Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 1000 (2019) in ostali starejši modeli


DAMI34

Priporočene objave

22 minutes ago, Kmet2 said:

 

 in vsaj 6000€ popravil v 60000km.

Motor je vreden tud 5000€ ne , sam ga ne dam k je Peršing proti Versysu:lol1:

Peršingi so bli...za enkratno uporabo. K patarde. Pok. Konc. Ti maš nek u stilu...F111 aardvark. Veliko, tezko, pa fino gre, udobno za dva,  je pa ze u letih in je vzdrzevanje res res dost :lol1: 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

ker omogočajo ležerno vožnjo,

Krog kupcev motorjev se širi. Še posebej takšnih, ki imajo denar in so kupili zato, da so IN. Takim je pač potrebno "pomagat", ker so kupili prvi enoslednik tak kot ga predlaga gostilna in za njih je nevarno vse kar ima več ko 3Kw in samo 2 kolesa.

Firme ne delajo motorjev zaradi lastnega užitka (kawasakijevi začetki v enoslednih vodah) ampak izključno zaradi dobička!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je oh in sploh, realno gledano, večji Versys ni vreden 2X toliko kot mali...tudi a cesti je večjih zelo malo...ni zanimiv, čeprav slab ni, škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakam, da pride H2 Versys RR 10 Ninja SE Performance ... pol ga pa kupm ... pomoje čez kakšno leto - dve ;)

men je tut ta všeč .. mogoče malo previsok zame, ampak .. ajde .. premalokrat so me nategnili :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 100% strinjam z Snecerjem. Med novimi 1000 ccm motocikli je tako malo razlike, da navaden uporabnik težko opazi. S tem, da so prezmogljivi.  

 

Se ne strinja, Zelo so različni. Že 20 let pa ni noben motor slab. Noben. Kar se moči tiče, ti dam prav. 120 je za civil rabo do vrh brade. "Problem" je v razmerjih in primerjavah. Ko maš primerjalni test, pač puši, cenej špa ni, in se počutiš opeharjenga. Oziroma, pred strahom da boš osmoljen, špilaš "vaqrno karto" kar gostilna in trobila rečejo. 

 

Moj jih ma 100 pa je čist preveč, da bi vse spustil na cesto. Se ne bi dobro končalo-za mene

 

To je za to, ker ma švoh ciklistiko, mašini nedorasu grušt fedre z jogija in lesene zavorne kolute. Bando 1250 ima 2 klika premočn motor za vse okrog. 

Mal je šale, nek je tud res. 

 

:lol1:

 

mord pa me tud luna mal...heca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak, odlocil sem se da prodam XRa, ker ga tu tak sinfate, da ste mi mojo premium voljo zbili. Pa se moja sovoznica je prevec hvalila  udobje na XRu, tako da  grem nabavit nekaj kar je manj udobno - pa naj trpi zadaj. Pa namesto komplet kufrov, naj nosi rukzak.

Ocitno so me res nategnili...le skoda da me niso ze prej v visino...;)

Zdaj pa moram se samo pogruntam s cim se naj hvalim ker nimam vec BMWja. Skoda da vozim Skodo kot avto ;)

P.S. Kaj pa ce je vse res...???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MiNa pravi:

Krog kupcev motorjev se širi. Še posebej takšnih, ki imajo denar in so kupili zato, da so IN. Takim je pač potrebno "pomagat", ker so kupili prvi enoslednik tak kot ga predlaga gostilna in za njih je nevarno vse kar ima več ko 3Kw in samo 2 kolesa.

Firme ne delajo motorjev zaradi lastnega užitka (kawasakijevi začetki v enoslednih vodah) ampak izključno zaradi dobička!

Vsekakor ne bo Kawi v tem segmentu lahka pot. Kljub temu, da gre za izredno dober motocikel, z veliko kakovostne opreme.

pred 33 minutami, vuk76 pravi:

Tak, odlocil sem se da prodam XRa, ker ga tu tak sinfate, da ste mi mojo premium voljo zbili. Pa se moja sovoznica je prevec hvalila  udobje na XRu, tako da  grem nabavit nekaj kar je manj udobno - pa naj trpi zadaj. Pa namesto komplet kufrov, naj nosi rukzak.

Ocitno so me res nategnili...le skoda da me niso ze prej v visino...;)

Zdaj pa moram se samo pogruntam s cim se naj hvalim ker nimam vec BMWja. Skoda da vozim Skodo kot avto ;)

P.S. Kaj pa ce je vse res...???

Ne bodi užaljen kot lastnik, XR je slučajno padel vmes, ker ga je nekdo koval v zvezde. A ti tvojga XRa kuješ v zvezde al si mnogo bolj realen? Pa tut ni teme ko ne bo padel vmes kak lastnik "bavarca" misleč da ima en rang boljši moped zrad znamke. :P

Versače 1000 za 17k€ ima vse ali pa celo še več kot sedaj najboljši motorji (tudi KTMji seveda) in je izredno komot, še preveč zame. Šepa edino v konjenici. Mogoče...za tiste ki hočejo več, več, več kubikov, več konjev...in jaz recimo hočem več najraje H2 compressssooorrrrrrrrrr

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Kugelschreiber pravi:

 

Se ne strinja, Zelo so različni. Že 20 let pa ni noben motor slab. Noben. Kar se moči tiče, ti dam prav. 120 je za civil rabo do vrh brade. "Problem" je v razmerjih in primerjavah. Ko maš primerjalni test, pač puši, cenej špa ni, in se počutiš opeharjenga. Oziroma, pred strahom da boš osmoljen, špilaš "vaqrno karto" kar gostilna in trobila rečejo. 

 

 

To je za to, ker ma švoh ciklistiko, mašini nedorasu grušt fedre z jogija in lesene zavorne kolute. Bando 1250 ima 2 klika premočn motor za vse okrog. 

Mal je šale, nek je tud res. 

 

:lol1:

 

mord pa me tud luna mal...heca

samo mene res zanima, a ma kdo jajca pa da prizna da je motor kupil ker je tako rekla gostilna?

Jaz ga nisem. Vse svoje nakupe sem napovedal, takoj ko so bili prvi testni modeli zunaj, Tako za SXA kot GTja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, DAMI34 said:

Vsekakor ne bo Kawi v tem segmentu lahka pot. Kljub temu, da gre za izredno dober motocikel, z veliko kakovostne opreme.

Ne bodi užaljen kot lastnik, XR je slučajno padel vmes, ker ga je nekdo koval v zvezde. A ti tvojga XRa kuješ v zvezde al si mnogo bolj realen?

Versače 1000 za 17k€ ima vse ali pa celo še več kot sedaj najboljši motorji (tudi izredno komot, še preveč zame). Šepa edino v konjenici. Mogoče...

 

Ma kaki uzaljen.. :)  Jaz sem si kupil motor zase in ne za druge. In mi cisto dol visi ali gor pise BMW, KTM, Honda, Kawasaki itd

In glede mojega XRa sem cisto realen;je dober motor zame in to kar iscem / zelim, se dalec pa ni najboljsi in perfekten motor. So me na FBju kleni BMWjasi tak spljuvali,ko sem omenil, da je se dalec od perfektnosti.

Pac v letu 2016 je bil zame osebno best buy; v 2017 mogoce ne bi bil vec - mogoce bi takrat nabavil SXa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vuk76 pravi:

Ma kaki uzaljen.. :)  Jaz sem si kupil motor zase in ne za druge. In mi cisto dol visi ali gor pise BMW, KTM, Honda, Kawasaki itd

In glede mojega XRa sem cisto realen;je dober motor zame in to kar iscem / zelim, se dalec pa ni najboljsi in perfekten motor. So me na FBju kleni BMWjasi tak spljuvali,ko sem omenil, da je se dalec od perfektnosti.

Pac v letu 2016 je bil zame osebno best buy; v 2017 mogoce ne bi bil vec - mogoce bi takrat nabavil SXa.

Verjetno XRu čisto nič ne fali in je fajn za vožnjo, tak da :) 

Enako tudi versysu 1000 ne.

Vse ostalo je gostilna in ob njej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, DAMI34 said:

samo mene res zanima, a ma kdo jajca pa da prizna da je motor kupil ker je tako rekla gostilna?

Jaz ga nisem. Vse svoje nakupe sem napovedal, takoj ko so bili prvi testni modeli zunaj, Tako za SXA kot GTja.

Jah, maš olajševalne. Takrat si bil mal pod narkozami, na morfiju, ego je bil fejst poškodovan, poreba po kompenzaciji tolk večja....in si kupil 1290, samo za to, ker 1320 nihče ni ponujal. 

 

kar hočm rečt, 2012ga si z verzotom 1000 dobil dost za svoj dnar. Več kot pri konkurenci. Zdej? Motor je dobil boschev IMU, mašina ostaja na isti ravni, kot 2012. Cena pač ne. Verjetno ni več best buy. 

Ziher pa je odličn tourer. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kugelschreiber pravi:

Jah, maš olajševalne. Takrat si bil mal pod narkozami, na morfiju, ego je bil fejst poškodovan, poreba po kompenzaciji tolk večja....in si kupil 1290, samo za to, ker 1320 nihče ni ponujal. 

 

kar hočm rečt, 2012ga si z verzotom 1000 dobil dost za svoj dnar. Več kot pri konkurenci. Zdej? Motor je dobil boschev IMU, mašina ostaja na isti ravni, kot 2012. Cena pač ne. Verjetno ni več best buy. 

Ziher pa je odličn tourer. 

trg jih je prisilil, da so ceno dvignili in nametali not "bmwjevo" elektroniko :) 

saj počasi bo res tako, da boš izbiral samo še barvo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

trg jih je prisilil, da so ceno dvignili in nametali not "bmwjevo" elektroniko :) 

saj počasi bo res tako, da boš izbiral samo še barvo...

Pa se ti jo izbere zena ali pa hcerka...no vsaj pri meni je tak ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kugelschreiber pravi:

1. Jah, maš olajševalne. Takrat si bil mal pod narkozami, na morfiju, ego je bil fejst poškodovan, poreba po kompenzaciji tolk večja....in si kupil 1290, samo za to, ker 1320 nihče ni ponujal. 

 

2. kar hočm rečt, 2012ga si z verzotom 1000 dobil dost za svoj dnar. Več kot pri konkurenci. Zdej? Motor je dobil boschev IMU, mašina ostaja na isti ravni, kot 2012. Cena pač ne. Verjetno ni več best buy. 

Ziher pa je odličn tourer. 

1. nope, mokre sanje sem zapisal par mesecev pred "obdelavo" z opojnimi substancami v bolnišnici.

2.  cena ostaja na isti ravni za isto kar si prej kupil (jurja gor ali dol) vse dodatno, cornering lights, ogrevane ročke, semiactive vzmetenje, barvni ekran itd... pa dvigne ceno blizu konkurenci, mogoče kakega jurčka manj. Upam, da so zračunali zakaj bo kupec posegel po njih ali pa zakaj bi se kupec odločil točno za versisa.

 

pred 19 minutami, Snecer pravi:

trg jih je prisilil, da so ceno dvignili in nametali not "bmwjevo" elektroniko :) 

saj počasi bo res tako, da boš izbiral samo še barvo...

trg bo vse prisilil, da vse to namečejo in tako je tudi prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Snecer said:

Verjetno XRu čisto nič ne fali in je fajn za vožnjo, tak da :) 

Enako tudi versysu 1000 ne.

Krave so.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, krucymucy pravi:

Krave so.

To do ni v startu ugotovil...primerjava z barvno tv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

vime ima samo GSka

Saj...ni v startu rekel da GS barvi tv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

 

Se ne strinja, Zelo so različni. Že 20 let pa ni noben motor slab. Noben. Kar se moči tiče, ti dam prav. 120 je za civil rabo do vrh brade. "Problem" je v razmerjih in primerjavah. Ko maš primerjalni test, pač puši, cenej špa ni, in se počutiš opeharjenga. Oziroma, pred strahom da boš osmoljen, špilaš "vaqrno karto" kar gostilna in trobila rečejo. 

To je za to, ker ma švoh ciklistiko, mašini nedorasu grušt fedre z jogija in lesene zavorne kolute. Bando 1250 ima 2 klika premočn motor za vse okrog. 

Mal je šale, nek je tud res. 

 

:lol1:

 

mord pa me tud luna mal...heca

Mah, jest sm velik motorjev vozu. Če ne mešaš segmentov, potem so razlike minimalne. Ne vem... ker je bil lih XR omenjen. Tanov versys z aktivnim vzmetenjem ne more bit za 2 razreda slabši. Švogejši je, sam je to razlike 0.4s na 100. Končna hitrost pa men ni podatek. Preko 200 gresta oba. Tam sm pa jest že čist usran, ne rabim.

Glede bandota. Faak me je vzmetenje presenetilo v pozitivo. Prov razmišljam, da ni upgrejdano. Med kratkimi ovinki motor mečem za šalo, in ni tistega odbijanja oziroma zibanja, ki sem ga videl na CBF 1000, pa tudi na TRA 900. Bremze sem dodobra sprobal, niso v rangu BMW S 1000R . So  pa dost dobre. Sm klepnu z njim 1.5 K km zdele. Premočan je zato, ker v 3 prestavi grem prehitevat avto, pa je na števcu kuj 150 kmh. Sam mal obrnem gas. Zadnjič sem z nji letu po AC... ne povem, pa sploh ni zgledal tok...

Verso ma pa še 20KM več... zame premočno. Enkrat sem že bi ob izpit. 2x ne bom.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Vsekakor ne bo Kawi v tem segmentu lahka pot. Kljub temu, da gre za izredno dober motocikel, z veliko kakovostne opreme.

Ne bodi užaljen kot lastnik, XR je slučajno padel vmes, ker ga je nekdo koval v zvezde. A ti tvojga XRa kuješ v zvezde al si mnogo bolj realen? Pa tut ni teme ko ne bo padel vmes kak lastnik "bavarca" misleč da ima en rang boljši moped zrad znamke. :P

Versače 1000 za 17k€ ima vse ali pa celo še več kot sedaj najboljši motorji (tudi KTMji seveda) in je izredno komot, še preveč zame. Šepa edino v konjenici. Mogoče...za tiste ki hočejo več, več, več kubikov, več konjev...in jaz recimo hočem več najraje H2 compressssooorrrrrrrrrr

 

Me razsvetliš s tem kaj ima VerSys več , kot najboljši motorji , res me zanima ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, skalar36 pravi:

Premočan je zato, ker v 3 prestavi grem prehitevat avto, pa je na števcu kuj 150 kmh. Sam mal obrnem gas.

No na tej točki sem prodal CB 1300. Fantastičen old skul naked moped... sam prehitro preveč hitrosti nabere. Se začneš redno spozabljati in pol to dolgoročno ni več zdravo, sploh. Mogoče enkrat ko bom star in ne bom več dobro na števec videl :D

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Me razsvetliš s tem kaj ima VerSys več , kot najboljši motorji , res me zanima ?

Kawa pawa :?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če bi Versyss 1000 počasi dobil svojo temo? Prosimmmmmmmmmmmm ?

Totalno ste zasmetili. Edini pravi versače je 650 :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Kmet2 pravi:

Me razsvetliš s tem kaj ima VerSys več , kot najboljši motorji , res me zanima ?

hm, prosim spet za razlago, podobno kot za ciklistiko

v slovarju se sicer najde izraz najboljši in tudi motorji, ni pa pojasnila, kateri bi to naj bili?

dajte se izkašljat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

hm, prosim spet za razlago, podobno kot za ciklistiko

v slovarju se sicer najde izraz najboljši in tudi motorji, ni pa pojasnila, kateri bi to naj bili?

dajte se izkašljat

Citiral sem Damija, naj ti on napiše česar ne razumeš, ker tudi jaz ne razumem.:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kmet2 pravi:

Me razsvetliš s tem kaj ima VerSys več , kot najboljši motorji , res me zanima ?

js pa @DAMI34 ju vsaj v tem delu verjamem brezpogojno .. to je tko kt da bi reku: za dnevom bo noč in za nočjo bo dan ... simpl k pasulj ... zakaj tako, ker tako je in pika :ras: 

pa zato, ker smo v teli temi in tlele so kawe wersisi tanajboljši ... v drugih temah so pa drugi .. štekaš :huh:

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!