Skoči na vsebino

Premik ure (anketa)


premik ure  

130 članov je glasovalo

  1. 1. EU se je naveličala spreminjanja ure. Želim si



Priporočene objave

Tema namenjena aktualnim dogodkom o stabilizaciji ure (premikanja ne bo več) Lahko se komentira, kaj sem glasoval in zakaj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalaprava pravi:

Oddal prvi glas.....seveda za poletni čas, da se bom lahko poleti dlje vozil :OK:

100% smo za poletni čas jeahhh :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anketa nima možnosti odgovora " pustimo tako kot je". To bi jaz izbral.

Jaz mislim, da je čisto uredu menjavanje časa. Moja popoldanska izmena se konča ob 19h. Kar pomeni, da lahko poleti po 19h zvečer še kr dobo izkoristim ostanek dneva. Če damo zimski čas, mi ostane 30 min. Poletni 1,5h. Po drugi strani, če obdržimo poletni čas mi poleti dan ob 4h zjutraj nič ne pomeni. 3 ure pred službo ne bom delal opravil, sej še ustat ne morem. Zimski čas pa pomeni da na vrhuncu zime je ob 8.30 še trda tema skoraj do 9h. Ob slabem vremenu, ki je značilno za zimo, bi bilo pa sploh turobno.

Včasih pred menjavo, so kmetje vstali zjutraj ob 3.30 šli na polje, delali do 11h, se potem umaknili pripeki, in šli še ob 16h dokančati začeto. To je pričevanje mojih prednikov. Z industralizacijo in službami, ki so omejene na ure je prišlo menjavanje časa. V službi ne moreš vmes it preštihat njivo pa se potem vrnit na delovno mesto. Zato smatram, da je menjavanje dobro.

Zakaj spreminajt nekaj kar je OK?

  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, skalar36 pravi:

Anketa nima možnosti odgovora " pustimo tako kot je". To bi jaz izbral.

Jaz mislim, da je čisto uredu menjavanje časa. Moja popoldanska izmena se konča ob 19h. Kar pomeni, da lahko poleti po 19h zvečer še kr dobo izkoristim ostanek dneva. Če damo zimski čas, mi ostane 30 min. Poletni 1,5h. Po drugi strani, če obdržimo poletni čas mi poleti dan ob 4h zjutraj nič ne pomeni. 3 ure pred službo ne bom delal opravil, sej še ustat ne morem. Zimski čas pa pomeni da na vrhuncu zime je ob 8.30 še trda tema skoraj do 9h. Ob slabem vremenu, ki je značilno za zimo, bi bilo pa sploh turobno.

Včasih pred menjavo, so kmetje vstali zjutraj ob 3.30 šli na polje, delali do 11h, se potem umaknili pripeki, in šli še ob 16h dokančati začeto. To je pričevanje mojih prednikov. Z industralizacijo in službami, ki so omejene na ure je prišlo menjavanje časa. V službi ne moreš vmes it preštihat njivo pa se potem vrnit na delovno mesto. Zato smatram, da je menjavanje dobro.

Zakaj spreminajt nekaj kar je OK?

Bom popravil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se ze mora spremenit...naj bo poletni cas...

Ker pa se nasi politiki radi kregajo z hrvati in ker so hrvati za poletni cas nekak predvidevam,da bo nasa politika za zimski...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz sem za poletni čas zato...ker če dam kravam v štali prepozno večerjo...jih pol bolj napenja...s tem pa proizvedejo več CO2....kar pa vpliva na podnebne spremembe...in posledično nastane bolj pogosta burja na jadranki.

?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Če damo zimski čas, mi ostane 30 min. Poletni 1,5h. Po drugi strani, če obdržimo poletni čas mi poleti dan ob 4h zjutraj nič ne pomeni. 3 ure pred službo ne bom delal opravil, sej še ustat ne morem. Zimski čas pa pomeni da na vrhuncu zime je ob 8.30 še trda tema skoraj do 9h. Ob slabem vremenu, ki je značilno za zimo, bi bilo pa sploh turobno.

bi se strinja s tem , da delaš od zore do mraka?ok mal heca.

poletni čas nam da malo daljši dan..če ostanemo na zimskem potem bomo ustajali pri polnem dnevu, šli v službo pri +25stC poleti in ko bomo prišli domov bo mrak. finta je v tem , da se zbujamo - večinoma - ob svitu in nam spanje potegnjeno v dan ne koristi ničemur.

pozimi je pa itak vse turobno in brezveze  - vstanemo ponoči in pridemo domov ponoči- ura gor ali dol..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

bi se strinja s tem , da delaš od zore do mraka?ok mal heca.

poletni čas nam da malo daljši dan..če ostanemo na zimskem potem bomo ustajali pri polnem dnevu, šli v službo pri +25stC poleti in ko bomo prišli domov bo mrak. finta je v tem , da se zbujamo - večinoma - ob svitu in nam spanje potegnjeno v dan ne koristi ničemur.

pozimi je pa itak vse turobno in brezveze  - vstanemo ponoči in pridemo domov ponoči- ura gor ali dol..

Mah men je menjavanje cist ok. Oba, zimski in poletni, imata prednosti in slabosti, zato se lepo dopolnjuneta z menjavo za 1h.

Rusi majo to bl zajebano...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še mau, pa jo bomo dali na pravi čas :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Borutt pravi:

Zanimivo, da se ne da glasovati, če predhodno preveriš izide. 

to pa ne vem zakaj, saj je anketa itak vidna.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Zanimivo, da se ne da glasovati, če predhodno preveriš izide. 

kdor ne sodeluje nima kj gledat ... da nau plonku .. štekaš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Someone12 pravi:

.. najslabš je iti na zimski čas... glupost res..

Zato to pricakujem od nasih politikov? Hmm....mogoce res...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bilo bistvo prehoda na letni čas varčevanje z energijo (Daylight saving time)? 

Dolga leta smo živeli v enem in edinem (zimskem času), ko je bilo sonce na jugu ob 12.00 in poleti svetlo do pol devetih zvečer.

Potem so poskusili poleti prestaviti čas uro naprej, da bi šli prej v službo (že podnevi), zvečer pa bi eno uro kasneje prižgali luč.

To je bilo lažje, kot prestavljati delovni čas na 5.00 - 13.00 (ali podobno) in zvečer prestaviti poročila na 18:00 namesto 19:00.

Že takrat so imeli kmetje problem, ker so morali molsti krave uro prej, pa še nekaj težav je bilo s prilagajanjem naravnih procesov.

Sedaj pa ugotavljajo, da je stroškov in problemov s prestavljanjem, kot je prihranek.

Načelo je vseeno kateri čas bo obveljal, če se bo življenje prilagodilo dnevnemu ritmu. Poleti skoraj nikoli ne gleda, poročil, ker sem zunaj do pol desetih. Poleti pa ne morem na pot ob pol štirih zjutraj, ker je še tema. Razen tega imamo enak čas kot npr. Španci, ki imajo na zahodu (Santiago de Compostela) sonce skoraj dve uri pozneje kot mi.

Kar se pa tiče službe (ura prej ali kasneje), je najbolje biti v javnem sektorju: prideš kasneje in greš prej :) .

Če pa si sam svoj šef pa imaš tak ali tako najbolj zajebanega šefa in si ne moreš niti opravičiti izostanka, ker te takoj udari po žepu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Borutt pravi:

Zanimivo, da se ne da glasovati, če predhodno preveriš izide. 

Kaj sedaj?Si stisnu svoj glasek al ne?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/27/2019 at 5:46 PM, DAMI34 said:

Tema namenjena aktualnim dogodkom o stabilizaciji ure (premikanja ne bo več) Lahko se komentira, kaj sem glasoval in zakaj)

Škoda... :(

Jaz mam v kuhinji dva žeblja....

 

Je dvakrat na leto moja hotla, da uro prestavim...:blush:

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Borutt pravi:

Nje, kr n djela. 

jah nč, taki so zakoni jebiga. Lahko pa napišeš, pa bomo tisti 0,1% dodali k izračunom :D

mogoče počisti zgodovino browserja al pa probaj ctrl+f5 in če to ne rata pa ctrl+alt+del pa ugasni :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Zivnorc said:

@C eagle ...si predstavljaš...da moram 2x letno prekriviti cagar od sočne ure...   :slap:

Na prestopno leto pa zamenjat, ker bi se zlomu.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!