Skoči na vsebino

Montažna garaža za motor


J.a.m.e.s

Priporočene objave

pred 11 minutami, ciciban pravi:

Ne vidim problema... Če rabiš dodaten plac, mi dej Pitssa za pelat.

Btw Kolk kubikov maš gor obešenih?

 

62ccm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jes...sami problemi  ...hahahha.

model pa je res lep. ga je škoda za v garažo...

...v dnevni mi pa žena ne pusti, da bi ga pod strop obesil...hahaha

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja za te stvari tudi rabiš plac... Jaz sem še v bloku. Ko gre Mali spat naštimam muziko in masakriram balzo sredi dnevne sobe. Moja je precej potrpežljiva jo moram pohvalit.

IMG_20190210_203335.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

.v dnevni mi pa žena ne pusti, da bi ga pod strop obesil...hahaha

Da si ga lastim ne vprasam koga ampak ga obesim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, sesir pravi:

Da si ga lastim ne vprasam koga ampak ga obesim!

...a ženo?!?   :huh:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa že mal smetite.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 2. 2019 ob 18:04, Zivnorc pravi:

..ekola...temu se reče popolnoma izkoriščena garaža...     :lol1:

20190215_180126.thumb.jpg.da2d0a410347c7987a92ed07e80c54c4.jpg

 

Za smuči sem jaz na steno obesil nosilce za police (dve vertikalni letvi in 15 cm nosilce, ki jih poljubno prestavljam po višini) pa imam gor enih 6 parov smuči in palic pa še strešne nosilce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Darko3g pravi:

Za smuči sem jaz na steno obesil nosilce za police (dve vertikalni letvi in 15 cm nosilce, ki jih poljubno prestavljam po višini) pa imam gor enih 6 parov smuči in palic pa še strešne nosilce.

..nč bat

...tudi jaz imam za smuči nosilce.....tele smučke so tam odkar sem si zjebal koleno in kolk...   :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/14/2019 at 9:23 AM, dlicen said:

Ker sem ravno iz stroke: kakršnekoli lope že postavljate, pazite naj bodo skladne s prostorskimi akti in naj imajo pridobljena soglasja, v primeru, da so ta potrebna. Ker najdražja je lopa, ki jo je potrebno naknadno legalizirati ali celo odstraniti.

20 m2 garaza in 40 m2 nadstresek... ...za nadstresek sem pridobil gradbeno dovoljenje za pomozen enostaven objekt (potrebna skica, pravi nacrt z izracunom statike ni potreben), placal dobrih 500 eur komunalnega prispevka... ...za garazo niso hoteli niti slisati - ne rabis nic, niti skice, niti vrisa, nic... :D Meji za potrebna dovoljenja sta baje 30 in 50 m2.

On 2/14/2019 at 9:55 AM, Kugelschreiber said:

Verjetno je se vedno zamasen......kje to pogledam?

Uff, pod avtom... ...navadno nekje okrog pozarne stene in prednjega dela poda, po sirini gledano okrog sredine... ...po navadi pride ven kratka gumijasta cevka z zaklopko na koncu, kjer se nabere mulj (prah iz zraka in kondenz) - Citro C2 jo ima direktno nad izpuhom, Megane II jo ima nad termicno zascito izpuha... Lahko pa se malo bolj pozanimam, ce ti je interes. ;)

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar gledam Leclercov katalog in je notri lesena utica za 300 € in kovinska za 215 € (s popusti), dimenzije cca 200x240 cm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..najprej izmeri motor...in računaj vsaj meter ...meter in pol več...da daš motor lahko na stojala in greš okoli motorja...pa še to ga moraš bočno porinit k steni, ko je na stojalih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..o.k.  ...

...šalo na stran.

@Darko3g 

....kaj pa če kupiš dve ti leclerovi vrtni lopi...in eni zavržeš zadnjo steno...drugi pa prednjo ..in z malo spretnosti ju združiš in dobiš oreng garažo...za 500eur.

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je ne potrebujem jaz. Fandor je 17.2. odprl to temo z zapisom, da potrebuje montažno garažo za vespo. In potem se je razvila debata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Darko3g pravi:

Ravnokar gledam Leclercov katalog in je notri lesena utica za 300 € in kovinska za 215 € (s popusti), dimenzije cca 200x240 cm

Ko pogledaš notranje mere vidiš, da glih kak becikl not spraviš. Pa babo, če te med gledanjem tekme razpizdi. (216x156cm).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zadnjič je bilo govora o pločevinasti garaži /lopi.

V E. Leclerc katalogu (reklama danes) imajo pločevinasto lopo 10m2 . Dovolj velika za motor. ...In poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 13. 2. 2019 ob 20:16, Rey pravi:

.... Pred gradnjo treba pa še star objekt (beri: nekoč štala iz kamna za živino, zdaj bo pa štalca za motor :OK:) porušiti ;)

Ko bo projekt stekel se bom še kaj oglasil in poročal...mogoče bo komu prišlo prav :)

Nekaj se je 'premaknilo"✌️

Če delaš sam in povrh po službi gre vse skupaj počasi...ampak gre ?

 

Faza 1: rušenje - najtežji del, dobesedno. Kamen je težek, zelo težek . Dve steni sta bili narejeni iz opek (nekaj podobnega modularju), dve iz kamna, vmes pa se en košček iz majhnih polnih opek. ? Kamen za kamnom sem naložil na samokolnico  (karjolo bi rekli mi), odpeljal in ponovno zložil na kup? (ta kamen naj bi enkrat v prihodnosti tast porabil za zid...bomo videli kaj bo iz tega?

PhotoGrid_1553495648203.jpg

Faza 2: priprava terena

Malo manj garaško delo, ampak hrbet je vseeno trpel ?2t tampona, Lopata, grablje ter 7kg macola. V enem popoldnevu je bil teren zravnan. 

PhotoGrid_1553495705288.jpg

Faza 3: priprava na betoniranje in betoniranje. 

Fizično najmanj zahtevno delo, so pa možgani delali na polno, da je zadeva na koncu bila v "livelu" ? 

Ker je "objekt" na takšni lokaciji kjer večja hruška nikakor ne pride blizu sem našel gradbinci z majhno, 1, 5 m3 hruško kateri je v treh furah pripeljal 4m3 betona. Pa čeprav mi matematika v srednji šoli ni šla prav dobro ? se je na koncu moj izračun potrebne količine betona izkazal za zelo natančnega. Viška je bilo za eno samokolnico. Mojster s hruško se je prav čudil ? Pravi, da je že večkrat peljal beton na objekte in je ostajalo tudi po 1m3 betona, pa so izračune delali šolani ljudje ?

PhotoGrid_1553495754286.jpg

Naslednji teden zolacija in potem zidanje. Odločil sem se za Ytong, da bom lepo sam zidal. Evo, pa gre finančno projekt po smernicah TEŠ6 :lol1:

 

 

 

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!