Skoči na vsebino

Parkiranja v mestih (problemi, nasveti itd..)


Dr_Jakob

Priporočene objave

pred 1 uro, Borutt pravi:

Si napisal, koliko moto parkingov je? Seveda nisi, ker se raje izogibaš. 

Leta 2017 je bilo v celotni MOL 96 moto parking mest.

Ta številka je prekleto majhna za tako veliko mesto, če pa zraven pomisliš, da vedno narišejo po vsaj 5-10 parking mest skupaj, pa prideš do zanimive ugotovitve. Motorist lahko svoje vozilo pusti samo na recimo 10-15 lokacijah v celem mestu.

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tkole so parkini prostori za motoriste ... no ja .. une kante niso bmflni :P 

Povezana slika

 

ampak jih prasci inkasantarski po tut odpeljejo :P

Povezana slika

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, maus said:

a tkole so parkini prostori za motoriste ... no ja .. une kante niso bmflni :P 

Povezana slika

 

ampak jih prasci inkasantarski po tut odpeljejo :P

Povezana slika

Še nisem vidu pri nas normalnega parkinga za motor ker če ga pravilno zapelješ v boks strči zadek na cesto ubogi tisti ki ima prakiran motor vmes dveh motorjev ne more niti prid do motorja.to še za psa parkirat ni uredu:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, maus pravi:

nism spustu ... js sm pretočno pretočen :P  ... nism v kolonsati koloni, torej je vsaj en manj v koloni ;)

pa še na zmenk ne zamudim z zamudo :jezik: 

Si videl posnetek reševanja? :lol1::jezik:

https://www.24ur.com/popin/zanimivosti/ceta-gasilcev-resevala-debelo-podgano.html

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 2. 2019 ob 13:36, spasku pravi:

Še nisem vidu pri nas normalnega parkinga za motor ker če ga pravilno zapelješ v boks strči zadek na cesto ubogi tisti ki ima prakiran motor vmes dveh motorjev ne more niti prid do motorja.to še za psa parkirat ni uredu:lol1:

S tole ugotovitvijo se strinjam samo delno. Ja, res je v strogem centru Lj lahko problem za parkirat motor. V ozkih ulicah, kot npr. tisti parking na Beethovnovi (blizu parlamenta) bi pogojno še šlo za manjše bajke, skuterje, mopede.... Ampak v centru Lj je tudi za avto, še posebej malo večji, precej na knap, iskanje fraj parkingov med 8.00 in 18.00 pa skoraj tombola...

So pa v stari Lj nekateri moto parkingi, kjer nikoli ne vidim nobene gužve oz. da se tam ne bi dalo karkoli na dveh kolesih sparkirat. Npr. ob Ljubljanici (pod Plečnikovo piramido), pa Levstikov trg (čez cesto Arhiva RS), pa na tržnici (ob zmajskem mostu), pa še eden na tržnici (Ciril Metodov trg)...  Tudi tavelike potovalne motorje redno videvam parkirane na teh placih.

p.s. malo smo že off topic, ampak so nekateri komentarji že prej skrenili s teme.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da se strinjam s tabo glede parkingov.Kaj pa če parkiram motor v ozki ulici v sredino dveh boksov postrani in zasedem  dva boksa da mi zadek ne štrči na cesto in da lahko normalno odprem stranske torbe in se normalno usedem na zverino in moj naket ni velik, za kakšen gs ,varadero,harley in podobno rabiš tri bokse koliko me oplalijo??? glede na to da sem parkiral po presoji glede varnosti.:devil:V Šempetru pri N.G so zarisani boksi za motorje ponavadi so tam avti in če  imam srečo parkiram vodoravno ker drugače ne gre ali pa reskiraš da ti kakšna nona odnese motor do lekarne.Za avte so sprejeli zakon koliko morajo bit veliki boksi prve take bokse sem vidu na novem parkirišču bom poslikal. Za motorje pa nisem zasledu da kje piše koliko mora bit veličina boksov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot zanimivost....v Italiji ocitno dovoljeno tud avto ravno vzratno postavt...sva se z enim vozla po rimu in je tako parkiral tud pred carabenieri...smart cabrio...tak,da res ni daljse bil od mopedov le sirsi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, sesir pravi:

Kot zanimivost....v Italiji ocitno dovoljeno tud avto ravno vzratno postavt...sva se z enim vozla po rimu in je tako parkiral tud pred carabenieri...smart cabrio...tak,da res ni daljse bil od mopedov le sirsi...

Stari Rim je poglavje zase in ga ne bi mešal med realo :P preverjeno

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, sesir said:

Kot zanimivost....v Italiji ocitno dovoljeno tud avto ravno vzratno postavt...sva se z enim vozla po rimu in je tako parkiral tud pred carabenieri...smart cabrio...tak,da res ni daljse bil od mopedov le sirsi...

A to je dejansko prepovedano? Ko sem imel pred leti nadomestni avto Smart ForTwo, ki je dolg cca 2,5 metra, sem ga v Ljubljani parkrat tako parkiral, ker je bilo po širini prostora samo za dobra 2 metra, parkplac je pa bil širok tam nekje med 2,3 in 2,5 metra. Fajn je pasal not. Enkrat sem celo umaknil kontejner za smeti,  da sem lahko tako parkiral. Dobri stari časi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, spasku pravi:

Recimo da se strinjam s tabo glede parkingov.Kaj pa če parkiram motor v ozki ulici v sredino dveh boksov postrani in zasedem  dva boksa da mi zadek ne štrči na cesto in da lahko normalno odprem stranske torbe in se normalno usedem na zverino in moj naket ni velik, za kakšen gs ,varadero,harley in podobno rabiš tri bokse koliko me oplalijo??? glede na to da sem parkiral po presoji glede varnosti.:devil:V Šempetru pri N.G so zarisani boksi za motorje ponavadi so tam avti in če  imam srečo parkiram vodoravno ker drugače ne gre ali pa reskiraš da ti kakšna nona odnese motor do lekarne.Za avte so sprejeli zakon koliko morajo bit veliki boksi prve take bokse sem vidu na novem parkirišču bom poslikal. Za motorje pa nisem zasledu da kje piše koliko mora bit veličina boksov.

 Zaenkrat še nisem sprobal v Lj, da bi parkiral prečno čez dva moto boxa in ne vem, če bi mi v tem primeru redarji napisali kazen, ali bi tolerirali?  Malo se izogibam takim lokacijam in koristim samo tiste, kjer je malce več placa okrog (sem jih navedel v prejšnjem postu).  Ob večerih (ali med vikendi) pa dostikrat parkiram tudi tam, kjer ni nobenih označb. Npr. pred kakšnim lokalom, galerijo...

Čisto tehnično gledano pa je velikost  parking boksa za motorje (predvidevam, da je to neka dimenzija poenotena po vsej državi) premajhna (preozka in tudi prekratka) za vse, kar je večje od skuterjev ali mopedov... Se mi zdi, da v tem smislu (žal) ne moremo pričakovati nekih pozitivnih sprememb. Tovrstnih parkirišč je toliko kolikor dopušča prostor, in jih seveda primanjkuje. In tisti za motorje so bolj kot ne za silo...

Tam, kjer so širše ulice bi bilo smiselno, da bi bile označbe parkirnih prostorov pod kotom 45stopinj, in ne paralelno s cestiščem, kot je to sedaj. Parkiranje bi bilo lažje in tudi več parkirnih mest bi na ta način pridobili. Se pa ne spomnim, da sem pri nas to že kje opazil. V tujini pa sem že videl, kjer so širše ceste in kjer ostane še dovolj širine za cestišče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sesir said:

Kot zanimivost....v Italiji ocitno dovoljeno tud avto ravno vzratno postavt...sva se z enim vozla po rimu in je tako parkiral tud pred carabenieri...smart cabrio...tak,da res ni daljse bil od mopedov le sirsi...

Pusti ti Rimljane imaš dve možnosti z Rim registracijo je vse dovoljeno s tujo registracijo te ba bodo brez problema opali:)Nas je na Lago di Garda opozoru domačin da bo kazen ker smo parkirali 2 motorja v en boks za avte iz uljudnosti in naj rajši zapeljemo par sto metrov naprej na moto parking,ki je bil po globini enak kot za avto in širini ožji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, izibajker said:

Tam, kjer so širše ulice bi bilo smiselno, da bi bile označbe parkirnih prostorov pod kotom 45stopinj, in ne paralelno s cestiščem, kot je to sedaj. Parkiranje bi bilo lažje in tudi več parkirnih mest bi na ta način pridobili. Se pa ne spomnim, da sem pri nas to že kje opazil. V tujini pa sem že videl, kjer so širše ceste in kjer ostane še dovolj širine za cestišče...

Saj ni tako grozno. V Ljubljani. Na Levstikovem trgu, Gosposki ulici in na drugi strani ljubljanske univerze, Bregu, Krekovem trgu, Beethovnovi in Petkovškovem nabrežju ni problem, so po 45° kotom ali pa je dovolj prostora. So pa mogoče nekateri prostori za motorje polne kufrov preozki, za moj motor so v redu. Več parkirnih mest pa s parkirnimi prostori pod 45° kotom ne bi pridobili. Najmanj en manj bi bil.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, spasku said:

Recimo da se strinjam s tabo glede parkingov.Kaj pa če parkiram motor v ozki ulici v sredino dveh boksov postrani in zasedem  dva boksa da mi zadek ne štrči na cesto in da lahko normalno odprem stranske torbe in se normalno usedem na zverino in moj naket ni velik, za kakšen gs ,varadero,harley in podobno rabiš tri bokse koliko me oplalijo??? glede na to da sem parkiral po presoji glede varnosti.:devil:V Šempetru pri N.G so zarisani boksi za motorje ponavadi so tam avti in če  imam srečo parkiram vodoravno ker drugače ne gre ali pa reskiraš da ti kakšna nona odnese motor do lekarne.Za avte so sprejeli zakon koliko morajo bit veliki boksi prve take bokse sem vidu na novem parkirišču bom poslikal. Za motorje pa nisem zasledu da kje piše koliko mora bit veličina boksov.

To je parking po novem zakonu in ker ni parkingov za motorje smatram da parkiraš na mesto za avto.Očitno pa za nekatere je še premajhen plavi F....

Parking.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...
pred 12 urami, Spasku pravi:

ma niti zraven kante za smeti :( je včerj ponoči gorelo pr nas :(

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/znano-zakaj-so-zgoreli-stirje-avtomobili-346704

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!