Skoči na vsebino

Kam za prvomajske praznike?


J.a.m.e.s

Priporočene objave

Ker je vremenska napoved za prvomajske praznike za jug bolj klavrna, moram spremeniti načrt. Torej, z ženo se imava v planu nekam zapeljat. Na voljo imava od jutri (petka) od 16.30h, pa vse do naslednjega tedna do četrtka. Vsega skupaj 6 dni.  

Kam bi se zapeljala, glede na vremensko napoved? 

 

Hvala za pomoč in nasvete.

 

 

lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Snečer pravi:

korzika

Predaleč, za Korziko si bova vzela več časa. Se pa nagibam proti tisti smeri, npr. Toskano. Ti si že ziher bil, bi lahko priporočal kakšno traso? V petek popoldan štartava iz MB, bova pa prvi dan prespala na slovenski obali. Tako da v soboto zjutraj bi štartala proti Toskani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do Savone ali Livorna si po AC 6-7 ur mirne vožnje, prej kot do Dubrovnika.

na otoku pa imaš 4 dni več kot dovolj, nato pa spet en easy dan nazaj.

če greš v toskano, si itak že skoraj tam

samo skozi toskano sem se peljal, tam se nisem zadrževal, tako da nimam podatkov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa varianta na kakšen jadranski otok, se malo spočit, sprehodit, prevozit.

Vreme pač kdaj kakšna kaplja pade, ekstremno ni napovedano.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo počitnikoval "desno" (vzhodno) od Salzburga. Traunsee, Mondsee, Attersee, Wolfgangsee……???

Kakšen nasvet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Tedybear pravi:

Ali je že kdo počitnikoval "desno" (vzhodno) od Salzburga. Traunsee, Mondsee, Attersee, Wolfgangsee……???

Kakšen nasvet?

ob Atterseeju sem kampiral in se kopal eno poletje :) 

tam še maš Hallstat in vožnja z gondolo na hrib pa seveda Nemčija, orlovo gnezdo, to je tam nek smiseln krog

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

ob Atterseeju sem kampiral in se kopal eno poletje :) 

tam še maš Hallstat in vožnja z gondolo na hrib pa seveda Nemčija, orlovo gnezdo, to je tam nek smiseln krog

Hallstadt,  Dolfijevo  berg vikendico, Red bullov hangar 7...….vse že bil. Bolj me zanima kaj je vredno obiska med samimi jezeri...recimo.

 

Pa vseeno hvala.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, J.a.m.e.s said:

Predaleč, za Korziko si bova vzela več časa. Se pa nagibam proti tisti smeri, npr. Toskano. Ti si že ziher bil, bi lahko priporočal kakšno traso? V petek popoldan štartava iz MB, bova pa prvi dan prespala na slovenski obali. Tako da v soboto zjutraj bi štartala proti Toskani.

Poglej se Ligurijo, to je Genova z zaledjem. Obala je strma in v smeri notranjost - obala imas cel kup cdovitih cest, pogosto so precej osamljene. Recimo ena taka je Piacenza - Bobbio - Genova, za moj okus primerljivo z recimo Lj - Idrija - Tolmin - Gorica.

Pa niti ti ni treba pretiravat s planiranjem, gres vsak dan neko novo traso zig - zag S-J. A bos pobral vmes slavne tocke ala cinque terre al pa se bos vozil po samoti je pa bolj kot ne tvoja odlocitev.

vzhodno zaledje

genova zaledje

cinqueterre

IMG_20180919_104437.thumb.jpg.d377db32ccf2e9a1ad32c57250fe2904.jpgIMG_20180919_102612.thumb.jpg.93dd988774e66ec4d4c4c925b98413dc.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Al pa varianta na kakšen jadranski otok, se malo spočit, sprehodit, prevozit.

Vreme pač kdaj kakšna kaplja pade, ekstremno ni napovedano.

jaz za prvomajske zelo rad raziskujem otoke, ker je mir, pa v vsak zaliv se da. Recimo Korčula je luštna, v predsezoni tudi poceni.

 

18194735_1316582695077897_546131251691703311_n.jpg

18198251_1316582608411239_5789276106257418532_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Korčula ima tudi motogp stezo v sredini otoka, odličen asfalt in cesta, kjer lahko razvijaš balistiko.

to pa res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Tedybear pravi:

Ali je že kdo počitnikoval "desno" (vzhodno) od Salzburga. Traunsee, Mondsee, Attersee, Wolfgangsee……???

Kakšen nasvet?

nič posebnega. jezera kot jezera, samo, da je okoli njih še dodatna gužva, več prometa, pešcev, počasne previdne vožnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Tedybear pravi:

Ali je že kdo počitnikoval "desno" (vzhodno) od Salzburga. Traunsee, Mondsee, Attersee, Wolfgangsee……???

Kakšen nasvet?

Zelo lepo. Nimaš kaj falit. Voziš tam, kjer še nisi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Bmflar pravi:

Na šiht :cry:

Boljš kot jaz. Malta in Švica. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem letnem času je čudovito tudi Črno goro obdelat (obala skadarsko lovčen). Spet je mir, za spat dobiš povsod, vreme najboljše (ponavadi) pa 6 dni ravno fajn. " 2 dol, 2 tam, 2 nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, vandrovec pravi:

Dva dni po Sloveniji odkrivat vzhodno in severno mejo pa Avstrija, večerja in spanje nekje v ok. MS.

Ampak res, to ni niti tako slaba ideja!
A se je resnično že kdo odpravil na krožno vožnjo ob meji? Dobra ideja za več dnevni izlet z obiski osmic na Krasu in drugih oštarij.
Dejansko se premalo vozim(o) po drugih delih, kot je standarden odgovor, ko se vprašamo, kam pa danes? ... Primorska, Gorenjska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva pičila kr proti Toskani. Ker je bil štart šele ob 16.30h je bil plan za danes priti do Italije. Kljub napovedim sva šla mimo vseh neviht. Jutri po zajtrku pa naprej. 

 

IMG_20190426_185619.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!