Skoči na vsebino

Montažna garaža za motor


J.a.m.e.s

Priporočene objave

pred 52 minutami, smasher pravi:

E ja.. to je dosti več kot montažna :D Lep projekt bo dosti več prostora kot samo za 1 motor.

Vem vem....samo ne vem, če bi odpiral novo temo. Naj admin prestavi v primernejšo temo, če je v arhivu kakšna? 

Motor, pa 3 kolesa, pa dve stalaži in nekaj orodja...bo hitro polno ? Je pa 7,7mx2,9m. Zdaj izgleda veliko, ko bodo stene stale in bo par stvari notri bo hitro vse tesno ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Naslov teme spremen. Montažna garaža v nikol ni tako da ne bi bilo lahko še bolje. ?

Odlično.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rey ne vem kolko si star in to, ampak prelepo garažo delaš to? al je to kakšno zavetišče pred ženo? Ki sigurno pride pol en star kauč, pa žar, pa hladilnik za pivo.. in si pol cele dneve tam :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bo to garaža?

Če je širina 2,9 m (zunanje ali notranje mere?) bo kar malce tesno motorje rinit not in ven. Enega na desno in enega levo, pa še kakšno kolo ali samokolnica, pa manevrirat z motorji v garaži (razen če ne obvladaš kot Angelina Jolie v Tomb Raiderju).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj, če je temelj 2.9 x 7.7.. torej od oka so 20cm široki bloki, torej je notri 2.5x7.3, ni nika velika širina ampak če bi vedel kakšne akrobacije delamo eni za spravit motor iz garaže mimo stalaž, koles in razne šare... + spravit vn motor skozi navadna vrata v katera ponavadi zagrabi vsaj eno ogledalo.

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7,7x2,9m zunanje mere torej notranje 7,4x2,6m (opeke so 15cm). Vrata bodo 145cm. Če bi lahko bi seveda raje naredil 4x5m. 

Takšen nosilec bo rešil problem premikanja motorja. 

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ta vikend sem končno porihtal štalco za moped. Glede na to da je bil prej pasji boks, je kr vredu izpadlo. Tla se bodo zbetonirala da bo ravno, po stenah pridejo police, enkrat bo še premazana. 

 

IMG_20190610_113336_013.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Ta vikend sem končno porihtal štalco za moped

Mogoče kakšno luknjo z mrežico za zračenje dodaš. Eno spodaj pa eno pod stropom na drugi strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/10/2019 at 2:40 PM, J.a.m.e.s said:

Ta vikend sem končno porihtal štalco za moped. Glede na to da je bil prej pasji boks, je kr vredu izpadlo. Tla se bodo zbetonirala da bo ravno, po stenah pridejo police, enkrat bo še premazana.

Naredi za dva mopeda.

Ne ponavljaj moje napake. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj pa uporabljate za zaščito motorjev v takih garažah, namreč vlomit lesena vrata je enostavno? Kar sem prečesal neta sem našel edino Bunker sistem, ki izgleda dokaj solidno, sploh verzija s kolešči je zanimiva kadar je problem s prostorom:

http://www.bunkersecurity.com/motoparking/en/bunker-versions.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 7. 2019 ob 15:30, jl79 pravi:

Kaj pa uporabljate za zaščito motorjev v takih garažah,

Miro..khm..ljubne hišne ljubljenčke :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lotili drvarnice....mislimo,da bo cca 5000eu...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 3. 2019 ob 8:01, Rey pravi:

Nekaj se je 'premaknilo"✌️

Če delaš sam in povrh po službi gre vse skupaj počasi...ampak gre ?

 

Faza 1: rušenje - najtežji del, dobesedno. Kamen je težek, zelo težek . Dve steni sta bili narejeni iz opek (nekaj podobnega modularju), dve iz kamna, vmes pa se en košček iz majhnih polnih opek. ? Kamen za kamnom sem naložil na samokolnico  (karjolo bi rekli mi), odpeljal in ponovno zložil na kup? (ta kamen naj bi enkrat v prihodnosti tast porabil za zid...bomo videli kaj bo iz tega?

PhotoGrid_1553495648203.jpg

Faza 2: priprava terena

Malo manj garaško delo, ampak hrbet je vseeno trpel ?2t tampona, Lopata, grablje ter 7kg macola. V enem popoldnevu je bil teren zravnan. 

PhotoGrid_1553495705288.jpg

Faza 3: priprava na betoniranje in betoniranje. 

Fizično najmanj zahtevno delo, so pa možgani delali na polno, da je zadeva na koncu bila v "livelu" ? 

Ker je "objekt" na takšni lokaciji kjer večja hruška nikakor ne pride blizu sem našel gradbinci z majhno, 1, 5 m3 hruško kateri je v treh furah pripeljal 4m3 betona. Pa čeprav mi matematika v srednji šoli ni šla prav dobro ? se je na koncu moj izračun potrebne količine betona izkazal za zelo natančnega. Viška je bilo za eno samokolnico. Mojster s hruško se je prav čudil ? Pravi, da je že večkrat peljal beton na objekte in je ostajalo tudi po 1m3 betona, pa so izračune delali šolani ljudje ?

PhotoGrid_1553495754286.jpg

Naslednji teden zolacija in potem zidanje. Odločil sem se za Ytong, da bom lepo sam zidal. Evo, pa gre finančno projekt po smernicah TEŠ6 :lol1:

 

 

 

Malo sem zaspal z objavami, ampak delo pa je lepo potekalo naprej :)

 

Material sem se sam zvozil kar na prikolici (7palet Ytong zidakov - 350kos, porabil sem jih 339). Paleta je res malo nerodna za voziti, ker je zelo visoka zato sem moral tri vrste zidakov zložiti iz iz palete na prikolico, da ne bi prišlo do kakšne neljube situacije na cesti. Najprej sem šel po dve paleti (2 furi)....prvo sem celo preložil in zložil zidake na ploščo, drugo paleto sem pustil na prikolici in vzemal zidake direktno dol. Ko sem vse porabil sem šel po novi 2 paleti.

IMG_20190419_172737.jpg

15.4. sem začel z zidanje. Prva vrsta na malti, naprej pa z lepilom.

IMG_20190415_180413.jpg

Hitrost zidanja ni bila ravno visoka....cca.3h sem porabil za pozidati eno vrsto (21m, cca. 33 zidakov). Tako, da je vsak dan objekt zrastel za 1 vrsto (po službi več kot toliko časa niti nisem imel, plus vsa priprava materiala, lepila, orodja...pa še pospravljanje na koncu dneva...skupaj dobre 4 ure dela.

IMG_20190415_180439.jpg

IMG_20190416_195106.jpg

Še največ sem pozidal med prvomajskimi prazniki :D Imel sem tudi asistenta/varnostnika direkt na vhodu :P Že ve kje bo moral čuvati :D

IMG_20190417_164557.jpg

IMG_20190420_135028.jpg

IMG_20190421_190214.jpg

Objekt je počasi dobival končno obliko

IMG_20190427_151557.jpg

IMG_20190502_123802.jpg

Še 10cm venec, da poveže stene ter nosilci za trame.

IMG_20190509_201244.jpg

Za streho sem uporabil trame 10x12cm, ter deske debeline 2,4cm. Na vrh pa še strešna lepenka. 

IMG_20190510_183047.jpg

IMG_20190516_185633.jpg

IMG_20190516_185422.jpg

Mojster na delu ;)

IMG_20190518_112146.jpg

IMG_20190518_112302.jpg

Vrata sva s tastom predelala, da so postala dvokrilna. Glavno krilo je široko 95cm, po potrebi se odpre še drugo katero je široko 35cm. Notri gre motor s stranskimi kovčki čisto na komot :D Zdaj so že dokončana, ampak nimam nobene slike, prilepim v naslednji objavi :) 

IMG_20190601_185916.jpg

IMG_20190601_185941.jpg

16.5. je bila straha pokrita z lepenko. Torej okrogel mesec, da sem "postavil" objekt.

Do tukaj nekje je bil prvotni plan...torej čim ceneje in brez kompliciranja. Plošča, gole stene, streha z lepenko na vrhu, okno in vrata. Preprosto, brez kompliciranja saj za kolo in motor ne rabiš več. :lol1:Ampak potem se je komaj začelo haha :twak: 

Več v naslednji objavi :ras:

 

Še popis materiala in cene, mogoče komu pride prav, da se ne zakalkulira preveč na začetku tako kot jaz  :whistle:

Pesek (tampon) +

armaturne mreže ter palice....154€

Beton  4m3..............................300€

Prevoz betona.........................100€

Ytong 7 palet (350kos)...........805€

lepilo za Ytong 6vreč...............40€

pesek + maltit..........................29€

okno..........................................56€

deske + pesek+ cement+ armatura za venec 60€

trami + nosilci za trame.........180€

vijaki + vložki za okno in vrata...30€

lesni vijaki.................................42€

premaz za les..........................30€

lepenka + letvice+ vijaki + žeblji 70€

______________________________________

SKUPAJ                              1896€

potem je še razno orodje katerega tukaj nisem vkaluliral. cca.100€.

 

LP do naslednjič :jezik:

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glih sm mislu da bi lahko vprašal @Rey če je že hladilnik v garaži in klopca spredaj.

Res lepo  garažo/delavnicosi naredil, ps je učitno že izrazu željo da bi spau notri :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Rey said:

_____________________________________

SKUPAJ                              1896€

potem je še razno orodje katerega tukaj nisem vkaluliral. cca.100€.

Evo, pa si fuknu dva jurja. :)Sedaj se sele zacne... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

https://www.paketko.si/vrt-in-okolica/vrtne-ute/vrtna-uta-a255

tole gledam, edino kar me moti pri teh je višina, 160cm je vhod oz vrata, potem notri je malo višja...

ali pa tole:

https://www.vidaxl.si/e/8718475622017/vidaxl-vrtna-lopa-257x298x178-cm-kovina-antracit

ta je še malo nižja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!