Skoči na vsebino

Honda CR 80 , Kawasaki KX 80, Yamaha YZ 80


zazy

Priporočene objave

ker vidim da nisi tako nov, bi ti toplo priporočal da uporabiš nekej k se reče........ Ice, povej mu ti dej :doze: pa tem glede tega kaj in kako je res že preveč, še meni gre na živce, kaj šele moderatorjem <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prjatu ima kawasakija in sm prov navdušen,samo vozi se,tanka bencin+motula in nima nobenih problemov!čeprav je precej velik za tak motor in z njim dela marsikaj,se mu vilice in vzmet še niso vdale

ostalih nažalost ne poznam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi trije so japonci,tko da kšne vlike razlike ni,njbol je honda pomoje,zrd servisa..

edin suzukija ti nebi priporoču mel sm pa že hondo in yamaho 80,jest pravm tkole

1 mesto:honda,2kawasaki,3yamaha :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kawa pa honda zgleda da mata isto, sam edn ma kiler na levi drug pa na desni, ker se pr hondi tud vid zaščita na uni strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez tanka :lol1: . bolš plastika ko tank :OK:

ma če brez te plastike zgleda kot da bi bla letnik 85

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst in bratranec imela KX 80 in je bil prov super motorčič: imel sm ga 1,5 leta in nism menju skorej nič (razen zavornih ploščic, in zadnji zavorni disk, ki mi je počil, ker nisem gledal koliko je še zavorne ploščice)

Od bratranca je bil model '91 in je delal brez problemov...

Edina slaba stvar na starejših KXih je da imajo šibko tačko od menjalnika in sva jo oba z bratrancem mogla kupit. Dobilo pa se jo je v 14ih dneh za ~15k sit (tačka + gred ki drži tačko), kar se mi zdi dokaj hitro za tak del, ki se ga ne pogosto menjuje :yea2:

Sosed ima CR 80 letnik 90 in je že 2 leti na kosih, mu je pa naredilo luknjo u batu in pol mu je še ojnica šla...

Ko sva se pa tko za foro dajala komu bol gre sm ga pustu zadej za 1 dolžino motorja (na ~250 m ravnine) :hmm:

Yamaho pa je mel sosed od bratranca in ji je polomilo zobnik u menjalniku

Povzetek: ni nujno da je KX najboljši, to so samo moje izkušnje. Predvsem je treba gledat na ohranjenost če kupiš rabljenega!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, vedno glej kak je bil motor vzdrževan, najslabše ga je kupit od človeka ki reče da ga je imel za po gobe najboljše od človeka ki je z njim hodil po tekmah.

Take so moje izkušnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js pa rečem d je lih najslabš kupvat motor k je biu na tekmah vožen an, kr tm se skače tut zlo velik in pol maš v zadnjem vzmetenju luft, pa še ti tekmovalni krosi so ponavadi predelani an, tak da morš ZLO pogost bat menjat an. ni nekega recepta za nakup krosa rablenga, pač rabiš mal sreče al pa enga k se ful spozna na krose pri nakupu an. k sm js mojga kx80 kupvau, je biu u nulo zrihtan, fajn je šou, edin on ko ga je prodaju je diske z wdjem našprico d so lepši zgledal, pa ga že nism mislo kupt pol, sam mi je mehanik powedo zaka je tak, in je motor delu brez problemov, šou je pa k sneta sekira

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej motorji ki jih vozijo po tekmah so redno vzdrževani od mašine do vzmetenja, sam sem imel en tak primerek letnik 96 imel je tudi frizuro (Martin racing) in moram rečt da je šel ko satan problemov z njim pa nisem imel.

Poznam pa kar nekaj ljudi ki so meli motor za hobi in niso po enemu letu niti slišali da je treba očistit zračni filter, ali pa morda ketno spucat, en eksot je celo zadnji amortizer se spravu filat na kompresor :lol1:

Glede menjave batov je tako da naj bi ga amater menjal enkrat na leto profesionalci pa mislim da to delajo na 25-30ur pa nima kle dost veze al je motor predelan ali ne.

Glede tega da se na tekmah skače ja se ker je tud motor za to narejen samo vedi da fantje tud vsaj enkrat letno dajo vzmetenje na servis, medtem ko kak amater ki je z njim hodil po gobe ne jebe dost če se vozi brez olja v vilicah in podobno.

Kakorkoli, če bi še enkrat kupoval kross motor bi ga definitivno kupil od nekoga ki se je s tem resno ukvarjal, ker sem tudi prešraufal kdaj kako stvar in videl motorjev še pa još v takem in drugačnem stanju. Sploh pa ko kupuješ nekaj takega ne gledaš plastik in kolko se diski svetijo

.)

Je treba malo poslušat mašino se it zapeljat in lahko vsaj približno oceniš koliko je ura, drugače lahko kupiš taka jajca da se boš potem oženil z njim.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči motor ki je bil vožen na dirkah se splača kupit samo od nekoga ki ga osebno poznaš...ker pr nas je tako da imajo tekmovalci ponavadi 2 motorja..in ta proces gre tako da je en za trening en za dirko...vsako leto se en nov kupi s tistim ko je dirkal sezono postane motor za trening..ta tretji se proda ki pa je po 3 letih tako zjahan...nekje 6 let amaterske vožnje!...pri nas pa mislim da je situacija taka da se more gledat na vsak stotin..in je vzdrževanje sproti zelo na minimumu...treba samo enega vzet poleg pri nakupu...in seveda it na fajno probno vožnje ne pa 5 m gor in dol...aja nazaj k temi....mislim da sta trenutno kawa in yamaha špica v 85! sicer pa pri amaterskem motokrosu se ne opazi razlike...morš pa vedet da so najcenejši deli za yamaho!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Jst sem mel yamaho yz 80 letnik 2000 in sem bil ful zadovoln z njim.Po mojem mnenju je na prvem mestu yamaha(pa ne zaradi tega ker sem jo sam mel),druga honda,tretji pa kawasaki.En kolega je mel hondo in je bil tud zlo zadovoln,ma pa zdej en kolega kawasakija letnik 97 in ma same probleme z njim,vsake tolko mu gre bat.Je pa tud odvisno kak se vozis in od koga kupis.Od tistga ko je tekmoval po mojem mnenju ni dobro kupit,ker sem sam kupil od tistga ki je z njim vozo na dirkah,res da so vzdrzevani bol sam se pa drugje pozna.

Tako je moje mnenje vsak se bo pa odloco za tisto kaj je njemu dobro in vsec.Pri zacetnikih pa ni take razlike.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm :hmm: , ja kolk so pa kej velke tele 80cc krosle :whistle: ? Glede na to da je recimo CR125 ogromna, mora tole bit ko kaki ATX od tomosa al :D ? Ali ce se drugace izrazim, za koliko velike ljudi je ta hec :rolleyes: ?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!