Skoči na vsebino

Plačevanje raznih taks, parkirnin, kdaj odprejo, koliko je vstopnina..(Mangart, Logarska..)


BIF

Priporočene objave

Pravkar, skalar36 pravi:

Ne bo nikogar. Verjemi. 

a si testiral? A se samo meni zdi neumno? A je kdo v Ljubljani poskušal mimo redarja na isti način?

Ne gre se za to a bo kdo ali ne, gre se za to, da je potrebno občini ki kasira dokazati da kasira neupravičeno, ker dokler se ji ne dokaže, ona žal kasira upravičeno (vsaj po njenem mnenju) 

Tako kot so črte na Rakitno legalne, pa čeprav nekdo trdi da niso. 

Pravkar, Borutt pravi:

Če ne zmoreš nečesa argumentirati, raje ne vtikaj nos v to. 

O zakonitosti je bilo že vse napisano. Tudi odgovor župana si videl. Pa vse pozabiš. 

Vožnja mimo kolibe ti je blesava, ni ti pa blesava vožnja preko črte, skozi rdečo, prehitro, ... Res se je za vprašati, kdo ti je dal izpit. 

se pravi v tej temi so pomembni odgovori by Borut:

ni ti pa blesava vožnja preko črte, skozi rdečo, prehitro, ... Res se je za vprašati, kdo ti je dal izpit. 

Evo temo lahko zapremo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

a si testiral? A se samo meni zdi neumno? A je kdo v Ljubljani poskušal mimo redarja na isti način?

Ne gre se za to a bo kdo ali ne, gre se za to, da je potrebno občini ki kasira dokazati da kasira neupravičeno, ker dokler se ji ne dokaže, ona žal kasira upravičeno (vsaj po njenem mnenju) 

Tako kot so črte na Rakitno legalne, pa čeprav nekdo trdi da niso. 

2x letno testiram. Vprašam spodaj zakaj pobirajo. Pred leti je bil odgovor ekološka taksa. To v SLO ne obstaja. Potem reče parkirišče. Odgovorim, da ne bom parkiral, ampak se samo zapeljal krog. Potem gqa še vprašam od kje mu reference, da zapre cesto za katero sem plačal cestnino. Vsi se malo posmejimo pa je. Največkrat sem naletel spodaj na enega lokalnega pijančka. Vsaj tako je meni deloval. Zadna leta sam pokažem z roko da se mi nej umakne, pa pičim mimo. Nikoli še ni bilo nikogar.

Vedno pa plačam, kadar grem v Idrijsko Belo. Tam urejajo kopališče, se trudijo za turiste, tam pa dam BP. Na mangart pa niti peska ne skidajo. Fuj in fej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, XTR pravi:

Kdo flanca?  A ni to dovolj jasna obrazložitev ?

 

K meni in ostalim motoristom (preverjeno na lastne oči) pristopi "inkasant"-ka in plačaš pri kučici. Naj se skregam z njo? Naj pokličem župana, Boruta? Kaj pa neki Novomeščan na hundi, ki slučajno ne pozna Boruta?

A me razumeš, zadeva ni zakonsko in niti pravilno urejena, pa lahko Borut napiše kar hoče, enako kot s črtami na Rakitno. Pa verjamem da ima prav.

Pravkar, skalar36 pravi:

2x letno testiram. Vprašam spodaj zakaj pobirajo. Pred leti je bil odgovor ekološka taksa. To v SLO ne obstaja. Potem reče parkirišče. Odgovorim, da ne bom parkiral, ampak se samo zapeljal krog. Potem gqa še vprašam od kje mu reference, da zapre cesto za katero sem plačal cestnino. Vsi se malo posmejimo pa je. Največkrat sem naletel spodaj na enega lokalnega pijančka. Vsaj tako je meni deloval. Zadna leta sam pokažem z roko da se mi nej umakne, pa pičim mimo. Nikoli še ni bilo nikogar.

Vedno pa plačam, kadar grem v Idrijsko Belo. Tam urejajo kopališče, se trudijo za turiste, tam pa dam BP. Na mangart pa niti peska ne skidajo. Fuj in fej...

Saj razumem za kaj se gre, mogoče boš kako leto naletel na bolj zagretega pijančka, ki se ti bo vrgel pod moped, jaz pa bom prijavil kar krajo policiji. Saj me ropajo na mitnici in še 100 drugih.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

K meni in ostalim motoristom (preverjeno na lastne oči) pristopi "inkasant"-ka in plačaš pri kučici. Naj se skregam z njo? Naj pokličem župana, Boruta? Kaj pa neki Novomeščan na hundi, ki slučajno ne pozna Boruta?

A me razumeš, zadeva ni zakonsko in niti pravilno urejena, pa lahko Borut napiše kar hoče, enako kot s črtami na Rakitno. Pa verjamem da ima prav.

Se ti res ne da dopovedati? Se raje ustaviš in plačaš? Potem se pa ustavi pri znaku za prepoved vožnje, ki je na začetku ceste. To pa ne, naš je pa najbolj pameten. Čeprav ne pozna znakov, pa pozna inkasanta. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Saj razumem za kaj se gre, mogoče boš kako leto naletel na bolj zagretega pijančka, ki se ti bo vrgel pod moped

Kar naj. Prehod za pešce mora biti označen, drugače nima prednosti pešec na cesti. Če pa bi bil kaj nasilen, pa potem lahko pride policija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

Se ti res ne da dopovedati? Se raje ustaviš in plačaš? Potem se pa ustavi pri znaku za prepoved vožnje, ki je na začetku ceste. To pa ne, naš je pa najbolj pameten. Čeprav ne pozna znakov, pa pozna inkasanta. 

tebi res ne potegne, da ni problem v tem primeru Dami. Ampak kasiranje vseh po vrsti? Je to težko razumeti, naj gre 100 motoristov mimo?

Je to zate normalno početje?

Kaj pa Savinjska dolina?

 

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

Kar naj. Prehod za pešce mora biti označen, drugače nima prednosti pešec na cesti. Če pa bi bil kaj nasilen, pa potem lahko pride policija.

Veš, da vse take in podobne opcije poznam/poznamo. Vendar to ne rešuje problema, ki je v tem primeru nezakonito obiranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

tebi res ne potegne, da ni problem v tem primeru Dami. Ampak kasiranje vseh po vrsti? Je to težko razumeti, naj gre 100 motoristov mimo?

Je to zate normalno početje?

Kaj pa Savinjska dolina?

 

Veš, da vse take in podobne opcije poznam/poznamo. Vendar to ne rešuje problema, ki je v tem primeru nezakonito obiranje.

Tebi je res vse težko dopovedati, ker si nekaj vtepeš v glavo in s tem potem trmasto rineš skozi zid. 

Čisto na vsa vprašanja si dobil odgovor. Je pa res, da so bili kasnejši tvoji odgovori neko zasmehovanje in rinjenje z glavo skozi zid. Preberi si še enkrat ali pa končno prebij ta zid. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Tebi je res vse težko dopovedati, ker si nekaj vtepeš v glavo in s tem potem trmasto rineš skozi zid. 

Čisto na vsa vprašanja si dobil odgovor. Je pa res, da so bili kasnejši tvoji odgovori neko zasmehovanje in rinjenje z glavo skozi zid. Preberi si še enkrat ali pa končno prebij ta zid. 

A lahko v kaki temi klobasaš na splošno, al si tok obremenjen z mano? Sem ti že povedal, da me gladko boli za vse, jaz osebno bom že prišel kamor se bom namenil, pa čeravno bom plačal.

Se pa ne strinjam z vožnjo mimo mitnice. Upam da sem prav zapisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

 da vse take in podobne opcije poznam/poznamo. Vendar to ne rešuje problema, ki je v tem primeru nezakonito obiranje.

Ni nezakonito. Vsak placa prostovoljno. Un spodaj mal pomaha, da en prospekt, pa rece 5 eur. Če potegneš tošn pa placaš te ni nič prisilil. Če nočeš te vseeno mora spustit naprej, ker imaš plačano cestnino. Lahko te pridrži policist če nimaš plačane. En lokalninkljukec z rumenim jopičem je pa lih tok pomembn, kt strašilo na njivi.

Pa še neki je. Če bi blo ve. Takih kot sm jest, pa borutt, pa se kdo... Nebi dolgo pobirali... Toko pa naj jebejo precej huje tud drugod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, skalar36 pravi:

Ni nezakonito. Vsak placa prostovoljno. Un spodaj mal pomaha, da en prospekt, pa rece 5 eur. Če potegneš tošn pa placaš te ni nič prisilil. Če nočeš te vseeno mora spustit naprej, ker imaš plačano cestnino. Lahko te pridrži policist če nimaš plačane. En lokalninkljukec z rumenim jopičem je pa lih tok pomembn, kt strašilo na njivi.

Pa še neki je. Če bi blo ve. Takih kot sm jest, pa borutt, pa se kdo... Nebi dolgo pobirali... Toko pa naj jebejo precej huje tud drugod.

in en tujec to ve? V končni fazi tudi večina Slovencev tega ne. Še vedno pa se (četudi ve) mora prepirat ali peljati mimo.

Sem pa že prej vprašal, ali kdo ve če se podobno dogaja tudi pri vstopu v Savinjsko dolino.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

A lahko v kaki temi klobasaš na splošno, al si tok obremenjen z mano? Sem ti že povedal, da me gladko boli za vse, jaz osebno bom že prišel kamor se bom namenil, pa čeravno bom plačal.

Se pa ne strinjam z vožnjo mimo mitnice. Upam da sem prav zapisal.

Bom še enkrat napisal; pač argument moči. 

Klobasaš ti. Vse odgovore si dobil. Preuči jih. 

Gladko me boli, s čim se strinjaš in s čim ne. Zakon je jasen, pa ga ignoriraš vsakodnevno, medtem, ko je tisto kasiranje krneki, pa ga ful upoštevaš. Mislim, da je vsem jasno, da nekdo nima vsega razčiščenega. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kekec v “rumenem jopiču” ni nič kriv-le opravlja svojo službo za tistih par fičnikov!  Revež marskaj sliši od turistov in opravlja nehvaležno delo.  Tja, kjer pobirajo kao neko TT, mitnico, cestnino raje ne peljem svojo rit. Tam, kjer se to dogaja je zaradi turistov, radovednežev preveč skomercijalizirano in nima pokrajina več svoje duše. Ogromno krajev je, kjer je veliko lepše, bolj pristno, prijaznejše, kot pa komercjalna dolina!  Če se na Mangrt ne bom peljal, Logarsko, Bohinj še ne pomeni, da ne bom srečen umrl. Ko jih jebe?

Vprašanje za @Borutt!

Tile Kekci v jopičih na cesti nimajo kaj za iskat in plesat!  Po mojem mnenju tudi  “Švedi v jopičih” iz Prištine ne bi smeli usmerjati prometa, ko popravljajo robnik ob cesti??? Glede na njihovo izobrazbo, dvomim, da so za usmejanje prometa pooblaščeni, usposobljeni in izurjeni... ???

Popravljeno . Popravil The Lakl
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, DAMI34 said:

Sem pa že prej vprašal, ali kdo ve če se podobno dogaja tudi pri vstopu v Savinjsko dolino.

Definiraj to bolj natančno. Kaj te zanima, če se pobira neupravičeno? Beži mimo? 

Ti bom vseeno pomagal, kljub temu, da pridno brišeš moje objave... https://www.24ur.com/novice/slovenija/vstopnine-v-logarsko-dolino-ne-bi-smeli-pobirati.html Za lažjo predstavo imaš tudi posnetek....  :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Kaj pa naj naredi ta plavi? Kaj si kršil? 

Odstrani nelegalnega clovecka,ki mi zeli "ukrasti" 5eu

Al to kot pri cikagotih ko lohk ukradejo manjso vsoto?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, The Lakl pravi:

Kekec v “rumenem jopiču” ni nič kriv-le opravlja svojo službo za tistih par fičnikov!  Revež marskaj sliši od turistov in opravlja nehvaležno delo.  Tja, kjer pobirajo kao neko TT, mitnico, cestnino raje ne peljem svojo rit. Tam, kjer se to dogaja je zaradi turistov, radovednežev preveč skomercijalizirano in nima pokrajina več svoje duše. Ogromno krajev je, kjer je veliko lepše, bolj pristno, prijaznejše, kot pa komercjalna dolina!  Če se na Mangrt ne bom peljal, Logarsko, Bohinj še ne pomeni, da ne bom srečen umrl. Ko jih jebe?

Vprašanje za @Borutt!

Tile Kekci v jopičih na cesti nimajo kaj za iskat in plesat!  Po mojem mnenju tudi  “Švedi v jopičih” iz Prištine ne bi smeli usmerjati prometa, ko popravljajo robnik ob cesti??? Glede na njihovo izobrazbo, dvomim, da so za usmejanje prometa pooblaščeni, usposobljeni in izurjeni... ???

Kekec je bil in je junak. Tisti drugi pa ne vem, kaj delajo na cesti. Jaz jih ne vidim na cesti na Mangart, ampak so vedno poleg hiške. Na cesti ne smejo biti. 

Skandinavci pač mahajo, kot jim ukažejo. Si imel kdaj kakšen problem z njihovim usmerjanjem? 

Promet na območju zožitve se lahko ureja ročno s prometnimi znaki za ročno urejanje prometa, če prometna obremenitev (v obeh smereh) na območju zožitve (voz/h) in pripadajoča dolžina območja ročnega urejanja prometa R (L + 2 x 20) (m) ne presegata vrednosti iz tabele 2 v Prilogi 1 tega pravilnika. Če se delavci, ki urejajo promet, med seboj ne vidijo, morajo biti povezani s komunikacijsko napravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, XTR pravi:

Definiraj to bolj natančno. Kaj te zanima, če se pobira neupravičeno? Beži mimo? 

Ti bom vseeno pomagal, kljub temu, da pridno brišeš moje objave... https://www.24ur.com/novice/slovenija/vstopnine-v-logarsko-dolino-ne-bi-smeli-pobirati.html Za lažjo predstavo imaš tudi posnetek....  :) 

 

še 1x. Tema ni namenjena pomagajmo Damiju, tema je splošna o pobiranju raznoraznih pristojbin za neke parke, prelaze, prehode itd.

Namenjena je informiranju voznikov/motoristov, kje lahko kaj pričakujejo, koliko stane, kaka je gneča itd..

Recimo za Mangart vemo, greš preko kekca in je. :P

Konkretno tudi o Logarski....piše ne bi smeli pobirati, pa jo. (gremo čez kekca opet)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Bom še enkrat napisal; pač argument moči. 

Klobasaš ti. Vse odgovore si dobil. Preuči jih. 

Gladko me boli, s čim se strinjaš in s čim ne. Zakon je jasen, pa ga ignoriraš vsakodnevno, medtem, ko je tisto kasiranje krneki, pa ga ful upoštevaš. Mislim, da je vsem jasno, da nekdo nima vsega razčiščenega. 

 

Mislim da je zelo žalostno od nekoga, ki 100% tako rad upošteva znake, da ne upošteva znaka in cenika pri kučici, tudi tisto je znak, a je manj vreden od onih tvojih? :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji izkušnji:

Še z yamaho in prijatelj s suzukijem:  ali lahko dva za samo eno "vstopnino"? LAHKO, ampak brez "računa".   :worship:

Z MMV: ali lahko brez "vstopnine"? LAHKO, ampak pazite da "zgoraj" "paznik" tega ne odkrije.   :worship:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, DAMI34 pravi:

Mislim da je zelo žalostno od nekoga, ki 100% tako rad upošteva znake, da ne upošteva znaka in cenika pri kučici, tudi tisto je znak, a je manj vreden od onih tvojih? :ras:

Žalostno je to, da se ljudje ne pozanimajo o svojih pravicai in TUDI dolžnostih. Sam imam včasih težave na upravni enoti, kjer si kar "iz klobuka" izmislijo kak kazon, ki ne obstaja. Zato imamo navadni smrtniki še vedno vzvode, katere ja pa potrebno poznati, s katerimi lahko uveljavljamo svoje pravice.

 

pred 15 urami, The Lakl pravi:

Kekec v “rumenem jopiču” ni nič kriv-le opravlja svojo službo za tistih par fičnikov!

Zame je kriv. Zame je smrduh. Točno ve, da dela nekaj nezakonitega, a mu je vseeno. Važno, da dobi svoje plačilo.

Sam ne bi nikoli sprejel službe, kjer bi vedel, da bom obiral ali naokrog prinašal navadne ljudi.

Popravljeno . Popravil skalar36
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, skalar36 pravi:

Žalostno je to, da se ljudje ne pozanimajo o svojih pravicai in TUDI dolžnostih. Sam ima včasih težave na upravni enoti, kjer si kar "iz klobuka" izmislijo kak kazon, ki ne obstaja. Zato imamo navadni smrtniki še vedno vzvode, katere ja pa potrebno poznati, s katerimi lahko uveljavljamo svoje pravice.

 

Zame je kriv. Zame je smrduh. Točno ve, da dela nekaj nezakonitega, a mu je vseeno. Važno, da dobi svoje plačilo.

Sam ne bi nikoli sprejel službe, kjer bi vedel, da bom obiral ali naokrog prinašal navadne ljudi.

pozanimanje o svojih pravicah, bi že lahko vedel je tipa rekla-kazala

Zmaga vedno tisti, ki ima boljše veze, poznanstva, odvetnike, moč, ne pa tisti ki je bližje resnici. Žal, to lahko točno veš iz svojih iskušenj.

Tule smo prišli do odgovora, da je vsaj za 2 mesti nepošteno / neupravičeno kasiranje, pa vendar se to dogaja in očitno z blagoslovom zakonodajalca.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se zavedam, da je s to družbeno ureditvijo\z človeštvom, prepozno za normalno sobivanje in življenje, nadaljnih 30 let. Moralnih vrednot ni več. Spoštovanja soljudi že dolgo ni. Sočutja in empatije-pri tistih, ki vodijo ta vlak "smrti" brez možnosti ustavitve.

Vem, da proti vezam in poznanstvam ne morem nič. A Tam kjer še lahko uveljavim svoje pravice... tam se pa ne bom pustil. Še vedno dopuščam 5% možnosti, da nekako zmaga zdrava kmečka pamet in logika, ki nas popelje v lepšo prihodnost, ne pa tako kot sedaj kaže.

Zato sem se pripravljen tudi stepsti z uniformiranim policistom, če vem, da me hoče nezakonito u r**. Mogoče pa koga opogumim, da...

Da se sprozi plaz je dovolj en kamenček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma te razumem, ampak dejstvo ostaja, kučice tudi, kasiranje "nepoučenih" tudi. In najbolj bistveno, z veseljem plačam, če gre denar za urejanje parka, čiščenja posledic, ki jih pusti turistična horda itd...

Tak da primer: ne bom plačal, ker je nezakonito, se kljub navidezni zakonitosti lahko sprevrže v koristno uporabljen denar od zbiranja razno raznih pristojbin. In žal večina plača, preverjeno na lastne oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, RobiRoberto pravi:

Moji izkušnji:

Še z yamaho in prijatelj s suzukijem:  ali lahko dva za samo eno "vstopnino"? LAHKO, ampak brez "računa".   :worship:

Z MMV: ali lahko brez "vstopnine"? LAHKO, ampak pazite da "zgoraj" "paznik

Se pravi je vstopnina za katero dobis racun?

No borutt kak je pol prostovoljni prispevek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

. In žal večina plača, preverjeno na lastne oči.

Skoda,da nisem blizje doma...bi si poleg ute dal lezalnik in vse,ki bi obstali glasno upozarjal,da vse skupaj nateg in kraja denarja z zegnom drzave!!!!

P.s

Seveda bi si poleg nesu termovsko kave in skatlo cigaret....

Borutt???

Ali bi si jz tud lohk dal mizo kje ob cesto....ustavljal promet....delil prospekte in kasiral po 5eu za tiste,ki bi sli mimo?Recimo na izvoz za rondojem v katerih od Slo term...ha se prospekte bi res kvalitetne talal...

P.p.s

Tudi jz nisem kupo kje zemlje in ceste kot je ni kupila obcina!!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

Popolnoma te razumem, ampak dejstvo ostaja, kučice tudi, kasiranje "nepoučenih" tudi. In najbolj bistveno, z veseljem plačam, če gre denar za urejanje parka, čiščenja posledic, ki jih pusti turistična horda itd...

Tak da primer: ne bom plačal, ker je nezakonito, se kljub navidezni zakonitosti lahko sprevrže v koristno uporabljen denar od zbiranja razno raznih pristojbin. In žal večina plača, preverjeno na lastne oči.

Sej zdej smo ti povedali. In širi znanje naprej. Ne pa spuščat hlače dol, če vidiš, da jih tudi drugi. Poduči jih, da jim ni treba.

Če gre denar v koristne namene, dam jaz več kot je treba. Če pa en lokali šerif pobira zato, da bo svojmu sinčku\hčerkici kupil en gadget, zato, da ne bo videl, kako med tem krade ljudem... to pa ne. Če se le da.

Ljudje smo čisto zabredli. Danes ko pridejo k nekom rubit, je sosed vsel. Ne zaveda pa se, da lahko drug dan pridejo k njemu, pa bo njegov sosed TUDI samo vesel. Gotofi smo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!