Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 1000 (2019) in ostali starejši modeli


DAMI34

Priporočene objave

pred 19 urami, Snečer pravi:

zato ker verjetno nima smisla delat za 0,0001% sitnih kupcev nek poseben model in imet linijo za to

danes so praktično vsi motorji dobri in ne potrebuješ nobenega posebnega preizkusa, za neko običajno uporabo bo vsak več kot dovolj in še več = za po Evropi itd.

primer:

yamaha mt07, tracer700, mt09, tracer900, tenere700, super tenere = vse to je za kupit in za vozit, z vsemi se bo fino peljalo tako ali drugače...

danes je toliko izbire, da je veselje

še karkoli sem do sedaj peljal, vse je bilo v redu in za vozit, še najmanj mi je ustrezal fz6 zaradi krmila in položaja sedenja, agregat pa je imel lušen, ampak to je že model za bistro

za Versys lahko mirno rečem, da je to motor, ki je "vsestranski" in bo vsakomur ustrezal...

 

 

 

.... tistih 0,000001% niso sitni, ki bi imeli motor, ki jim je všeč, pa jim je ali premali ali pa prevelik....

.... bi prej rekel, da je sitinih 30 ali pa 50% ljudi, ki pljuvajo po motorjih... kaj jim ni všeč...pa kaj bi morali narediti drugače... in teh 50% tasitnih itak ne bi nikoli kupili tega motorja..... samo, da se dela pametnega in da se izpostavlja, kao da ma za tak motor, pa da ga ne bo kupu, ker nima naprimer rdečega pokrovčka ampak črnega...   :P

 

Ja, so res danes vsi motorji dobri...ampak kakor za koga.   ... čisto tako vprašam: ..a imaš žensko?... a si jo "sprobal" prej, al si kar izbral eno na an, ban, pet podgan, vija vaja, vn.....    ... sej za vsakodnevno uporabo je itak vsaka dobra.... če ne bo znala pasulja skuhat, mi po pa jajca pekla...     :P    Vsako stvar je treba preizkusiti, sploh pa motor, al pa babo....   kupiš lohka gate, brez da si jih prej preskusil, pa če te žulijo, jih pač vržeš stran in s tem tist evro, ki so koštale.  tu pa so odločitve težke po nekaj tisoč €€€....   RAZEN, če si zajahal prvega (prvo) ...in rekel.... :hmm:   ...a to je to?!?..  :huh: ... ok. vzamem...

.... ne da bi vedel, kako se pelje kaka druga mašina.

Versys meni osebno zgleda všečen motor, tako oblikovno, kot položaj na njemu...itd, samo nikoli pa ne bi mogel reči, da bo vsakomur ustrezal..   :eek:  od kod ti ta ideja?

 

...aja še to: pri teh motorjih me moti masa. 250kg..   :hmm:   ... navajen sem na 200 kg in nižji motor.... tko da mi pogojno ustreza. Sej, ko spelješ, ne čutiš tega.... ampak vseeno mi je to motreč dejavnik pri motorjih...

 

 

pred 51 minutami, Snečer pravi:

Meni je tista barva 2015 najlepša :) smo si pač različni.

 

 

... ne me hecat..   :huh: .... kje si pa to slišal?..   :eek:

 

 

aja... pa glede dveh velikosti enega modela, ko sem nekaj že omenjal včeraj. Nobenih komplikacij... nobene umetnosti. nobenega izmišljevanja...Vse komponente enake, razen okvir. Kot na biciklu recimo.  en okvir manjši, drugi za 5 cm daljši in višji. Maksimalno kaka plastika malo drugačna, da pokrije tisto razliko v cm....

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, XTR pravi:

Ni zadel bistvo motorizma... povedal je le, da nima nekaj več, kar bi lastnika pripeljalo do zmage v merjenju pimpekov, če se že omenja pisoarje. Je le povprečen, kar pa ni dovolj za prodajni hit. Manjka še Versys H2... se pa bojim, da ga bo na poti do zmage ovirala teža...  :)  

 

Se ne strinjam, povedal je da je razumsko ugoden in dober nakup. Večina nas pa kupi moped zelo nerazumsko al pa išče nekaj, kjer trzneš. 

Na prvi pogled na Versisa ne trzneš, se pa zna zgoditi skozi leta da je prav zaradi svoje dolgočasnosti dober nakup in dolgo "ljubezensko" razmerje.

Nakup motorja ni razumski, al pa veliko manj. Bolj razumski je nakup avtomobila.

In v končni fazi, ker mu tisti nekaj manjka, bom jaz vsel že tretjega mini Versačeja, kot je nekdo napisal, da sta skoraj ista. Sxa :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Po drugi strani pa bo GS zaradi štrlečih cilindrov vedno grd, maska in grdi sprednji spojler pa sta itak zgodba zase...

Se prav čudiš, da jim pri XRu rata naredit lep motor

Lepota je subjektivna stvar, eden je dobro povedal to na primeru žensk. Nekaterim so ti tvoji "grdi štrleči cilindri" ravno atribut za nakup. Nekaterim (vključno z mano) je to všeč. Pa ne bom rekel, da mi je Versys grd, ker nima bokser motorja. Dajmo spoštovat različne okuse in se obnašat razumno. 

Popravljeno . Popravil bimer1150
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

dobro poglej fotko, kaj je enduro...ma kaki vstrom :)

GS in Versys spadata v kategorijo Adventure in tako ga oglašuje tudi kawasaki = adventure tourer

 

Le zakaj... Ker beseda adventure se dobro prodaja. ? Tako kot sem rekel zame je boljše primerjat XR in versaceja. Zame je pa tvoj motor grd z tisto kiklop lučjo. Še dobro, da smo različni. 

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Vito23 pravi:

Le zakaj... Ker beseda adventure se dobro prodaja. ? 

Ja, krneki...Adventure Tourer, Adventure Sport, Adventure enduro....

Ashampoo_Snap_2019_12.15_14h50m47s_004_.png.4afcc7fd39a0bdaca090b9d427679b38.pngAshampoo_Snap_2019_12.15_14h51m06s_005_.png.0a80b901c0c966d9291e0a6b4f7ae6a2.pngAshampoo_Snap_2019_12.15_14h50m09s_003_.png.6cbd9ecd68f0caabf525e03acb824543.png

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, vandrovec pravi:

Ja, krneki...Adventure Tourer, Adventure Sport, Adventure enduro....

Ashampoo_Snap_2019_12.15_14h50m47s_004_.png.4afcc7fd39a0bdaca090b9d427679b38.pngAshampoo_Snap_2019_12.15_14h51m06s_005_.png.0a80b901c0c966d9291e0a6b4f7ae6a2.pngAshampoo_Snap_2019_12.15_14h50m09s_003_.png.6cbd9ecd68f0caabf525e03acb824543.png

Najbol enostavno je po moje samo pogledat kakšne gume dajo v fabriki gor pa je to to. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, DAMI34 said:

Na prvi pogled na Versisa ne trzneš, se pa zna zgoditi skozi leta da je prav zaradi svoje dolgočasnosti dober nakup in dolgo "ljubezensko" razmerje.

Nakup motorja ni razumski, al pa veliko manj. Bolj razumski je nakup avtomobila.

In v končni fazi, ker mu tisti nekaj manjka, bom jaz vsel že tretjega mini Versačeja, kot je nekdo napisal, da sta skoraj ista. Sxa

Kakšno dolgočasnost to omenjaš ("pomanjkanje konjev na papirju")? Meni se zdi povsem soliden stroj. Oblikovno ni dolgočasen (prej nasprotno), zmogljiv je dovolj, peljal naj bi se solidno. Vse kar mu manjka je morda dober dvo ali tri- valjni motor, da bi ga lahko enakovredno primerjali z EU konkurenco in ne na silo tlačili v razred GS-a. Ponudijo naj še dvovaljno "enduro" verzijo pa bo težava rešena.

Pri vsem skupaj še najbolj odbija to "forumaško" poveličevanje "vaše" znamke,..... saj ste slabši od BMW-jašev. Tudi vas že dobro "strižejo".

 

15 minutes ago, krucymucy said:

kawasakarji mim pisoarja scijejo.

Upoštevaj H2 efekt.. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 12. 2019 ob 19:58, XTR pravi:

Kakšno dolgočasnost to omenjaš ("pomanjkanje konjev na papirju")? Meni se zdi povsem soliden stroj. Oblikovno ni dolgočasen (prej nasprotno), zmogljiv je dovolj, peljal naj bi se solidno. Vse kar mu manjka je morda dober dvo ali tri- valjni motor, da bi ga lahko enakovredno primerjali z EU konkurenco in ne na silo tlačili v razred GS-a. Ponudijo naj še dvovaljno "enduro" verzijo pa bo težava rešena.

Pri vsem skupaj še najbolj odbija to "forumaško" poveličevanje "vaše" znamke,..... saj ste slabši od BMW-jašev. Tudi vas že dobro "strižejo".

 

Upoštevaj H2 efekt.. :) 

Torej, jaz debatiram o motorju, če tebe boli "poveličevanje" neke znamke, je to tvoj problem in tvoje razumevanje, jaz nisem marka fan. Pa mam rad kave.

Drugo, citiraš moj zapis, in moje citiranje izjave nekoga: če bi bil versis avto bi ga takoj imel, ker je motor ga ne bom. Moj pogled in moje razumevanje (in ni nujno da je enako tvojemu) je točno tako. Versač je bil prej pregrd(ampak je mel eno osebno noto), sedaj je prelep in malce dogočasen. Nikjer ne štrli ven, še po podatkih ne. Torej ne boš na prvo žogo padel nanj. Če ga boš pa imel, se zna zgodit, da ga boš kar dolgo. Ni to samo moje mnenje, je tudi mnenje kar nekaterih testnikov na youtubu, kjer povedo, da jim v bistvu po celem dnevu nič ne manjka in bi se kar še vozili.

Nadalje, jaz ga ne primerjam z GS ker mi je v bistvu ta primerjava brezvezna.

80316282_2574606132586839_1877100767928647680_n.thumb.jpg.d821da9de6f4198e2220010ba3f46406.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 10 urami, Ris pravi:

če se gre za večinoma cestno vožnjo s ToF ne boš veliko zgrešil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, MiNa pravi:

16 dni pa si že zradiral original (prvo montažo)?:?

Sicer pa manjkajo "tanartabulše" made in Slovenija...

@MiNanekaj je treba delat?(brez skrbi motor spi zimsko spanje).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, vandrovec pravi:

In kaj pomeni ToF? :(

Touring force

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, vandrovec pravi:

Continental Touring Force?

ja :P

za vse Continente

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TKC70 je škoda dajat na tak motor. Po lepem makadamu in gozdni poti se čisto dobro pelješ z popolnoma cestno gumo. Škoda za tistih 5% vožnje imeti deficit na preostalih 95%.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji stavek zmaga. Pa namesto črnega vina vstaviš "črn kawasaki" in si zmagal :D

ps. za 17kek in več kot pride Versače 1000SE se da pa že marsikaj kupiti. Navadna varianta (brez cornering lučk in semiaktivnega vzmetenja) tistih 13-14 kek je pa kar dober nakup.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Manchmal muss man anders sein, als die Anderen - Kawasaki wagte es als erster großer Hersteller, einen souveränen Vierzylinder-Motor in eine Reiseenduro zu pflanzen. Das Konzept, das sich erst gar nicht mit Offroad-Ambitionen beschäftigt sondern voll und ganz auf befestigte Straßen abzielt, passt immer noch gut in die Zeit und mit der neuen Versys 1000 SE eigentlich besser denn je - voller Komfort, HIghtech-Features und nach wie vor anders als dei Anderen. Reicht das, um die Konkurrenz das Fürchten zu lehren?

https://www.1000ps.de/testbericht-3005290-kawasaki-versys-1000-se-2019-test

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bučke... potovalni enduro brez offroad ambicij. :lol1: Honda je istočasno (2012) predstavila Crosstourer-ja 1200.. (če se že omenja prvi 4 valjni motor v tej kategoriji). Tega bi celo lahko uvrstil v "soft enduro" kategorijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!