Skoči na vsebino

125cc enduro motorji


Lupek

Priporočene objave

3-7k€ bi dal za motor? Nekje proti zgornji meji že dobiš take mašine da adijo pamet :rolleyes: Pa čimveč kubikov vzami. Kateri so ti recimo všeč od KTM-jev?

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednje leto grem delat izpit za 125ccm in me zanima kaj bi kupil (nov motor seveda)? Sicer tehtam med dvema motorjema in sicer Yamaho yzf 125r ali pa Husqvarno ker sm slišal da pride nova naslednje leto link . Sem pa iz gorenjseke in me zanima ker motor bi bil najprimernejši, ter da bi dobr u klanc uleku??

srednja vas? Goriče, zalog? misliš to srednjo vas?? Povej čgau si, :D Mamo v zalogu gor vikend, se zdaj zadnje vikende skos gor vozm, tko da v tist klanc od cerkve potegne, sam mors lepo iz druge pocas v tretjo da ga ne mori :) Dobr dirkat zj gor itak naus mogu...Aja mam pa rdece belo yzf r125, no letos me nebos vec vidu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am... kaj pa kaka husqvarna pa predvsem KTM-e exc modele sem gledal.

cena ni nekak problem, rečmo tam do 10000€, idealno okoli 3-7k.

pa mora bit mal močnejši, nočem se ga naveličat po 2h letah.

to kaj si mi dal za link, a se stem res lahko skače? mau bogi zgleja...

ja, se lahko zmenima za test, samo itak vem da mi bo super ker nisem poznavalec motorjev.

EXC 450.

Husqvarna TC 510.

Vzdrzevanja u pizdo sam pravis da mas prevec kesa, tko da ni problema. Kupis ksno Husqvarno Te 510 ( ena je zdej letnik 2008) imas garancijo in vse... BTK :D

Samo GASA dokler ne naletis na ksn avto ali kaj podobnega.

Enduro motor ni primeren za offroad. Seveda ce govorimo o vsaj malo bolj resnemu offroadu saj vzmetenje(VVELIKO VELIKO premehko), gume ( enduro so za na cesto, kross niso za na cesto) so preslabe in bo zvrtelo v vsak bolj resen hrib, polovico zadev na motorju bos polomil ( zmigavci, rokce, tablca....), spraskan bo v 2 mescih................

Sicer pa za po njivi se podit bo pa zakon ksn veckubicn motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3-7k€ bi dal za motor? Nekje proti zgornji meji že dobiš take mašine da adijo pamet :rolleyes: Pa čimveč kubikov vzami. Kateri so ti recimo všeč od KTM-jev?

ja od ktmov so mi vsi všeč, razen kaki duke pa to.

recimo sx modeli so zakon, samo to nemoreš gonit po asfaltu.

tak da še samo excji ostanejo. kubikaža pa nevem, koliko sem gledal cene se najbol splača vzet 400ccm.

hočem nekaj takega kaj mi bo zadostovalo, hočem vsaj 80% izkoristek.

nočem kupit za 10000€ stroja katerega nebom mogel obvladat in bo mi 100x premočno in bo melo 160 kil, katerih pa jaz z mojimi 75 ne spravim v luft.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kj pa kaki hard enduro?

preveč keša lih ni, zato se nebi vpuščal v nekupovanje nekega novega motorja...

pa kot sem rekel, motor bi naj bil za začetek moj, kasneje bo služu za učenje fint na goričkem pol pa bom si itak huso kupo za kiro bom mel izpit, ta močnejši motor pa bo fotrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In fotr se bo normalno po cesti vozu... Pozabi razne EXC-je, kaj šele SX modele, to nikakor ne pride v poštev če misli se vozit tak da nebo delal ravno vsaki dan kaki servis., priporočam Yamaho XT660R.

Ne moreš naredit nekega kompromisa, ali eno ali drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislim da imaš manjši budget :D

Kaj pa Suzuki DR-Z 400? Nekako bi bil dober kompromis če so ti večje kubiture pretežke, manjše pa prešvoh, da o cesti ne govorimo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki dr če ne misliš delat po 400 km po cesti ali makadamu per day. ker ti bo pri dr-ju rit odpadla. mal modifikacij na dr-ju in postane zelo živahen motorin. Sploh pa če maš 10.000 na razpolago vzameš novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojbi dajte mi en nasvet.

motor k bom delal za njega izpit in ga tudi vozu bo najverjetneje husa sm125. to bi blo za po cesti furat.

zj pa se je moj stari odloču da bi kupli enga motora k bi ga jaz naganjal po goričkem in foter bi ga meu za pelat tja (50km v eno smer).

rabil bi nekaj močnejšega, kar bi še vedno lahko obvladoval, nekaj kaj se ne kvari pretirano (zato bi blo bolš kakega 4takt pomoje).

torej:

-vožen po goričkem; skoki, gozd, polja, blato,... offroad torej.

-more vlečt dobro saj bo motor več al manj se za zajebavat in zategavat (samo ne PREMOČNO!)

-poraba ne sme bit prevelika (max 10l/100km), vožen bi biu tudi po avtocesti

-4 takt, ali 2 takt k se ne kvari tega pa skoraj da ni.

-cena ni neka vlka ovira.

-250ccm+ prosm.

kaj bi mi priporočali?

jerry kak bi kj ocenu tvojga ktm-a?

hvala vnaprej za odgovore!

lp

kup 2 motorja... oče nej si kup xt600 ali hondo fmx... ti pa vzem rableno CRF250... bo oboje skup stalo 7000€ pa bosta oba zadovoljna... ker če bo kupu exc se boš ti fino po blatu in terenu vozu, nemu pa ne bo fino se po cest lagano vozit 50km v eno smer (da o motorju sploh ne govorim koko bo užival)... če pa vzame xt se bo pa on lepo peljal ti boš pa omejen na makedame pa še balance boš trgov na 14 dni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kup 2 motorja... oče nej si kup xt600 ali hondo fmx... ti pa vzem rableno CRF250... bo oboje skup stalo 7000€ pa bosta oba zadovoljna... ker če bo kupu exc se boš ti fino po blatu in terenu vozu, nemu pa ne bo fino se po cest lagano vozit 50km v eno smer (da o motorju sploh ne govorim koko bo užival)... če pa vzame xt se bo pa on lepo peljal ti boš pa omejen na makedame pa še balance boš trgov na 14 dni...

Kaj ni neki model yamahe TT600 ce se ne motim, ki bi bila dovolj primerna.

Sej XT660R je res da zelo tezka ampak saj on ne misli vozit hardenduro al pa cisti MX. ItQ pa...padal nebo, ker mu bo skoda motorja, tako kot meni. Pa tudi ce poci balanca bo dal gor fatbar. Menda jo bo spravil gor.

In ce bo se malo delal na kilazi spravi se ena 20kg dol in ima motor 140kg in to je ze cisto vredu.

jerry sej EXC je kul za po cesti...mislim nic hudega mu nebo. res da bo treba servisirat ampak oK...denar ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ni neki model yamahe TT600 ce se ne motim, ki bi bila dovolj primerna.

Sej XT660R je res da zelo tezka ampak saj on ne misli vozit hardenduro al pa cisti MX. ItQ pa...padal nebo, ker mu bo skoda motorja, tako kot meni. Pa tudi ce poci balanca bo dal gor fatbar. Menda jo bo spravil gor.

In ce bo se malo delal na kilazi spravi se ena 20kg dol in ima motor 140kg in to je ze cisto vredu.

jerry sej EXC je kul za po cesti...mislim nic hudega mu nebo. res da bo treba servisirat ampak oK...denar ni problem.

pisal je o vragolijah tko da so padci vključeni... pa 20kil iz xt ne boš nikol dol spravu... pa glede balance... za fatbar bo mogu nastavke zamenat in mislm da bi se znal zgodit da bi poj ob padcu vpetje odtrgov ker ni narjen za take podvige...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 let pozneje...

Kmalu bom naredil izpit za A kategorijo in kupujem 125cc enduro motor, ki bi bil za na cesto in za v gozd (ne mislim voziti hard enduro). Motor bi kupil za max. 2500€. Sem manjše rasti. Gledal sem Yamaho wr 125r in me zanima, če imate kakšne izkušnje z njo. Poznate še kakšne druge motorje? Hvala za odgovor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tem motorjem se reče dual sport ali tudi soft enduro.

Poleg WR je še yamaha DT, pa cvajtakt aprilia ETX oz RX, Tomos je imel 125 F.

MZ je imel SX, Debri ma nekaj 125 (Terra), KLX 125 od Kwakasakija...pa še kaj bi se našlo.

Sam...vprašanje kaj ti je prav, če si res majhen...pod 170.

Endure se dajo enostavno dol spustil, sam do neke mere, ker pol lahko kolo butne v blatnik.

In, 125 dualsporti nimajo lih jakega vzmetenja. Jaz sem aprilijinega zjebal na slabšem makedamu.

Mogoče glej bolj v smeri dveh motorjev: neregistrirana stara krosa za v gozd in kakšna 125 varadero za na cesto.

Če pa zate gozd pomeni makedame in traktorske vlake, pol pa zgoraj našteti modeli.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!