Skoči na vsebino

Rešitev kje bi lahko shranil čelado na destinaciji


X_mo_to

Priporočene objave

Na forumu nisem našel nobene konkretne rešitve, kje bi lahko pusti mojo čelado, če bi šel kam na enodnevno turo z mojim dirkačem :).

Zato zdaj že nekaj časa razmišljam o nekem sistemu kjer bi motorist imel na razpolago določene lokacije (za začetek samo v Sloveniji), kjer bi lahko shranil svojo čelado in opremo.

Dam kar konkreten primer:

Grem na enodnevni izlet z motorjem (ki nima placa za kovček) npr. v Portorož. Plan je skočit v morje, mal chilat na plaži, spit kakšno pivo in kaj dobrega pojest ter še v easy kakšen sprehod. Ampak, ko pridem dol bi želel shranit kam čelado in vso opremo, da ne hodim cel dan s tem po vročini.

1x so mi čelado (res ni bla ta pocen) že ukradli, kljub ključavnici. Vem, da obstajajo posebni nahrbtniki, sam tud to ti lahko ukradejo, pa iskren, ne da se mi to vse skos s sabo vlačit.

Da se vrnem nazaj na tisti sistem hrambe čelade in ostale opreme. Konkretno me zanima, če bi kdo od vas uporabljal aplikacijo, kjer ti pokaže mesta kjer lahko na varnem shraniš čelado. Vsa mesta bi bila imela tudi video nadzor, to so npr. kakšne recepcije, bari, gostilne, TIC-i, razne info točke …

Ideja je ta, da preden štartaš, odpreš mobilno aplikacijo:

  • pogledaš, kje so prosta mesta za hrambo čelade, npr.: Info točka v Portorožu,

  • rezerviraš preko aplikacije čas hrambe: 08:00 -17:00,

  • plačaš npr. 1 eur,

  • dobiš kodo,

  • s katero greš na info točko in pokažeš to kodo,

  • tam ti vzamejo čelado, si zapišejo kodo in ti shranijo čelado na varnem, ker imajo tudi video nadzor.

  • Prevzameš jo tako, da pokažeš svojo kodo in oni ti jo vrnejo nazaj.

Res me zanimajo vsa vaša mnenja, predvsem pa razni predlogi za izboljšavo tega sistema ?. Pa kar pogumno ?.


Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Overkill???

1. jaz že veš čas preprosto priklenem čelado kar na balanco, z ono ključavnico, ki spominja na ključavnice za kolo. Čelado nataknem na ogledalo. Saj veš da imaš drugače tudi ključavnice posebej prirejene za čelado?

2. urejena kopališča imajo ponavadi lockerje

3. železniške postaje imajo lockerje

4. parkiraš pred oštarijo vsem na očem, spiješ limonado in se zmeniš da motor ostane tam in vržejo uč na njega. Ob vrnitvi poješ pri njih večerjo.

5. precej parkirinih hiš po EU ima prostor za motorje pred blagajno (npr. Lyon)

6. žal je 1€ bolj realna cena za uro kot za dan, razen če uspeš povezati s kakim drugim poslovnim modelom (hint glej zograj: gostilne in lokali)

Zdaj ne vem kaj imaš v glavi ampak meni se zdi edina smiselna povezava z "biker's friendly" biznisom, kjer ti v zameno za koriščenje njihovih uslug ponujajo bomus hrambe opreme. Jaz bi že uporabljal to aplikacijo, oziroma še rajši bi videl da bi bila vgrajena v navigacijo, vendar problem vidim na drugi strani: kdo bo gradil infrastrukturo (omarice), vršil nadzor (plačal delavca) in po potrebi plačal odškodnino za 1 evro na dan?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, X_mo_to said:

Na forumu nisem našel nobene konkretne rešitve, kje bi lahko pusti mojo čelado, če bi šel kam na enodnevno turo z mojim dirkačem :).

Zato zdaj že nekaj časa razmišljam o nekem sistemu kjer bi motorist imel na razpolago določene lokacije (za začetek samo v Sloveniji), kjer bi lahko shranil svojo čelado in opremo.

 

Dam kar konkreten primer:

 

Grem na enodnevni izlet z motorjem (ki nima placa za kovček) npr. v Portorož. Plan je skočit v morje, mal chilat na plaži, spit kakšno pivo in kaj dobrega pojest ter še v easy kakšen sprehod. Ampak, ko pridem dol bi želel shranit kam čelado in vso opremo, da ne hodim cel dan s tem po vročini.

 

1x so mi čelado (res ni bla ta pocen) že ukradli, kljub ključavnici. Vem, da obstajajo posebni nahrbtniki, sam tud to ti lahko ukradejo, pa iskren, ne da se mi to vse skos s sabo vlačit.

 

Da se vrnem nazaj na tisti sistem hrambe čelade in ostale opreme. Konkretno me zanima, če bi kdo od vas uporabljal aplikacijo, kjer ti pokaže mesta kjer lahko na varnem shraniš čelado. Vsa mesta bi bila imela tudi video nadzor, to so npr. kakšne recepcije, bari, gostilne, TIC-i, razne info točke …

 

Ideja je ta, da preden štartaš, odpreš mobilno aplikacijo:

  • pogledaš, kje so prosta mesta za hrambo čelade, npr.: Info točka v Portorožu,

     

  • rezerviraš preko aplikacije čas hrambe: 08:00 -17:00,

     

  • plačaš npr. 1 eur,

     

  • dobiš kodo,

     

  • s katero greš na info točko in pokažeš to kodo,

     

  • tam ti vzamejo čelado, si zapišejo kodo in ti shranijo čelado na varnem, ker imajo tudi video nadzor.

     

  • Prevzameš jo tako, da pokažeš svojo kodo in oni ti jo vrnejo nazaj.

     

Res me zanimajo vsa vaša mnenja, predvsem pa razni predlogi za izboljšavo tega sistema ?. Pa kar pogumno ?.

 

 

 

A to si mislu samo čelado ??? ker samo čelada to mi je tamanjši problem jo pač zaklenem na motor in palim alarm ko se jo kdo dotakne se pali alarm in ne verjamem da bo tat uztrajal rezat zajlo sredi dneva.Problem je vse ostalo kombinezon,foto ,dokumenti,rokavice,tank torba in vsa ostala šara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, spasku pravi:

A to si mislu samo čelado ??? ker samo čelada to mi je tamanjši problem jo pač zaklenem na motor in palim alarm ko se jo kdo dotakne se pali alarm in ne verjamem da bo tat uztrajal rezat zajlo sredi dneva.Problem je vse ostalo kombinezon,foto ,dokumenti,rokavice,tank torba in vsa ostala šara.

Ne sam čelado, tud vso ostalo opremo bi se dalo shranit. Sam vprasanje je, ce bi folk to koristu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a pa te tam v omarici tut čakajo pol kake kratke hlače...japanke št. 44....majica z logotipom 46...ali 93....mogoče 04....

...kapica s šiltom...sončna očala in krema za sončenje. 

...da ti ne bo tega treba trogati v rukzaku...

 

...za ležalnik se mi zdi da ne bodo delali kakih velikih omaric.

 

...sliši se tko...malo bolj sarkastično....ampak če ti to uspe zrihtat...vsaka čast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo cenejše za jakno skozi rokave povlečeš in nekam prikleneš, da se tudi dve jakni in čeladi preizkušeno.

Rezultat iskanja slik za hartmann kabelschloss

https://www.louis.eu/artikel/hartmann-cable-lock-with-number-code/10028372

https://www.louis.de/artikel/hartmann-kabelschloss-automatik-mit-zahlencode-laenge-90-cm/10028373

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ponavadi uspe shranit opremo v baru poiščeš kje je kaka dobra kelnarca jo lepo pozdraviš častiš pijačo ji poveš kar želi slišat sploh pa ko vidi da si v usnju in na japoncu je roba že shranjena. In če mi slučajno mi ne uspe kar je nemogoče:lol1: To kot na sliki skozi rokave in čelado potegnem.

IMG_20190310_205647.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, spasku pravi:

Meni ponavadi uspe shranit opremo v baru poiščeš kje je kaka dobra kelnarca jo lepo pozdraviš častiš pijačo ji poveš kar želi slišat sploh pa ko vidi da si v usnju in na japoncu je roba že shranjena. In če mi slučajno mi ne uspe kar je nemogoče:lol1: To kot na sliki skozi rokave in čelado potegnem.

IMG_20190310_205647.jpg

Se dobr, da mamo te "dobre kelnerce" ;). Rabili bi pa skor celo vojsko takih kelnerc, da bi vsem motoristom shranle opremo. Sam zorganizirat bi se moral.

Kar se slike tice, mel neki podobnega in so mi sred belega dneva s klesci odrezal :(.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, X_mo_to said:

Se dobr, da mamo te "dobre kelnerce" ;). Rabili bi pa skor celo vojsko takih kelnerc, da bi vsem motoristom shranle opremo. Sam zorganizirat bi se moral.

Kar se slike tice, mel neki podobnega in so mi sred belega dneva s klesci odrezal :(.

Nič ni sigurno največ lahko naredimo sami za robo.Druga varianta poješ kosilce in prosiš da ti spravijo robo malo znajd se moraš v različnih situacijah.In že ko smo pri shranjevanju v Zavratici Lux Penzion nam je gazda dal sobo spodaj na razpolago za shranit robo tko da ko boste dol recite gazdi da so vam kolegi motoristi priporočali dobra hrana poceni.....itd 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nejc74 pravi:

Overkill???

1. jaz že veš čas preprosto priklenem čelado kar na balanco, z ono ključavnico, ki spominja na ključavnice za kolo. Čelado nataknem na ogledalo. Saj veš da imaš drugače tudi ključavnice posebej prirejene za čelado?

2. urejena kopališča imajo ponavadi lockerje

3. železniške postaje imajo lockerje

4. parkiraš pred oštarijo vsem na očem, spiješ limonado in se zmeniš da motor ostane tam in vržejo uč na njega. Ob vrnitvi poješ pri njih večerjo.

5. precej parkirinih hiš po EU ima prostor za motorje pred blagajno (npr. Lyon)

6. žal je 1€ bolj realna cena za uro kot za dan, razen če uspeš povezati s kakim drugim poslovnim modelom (hint glej zograj: gostilne in lokali)

Zdaj ne vem kaj imaš v glavi ampak meni se zdi edina smiselna povezava z "biker's friendly" biznisom, kjer ti v zameno za koriščenje njihovih uslug ponujajo bomus hrambe opreme. Jaz bi že uporabljal to aplikacijo, oziroma še rajši bi videl da bi bila vgrajena v navigacijo, vendar problem vidim na drugi strani: kdo bo gradil infrastrukturo (omarice), vršil nadzor (plačal delavca) in po potrebi plačal odškodnino za 1 evro na dan?

 

1. Počel isto, da sem priklenil čelado na balanco in so mi jo sredi belga dneva vseeno ukradli. Kupil novo močnejšo ključavnico posebej za čelado.

2. Kje so ta urejena kopališča z lockerji v Sloveniji? Resno me zanima, ker jih sam še nisem zasledil. Bom res hvaležen za ta info, laho tudi v ZS.

3. To je res, žal pa niso povsod v bližini železniške postaje in nimajo vse lockerje.

4. Se mi zdi, da to tehniko vsi uporabljamo :). Sam ku**, k ne morejo kelnerce non stop met uč na motorju. To, da poješ pri njih večerjo, pa je lahko v *business modelu (beri spodaj).

5. Luksuz, ki ni na voljo povsod :).

6. Se strinjam, da je mogoče bolj realna cena 1 eur na uro. Pri business modelu, bi bilo vključeno to da, če se shrani opremo v baru, gostilni, restavraciji... da mora motorist tam tudi kaj konzumirat (ki bi itak že kaj spil in pojedel). Konc koncev mora tudi bar imet kaj od tega, da shranjuje vso to opremo. Na ta način si poveča obisk gostov oz. promet in rata priljubljena destinacija za motoriste seveda, če je to baru v interesu.

To dejansko bi bil biker's friendly biznis :). Samo še nisem opazil kakšnega takega sistema v Sloveniji pa, da je to kje objavljeno in da je tega več na razpolago, da nista samo 1 ali 2 bara v celi državi. Kar se tiče infrastrukture oz. gradnje nekih omaric se to da rešit na zelo eleganten način brez kakšnih večjih stroškov. Tu ne bi bilo treba plačat dodatnega delavca saj npr. v baru bi kelnerca prevzela opremo in jo shranila na varnem (kot to nekateri že tak in tak počnemo), sam da bi bilo to zdaj bolj organizrano.

Poleg tega bi, če se zdaj samo na bare osredotočimo, vsak bar imel neko kvoto kok te opreme lahko sprejeme, npr. za 2-4 motoriste, 5-7, itd.

Ne razumem kaj si mislil to z odškodnino????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, spasku pravi:

Nič ni sigurno največ lahko naredimo sami za robo.Druga varianta poješ kosilce in prosiš da ti spravijo robo malo znajd se moraš v različnih situacijah.In že ko smo pri shranjevanju v Zavratici Lux Penzion nam je gazda dal sobo spodaj na razpolago za shranit robo tko da ko boste dol recite gazdi da so vam kolegi motoristi priporočali dobra hrana poceni.....itd 

Se čist strinjam. Točno to bi rabil čim več takih kot je v Zavratici Lux Penzion! Hvala za ta info :). Evo eno lokacijo že imamo, a pozna kdo še kakšno, kjer pustijo shranit opremo? Se mi zdi, da je tega čist premalo in bi lahko povečal mal te biker's frindly place.

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

...a pa te tam v omarici tut čakajo pol kake kratke hlače...japanke št. 44....majica z logotipom 46...ali 93....mogoče 04....

...kapica s šiltom...sončna očala in krema za sončenje. 

...da ti ne bo tega treba trogati v rukzaku...

 

...za ležalnik se mi zdi da ne bodo delali kakih velikih omaric.

 

...sliši se tko...malo bolj sarkastično....ampak če ti to uspe zrihtat...vsaka čast.

Pa to že obstaja, temu se reče SPA hehe ?. Sam tega, ki si ti opisal je pa res luksuzni ?.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odškodnina: če nekomu plačaš za hranjenje, je odgovoren za morebitno škodo, niti oni napisi: "za garderobo ne odgovarjamo" te ne obvežejo vseh obveznosti.

Hotu sem ti rečt, da se mi v osnovi zdi zanimiva ideja, samo se meni zdi v trenutni obliki nerealna. Zato me je zanimalo ali se misliš tega lotit kot poslovni model, in sem ti poskušal dati par inputov, ali samo sanjariš o tem? V tem drugem primeru je najboljše da se vsi držimo prijaznih kelnarc.

V Sloveniji ne uporabljam kopališč, tako da ti ne morem odgovorit, v tujini pa (kopališča, ne "morska obala") in je locker nekaj normalnega. Ravno tako v muzejih, na železniški etc.

glej, imaš appe za to, ne vem pa kok so uporabni:

https://getstoreme.com/

https://stasher.com/

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bagbnb&hl=en_US

https://www.bagapp.co.uk/

Saj veš na koncu je vse vprašanje denarja, lahko najameš tud kurbo, varnostno službo al pa hotelirja da ti pazi na prtljago. Jaz parkrat v Španiji kar pred policijsko postajo parkiral motor z vso prtljago.

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: pravzaprav, bi rabili več javnih boksov, in dobro aplikacijo za njihovo lociranje. Ampak prej bi blo treba bokse postavit, to pa je delo lokalnih skupnosti/turisticnih organizacij. De bi se ukvarjal se s kodami pa ne vem cim vse? Nekako ne verjamem. Vec boksov/lockerjev pa bi blo fino met. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, X_mo_to pravi:

Se čist strinjam. Točno to bi rabil čim več takih kot je v Zavratici Lux Penzion! Hvala za ta info :). Evo eno lokacijo že imamo, a pozna kdo še kakšno, kjer pustijo shranit opremo? Se mi zdi, da je tega čist premalo in bi lahko povečal mal te biker's frindly place.

 

Tvoja ideja o nekih javnih locker boxih se mi zdi super, realno gledano pa (žal) verjetno zelo težko izvedljiva. Ni neke kritične mase potencialnih uporabnikov, pa velika razpršenost lokacij... Recimo pri nas je že"bikers frendly" lokalov bolj za vzorec ( tule na forumu je celo tema o tem, poišči)...Pa še taki lokali nimajo nobene dodane infrastrukture, vsebine... ki bi bila motoristom kaj prida v pomoč...Poleg tega bi to za sabo takoj potegnilo še dodaten problem parkirnega mesta, ker tam kjer pustiš čelado in jakno naprimer se brez nje ne moreš kar nekam drugam odpeljati...

Popravljeno . Popravil izibajker
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, izibajker said:

Tvoja ideja o nekih javnih locker boxih se mi zdi super, realno gledano pa (žal) verjetno zelo težko izvedljiva. Ni neke kritične mase potencialnih uporabnikov, pa velika razpršenost lokacij... Recimo pri nas je že"bikers frendly" lokalov bolj za vzorec ( tule na forumu je celo tema o tem, poišči)...Pa še taki lokali nimajo nobene dodane infrastrukture, vsebine... ki bi bila motoristom kaj prida v pomoč...Poleg tega bi to za sabo takoj potegnilo še dodaten problem parkirnega mesta, ker tam kjer pustiš čelado in jakno naprimer se brez nje ne moreš kar nekam drugam odpeljati...

Javni lockerji so del infrastrukture. Del turisticne ponudbe in izkusnje. Kot cisti javni WCji. In postavis jih tocno ob parkirna mesta za motorje, kolesa in kako ferkventno zeleznisko ali avtobusno postajo. Niso samo za motoriste. Verjetno pa niso rentabilni, zato jih (v SLO) skoraj ni. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, izibajker said:

Tvoja ideja o nekih javnih locker boxih se mi zdi super, realno gledano pa (žal) verjetno zelo težko izvedljiva. Ni neke kritične mase potencialnih uporabnikov, pa velika razpršenost lokacij... Recimo pri nas je že"bikers frendly" lokalov bolj za vzorec ( tule na forumu je celo tema o tem, poišči)...Pa še taki lokali nimajo nobene dodane infrastrukture, vsebine... ki bi bila motoristom kaj prida v pomoč...Poleg tega bi to za sabo takoj potegnilo še dodaten problem parkirnega mesta, ker tam kjer pustiš čelado in jakno naprimer se brez nje ne moreš kar nekam drugam odpeljati...

Nikoli nisem razumel poante bikers friendly.

Kaj to pomeni? Da nima visokih stopnic ker se v kombinezonu tezko premikas?

Ali da imajo visoke stole? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, krucymucy pravi:

Nikoli nisem razumel poante bikers friendly.

Kaj to pomeni? Da nima visokih stopnic ker se v kombinezonu tezko premikas?

Ali da imajo visoke stole? 

Daj si malo tisto temo preberi, je bilo že precej komentirano...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne delat drame. Čelado v roke in hajdi na sprehod. 

Taka je žal bajkerska. Al pa se dogovoriš na turistični destinaciji za neko malo odškodnino in ti jo popazijo. Do sedaj sem jo 1x zapel na motor na trajektu, 1x pri slapu Krimml dal v omarico, drugače pa mi jo počuvajo prijazni ljudje ali pa jo imam s seboj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, krucymucy said:

Nikoli nisem razumel poante bikers friendly.

Kaj to pomeni? Da nima visokih stopnic ker se v kombinezonu tezko premikas?

Ali da imajo visoke stole? 

to pomerni de se veselijo tvojih evrčkov. Edina bikers friendly gesta, ki sem jo do zdej opazil, je papirnata brisača pa šprica z vodo, za vizirje spucat. Pri VikiBurgerju.,

2 minutes ago, DAMI34 said:

pri slapu Krimml dal v omarico

A ni zanimivo, kako je to v AUT nekako...samoumevno? Prideš na destinacijo, in so omare tam, večinoma zastojn. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bikers friendly gostilne bi pred vhodom lahko imele vsaj pršilko in papirnate brisače, da očistiš čelado, pa tega v SLO še pred nobeno mototrgovino nisem opazil...

@Kugelschreiber si me prehitel...

 

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

A ni zanimivo, kako je to v AUT nekako...samoumevno? Prideš na destinacijo, in so omare tam, večinoma zastojn. 

ne povsod, pa čeprav so hudo urejeni in predvsem bajkerski narod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

Ne delat drame. Čelado v roke in hajdi na sprehod. 

Taka je žal bajkerska. Al pa se dogovoriš na turistični destinaciji za neko malo odškodnino in ti jo popazijo. Do sedaj sem jo 1x zapel na motor na trajektu, 1x pri slapu Krimml dal v omarico, drugače pa mi jo počuvajo prijazni ljudje ali pa jo imam s seboj.

 

Ni drame dokler ne greš v Logarski dolini na sprehod do slapa Rinka in na pijačo v Orlovo gnezdo v opremi :angryrant2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, spasku pravi:

Ni drame dokler ne greš v Logarski dolini na sprehod do slapa Rinka in na pijačo v Orlovo gnezdo v opremi :angryrant2:

Sem bil. Možak ki ima stojnico mi je pazil na čelado, pa ne samo meni.

ps. v opremi pa zna biti vroče ja..tudi samo v hlačah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!