Skoči na vsebino

MXGP 2019, 2020, 2021, 2022


Sorty

Priporočene objave

Če malce taktiziramo, na koncu se beležijo le skupne zmage. In to je pobral Tim. Tudi prvenstvo je praktično že njegovo. Zakaj bi se potem silil in tvegal poškodbe.

Kdo pa je na dirki in koga ni, pa je čisto stvar posameznika. Tudi lani je bil Tim poškodovan in so drugi imeli lažje delo. V osnovi vsi vozijo po enakih progah in imajo enako izhodišče. Če je kdo prehiter, se lahko poškoduje in ga naslednje dirke ni (kot pri GPju ali formuli ali smučanju - če ne voziš hitro si zadaj, če voziš prehitro, si zunaj). Edina nefer situacija je nalet drugega tekmovalca. Tu se pa ne da pomagati.

Torej bravo Tim - koliko prvakov smo sploh imeli v kateremkoli moto športu?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, KennyJR pravi:

Po drugi strani pa sta manjkala herlings in cairoli, tudi desalle. Febvre je v drugo res slabo štartal... Hitro se je prebil in na koncu niti ni bil tako močno zadaj, je pa res, da mu očitno manjka pripravljenosti... Dolgo je bil poškodovan... 

Timu je do sedaj uspelo ostati nepoškodovan in nizati odlične rezultate. Če se je letos neposredna konkurenca razbila mu tega ne moreš šteti v minus. On se ni in je do sedaj zelo dobro izkoristil vsako ponujeno priložnost z zelo malo napakami in kiksi. To finish first first you have to finish velja za vse enako.

Pa resnici na ljubo sta bila s Cairolijem tam tam do Cairolijeve poškodbe, s tem da je že pred poškodbo Tim obračal prvenstvo v svojo korist. Okoli Herlingsa se za letos težko kaj reče ker je odpeljal samo eno tekmo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jskrablin pravi:

Sam who cares. Tim je totalen car. Med drugim je prvi HRC MX voznik s sedmimi zaporednimi GP zmagami v zgodovini HRC. Lokalna scena je pač lokalna scena, pri nas uvoznik za Hondo ne premore niti štanta na lokalnih MX/XC dirkah.

A v naših moto trgovinah prodajajo Timove navijaške rekvizite? Majice, kape? Na spletu najdem samo uradno Timovo spletno trgovino, pa še na motonautika (!?) imajo nekaj artiklov :hmm: Imaš pa v Trstu v vitrini poleg Cairolijevih kap in ostalih zadev tudi Timove kape, drese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Rey pravi:

A v naših moto trgovinah prodajajo Timove navijaške rekvizite? Majice, kape? Na spletu najdem samo uradno Timovo spletno trgovino, pa še na motonautika (!?) imajo nekaj artiklov :hmm: Imaš pa v Trstu v vitrini poleg Cairolijevih kap in ostalih zadev tudi Timove kape, drese.

AMZS vem da prodaja GT243 rekvizite. Ali pa so jih... že dolgo nisem kaj hodil po njihovih poslovalnicah. Ostalo pa je bolj tema kot ne. Še najlažje prideš do česa če greš na MX tekmo državnega prvenstva, ko nastopa Tim. Al pa naročiš preko spleta. Pač lokalci, ne znajo/znamo prodajati niti takrat, ko ti reklamo dela nekdo drug praktično zastonj ?‍♂️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, jskrablin pravi:

Timu je do sedaj uspelo ostati nepoškodovan in nizati odlične rezultate. Če se je letos neposredna konkurenca razbila mu tega ne moreš šteti v minus. On se ni in je do sedaj zelo dobro izkoristil vsako ponujeno priložnost z zelo malo napakami in kiksi. To finish first first you have to finish velja za vse enako.

Pa resnici na ljubo sta bila s Cairolijem tam tam do Cairolijeve poškodbe, s tem da je že pred poškodbo Tim obračal prvenstvo v svojo korist. Okoli Herlingsa se za letos težko kaj reče ker je odpeljal samo eno tekmo...

Ne štejem mu v minus... Ocenjujem, kam trenutno sodi na mivki... 

Tudi Tim je bil zadnji dve leti nonstop poškodovan in ni bil v igri za prvenstvo, niti posamične zmage, ker je bodisi manjkal bodisi ni bil na 100%...

Cairoli je izjemno začel sezono, bil je precej bolj konstanten od Tima, ki je delal precej napak, potem pa ga je Tim v Trentinu 2x nabil na nož, ponovil enako še na portugalskem in se tip ni več sestavil.. Ves čas neumnosti, ves čas na tleh in potem še poškodba... Zelo nerazumljivo mi je ugasnil... Prav poceni je predal primat... Sploh ker je bil Tim v tistem delu sezone res top in bi se to veliko lepše videlo če bi Cairoli vozil po najboljših močeh tam nekje ene 10s za Timom... Enako Herlings... Odpeljaj je eno dirko kao nekje na pol, pa eno vožnjo na 100%, da je zmagal, na sebi ljubem terenu in potem ga spet ni... Če bi bil od takrat naprej tukaj vprašanje kolk dirk bi končal preed Timom, razen ta vikend... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
pred eno uro, billy pravi:

Športnik leta za 2019, bo pa itak prva lopta republike Srpske Luka Dončič..............

žal ja, čeprav igra za tretjerazredni klub in komaj zabije, ga mediji naravnost obožujejo

al pa bo kakšna plezalka... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nagrada športnik leta se mi zdi precej "nefer", če ne kar brezvezna. Gajser, Dončič, Janja Garnbret, Jan Oblak, Primož Roglič...sami velikani v svojem športu. Vsi našteti so dosegli ogromno na svetovni sceni. Je Gajser boljši od Janje? Oba sta na čistem vrhu v svojem športu. Ne more biti en "boljši" kot drugi. Oba sta najboljša, pika. 

Spet...tema za drugo temo :)

 

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj sta zdej vidva zmešala hruške pa jabolke....saj pa imajo ločene kategorije M Ž in E....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Svetovni prvak spet v svojem slogu... Vsako dirko, vključno s kvalifikacijami na tleh. Herlings pa gladko do zmage v obeh vožnjah, verjetno z ene 80%. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, KennyJR pravi:

Svetovni prvak spet v svojem slogu... Vsako dirko, vključno s kvalifikacijami na tleh. Herlings pa gladko do zmage v obeh vožnjah, verjetno z ene 80%. 

Svetovni prvak. Nekaj kar Herlings letos ni. Nekaj kar Cairoli letos ni. Če bi po Italiji nehal dirkati za letos bi še vedno bil svetovni prvak. Svoje je za letos opravil. In če ima po osvojenem naslovu svetovnega prvaka eno slabo tekmo je to razlog za nekaj srati po njem? Resno človek - kaj je tvoj problem?

Sicer sem ujel samo zaključek druge tekme... pa mi ni zgledalo da je Herlings gladko prišel do zmage. Se je kr fino namučil da je mimo Coldenhoffa prišel. In tudi iz intervjuja takoj po tekmi je bilo jasno, da se je fino nagaral za to zmago.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, jskrablin pravi:

Svetovni prvak.

točno to .... :OK:

šankarskim dirkačem pa itak nikol ni nič prav :dry: 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, axaQ4 pravi:

Kako ze pravijo? Ce fovsija bi gorela, gorela bi Slovenija cela...

pravijo tudi tako:

Vsak je bedak, ki trdi, da Gajser ni svetovni prvak :P 

citat iz monografije maus :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, jskrablin pravi:

Svetovni prvak. Nekaj kar Herlings letos ni. Nekaj kar Cairoli letos ni. Če bi po Italiji nehal dirkati za letos bi še vedno bil svetovni prvak. Svoje je za letos opravil. In če ima po osvojenem naslovu svetovnega prvaka eno slabo tekmo je to razlog za nekaj srati po njem? Resno človek - kaj je tvoj problem?

Sicer sem ujel samo zaključek druge tekme... pa mi ni zgledalo da je Herlings gladko prišel do zmage. Se je kr fino namučil da je mimo Coldenhoffa prišel. In tudi iz intervjuja takoj po tekmi je bilo jasno, da se je fino nagaral za to zmago.

Mah... Če je pa Cairoli od treh voženj eno padel so ga pa izdali živci bla bla bla... A zdej če je pa Tim Slovenec moram pa pisat hvalospeve v vsakem primeru? Medtem ko bi ob taki predstavi tujca teptali na vse možne načine? 

Povej, po kom sem sral? Serješ ti tukaj... Jaz sem samo napisal nekaj dejstev... Tim pač zna bit serijsko na tleh... Letos smo opazili, da tudi Cairoli... Tako kot Herlings zna biti serijsko poškodovan... 

Nisem uporabljal nobenih žaljivk, niti nisem nikomur nobenih uspehov zbijal... 

Medtem ko vi to zelo dobro znate narest KTMovcema... Pa mi noben od njiju ni niti približno simpatičen... Samo dejte no... Pa sej to ni smučanje, pa nabijanje holzerjev na kol... A mamo lahko normalno debato in se ne linča vsakega, ki ne špila nekega patriota... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, axaQ4 pravi:

Kako ze pravijo? Ce fovsija bi gorela, gorela bi Slovenija cela...

Tako je... Fouš sem mu.. Tolk, da sem stiskal pesti, da mu ja nebi ratalo... Ampak hudič, ko je bil že preveč spredaj in ni šlo drugač... Bo pa naslednje leto bolje... 

Za to, da mu nebi uspelo, sem celo en večer prej eno zmolil... Na dan dirke, sem pa TV ma balkon prtresu, pol vasi navabil, da so na moje stroške pili pa jedli, medtem, ko je Tim dobil naslov... Vse za to, da bi višja sila vmes posegla in mu nebi ratalo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!