo je že nevozno

 

1. meglenk sploh ne rabi, ker ma cornering lights, delajo odlično, oziroma kar se mene tiče je to ena boljših zadev za nočno vožnjo, preverjeno

2. temenjši vizir, samo pogojno, nižjerasle bi znal motiti

3. izpuh euro4 norme...so časi mim, ko si vse rezal stran, če že, pa zna biti kar strošek.

4. še največ problemov z Versisom pa itak imajo lastniki barvnih TVjev...vsaj tako je razbrati iz komentarjev. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakorkoli glavo obrnem je grd :D tud polišpat ga neb znal :naughty:

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, mladench pravi:

kakorkoli glavo obrnem je grd :D tud polišpat ga neb znal :naughty:

Aha, aha... nč me ne klič, kam se bova pelala, k boš sam grd gledu...:jezik:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, mladench said:

kakorkoli glavo obrnem je grd :D tud polišpat ga neb znal :naughty:

Mk1 je bil...res poseben, Mk2, je bil meni posrečen facelift, tole, novo, pa mi s profila zgleda ko nek harley iz star treka. glomaza. 

 

Image result for new versys 1000

 

še mal, pa bo tak

 

Image result for victory cross country tour

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, skalar36 pravi:

Aha, aha... nč me ne klič, kam se bova pelala, k boš sam grd gledu...:jezik:

pa dobr, sej tud če je še tolk grda nooo se včasih da mal zapelat... ni pa to, da bi dam vleku :D  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Save yourself a fortune and go for the base model – it’s still a cracker of a motorcycle, even without the electronic tinsel."

https://www.motorcyclenews.com/bike-reviews/kawasaki/versys-1000/2019/

1269099752_10_kawasakiversys1000reviewspecs.jpg.4631a5939cf1249effbee1cb37754343.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi zastonj ukvarjat s tem motorjem, ker ni ravno posrečen v nobenem pogledu. Kawasaki ima SXa, zakaj še en podoben motor...kakšna je razlika, razen malo bolj pokončnega sedenja? Namesto 650 eden malo močnejši ali pa recimo, ker že je, je 650 dovolj v tem segmentu, če že nimajo primernega agregata za potovalno kravo. Tisti agregat s kompresorjem pa naj bo tam, kjer je, za ta segment, kjer je Versys, po moje ni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

Kakšna je razlika, razen malo bolj pokončnega sedenja?

Tisti agregat s kompresorjem pa naj bo tam, kjer je, za ta segment, kjer je Versys, po moje ni.

Pokončno sedenje v tem razredu ni neka postranska stvar, ampak je kar ena glavnih stvari, drugače bi bila glavnina motoristov na supersportakih, no vsaj moje mnenje je tako. 

Drugače pa ne vem, zakaj ne bi bil lahko agregat s kompresorjem v takem potovalnem motorju? Če samo pomislim, kakšen navor bi lahko ven potegnili na račun zmanjšanja moči! Saj včasih se je tudi v avtomobilih turbomotor povezovalo strogo s športno uporabo, danes pa ima že skoraj vsak družinski avto motor s turbo puhalom, pa ne zaradi športnosti.

   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, skalaprava pravi:

Pokončno sedenje v tem razredu ni neka postranska stvar, ampak je kar ena glavnih stvari, drugače bi bila glavnina motoristov na supersportakih, no vsaj moje mnenje je tako.    

Versys in SX naj bi bila v različnih razredih...razlike pa ni veliko.

 

pred 36 minutami, skalaprava pravi:

Drugače pa ne vem, zakaj ne bi bil lahko agregat s kompresorjem v takem potovalnem motorju? Če samo pomislim, kakšen navor bi lahko ven potegnili na račun zmanjšanja moči! Saj včasih se je tudi v avtomobilih turbomotor povezovalo strogo s športno uporabo, danes pa ima že skoraj vsak družinski avto motor s turbo puhalom, pa ne zaradi športnosti.  

Turbina poje, že to je moteče pri ležernem kruzanju v pokončnem položaju. Potovalne krave imajo večinoma dva cilindra z manj obrati, ker to paše skupaj...neko žvižganje bolj pritiče dirkanju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalaprava pravi:

Malo spremljam tole debato, pa naj podam še svoje skromno mnenje.

Meni, kot dolgoletnemu bemflarju izgleda tale veliki Versys kar ok. Itak, saj če so ti grdi bemfli všeč, zakaj ti ne bi bili malo manj grdi kawlni všeč ?

Čeravno sem prepričan, da gre za odličen motorin, pa nekako dvomim da jih bomo v večjem številu videvali na cesti. Problem je, da v nobeni stvari ne odstopa pretirano od primerljive t.i. premium konkurence (po konjenici je celo pod njo),  cena pa je skoraj tam tam! In potem se bo seveda večina odločila dodati še tistega jurja ali dva in se bo lahko pohvalila da ima BMW, KTM, Ducati.... K večji prodaji mu ne bo pripomoglo niti en kup težko zapomljivih kratic elektronskih geđetov, ker tudi omenjena konkurenca je kar dobro založena z vsakojako elektroniko!

Moje razmišljanje je morda mimo, ampak če bi hoteli narediti res velik pretres na trgu v tem segmentu, bi morali v okvir vtakniti s kompresorjem podprt agregat od H2 SX, ga iz 200KM spustiti nekje na konkureci prilagojenih 160 - 170KM, cena pa bi morala ostati nekje na zdajšnji ravni. In to bi bilo tisto nekaj "več", po katerem bi veliki Versys zaslovel. Le kdo se nebi hotel pohvaliti pred kolegi, da ima prisilno polnjen agregat med nogami.....prodajni uspeh zagarantiran ?  

Kaj pa vi menite o tej kombinaciji?

Ok, ne bom več smetil ?

Zelo dobro napisano!

 Meni je SX zelo všečen motor. Ima pa eno veliko hibo... cena. Tukaj jaz vidim prednost Kawasakija. Za mene ima navadni versys čist dovolj dobro vzmetenje. Ne rabim raznih povezav z mobitelom, aktivnega vzmetenja, kornering luči...  Da bi se z motorjem hvalil...čeprav ti dam prav. Verjamem, da si ljudje kupujejo motorje za "gostilno".

Jaz imam motor zato, da se vozim. Vedno več se žena vozi z mano. Zato pogledujem proti tisočakom in iščem en udoben motor za 2. 120 KM je preveč za cestno uporabo. Prav zanima me, kdo pri 160 konjskem stroju, med vožnjo, uporablja 30% časa vso konjenico... 

Največ mi pomeni, da je drža pokončna, v smislu supermoto. Da je vererna zaščita. Da ima ABS ter, pogojno, sistem proti zdrsavanju zadnjega kolesa. Da se vsedem nanj, ga kresnem in se odpeljem. Če pogledam konkurenco... rabljeni XR-ji so okrog 13-15 k. Osnovni versys je caa 14. Raje vzamem novega Kawasakija. KTM nima konkurenta, ker so bolj off road orientirani. Ducati je še dražji od XR-a. Yamaha ima TRA in Supertenere. Ne vidim, da bi bila konkurenca. Suzukijev Strom tudi ne. Edino Aprillia caponord je nekje blizu po ceni in performance.

Vedno gledam skozi denar. Za ceno novega XR-a, dobim Versysa navadni model. In rabljeno XT660Z. Pa imam pokrite vse segmente motoriranja. V vseh letnih časih. Ker vozim se celo leto in mi ni vseeno, da bi motor za 14-18k vozil po soli, pesku in tvegal padec, bi\bom  imel 2. za ceno 1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, skalaprava pravi:

Malo spremljam tole debato, pa naj podam še svoje skromno mnenje.

Meni, kot dolgoletnemu bemflarju izgleda tale veliki Versys kar ok. Itak, saj če so ti grdi bemfli všeč, zakaj ti ne bi bili malo manj grdi kawlni všeč ?

Čeravno sem prepričan, da gre za odličen motorin, pa nekako dvomim da jih bomo v večjem številu videvali na cesti. Problem je, da v nobeni stvari ne odstopa pretirano od primerljive t.i. premium konkurence (po konjenici je celo pod njo),  cena pa je skoraj tam tam! In potem se bo seveda večina odločila dodati še tistega jurja ali dva in se bo lahko pohvalila da ima BMW, KTM, Ducati.... K večji prodaji mu ne bo pripomoglo niti en kup težko zapomljivih kratic elektronskih geđetov, ker tudi omenjena konkurenca je kar dobro založena z vsakojako elektroniko!

Moje razmišljanje je morda mimo, ampak če bi hoteli narediti res velik pretres na trgu v tem segmentu, bi morali v okvir vtakniti s kompresorjem podprt agregat od H2 SX, ga iz 200KM spustiti nekje na konkureci prilagojenih 160 - 170KM, cena pa bi morala ostati nekje na zdajšnji ravni. In to bi bilo tisto nekaj "več", po katerem bi veliki Versys zaslovel. Le kdo se nebi hotel pohvaliti pred kolegi, da ima prisilno polnjen agregat med nogami.....prodajni uspeh zagarantiran ?  

Kaj pa vi menite o tej kombinaciji?

Ok, ne bom več smetil ?

ja, H2 agregat bi zatresel trg, vendar so razmišljali tako da ponudijo "vsestranski" versys in nekako malo bolj športni SX, ki ima strupen agregat

kawasaki ima veliko prednost napram omenjeni konkurenci, ima "serijski" alarm proti tatvini, lahko ga pustiš s ključem pred hotelom čez noč

motor bodo kupovali pravi poznavalci, ki jih ne bo zaslepil marketing in gostilna

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Meni se zdi zastonj ukvarjat s tem motorjem, ker ni ravno posrečen v nobenem pogledu. Kawasaki ima SXa, zakaj še en podoben motor...kakšna je razlika, razen malo bolj pokončnega sedenja? Namesto 650 eden malo močnejši ali pa recimo, ker že je, je 650 dovolj v tem segmentu, če že nimajo primernega agregata za potovalno kravo. Tisti agregat s kompresorjem pa naj bo tam, kjer je, za ta segment, kjer je Versys, po moje ni.

sx je cestak, kompresor je tudi za versysa, če ga tlačite v rang v skupino s premočnimi agregati

dejansko mu je edina konkurenca XR, vsi ostali tresajoči dvovaljniki mu ne sežejo do kolen pa če imajo 200ps

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!