Skoči na vsebino

Montažna garaža za motor


J.a.m.e.s

Priporočene objave

Zanimam se za nakup montažne garaže (ute), v poštev pride tudi lesena brunarica. Iščem v velikosti nekje 2,5 x 2,5m, pogoj je da so širša vrata, lahko tudi dvojna. Je kdo zasledil kakšno pametno varianto? Lahko je lesena, plehnata mogoče celo pvc. Čez zimo bi imel notri motor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6 Feb 2019 ob 17:36, J.a.m.e.s pravi:

Zanimam se za nakup montažne garaže (ute), v poštev pride tudi lesena brunarica. Iščem v velikosti nekje 2,5 x 2,5m, pogoj je da so širša vrata, lahko tudi dvojna. Je kdo zasledil kakšno pametno varianto? Lahko je lesena, plehnata mogoče celo pvc. Čez zimo bi imel notri motor. 

https://www.ebay.com/bhp/motorcycle-garage

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si kupil to poletje eno, dimenzije strehe 3x3 notranje malo manj, notrinplaca za stalaže (regale) motor in kolo. Najcenejša ki sem jo našel mislim da okoli 400€. Samo ne morem reči da svetujem nakup, rabiš jeklene živce za postavit tako plehnato stvar. Vrata mislim da so 120 širine. 

Samo pri višini so melo nateg... Sem vprašal če je notri 2m, ampak dejansko je višina stene 180 v sredini pa je dobra dva 2m. 

Kot sem rekel ne priporočam zelo je pa poceni, prodajajo jo ilambienti in za sestavit je pa katastrofa. (če delaš sam večinoma, pride v 2 škatlah in pol se lahko ene 2 vikenda za(je) enega za narest podlago, enega za pleh zlagat) 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupiš OBIjevo vrtno hiško, mal predelaš in je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Kupiš OBIjevo vrtno hiško, mal predelaš in je.

Tudi to je opcija, sem jih ravno danes gledal, res da zgledajo malo lukavo narejene, ampak če bi jo malo ojačal, dal na streho pleh in seveda konkretno prebarval, potem bi še zdržalo nekaj časa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, J.a.m.e.s said:

Imaš mogoče kakšno sliko? Link?

 

P.S.: Verjetno misliš tole? http://www.ilambienti.com/vrtna-hisica-10x10

Ja mislim da je, in zna bit da sem dal v spomin ceno ki sem jo rekel ženi, ne pa tiste ki sem jo dejansko plačal... ha ha. 

Če še velja mislim da je bilo to najboljše razmerje cena/volumen. 

Sicer bi z vso mojo šaro komot zapolnil skladišče 6x6m..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, J.a.m.e.s pravi:

Tudi to je opcija, sem jih ravno danes gledal, res da zgledajo malo lukavo narejene, ampak če bi jo malo ojačal, dal na streho pleh in seveda konkretno prebarval, potem bi še zdržalo nekaj časa. 

če zdržijo pri nas v burji na vrtu, bo tudi v snegu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/10/2019 at 5:04 PM, Kugelschreiber said:

A niso tud tamali kontejnerji ene 2,5x3? Mini pisarnice? Svoj cajt jih je bla bolha polna...

ja ma niso niti tako poceni in pol moreš še računat prevoz da ti ga kamjon z dvigalom ali pa vsaj šleper pripelje. 

 

@J.a.m.e.s sem danes poslal mejl v tisto štacuno če je vrtna uta še vedno ista kot sem jo jaz kupil in jih malo sku...  da so navodila nikakva, bom videl kaj mi odgovorijo, pa ko sem jo kupil je bila neka akcija al nekaj takega in je koštala hiška kanček pod 500€. 

Večja razlika je tudi ali imajo potleh konstrukcijo ali ne.

 

Seveda kar se tiče estetike in morda tudi sestavljanja so lesene bistveno lepše, ampak če rabiš sam poceni plac se da tudi s plehom preživet.

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, smasher said:

ja ma niso niti tako poceni in pol moreš še računat prevoz da ti ga kamjon z dvigalom ali pa vsaj šleper pripelje. 

 

@J.a.m.e.s sem danes poslal mejl v tisto štacuno če je vrtna uta še vedno ista kot sem jo jaz kupil in jih malo sku...  da so navodila nikakva, bom videl kaj mi odgovorijo, pa ko sem jo kupil je bila neka akcija al nekaj takega in je koštala hiška kanček pod 500€. 

Večja razlika je tudi ali imajo potleh konstrukcijo ali ne.

 

Seveda kar se tiče estetike in morda tudi sestavljanja so lesene bistveno lepše, ampak če rabiš sam poceni plac se da tudi s plehom preživet.

Ti bi non stop jebal, a da ti ne udje. Ce prostor ni ovira, so se 6m pisarniski kontejnerji dobili za jurja. In ce bi se kamjon placal 200€, mas TOP garazo! Z okni, vrati, elektro instalacijo... Neprimerljivo s pocen  plehnato konzervo. Hocs res res pocen zadevo? Kup šotor. Tak, za u kamp. Za 200 maš na obelinku že velicga. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bolj iz radovednosti malo pogooglal. In recimo Hosekra na bolhi prodaja kontejner garaže, cena z dostavo in montažo za 1500 - 2000€. Ni lih zelo drago za all inclusive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lesene ima lepe in cenejše Merkur.

Samo pazi, če si na burji, dobro ojačaj streho, meni jo je dvignilo in odneslo v gozd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jskrablin, @Kugelschreiber, vsak dela s svojim dnarjem kot hoče. Meni je 2 jurja nek dnar, in ne pozabi na pripravo terena. Sej bo reku kdo "ah kaj pa je, malo skoplješ in par mešalcev betona". Kdor ma plac in denar naj naredi kar če, jaz sem opisal najcenejšo verzijo. Lahko se pa zdej dajemo kot v temi"kako izbrati motor" jaz za motor nisem dal še nikoli več kot jurja, eni za tak dnar kupijo jakno...

Če bi imel parcelo in dnar bi postavu dvojno garažo pa še vikendico zravn. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, jskrablin said:

Sem bolj iz radovednosti malo pogooglal. In recimo Hosekra na bolhi prodaja kontejner garaže, cena z dostavo in montažo za 1500 - 2000€. Ni lih zelo drago za all inclusive.

Ni all inclusive. Sam moraš narediti betonsko ploščo imn pripraviti vse, da proidejo montirati. Pa tisto so tiste v akciji, če slučajno imajo kako na zalogi. Bil pri njih, ponavadi nimajo nič, oglase pa že leta iste gor. Najraje ti naredijo po naročilu.

8 hours ago, smasher said:

ja ma niso niti tako poceni in pol moreš še računat prevoz da ti ga kamjon z dvigalom ali pa vsaj šleper pripelje. 

Prevoz je ponavadi v ceni, če kupiš novega. Problem pri teh kovinskih je kondens ob temperaturnih spremembah, ko je v garaži hladno in se zunaj pogreje, imaš notri vse mokro. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, smasher said:

@jskrablin, @Kugelschreiber, vsak dela s svojim dnarjem kot hoče. Meni je 2 jurja nek dnar, in ne pozabi na pripravo terena. Sej bo reku kdo "ah kaj pa je, malo skoplješ in par mešalcev betona". Kdor ma plac in denar naj naredi kar če, jaz sem opisal najcenejšo verzijo. Lahko se pa zdej dajemo kot v temi"kako izbrati motor" jaz za motor nisem dal še nikoli več kot jurja, eni za tak dnar kupijo jakno...

Če bi imel parcelo in dnar bi postavu dvojno garažo pa še vikendico zravn. 

.A ti kdo odreja kaj kupi? Ne. Trdimn pa, da najcenej skor nikoli ni best buy. in če že praskamo kovančke na kup, je smiselno napraskat kovanc več, pa met zadevo z vrati, klučavnicami in okni,  kot prepišno piksno z ne stojno višino.  So stvari kjer je varčvanje smiselno, in so stvari, kjer je protiproduktivno. Na, preber si kaj si napisal. 

 

On 2/10/2019 at 10:49 AM, smasher said:

Jaz sem si kupil to poletje eno, dimenzije strehe 3x3 notranje malo manj, notrinplaca za stalaže (regale) motor in kolo. Najcenejša ki sem jo našel mislim da okoli 400€. Samo ne morem reči da svetujem nakup, rabiš jeklene živce za postavit tako plehnato stvar. Vrata mislim da so 120 širine. 

Samo pri višini so melo nateg... Sem vprašal če je notri 2m, ampak dejansko je višina stene 180 v sredini pa je dobra dva 2m. 

Kot sem rekel ne priporočam zelo je pa poceni, prodajajo jo ilambienti in za sestavit je pa katastrofa. (če delaš sam večinoma, pride v 2 škatlah in pol se lahko ene 2 vikenda za(je) enega za narest podlago, enega za pleh zlagat) 

Jez ro berem, 400€ fuknjenih u kurac. Sam čakam de se sesede. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kugelschreiber, vse sem lepo napisal, če imaš plac in denar kupi ornk garažo, vprašanje je bilo za poceni rešitev.

Napisal sem zakaj nebi svetoval nakupa, ker zgubiš živce dokler sestaviš, jaz bi še enkrat enako kupil samo sestavljati bi začel po lastni pameti in ne po navodilih, bi bistveno hitreje končal z manj živciranja. 

Če ti bereš da je to denar stran vržen tvoj problem.

Kar se kvalitete tiče, sicer ima rahlo zavetje je pa preživela burjo, tramontano in močan jugo, jaz jo bom z veseljem naprej uporabljal, tudi majhen sončni panel sem dal gor za luč, če pa delam kaj pa potegnem podaljšek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, dlicen said:

Kdor gleda kontejnerje, naj povpraša na A1container. Če me spomin ne vara, so imeli tudi rabljene na zalogi...

Tudi najboljši ladijski kontejner se notri orosi, če ne urediš prezračevanja. Potem imaš motor moker in vse, kar lahko, oksidira in zarjavi. V eni zimi imaš motor uničen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motolover pravi:

Tudi najboljši ladijski kontejner se notri orosi, če ne urediš prezračevanja. Potem imaš motor moker in vse, kar lahko, oksidira in zarjavi. V eni zimi imaš motor uničen. 

Sam ne bi motorja dajal v ladijski kontejner, vsaj ne brez ustrezne dodatne zaščite. Jaz sem bolj mislil na pisarniške kontejnerje, ki so obdani z izolativnimi paneli, ne z golo pločevino. Pa še to, ker je nekdo pred menoj omenil kontejnerje. Sam nimam posebne afinitete do njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dlicen pravi:

Mah, lepota je v očeh opazovalca. Meni so tiste Merkurjeve obupne in bi raje gledal nekaj takega:

https://hrovat.net/izdelki/vrtne-lope-vrtne-ute-garaze/

Se strinjam, zato sem Hrovatu tudi prejšnji teden poslal za predračun. Cena da te sezuje, 4700eur. :cry:  Zadevo bi postavil pri tastu, uporabljal bi samo za zimovanje motorja in mogoče ko bi šel na dopust. Zato si nekih pretiranih stroškov ne bi delal (caa.1000eur, ajde par sto evrov gor še ni problem). Nekih ladijskih kontejnerjev mu ne bi ravno poleg vrta postavljal, res da sem mu hčer že oženil, samo vseeno se mu ne bi rad zameril. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!