Skoči na vsebino

Montažna garaža za motor


J.a.m.e.s

Priporočene objave

@Thundercat, jaz sem si podobno sestavil (http://www.ilambienti.com/vrtna-hisica-10x10) samo da moja je brez + torej zunanje dimenzije strehe 3x3m in notri uporabnega cca 280cm. Je bila najcenejša s širino vrat 120.

Torej, izpolnjuje funkcijo tudi "dovolj" placa okoli motorja imam za šraufat, ampak nizka cena privede tudi nekih poceni rešitev vsi vijaki so kniping in pločevina ima zatočkane luknje ki jih potem ciljaš. Navodila so uporabna samo da veš kir kos gre kam predlagani postopek pa katastrofa. Če misliš sam sestavljat se pripravi na preklinjanje. (in upaj na dan brez vetra, ne resno, dokler zadeva ni vsaj v U povezana jo rahel vetrič položi meni je ene parkrat steno dol vrglo, vogalni bedni vijakec 1, spoji obe steni in še strešno podkonstrukcijo, torej so si bedaki zamislili da postaviš vse stene, daš strešno podkonstrukcijo in šele potem vijak, vmes pa upaš da ne zapiha.) 

Ne bom rekelda svetujem tako lopo pa tudi slaba ni, ampak dejstvo je da za ta denar deluje, preživela burjo, jugo in marsikatero neurje ko sem že mislil da bo drugo jutro samo podrtija, obvezno "sidranje", ker je za površino tako lahka da tudi ko je sestavljena jo pri nas na obali jugo vozi okoli. 

Se opravičujem za tako dolg post, ampak sem imel obilo izbruhov čustev med sestavljanjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Thundercat pravi:

Jaz jih gledam sedaj, ta tvoja je boljša, ker ima višino normalno. Drugače jih je čuda po amazonu in ebayu. Sam višine so povsod za midgete. Če maš kako sliko tvoje se priporočam. Za tak denar se mi zdi čist ok. kako si pa dno naredil? Kako je s kondenzom? Kolk zdrži snega to, pri nekaterih piše 90kg/m2, ne vem pa kolk je to v praksi, pri nas v Postojni mora burjo in sneg preživet. Berem tudi, da so vrata bolj zanič, si jih kaj ojačal? hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se za sneg nisem sekiral, je pa tako da za test sva obesla na podkonstrukcijo strehe in je komot zdržala, torej 200kg zdrži, zdej al zdrži tono pa ne vem. Ja vrata so papirnata, sem dajal kolo ven in sem zagrabil s pedalom v vrata, sem jih takoj zvil. Bom poskusil narediti par slik, ampak jih do sedaj nisem dajal, ker sebeda nisem nobenega birokratskega papirja izpolnil in je prakrično črna gradnja... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, smasher said:

ker sebeda nisem nobenega birokratskega papirja izpolnil in je prakrično črna gradnja... ?

Sem sel priglasit na UE zidano garazico, 5x3 m... jok brate, ne bo slo - do 20 kvadratov se niti ne priglasi, kaj sele kaksno dovoljenje pridobiva... Edino kar imam, je overjeno soglasje soseda, da lahko gradim meter od meje. ;)  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Zok said:

Sem sel priglasit na UE zidano garazico, 5x3 m... jok brate, ne bo slo - do 20 kvadratov se niti ne priglasi, kaj sele kaksno dovoljenje pridobiva... Edino kar imam, je overjeno soglasje soseda, da lahko gradim meter od meje. ;)  

Hja, uradno je to enostavni objekt, in rabiš dovoljenje kakor tudi za nastrešek za avte. No v glavnem iman dobre razlioge zakaj tega nisem naredil in me bojo že iskali ib naslednjem ortofoto. Živim na obali in so nam hoteli zaračunat zdej še "nov nastrešek" ki je box od psa... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No našel eno sliko ko sem ravno nekaj za oldtajmerja notri barval, zdej je že vse zabasano, pravi moja da sem katastrofa, naberem v enem letu 10 let šare :lol1:

Zdej je placa komaj za stopit not .... z leve in desne stalaže, po sredini nametan šrot :D 

 

DSC_0179.JPG

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, smasher said:

Hja, uradno je to enostavni objekt, in rabiš dovoljenje kakor tudi za nastrešek za avte. No v glavnem iman dobre razlioge zakaj tega nisem naredil in me bojo že iskali ib naslednjem ortofoto. Živim na obali in so nam hoteli zaračunat zdej še "nov nastrešek" ki je box od psa... 

Morda ima vsaka obcina drugace - v Sentjurju za pomozni objekt do 20 m2 uradno ne rabis nicesar. Garaza je zidana, z betonsko plato, prikljucke ima od stanovanjske hise, ki je na isti parceli.

Nadstresek za avtomobila (40 m2), ki sem ga postavil cisto zraven, pa je poleg umestitve v prostor zahteval skico objekta in placilo komunalnega prispevka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Zok pravi:

Sem sel priglasit na UE zidano garazico, 5x3 m... jok brate, ne bo slo - do 20 kvadratov se niti ne priglasi, kaj sele kaksno dovoljenje pridobiva... Edino kar imam, je overjeno soglasje soseda, da lahko gradim meter od meje. ;)  

kakor sem bil jaz seznanjen soglasja soseda ne rabiš .. baje po republiškem zakonu ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Zok pravi:

Morda ima vsaka obcina drugace - v Sentjurju za pomozni objekt do 20 m2 uradno ne rabis nicesar. Garaza je zidana, z betonsko plato, prikljucke ima od stanovanjske hise, ki je na isti parceli.

Nadstresek za avtomobila (40 m2), ki sem ga postavil cisto zraven, pa je poleg umestitve v prostor zahteval skico objekta in placilo komunalnega prispevka.

Nadstrešek za avto je potreboval dokumentacijo, ker je večji od 30 m2.

Nekaj primerov enostavnih objektov:

  • nadstrešek (za vozila, odpadke ipd.) s površino največ 30 m2 in višino največ 3,5 m
  • mala komunalna čistilna naprava do 50 PE
  • rezervoar za utekočinjeni naftni plin ali nafto, s priključkom na objekt, če je njegova prostornina do 5 m3
  • zajetje, vrtina ali vodnjak z globino do 30 m
  • enoetažni pritlični objekt s tlorisno površino do 4 m2 in višino najvišje točke največ 2 m
  • zbiralnik za kapnico, če je njegova prostornina do 30 m3
  • čebelnjak, če je njegova bruto površina največ 20 m2 in višina najvišje točke največ 3 m
  • kašča z bruto površino največ 20 m2 in višino najvišje točke največ 3,5 m
  • kozolec z dolžino največ 30 m in višino največ 6 m
  • senik z bruto površino največ 30 m2 in višino največ 6 m

Za gradnjo enostavnih objektov NE potrebujemo gradbenega dovoljenja.

 

pred 10 urami, thumper pravi:

kakor sem bil jaz seznanjen soglasja soseda ne rabiš .. baje po republiškem zakonu ..

Wrong! Območje zračnosti je 4 m od meje - če gradiš bližje moraš imeti soglasje soseda. Če izdeluješ nekaj kar potrebuje gradbeno dovoljenje je ta sosed seveda tudi stranka v postopku in imaš lahko veliko problemov, če to ne rešiš prej z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo verjetno to. Smesno mi je bilo, ker je garaza zidana, s fasado in vsem, gre za cisto "tazaresno" gradnjo, nadstresek je pa lesen...  :P

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!