Skoči na vsebino

Montažna garaža za motor


J.a.m.e.s

Priporočene objave

pred 3 urami, smasher pravi:

@jskrablin, @Kugelschreiber, vsak dela s svojim dnarjem kot hoče. Meni je 2 jurja nek dnar, in ne pozabi na pripravo terena. Sej bo reku kdo "ah kaj pa je, malo skoplješ in par mešalcev betona". Kdor ma plac in denar naj naredi kar če, jaz sem opisal najcenejšo verzijo. Lahko se pa zdej dajemo kot v temi"kako izbrati motor" jaz za motor nisem dal še nikoli več kot jurja, eni za tak dnar kupijo jakno...

Če bi imel parcelo in dnar bi postavu dvojno garažo pa še vikendico zravn. 

Sam dodal sem možno alternativo. Bolj Kuglu ko tebi... če že daješ 1200 za kontejner in prevoz pol mogoče ni tako slabo nekaj malo bolj solidno narejenega v račun vzet. Vsak pa itak svoj denar zapravlja kolker sam hoče. Pri nas bomo garažo za hobi dejavnosti kr lepo zazidali. Če ne bi imel prostora in denarja bi pa verjetno kak kontejner vzel in ga malo priredil.

pred 3 urami, motolover pravi:

Ni all inclusive. Sam moraš narediti betonsko ploščo imn pripraviti vse, da proidejo montirati. Pa tisto so tiste v akciji, če slučajno imajo kako na zalogi. Bil pri njih, ponavadi nimajo nič, oglase pa že leta iste gor. Najraje ti naredijo po naročilu.

No sej, jaz sem zgolj na hitro pobrskal. Je dobro izvedet iz prve roke kako je v resnici s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem problema. Pa kakšen problem je narediti/postaviti lopo/drvarnico? Sploh, če je tako majhna?

Če se ti pa že ne da delati/postavljati potem si kupi rastlinjak. Za tla pa položiš tlakovce/plošče https://www.vidaxl.si/e/8718475504948/vidaxl-rastlinjak-polikarbonat-in-aluminij-371x250x195-cm?utm_source=vidaxl_ceneje&utm_medium=price_comparison&utm_campaign=si_webshop&utm_term=8718475504948&utm_content=home_garden

Problem imaš potem s svetlobo (moraš pokriti, da ne obledi) , če se premisliš pa ga še vedno lahko pustiš tastu za flance (če je že zraven vrta) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, franc pravi:

Ne razumem problema. Pa kakšen problem je narediti/postaviti lopo/drvarnico? Sploh, če je tako majhna?

..bravo.

1. Če nočeš imeti vlage v lopi, moraš imeti tlakovana tla...betonska plošča s hidro zaporo.

2. postaviš 4...6 lesenih stebrov...od zunaj obiješ z OSB ploščami...brunami....navadnimi deskami...ali s čimerkoli, kar ti je pač všeč...

3. lahko med temi stebri izoliraš...in od znotraj obiješ z lesom....vezano ploščo...itd

4. za streho postaviš 3 morale...na njih pa ala Trimo pločevino z izolacijo...

5. lahko narediš celo lopo iz te pločevine...

6...itd...itd...neomejeno možnosti...

 

vse to sem naštel za par 100 eur+ malo svoje volje.

...ja volje sem napisal...znanja ne potrebuješ veliko za to.

...in če daš vse to delat mojstrom...je to vsak evro pošteno zaslužen denar za njih...samo na račun volje seveda.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, smasher said:

"ah kaj pa je, malo skoplješ in par mešalcev betona".

Tako nekako sem se pripravil na nadstresek in kućicu - garazo za moped. Nadstresek za 700 eur in zidano garazico za 2000 eur max. Vso delo v lastni reziji.

Nadstresek je na koncu nanesel na 2500+ eur, garaza na 6000+.

TEŠ6, pa to... :hmm:

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Zok pravi:

Nadstresek je na koncu nanesel na 2500+ eur, garaza na 6000+.

Sem računal stroške za vsa dela doma... garaža in nadstrešek. Kot si rekel, TEŠ6 :D

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Zok pravi:

Tako nekako sem se pripravil na nadstresek in kućicu - garazo za moped. Nadstresek za 700 eur in zidano garazico za 2000 eur max. Vso delo v lastni reziji.

Nadstresek je na koncu nanesel na 2500+ eur, garaza na 6000+.

TEŠ6, pa to... :hmm:

Dimenzija garaže? Materiali? Jaz bom tudi počasi začel projekt garaža. 7x2,8m (pač po gabaritih prejšnjega objekta), za motor, 3x kolo in orodje bo več kot dovolj :D Plošča brez temeljev (samo obstoječe kamne bom pustil in vse skupaj zalil) modularji, malta, tramovi...nekje 1000€ sem računal. Potem morem še kritino nabaviti, okno bo 55€ iz Obija 80x60 kletna varjanta z prekucnim odpiranjem. Še vrata morem naštudirati. Enokrilnih dovolj širokih ne dobim...najraje bi PVC. Če ne jih bo kakšen mojster zavaril skupaj za 100-200€. Preko 2.000€ naj nebi prišel s stroški ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zok pravi:

Tako nekako sem se pripravil na nadstresek in kućicu - garazo za moped. Nadstresek za 700 eur in zidano garazico za 2000 eur max. Vso delo v lastni reziji.

Nadstresek je na koncu nanesel na 2500+ eur, garaza na 6000+.

TEŠ6, pa to... :hmm:

Nisi pa napisal, koliko prijateljev ti je prišlo pomagat plato zalit ter koliko so popili in pojedli... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Rey pravi:

 Preko 2.000€ naj nebi prišel s stroški ?

Tezka bo...odvisno od debeline plate,tramov...ce vse konkretno si hitro na 3500....odvisno od izbiri kritine in os zelja...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse nanese na koncu... vsak vijak ko jih rabiš na enkrat 100, al pa samo še par metrov cevi.. 20€ tam, 30€ tam.. 

Drugače eni ki so se še zgražali nad plehnato hiško pa kolk se kondenzira... a v taki garaži pa ne? 

http://itn.si/garaze/

Tiste dve kapli kondenza ki sem jih videl, mislim da ne bo kaj dosti rje iz njih, v stari garaži iz opeke in betona, je beton zadrževal glih tako prijento temperaturo in vlago da se mi je začela nabirat plesen na elektroniki in opremi.

Sem enkrat računal, pločevina z izolacijo dobrih 300€, jeklene cevi cca 120€, pa da nebi betoniral.. pod iz pranih plošč, samo 2.5€ kos.. kolko kosov rabim za 9m2... 64.. kar je spet 160€ in smo na 600€ pa ni še pritrdilnih elementov, pa zaključkov strehe in vogalov, pa vrat... 

No in kot so prej omenili postane tomači TEŠ6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Rey pravi:

Dimenzija garaže? Materiali? Jaz bom tudi počasi začel projekt garaža. 7x2,8m (pač po gabaritih prejšnjega objekta), za motor, 3x kolo in orodje bo več kot dovolj :D Plošča brez temeljev (samo obstoječe kamne bom pustil in vse skupaj zalil) modularji, malta, tramovi...nekje 1000€ sem računal. Potem morem še kritino nabaviti, okno bo 55€ iz Obija 80x60 kletna varjanta z prekucnim odpiranjem. Še vrata morem naštudirati. Enokrilnih dovolj širokih ne dobim...najraje bi PVC. Če ne jih bo kakšen mojster zavaril skupaj za 100-200€. Preko 2.000€ naj nebi prišel s stroški ?

Naredi kosovnico, oceni količino materiala, preglej cene. In dodaj vsaj 20% za presenečenja, raje 30%. Vrata za 100 - 200 € so že ena taka precej optimistična predpostavka. Če greš gledat cene materiala... prej ko sploh začneš karkoli varit, si zlahka prek 100€. Tudi navadne pohištvene cevi niso tako poceni, ko jih rabiš malo več. Barva, ključavnica (lih take za kopalnico ne boš dal not če maš moped rad), kljuka, spodobni panti. V nekaj jih je treba oblečt, malo izolacije not dat. Pol pa nanese še delo. Pomoje se ti bolj splača pogledati če imaš kje varianto za ustrezna cenejša vrata standardne dimenzije in se to vgradi. Serijska izdelava je poceni... izdelava na mero pa draga. Zato pol iz garaže za jurčka, dva rata TEŠ6 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, smasher pravi:

.No in kot so prej omenili postane tomači TEŠ6

No le s tem se ne strinjam...

V zadnjih letih postavili uto/garazo,zdaj bomo postavljali nadstresek za drva..

Zaenkrat...in pri obnovah isto...vredi plan,zelje na papir,zracunat cene....je pa res,da pol vsakič naredimo kaj se boljse in pac tuk drazje...

P.S

Vrata na "uti" hotu vredi...to pomembno mi...ne more neki viset in cudno zapirat...se najde ugodno dvokrilna lesena kje v akciji....cene se zal ne spomnim...

Na eni garazi prej naredili sami...ampak...cena pohistvenih cevi,barve,lesa,pantov pa si brez dela nekje na ceni za katero se jih najde v akciji...aja...dedek sebi kupo dvižna vrata na Madžarskem nekje najdu zelo ceneje kot pri nas...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, Rey said:

Dimenzija garaže? Materiali? Jaz bom tudi počasi začel projekt garaža. 7x2,8m (pač po gabaritih prejšnjega objekta), za motor, 3x kolo in orodje bo več kot dovolj :D Plošča brez temeljev (samo obstoječe kamne bom pustil in vse skupaj zalil) modularji, malta, tramovi...nekje 1000€ sem računal. Potem morem še kritino nabaviti, okno bo 55€ iz Obija 80x60 kletna varjanta z prekucnim odpiranjem. Še vrata morem naštudirati. Enokrilnih dovolj širokih ne dobim...najraje bi PVC. Če ne jih bo kakšen mojster zavaril skupaj za 100-200€. Preko 2.000€ naj nebi prišel s stroški ?

Buona fortuna....

 

ko pa ravno streho omenjas, tle je pleh dokaj ugodno

http://www.rufndah.eu/akcije/strehe/

 

pvc vrata za 200-300 verjetno ne bo slo, ni pa nujno. Vcasih izdelovalci tud kaj zafrknejo, in tisto prodajajo po nizkih cenah. Recimo, pr nagodetu v postojni, se rado dobi kaka vhodna, za pol cene. Je pa to se vedno precej vec kot 300€ 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kugelschreiber pravi:

Buona fortuna....

 

ko pa ravno streho omenjas, tle je pleh dokaj ugodno

 

http://www.rufndah.eu/akcije/strehe/

 

Grazie ;)

 

 

Modular 29x19x19 700kos po 0,65€   445€

Armaturna mreža 2kos 60€

armaturna palica fi10 20 kos 50€

Tram 10x12 8kos 90€

maltit 20vreč po 2,3€  46€

pesek en kubik cca.30€

pripravljen beton za ploščo 4 kubike 70€/kubik s prevozom 280€

50 desk 23x150x3000 po 4,5€  225€

okno 50€

lepenka za kritino dve roli 40€

______________________________________

1316€ +- 10% odstopanja.

Potem pa še nekaj za žeblje in še kaj ostalega drobnega materiala. Vrata pa še ne vem...rolo dvižna se dobi že za 600€.

Popravljeno . Popravil Rey
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jez ti prvoscim in upam de bos za materjal ujagal se kako akcijo, in kakega stotaka se prsparal. Se mi pa zdi, da ti v kalkulaciji  manjkajo vsj se vrata, kritina, zlebovi, ometi (boh ne dej fasada) in tlak. Verjetno tud kak meter elektro in vodovodne instalacije. In postavka delo. Ce si u gradzevinstvu, ok, ce pa nisi, in bos vse sam naredu, total respekt. 

 

Cim grem na Kurivo/TopDom sm ob 500€....

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev za vrata še iščem. Kar se dobi po trgovinah navadna PVC so vsa do širine max.100cm. Rabil bi 120, da gre motor lepo notri.

Žleba ne bom dal, naj se zliva na travo. Bo objekt na takšnem mestu kjer je vredu tudi tako :) Zaenkrat bodo tla betonska, kdaj mogoče položim kake ploščice ali pa zalijem z epoksijem. Vode ne rabim, za elektriko pa bo dovolj par metrov vodnika, vtičnica, stikalo in dva LED reflektorja. Evo tukaj bo še 100€ stroška.

Nisem gradbinec, kakšno stvar sem že pomagal zabetonirati....za vse ostalo je Youtube :D Vrvica, alu lajšta in bodo stene ravne haha :D

 

Pred gradnjo treba pa še star objekt (beri: nekoč štala iz kamna za živino, zdaj bo pa štalca za motor :OK:) porušiti ;)

Ko bo projekt stekel se bom še kaj oglasil in poročal...mogoče bo komu prišlo prav :)

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/12/2019 at 9:05 PM, Rey said:

Dimenzija garaže? Materiali? Jaz bom tudi počasi začel projekt garaža. 7x2,8m (pač po gabaritih prejšnjega objekta), za motor, 3x kolo in orodje bo več kot dovolj :D Plošča brez temeljev (samo obstoječe kamne bom pustil in vse skupaj zalil) modularji, malta, tramovi...nekje 1000€ sem računal. Potem morem še kritino nabaviti, okno bo 55€ iz Obija 80x60 kletna varjanta z prekucnim odpiranjem. Še vrata morem naštudirati. Enokrilnih dovolj širokih ne dobim...najraje bi PVC. Če ne jih bo kakšen mojster zavaril skupaj za 100-200€. Preko 2.000€ naj nebi prišel s stroški ?

Projekt nadstresek:

prvi plan - 6x5 m, 5 stebrov, lesena konstrukcija, OSB+dahpapa+tegola. Naracunam cca 600 eur, raje razmisljam o 700.

Drugi plan - doda se en vogal, dimenzije narastejo na 6,5x5.

Tretji plan - doda se se en vogal na spodnji strani, dimenzije na 7x5, glavna nosilna lega mora biti lepljenec (250 eur samo ta).

Cetrti plan - namesto spodnjega vogala se kar cel nadstresek podaljsa, sedaj morata biti lepljenca obe glavni legi, kvadratura naraste na 40 kvadratov, seveda ne sme manjkati 6 LED reflektorjev s senzorjem, vticnico, nadzorno kamero, aluminijaste obrobe, zleb za odvodnjavanje, pod njim robnik, okrog njega skarpica itd. 600 eur? Malo morgen. Blize trem jurjem kot dvema, pa asfalta pod njim seveda nisem stel...

 

Projekt Kućica(tm): dimenzija plate 8x3 m, od tega 4 m plate bajtica, 4 m pa terasa.

Plan B: kućica 4,5 m, terasa 3,5 m.

Plan C - kućica 5 m, terasa 3 m + podaljsek 1,6 m v diagonalo, da ostane se nekaj zelenice.

Plan d - kućica se vedno 5x3 m, celotna plata se razsiri na 4 m (4 x 9,6 m), ob kućici je tretoar, terasa pa 4,6x4 m, na eni strani se se razsiri za pol metra (kjer pac ni gredic za rozice, jebo jih), na drugem koncu manjka vogal - zavoljo zelenice... ...in tako je ostalo.

Zidano z modulom, notri omet, zunaj 5 cm demita, strop - grust iz smreke, preko plosce OSB 15 mm, zracni most, OSB 18 mm, dahpapa, tegola, alu obrobe, odvodnjavanje v tla, kjer sta zabetonirani dve 1000 l cisterni (ja, na roke sem vse skopal in zabetoniral) s prelivom v ze obstojeci 3000 l zbiralnik dezevnice, po tleh so ploscice, na eni strani kućice so 85 cm vrata, na drugi strani vrata plus 100 x 100 cm okno. V kućici je elektro omara in ene 30 vticnic (jebiga, poklicna deformacija), osvetlitev, sanitarna voda, en kot je oblecen z OSB ploscami, da lahko obesam kolesa brez, da bi puscal sledi na zidu. Na terasi so betonske plosce, okrog so betonski robniki. Na koncu terase je spomenik lakote (kamin), ki sem ga dobil za rojstni dan ( :D ). Slisi se ne veliko, stroskovno je pa med 5 in 6 tisocakov, pa delal sem razen zakljucnega sloja fasade prakticno vse cisto sam.

Se nekaj starih slikic, ki sem jih nasel - primarno ni bil namen slikati nadstreska in garazice, zato so malo... ...no, niso tako nazorne, kot bi lahko bile... Nimam pa pri roki nobenega v koncnem stanju - s polozenimi betonskimi ploscami.

Bi se kdaj ponovil ta projekt? Bi. Ampak bi se ga lotil malce drugace. Predvsem bolj z jajci - all in. Delal bi v eni rundi, pa bi blo konec pac ko bi bilo konec. Nadstresek bi naredil se en meter daljsi, za lazje zavijanje. Hisko bi prav tako naredil meter daljso ali pa meter sirso, za vec prostora. Glavna vrata bi vgradil sirine 100 cm, za lazji vhod/izhod z mopedom. Terasa je ok.

DSC_0204.jpg

IMG_20160604_203154.jpg

IMG_20170316_124049.jpg

IMG_20170316_125806.jpg

IMG_20170319_082836.jpg

IMG_20170325_130518.jpg

IMG_20170325_131321.jpg

IMG_20170408_181224.jpg

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

Pvc vrata za 200-300 verjetno ne bo slo, ni pa nujno. Vcasih izdelovalci tud kaj zafrknejo, in tisto prodajajo po nizkih cenah. Recimo, pr nagodetu v postojni, se rado dobi kaka vhodna, za pol cene. Je pa to se vedno precej vec kot 300€ 

 

Jz sem pri Nagodetu lesena vrata kupo...ja vem,da delajo plasticna...celo dobro poznam in moram rect da zelo kvalitetna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, vonAxl pravi:

Nočem sicer delat reklame ampak tukajle se jih najde eno par:

https://www.mimovrste.com/seznami/vrtne-hiske-darilo

Ne delaš reklame, te imam že nagledane in so v ožjem izboru. Zaradi velikosti motorja (dolžine ima 2465mm) sem dokaj omejen in mi pride v poštev ta za 1.569eur https://www.paketko.si/vrt-in-okolica/vrtne-ute/keter-vrtna-uta-fusion-759.html . Mi je pa ta do sedaj najbolj všeč, pa tudi nekega posebnega vzdrževanja ne potrebuje. 

 

P.S.: Pa gledam tale posnetek montaže, ne zgleda glih da bi tip kaj preklinjal in od jeze bincal naokoli :D

 

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Zok said:

Projekt nadstresek:

prvi plan - 6x5 m, 5 stebrov, lesena konstrukcija, OSB+dahpapa+tegola. Naracunam cca 600 eur, raje razmisljam o 700.

Drugi plan - doda se en vogal, dimenzije narastejo na 6,5x5.

Tretji plan - doda se se en vogal na spodnji strani, dimenzije na 7x5, glavna nosilna lega mora biti lepljenec (250 eur samo ta).

Cetrti plan - namesto spodnjega vogala se kar cel nadstresek podaljsa, sedaj morata biti lepljenca obe glavni legi, kvadratura naraste na 40 kvadratov, seveda ne sme manjkati 6 LED reflektorjev s senzorjem, vticnico, nadzorno kamero, aluminijaste obrobe, zleb za odvodnjavanje, pod njim robnik, okrog njega skarpica itd. 600 eur? Malo morgen. Blize trem jurjem kot dvema, pa asfalta pod njim seveda nisem stel...

 

Projekt Kućica(tm): dimenzija plate 8x3 m, od tega 4 m plate bajtica, 4 m pa terasa.

Plan B: kućica 4,5 m, terasa 3,5 m.

Plan C - kućica 5 m, terasa 3 m + podaljsek 1,6 m v diagonalo, da ostane se nekaj zelenice.

Plan d - kućica se vedno 5x3 m, celotna plata se razsiri na 4 m (4 x 9,6 m), ob kućici je tretoar, terasa pa 4,6x4 m, na eni strani se se razsiri za pol metra (kjer pac ni gredic za rozice, jebo jih), na drugem koncu manjka vogal - zavoljo zelenice... ...in tako je ostalo.

Zidano z modulom, notri omet, zunaj 5 cm demita, strop - grust iz smreke, preko plosce OSB 15 mm, zracni most, OSB 18 mm, dahpapa, tegola, alu obrobe, odvodnjavanje v tla, kjer sta zabetonirani dve 1000 l cisterni (ja, na roke sem vse skopal in zabetoniral) s prelivom v ze obstojeci 3000 l zbiralnik dezevnice, po tleh so ploscice, na eni strani kućice so 85 cm vrata, na drugi strani vrata plus 100 x 100 cm okno. V kućici je elektro omara in ene 30 vticnic (jebiga, poklicna deformacija), osvetlitev, sanitarna voda, en kot je oblecen z OSB ploscami, da lahko obesam kolesa brez, da bi puscal sledi na zidu. Na terasi so betonske plosce, okrog so betonski robniki. Na koncu terase je spomenik lakote (kamin), ki sem ga dobil za rojstni dan ( :D ). Slisi se ne veliko, stroskovno je pa med 5 in 6 tisocakov, pa delal sem razen zakljucnega sloja fasade prakticno vse cisto sam.

Se nekaj starih slikic, ki sem jih nasel - primarno ni bil namen slikati nadstreska in garazice, zato so malo... ...no, niso tako nazorne, kot bi lahko bile... Nimam pa pri roki nobenega v koncnem stanju - s polozenimi betonskimi ploscami.

Bi se kdaj ponovil ta projekt? Bi. Ampak bi se ga lotil malce drugace. Predvsem bolj z jajci - all in. Delal bi v eni rundi, pa bi blo konec pac ko bi bilo konec. Nadstresek bi naredil se en meter daljsi, za lazje zavijanje. Hisko bi prav tako naredil meter daljso ali pa meter sirso, za vec prostora. Glavna vrata bi vgradil sirine 100 cm, za lazji vhod/izhod z mopedom. Terasa je ok.

DSC_0204.jpg

IMG_20160604_203154.jpg

IMG_20170316_124049.jpg

IMG_20170316_125806.jpg

IMG_20170319_082836.jpg

IMG_20170325_130518.jpg

IMG_20170325_131321.jpg

IMG_20170408_181224.jpg

 

 

Nadstresk, 4je ste ri pa mal tegole. Izi. Kako je to lahko drago? Ni frke. In znese 3flike.......Sej ce si ex-zena od Bezosa ni problem.... 

 

ko sm lih opazu mondeota, a se je tebi kdaj rosil? Meni se kar na lepem, v 15 sec zarosi, de sm se tud ze ustavil......tud ko je bla klima uzgana, in program za odrosevanje upalen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, Kugelschreiber said:

Nadstresk, 4je ste ri pa mal tegole. Izi. Kako je to lahko drago? Ni frke. In znese 3flike.......Sej ce si ex-zena od Bezosa ni problem....

Dober kubik betona za tockovne temelje - naredil sem jih 5, na koncu uporabil samo 4 (slabih 100 eur). Zelezje (ok, to je poceni). Les je nanesel dobrih 300 eur. prva lepljena lega, ki je uporabljena za precno povezavo 50 eur, glavni lepljeni legi se 450. dobrih 40 kvadratov 15 mm OSB plosce 320 eur, kritina 370, cene dah pape se ne spomnim, obrobe 160 eur, potem se 40 m cevi za kabel, 100 m kabla, reflektorji, senzor, nadometni kanali, vticnica, 100 kil barve, pa polno polno enih pickarij v obliki zagozd, taksnih vijakov, drugacnih vijakov, takih vijakov, onakih vijakov, klamfic, vrvice, zebljev, bla bla bla... ...pa verjemi, da sem 90% drobnarij pozabil, vsaka stvar pa stane 50 eur.

Bolje, da ne zacnem opisovati prvih "izracunov" za garazo... ...in ga primerjati s koncnim izracunom. :baa:

38 minutes ago, Kugelschreiber said:

ko sm lih opazu mondeota, a se je tebi kdaj rosil? Meni se kar na lepem, v 15 sec zarosi, de sm se tud ze ustavil......tud ko je bla klima uzgana, in program za odrosevanje upalen...

Ne, nikoli.

Si imel morda zamasen odtok kondenza uparjalnika klime?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem ravno iz stroke: kakršnekoli lope že postavljate, pazite naj bodo skladne s prostorskimi akti in naj imajo pridobljena soglasja, v primeru, da so ta potrebna. Ker najdražja je lopa, ki jo je potrebno naknadno legalizirati ali celo odstraniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Zok said:

 

Si imel morda zamasen odtok kondenza uparjalnika klime?

 

Verjetno je se vedno zamasen......kje to pogledam? 

 

Primerjanje laicnih ocen, in realnih stroskov, pri kakrsni koli gradnji je res bolece. Ce si od foha, pa ne falis dost. No, jez nism od foha. Za kopalnico sm “naracunal” 2ooo top max over the top. Razlagam to frendu, nadzorniku, u avtu, uzame blok, mal cecka, sprasuje po kvadraturi ovo ono....prbije: obrni kakor ces,  3200-3500, brez pralnega stroja. Ni falil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!