Skoči na vsebino

Odjava avtomobila in ''konzerviranje''


Fadil

Priporočene objave

Ker imam že dalja časa službeni avto, ki ga lahko koristim tudi privatno, mi moj osebni avto večinoma časa stoji parkiran v odprti garaži. Odločil sem se, da avto odjavim in deponiram tablice do nadaljnega.
Zanima me, kako najbolje zaščititi avto, da mi ne bo totalno zarjavel in razpadel?
Na netu sem bral, da cerada ni priporočljiva zaradi kondenza. Tudi na ''klocne'' avta ne bom dajal, saj so trenutne gume že za v smeti. Imam namen odstraniti akumulator in motor našpricati s kakšnim WD40 ali kaj podobnega? Kaj svetujete?

P.S. Prodajal ga ne bom, ker zanj ne dobim skoraj nič, avto pa je OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja en posebni papir, ki ga uporabljajo za transport avtodelov ki je prepojen z nekimi kemikalijami ki preprečuje nastajanje rje, samo mora bit potem zadeva precej zaprta. Bom vprašal v firmi če je ta stvar tudi v prosti prodaji.

Jaz bi še pošprical zavorne diske in stvari s čim, ker tam tudi rado rjavi in so pol zavore za nič, če imaš sedaj še dobre zavore.

Pa sedaj imajo neko željo naši vrli mini diktatorji da bo treba za vozilo ki ni registrirano plačevati 1/4 cestne takse tudi če stoji nekje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je bolj od konzerviranja pomembna "fizična zaščita" . Jaz bi naredil neko ogrodje in pokril s cerado, tako da je avto pokrit, pa je med njim in cerado zrak. Ni samo vlaga, tudi sonce uničuje avto.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neuporabljene zadeve propadajo. Službenega bemveja so čuvali v garaži preko zime, da so ga lahko spomladi z avtovleko vlekli ven, ker so tudi zavore zablokirale. Prihranili so nekaj tisočakov v dojče markah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Billibob pravi:

Krown olje je v redu zadeva  

 

Isto. Pošpricaj komplet podvozje in ne rjavi naprej.

Ne špricaj pa z njim barve, ker postane mat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!