Skoči na vsebino

Delo za Varilce!


Priporočene objave

pred 2 minutami, XTR pravi:

770€ neto  :?

Mogoce se dela le 50ur do 60 ur mesecno...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, sesir said:

Mogoce se dela le 50ur do 60 ur mesecno...

Verjetno tedensko, da na koncu meseca presežeš omenjeno številko.... žalostno. 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, XTR pravi:

Verjetno tedensko, da na koncu meseca presežeš omenjeno številko.... žalostno. 

Tedenska placa? Mozno...

Ker drugace sluzb malo cez mejo za 12eu  na uro se prevec...ce znas varit!

Mogoce pa iscejo nekoga ki ga hocejo se nauciti in zato tako smesno nizka placa?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, sesir said:

Mogoce pa iscejo nekoga ki ga hocejo se nauciti in zato tako smesno nizka placa?

O takih cifrah se govori. Ni nujno, da je tudi v tem primeru. Potem se pa čudijo, zakaj se varilce uvaža iz Bosne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, XTR pravi:

O takih cifrah se govori. Ni nujno, da je tudi v tem primeru. Potem se pa čudijo, zakaj se varilce uvaža iz Bosne. 

In pol se cudijo zakaj tuk skarta...

Odkrito? Imam kr nekaj prijateljev varilcev...ce bi govorili vsaj o trikratniku omenjene place bi verjetno prisli nazaj v Slo...

Vidu njihove placilne liste...pa vseeno verjamem,da bi se odpovedali tisti razliki,ki bi se ostala le,da bi bili v svoji drzavi...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zivnorc pravi:

Težka bo.

Varilcev (slovenskih) v SLO ni. Sam se v naši firmi ukvarjam z varjenjem....pa imamo same zunanje izvajalce, uvožene iz BiH (še sreča... da niso romuni... bolgari...itd). Pa še ti pridejo v SLO samo za toliko časa, da se zverzirajo...in ob prvi priliki, ko grejo začasno na kak projekt v tujino.... jih velika večina ostane tam za dosti boljši denar. Problem je v tem, ko vložiš mnogo denarja, časa in truda v varilca, da pridobijo ustrezne varilske certifikate in prakso.... potem pa "hvala lepa" in gre.

Poklic varilec je premalo cenjen in spoštovan v SLO, mladi se ne odločajo za take poklice sploh....samo še neki faksi, ki jim še ime ne znam izreči... kaj šele, da bi ta mladec s to "izobrazbo" dobil kje službo. Sem bil v AT, kjer so v kombinezonih na gradbenih odrih varile ženske. DA... ŽENSKE... in to avstrijke... domačinke... ne bosanke, romunke...ali bolgarke!  ...in jim ni nerodno, da so varilke, kot bi bilo to pri nas.

Seveda popolnoma razumem dano situacijo. Je pa vseeno res, da si vsi ne želijo v tujino in bi raje dobili zaposlitev v bližnjem kraju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Zivnorc pravi:

Težka bo.

Varilcev (slovenskih) v SLO ni. Sam se v naši firmi ukvarjam z varjenjem....pa imamo same zunanje izvajalce, uvožene iz BiH (še sreča... da niso romuni... bolgari...itd). Pa še ti pridejo v SLO samo za toliko časa, da se zverzirajo...in ob prvi priliki, ko grejo začasno na kak projekt v tujino.... jih velika večina ostane tam za dosti boljši denar. Problem je v tem, ko vložiš mnogo denarja, časa in truda v varilca, da pridobijo ustrezne varilske certifikate in prakso.... potem pa "hvala lepa" in gre.

Poklic varilec je premalo cenjen in spoštovan v SLO, mladi se ne odločajo za take poklice sploh....

Tocno!!! Ko pridobijo certifikate gredo...ne eden ali dva ampak eden ali dva ostaneta...

Ko sem izvedel koliko place ima podvodni varilec v Monfalcone v Cartieri...ojoj zakon...ko pa je povedal se koliko ur vari ne da je tam ampak vari,pa sem se smeju kaj res.....da sem spet po strojno tehnicni soli zame ne obstaja realen poklic,ki bi mi bil boljsi...

P.S

Tu se varijo velike ladje...da gres pa v dubaj naftovode varit...pusmo stevilke,ker to ze nevarno...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

Težka bo.

Varilcev (slovenskih) v SLO ni. Sam se v naši firmi ukvarjam z varjenjem....pa imamo same zunanje izvajalce, uvožene iz BiH (še sreča... da niso romuni... bolgari...itd). Pa še ti pridejo v SLO samo za toliko časa, da se zverzirajo...in ob prvi priliki, ko grejo začasno na kak projekt v tujino.... jih velika večina ostane tam za dosti boljši denar. Problem je v tem, ko vložiš mnogo denarja, časa in truda v varilca, da pridobijo ustrezne varilske certifikate in prakso.... potem pa "hvala lepa" in gre.

Poklic varilec je premalo cenjen in spoštovan v SLO, mladi se ne odločajo za take poklice sploh....samo še neki faksi, ki jim še ime ne znam izreči... kaj šele, da bi ta mladec s to "izobrazbo" dobil kje službo. Sem bil v AT, kjer so v kombinezonih na gradbenih odrih varile ženske. DA... ŽENSKE... in to avstrijke... domačinke... ne bosanke, romunke...ali bolgarke!  ...in jim ni nerodno, da so varilke, kot bi bilo to pri nas.

No , ko sem pred 6-imi leti ostala brez sluzbe in sem svetovalki na zavodu za zaposlovanje predlagala, da grem brez problema  v tecaj za varilko ali voznico TGM  . Me je odslovila z besedami, da kar tako pa ne bomo hodili v tecaje. Pa sem mislila resno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sesir said:

Ko sem izvedel koliko place ima podvodni varilec v Monfalcone v Cartieri...ojoj zakon.

A si že kdaj vidu kakšno  težaško delo je v Monfalcone v Cartieri ,hočem reč da ni vse v denarju tam varijo delajo pretežno južnjaki in največ je azijcev ko greš zvečer po Monfal.. se ti zdi da si v aziji ne pa v Europi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, XTR said:

770€ neto  :?

hahahaha, pol bomo pa spet poslušali  "prestižnega izdelovalca iz Ivančne" kako je Slovenija v k.... ker noben noče k njemu za minimalne pare šljakat.

Jebat ga dejodalaci, 6 let ste se v času krize zabavali z delavci, zdaj bo pa počasi treba pokazati še kaj drugega kot najnižjo ponudbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Spasku pravi:

A si že kdaj vidu kakšno  težaško delo je v Monfalcone v Cartieri ,hočem reč da ni vse v denarju tam varijo delajo pretežno južnjaki in največ je azijcev ko greš zvečer po Monfal.. se ti zdi da si v aziji ne pa v Europi.

Ja...pusma ostale...pisem o podvodnem varenju pac za tam,ker poznam....Kot poznam cloveka,ki je leta nazaj varil naftovode v Dubaju...pac men zanimiv poklic.miljon ljudi 100 miljonov cudez...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dr.looney pravi:

No , ko sem pred 6-imi leti ostala brez sluzbe in sem svetovalki na zavodu za zaposlovanje predlagala, da grem brez problema  v tecaj za varilko ali voznico TGM  . Me je odslovila z besedami, da kar tako pa ne bomo hodili v tecaje. Pa sem mislila resno. 

Se mi je zdelo, da si bolj možakarca. Mogoče bi te pa v kakšen rudnik vzeli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, XTR pravi:

770€ neto  :?

  • Poklicna izobrazba z mojstrskim/ delovodskim izpitom ali srednješolska izobrazba strojne oz. druge tehnične smeri
  • Znanje varjenja po TIG postopku
  • Zaželeno osnovno poznavanje ISO9001 in 14001 ter procesov vodenja

resno to oni?? 

  • Upravljanje z varilnimi aparati
  • Potrjevanje delovnih nalogov
  • Izvajanje kontrole kakovosti procesov in izdelkov
  • Vsestransko varno delo in skrb za čisto in urejeno delovno okolje
  • Brušenje, žaganje,varjenje in sestavljanje izpušnih sistemov
  • Izvajanje del po tehnološkem postopku

je postal štrom za robote predrag? 

pa še nekaj - je to oglaševanje  te posredniške firme za delo plačano tukaj na motosvetu?

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, thumper said:

resno to oni?? 

Spreglej cifro, to ni podatek za točno to razpisano delovno mesto. Začetnik pa kaj dosti več ne bo dobil. Verjetno je v Bosni zmanjkalo zagnanih novincev (glede na množičen "uvoz").

 

6 hours ago, sesir said:

Tocno!!! Ko pridobijo certifikate gredo...

Tu se varijo velike ladje...da gres pa v dubaj naftovode varit...pusmo stevilke,ker to ze nevarno...

Ko se za silo naučijo variti pobegnejo. Pridobiti certifikat res ni neka znanost, drugo je potem držati tak nivo v praksi, česar pa ni sposoben ravno vsak "varilec". Variti velike ladje ali pa avto in moto izpuhe pa je kot noč in dan.... nekaj razlike v debelini materiala pa je, se ti ne zdi? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej, sicer ne vem kako zgleda certifikat za varilce, ampak tam kjer sem delal so želeli narest 3je varilci certifikat in ko je direktor zvedu kakšna je cena je vgu vn oči, ta kao samo testiranja ne morajo narest ampak je treba narest celo "diplomo".

Par let nazaj sem šel med malco na zaposlitveni sejem in malce razdelil CV-je po raznih štantih, nič "ljubezenskega" pisma, samo podatki, univ. dipl. ing., znanje 2 tujih jezikov, nekaj računalniške pismenosti, nakaj znanja iz elektronike (lotanje, izdelava vezij..),  Autocad risanje, uporaba CNC strojev, (graverski rezkar, laser, 3D tiskalnik)   osnovna znajnja MIG, TIG varjenja.

Mislim da sem jih razdelil ene vsaj 10   po tehničnih firmah, niti en prdec se ni javil.

 

@thumper, ne morajo vsega roboti varit, če so manjše serije je v času ki ga rabi nekdo za sprogramirat robota že 10 do 30 izdelkov lahko zvarjenih, za unikatne izdelke ali čudne kote pa sploh je potrebna še roka za enkrat.

 

Pa kriza je res razvadla delodajalce, ko sem iskal študensko delo poleti 2010 (če se prav spomnem), so iskali nekoga za menjavat koleščka na nakupovalnih vozičkih, torej res skoraj delo za opico in sem dobil odgovor da za opisano delo potrebujejo študenta strojne fakultete... resno? za vrtet 3 ključa ki bi reku na uč da so 13mm in to je vse.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, RBenda said:

karierno priložnostjo

...ce je 770 eur neto karierna priloznost, pol pa tud kurc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, XTR pravi:

Začetnik pa kaj dosti več ne bo dobil. 

Variti velike ladje ali pa avto in moto izpuhe pa je kot noč in dan.... nekaj razlike v debelini materiala pa je, se ti ne zdi? 

začetnik za koliko časa? najprej eno leto pa prekinitev pa spet eno leto?

kaj ima debelina veze ? pri varjenju ladij so problem lunkerji - toliko kot brusijo tisti varilci je to več kot pa varijo.in meni se zdi večja odgovornost pri takih delih ,kjer je možnost poškodb uporabnikov  - če poči trup potniške ladje sredi oceana je malce huje kot če en ror začne ropotat .. se ti ne zdi ? 

pred 4 urami, smasher pravi:

Zdej, sicer ne vem kako zgleda certifikat za varilce, ampak tam kjer sem delal so želeli narest 3je varilci certifikat in ko je direktor zvedu kakšna je cena je vgu vn oči, ta kao samo testiranja ne morajo narest ampak je treba narest celo "diplomo".

@thumper, ne morajo vsega roboti varit, če so manjše serije je v času ki ga rabi nekdo za sprogramirat robota že 10 do 30 izdelkov lahko zvarjenih, za unikatne izdelke ali čudne kote pa sploh je potrebna še roka za enkrat.

Pa kriza je res razvadla delodajalce, ko sem iskal študensko delo poleti 2010 (če se prav spomnem), so iskali nekoga za menjavat koleščka na nakupovalnih vozičkih, torej res skoraj delo za opico in sem dobil odgovor da za opisano delo potrebujejo študenta strojne fakultete... resno? za vrtet 3 ključa ki bi reku na uč da so 13mm in to je vse.

eno je osnovni tečaj za različne vrste varjenja , drugo je A-test za določen tip varjenja (tudi ta je po stopnjah za različne položaje varjenja) in tretje je šola za varilce - ko opraviš šolo za varilce moraš opraviti še vse A-teste . 

in ja - določene firme za določena dela morajo zaposlovati izučene varilce z "diplomo" in opravljenimi A-testi.

zakaj toliko "varilcev" odide drugam? točno zato , ker pri določeni firmi pridobijo osnovno znanje varjenja in mogoče še kakšnega od mnogih A-testov v šolo pa jih seveda ne pošiljajo , ker je drago pa še tisti čas ne delajo v firmi.

no in ko jim nekdo ponudi , da jim pa to šolo za varilce plača in jim zagotovi pošteno plačilo s pogodbo za daljši rok pa se vsak raje odloči za prestop . samo ta pogodba zavezuje tudi delavca za določen čas , ki ga mora oddelati v firmi , če pa želi oditi drugam pa mora povrniti stroške šolanja - ti pa dosegajo take cifre, da bi ti morala neka druga firma ponuditi vsaj 30% višjo plačo da bi naslednje 2 - 3 leta odplačeval dolg prejšnji firmi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Zok pravi:

...ce je 770 eur neto karierna priloznost, pol pa tud kurc.

Take imamo v Sloveniji, zato pa veliko kdo beži v tujino.

Poznam primer, ko so zaposleno osebo trikrat poklicali na razgovor glede projektiranja avtoceste 3. razvojne osi, ker jim primanjkuje kadra. Tam, kjer se obračajo nenavadno veliki denarji.

Pol leta bi prejemala minimalac nato pa 25% več. Univerzitetna izobrazba.

Vse nekako temelji na minimalcu, pa tu maš nekaj za malico in potne stroške, ki so manj obdavčeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje na FBju sem videl primerjavo varjenja (sam izdelek) med tistim, ki dobi neto 770 in tistim ki dobi 1770 al pa več, razlika je hudo očitna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!