Skoči na vsebino

Montažna garaža za motor


J.a.m.e.s

Priporočene objave

Kopalnice so res fora… tako mala stvar pa tako hitro gre nekaj narobe. Bomo ploščice menjal... yeah right. Smo jih... še prej pa nove omete delal.

Papirje za te garažice se  splača porihtat. Cena ni pretirana. Do 50 kvadratov so to enostavni objekti, Skica objekta na občino in par 10 orlov. Boljše zrihtat po reglcih in imaš mir.

Poceni vrata. Zgolj ideja.  Kdo kupi nov avto in ne gre več v garažo, pa imaš poceni vrata na bolhi. Dvižna so tam okol 300 kakšna kovinska še cenej. Pač malo obrneš logiko in sezidaš lopo okol vrat, če gre res za čim bolj budget varianto.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, ciciban pravi:

Kopalnice so res fora… tako mala stvar pa tako hitro gre nekaj narobe. Bomo ploščice menjal... yeah right. Smo jih... še prej pa nove omete delal.

.

Jz se jo glih lotevam...

Naredil detaljni stroškovnik...pol pa gremo v Samobor v Pevec malo zjale past kake so cene...in noro..ploscic ostalo jim 20kvadratov meni sanjskih znizanih za 60% in regal po zeljah s popraskanimi vrati isto...vrata na elementu ze nova tocno taksna kot jz zelel v stilu z ploscicami(termopan seveda)..zaenkrat le to...poleti se lotimo...

V glavnem so vse stvari v Samoboru veliko ceneje pa se na 2km je vec velikih trgovin in ziher najdes...se splača peljat na izletek...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, ciciban pravi:

. Evri sploh ne obstajajo... moj stroškovnik:

Parcela: GS

Geodet: novi škornji

Plata; Africa Twin

Biološka čistilna (glorified greznca): 3 tedne Grčije

Neki brezvezni papirji: ledrast kombinezon

vrata za teraso; stranski kufri

?

Ja ne...

Jz sanjam o piaggio mp3 ali gilera fuoco in od tiste cene odstevam....

In takoj ze tu mp3 in ne fuoco...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer malo off topic ampak za majhno kopalnico lahko kamot računaš od 3K € naprej. Je pa zabavno, še sploh če to delaš v bloku brez dvigala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ciciban pravi:

Sicer malo off topic ampak za majhno kopalnico lahko kamot računaš od 3K € naprej..

Ne bo 3...ne verjamem...je pa res,da bom kolpa san masažno steno kupo zadnje,ce bo se kak dinarcek....

Prvi izracuni cca 2keu...

Pol gretje tla nuja zdaj in masazna stena..in dobre 3

Pol samoborske cene in delno ze kupil in se skupni izracun znizal...

Mislim da bo 2 + masazna stena,ki dalec od nuje...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti napišem kako smo ga biksali pri nama. Točnih cen ne vem več na pamet. Od oka za kopalnico v bloku veliko 6 kvadratov brez, da bi se ven metal. Ideja je bilo zamenjat prerustano kad in zamenjat grde ploščice. Tuš ni prišel v poštev, ker je bilo okno v napoto, zato je padla ideja kolpasan bana za 120 evrov preko mimo vrste.  V valu navdušenja so štemal trije jaz sem optimistično nosil vedra z kršem na avtomobilsko prikolico. Seveda po stopnicah iz tretjega štuka. Napaka številka 1. Krša ni bilo samo za par prikolic ampak za cel kontejner. Stopnic je bilo 98. To so kmalu pogruntala tudi 1 štuk nižje, ki so prav tako isti dan začeli obnavljati kopalnico. Ploščice so lepo letele Dol iz sten, ker se je lim tako lepo držal ometa, je bila kopalnica kmalu brez ploščic in brez polovice ometa. Stena iz votlakov se je v tej fazi nevarno zibala. Padla je odločitev, razbijemo še drugo polovico. Omet se je tak slabo držal stene, da si ga lahko z špahtlom postrgal Dol. Okoli malice so bile samo še gole stene. Sosed albanskega porekla je predlagal, da pokličemo njegovega šefa. Prišel pogledal in obljubil, da naredijo nove omete za 700 evrov. Cena na kvadrat visoka. Itak... To niso strojni ometi... Prvega maja so  Rofix iz žaklov mešal v stanovanju sredi bodoče spalnice. Tisti, ki je nosil žakle v tretji štuk se je pošteno namatral. Še prej je bilo treba seveda dobit vodovodarja. V lastni režiji obnovili komplet štrom cca 100evrov.  Za keramiko, lepilo, izravnalno in fugirno sem dal cca 600 evrov. Pol tega stroška so bile ploščice, pol pa ostalo. Vse to zvlekel v tretji štuk klel, da sem brez kondicije. Napaka 2. Bil sem brihten in rekel, naj tisti zračnik kar zazidajo, da bomo že okno odpiral (v enem vogalu sem imel naslednje leto lep flek zaradi tega). Napaka 3. Tisto infra peč nad vrati sem vrgu ven in da kabli ne bodo štrleli ven, sem jih izoliral in skril pod omete. Ko sva dobila tamauga mi je bilo žal. Namesto, da bi obesil en poceni kalorifer nad vrata (štrom je bil že tam) sem se dve leti spotikal ob klasičen kalorifer. Ja, fajn je če lahko kopalnico na hitro segreješ, ko je treba huligana previt. Uni v spodnjem štuku so prav tako prišli v fazo SNAFU ( Situation Normal: All Fucked Up) . Ko so uspešno sesuli kopalnico, so odšli na malico. Ko so prišli nazaj pa šok. Ena od zibajočih sten se je sama od sebe podrla. Predelne stene so dejansko samo 5cm votlaki... Uglavnem. Bojler je bil FUBAR ( fucked up beyond all recognition)  200 evrov. Pa nova furnirana vrata od lokalnega mizarja 250 evrov. Keramičar  je vzel 450 evrov. Vgradil je tudi kad. Pa ko smo že rihtali, še nov wc in kotliček ca 250 evrov. Napaka 4. Kupil tak butast wc, ki ima ostre vogale in ga je težko pucat. Vodovodar je bil cca 400 evrov. Zamenjal je tudi eno pipo. Tisto na bani je obnovil, ker je bila še ok. Naredil še par drugih pizdarij v stanovanju. Seveda se nisem spomnil, da bi mi na radiatorjih menjal še ventile (ugotovil, da vsi po malem zamakajo, ko se je začela kurilna sezona). Talnih odtokov k sreči ni bilo treba obnavljati. Omarice in umivalnik  kolpasan nabavil preko mimovrste za cca 400 evrov. V Metliki v Kolpasan trgovini so bile te stvari dejansko dražje. Napaka 5. Preveč plitek umivalnik in ostri robovi (jeba za pucat). Radiator je ostal isti. Zajebavala nas je še preklada nad vratam (ubistvu nas ni, ker je sploh ni bilo).

Uglavnem. Prišli na tri jurje. Uni taspodni še na malo več. Par v sosednjem bloku leto kasneje isto in stari starši od moje tudi. Količina krša je bila tudi pri vseh enaka. En kontejner. Finta je, da so postavke na kvadrat večje pri manjših prostorih. Količina materiala je bistveno višja kot pri novogradnji. Šele po obnovi mi je bilo jasno zakaj se tega vsi tako izogibajo. Pohvalim pa lahko vse ki so mi pomagal in vse majstre, ki so več kot super opravili svoje delo.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No po moje bi moglo tak it skozi...

-Školjka mi stara sanjska se vedno po 23letih odkar sem jo zbral

-pokrov ze kupo nov...men svetovn...

-Umivalnik,regal,ploscice ze kupo 400eu za vse v Pevec,nova predala iz termopana 30eu...

-pod tusom hocem ploscice in kanaleto za odtok 180max

-ogledalo z led lucjo 150eu

-Pipa 70eu

-radijator bi skor novi mel 90eu

-Pipo,pod tusom ze imam novo,ki pa je niti ne bom rabil,če se odlocim za masazno steno 700eu je pa to absolutno zadnje...

-elektricno gretje tal 100eu max

Je to brez masaze 1000eu plus seveda keramicar,vodovodar,lepilo...kar pa mislim,da ne sme bit isto drago...zato mislim,da ko sem racunal skupni strosek med 2 in 3max kr zadel....bomo videli...dnarja ni in se dela ko pri Smolarju....JZ DELAM ZLO POČAS....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno pred polaganjem  pravilna priprava podlage in vgradnja talne rešetke, pod tuš in na stene okoli tuša vodonepropusten premaz Hidrostop elastik od Mapeia recimo, lahko je druge znamke in tesnilni trak okoli kotov v tušu , obvezno upoštevaj pravilno vgradnjo tega drugače bo hitro voda tam kjer ne sme biti ,popravilo pa brez razbijanja nemogoče.

Tile tuši izdelani iz keramičnih ploščic delujejo  kod  zelo enostavni za izvedbo in poceni pa je resnica kar draga , so pa res enostavni za uporabo čeprav čez kako leto marsikatera stranka pravi, da niso tako preprost za čistit kot zgleda.

Pa@sesir  dobro uštimaj in uporabljaj.:)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Mavti said:

Obvezno pred polaganjem  pravilna priprava podlage in vgradnja talne rešetke, pod tuš in na stene okoli tuša vodonepropusten premaz Hidrostop elastik od Mapeia recimo, lahko je druge znamke in tesnilni trak okoli kotov v tušu , obvezno upoštevaj pravilno vgradnjo tega drugače bo hitro voda tam kjer ne sme biti ,popravilo pa brez razbijanja nemogoče.

Tile tuši izdelani iz keramičnih ploščic delujejo  kod  zelo enostavni za izvedbo in poceni pa je resnica kar draga , so pa res enostavni za uporabo čeprav čez kako leto marsikatera stranka pravi, da niso tako preprost za čistit kot zgleda.

Pa@sesir  dobro uštimaj in uporabljaj.:)

Sicer smo res odjadrali daaaalec od montaznih garaz....al ipaq hehe. Ja, u katalogih so keramicni tusi šik in fancy. Kolega je po tleh polozil temne, reliefne ploscice. Zelo lepo. Po petih letih pa ima v tušu że nekaj vodnega kamna in je res res grdo. Dejansko bi moral po vsaki uporabi tla tuša pobrisat do suhega....tako da sm se odlocil drugace. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK...z garažami nmam težav, imam celo eno viška..? 

Tole o kopalnicah pa mi je aktualno. Za to zimo nacrtoval prenovo v lastni režiji, pa ko sem šel v detajle, sem ugotovil, da tako spreten pa le nisem, pa tudi tako poceni, kot sem izracunal na prvo roko, ne bo. Hudič je bil v detajlih. Prestavljeno na zimo 2020/2021.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno v tem je razlika med garažo in kopalnico....DETAJLI. Kopalnica jih je polna, garaža (vsaj takšna kot jo imam jaz v planu) pa jih skoraj nima. Plošča, 4 stene, okno, vrata, streha....in zadeva že služi svojemu namenu. Potem pa se lahko gremo "detajlev"....elektrika, voda, ometi, izolacija, ploščice, regali,... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

… + police … + karma... + dodatne police … + dodatna karma....   + dodatne police … + dodatna karma....   + dodatne police … + dodatna karma....   

= kmalu še ena garaža…   :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Zivnorc pravi:

… + police … + karma... + dodatne police … + dodatna karma....   + dodatne police … + dodatna karma....   + dodatne police … + dodatna karma....   

= kmalu še ena garaža…   :P 

Ja nekak tak blo...vendar za vse vecje stroske kriv sam...stala je za denar ku jz hotu...pol pa...

Delala se mala garazica za moped ali dva in vrtni traktor...pa da zunaj spredaj miza in klop...

Pa pol zelja,da z impregniranim lesom  obita,leseni zlebi,šidl pokrita streha,plata,ploscice le kjer klop....malo okno,garazna vrata,pol znotraj pozelel lepo obito z lesom,pol klop in miza za zunaj,dve neonki za not,luč za zunaj,elektro omarca...6 vtikacev za elektriko....podzemni elektro kabel do ute...ni poceni...na koncu,ce obstaja konec...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes pri tastu in postal prov vesel. :panic:Pred leti je imel psa in mu je ostal pasji box dolžine 2,80m in širine 2,5m, stoji na betonski plošči, ima konkretno jekleno konstrukcijo in seveda streho. Ne vem kak se nisem hepan prej malo bolje zavzel. :headbang:Tak, da je padla odločitev, da bom ta box uporabil za konstrukcijo, ga oblekel v les in notranjost lepo izoliral. Pa bo za dosti manj denarja zgledalo še boljše. :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 2. 2019 ob 10:55, ciciban pravi:

Papirje za te garažice se  splača porihtat. Cena ni pretirana. Do 50 kvadratov so to enostavni objekti, Skica objekta na občino in par 10 orlov. Boljše zrihtat po reglcih in imaš mir.

Pri nas moremo še star gospodarski objekt zrušit prvo. Smo kr projektanta najeli za vse skup. Cena... kar nekaj več kot par 10 orlov in to prej, ko se začneš ubadati s težko mehanizacijo. Sam se ne grem s tem ukvarjati, ker detajli. Kot recimo drog za elektriko na objektu, ki ga bo treba prestavljati. Naj se kdo drug z Elektro Lj heca. Tako da nekaj delat po svoje itak ni opcija. Sredi strnjenega naselja na obrobju Lj pa itak sploh ne. Se ziher kak inšpektor za kaj vozi mimo v službo...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem čisto razumel o kakšnem poslopju je govora. Če je večje kot 50 (nedolgo nazaj je bilo celo samo 30), rabiš pravo gradbeno dovoljenje (beri veliko dražje).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, ciciban pravi:

Nisem čisto razumel o kakšnem poslopju je govora. Če je večje kot 50 (nedolgo nazaj je bilo celo samo 30), rabiš pravo gradbeno dovoljenje (beri veliko dražje).

Res je...za 50 sem zvedel tu...

Mi imamo vse postimano...in ker sem dobil viska drv sem jih zlozu med hiso in uto ob gnojno jamo....in dobimo iz obcine,da se moramo tja saj se na slikah z visine vidi nov objekt...haha...tako,da ja...gres na obcino in za te manjse zadeve res simpl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadomestna gradnja bo 50 kvadratov in nadstrešek. Za to se res ne potrebuje več gradbenega dovoljenje in ne soglasij sosedov v kolikor si 1.5 m od meje zemljišča z objektom. Pri nas je pač rušitev še v kompletu... in kot sem napisal, smo v strnjenem naselju, tako da težko kaj na 'neopazno' narediš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od lani je nova gradbena zakonodaja, pa jo bojo kmalu spet verjetno kaj spreminjal.  Tole je trenutno aktualno za te tamale pizdarije. Kako je z rušitvijo nimam pojma. Včasih si rabil neke papirje tudi za to. Pa vsaka občina ima mislim da v OPNju zapisane še neke svoje zahteve (nakloni streh, odmiki, izgled, materiali). Pri nas recimo ne moreš imet vijoličaste fasade in polkrožnih oken. ne moreš recimo imet pet lop na parceli...

http://www.upravneenote.gov.si/fileadmin/pageuploads/ue-krsko/objave_2018/Microsoft_Word_-_zlozenka___nezahteven_objekt_GZ_julij_2018.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zivnorc pravi:

..ekola...temu se reče popolnoma izkoriščena garaža...     :lol1:

20190215_180126.thumb.jpg.da2d0a410347c7987a92ed07e80c54c4.jpg

 

zakaj si pa tablico posprejal? A da te radar ne prepozna? :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Zivnorc pravi:

..ekola...temu se reče popolnoma izkoriščena garaža...     :lol1:

20190215_180126.thumb.jpg.da2d0a410347c7987a92ed07e80c54c4.jpg

 

tukej jaz spravi, še en motor pa dva mopeda , opremo za mamutovanje in 3 feltne , 4 gume , 2 lojtri in 3 10l kante..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Zivnorc, Tako kot je rekel @thumper, dodatno ob steno (kjer so ene smučke naslonjene) po celi dolžini stalaže (regali za riste bolj pravopisne). Jaz ne bom nobenih slik lepu, ki sm v manj kot letu dni že naredu tako štalo da se igram tetris nonstop (lahko bi kej stran vrgu ampak ne zmorem) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!