Skoči na vsebino

Zadnji brisalec ne briše dobro


Fadil

Priporočene objave

Kot sem napisal že v naslovu, mi pri Opel Corsi C, zadnji brisalec ne briše tako kot bi moral. Namreč briše tako, da če bi gledal uro, ne pobriše med 11 in 13 uro. Odstranil sem plastično zaščito, ki pokriva navoj z matico, s katero je brisalec pritrjen in sem opazil, da je plastika roke brisalca počena. Torej je roka brisalca zanič in jo je potrebno zamenjati. Kupil sem novo roko, navoj očistil rje in zamenjal rjasto matico in podložko z novo nerjavno. Vključim brisanje in rezultat je isti kuratz. Gledal sem kako brisalec nalega na navoj, vendar izgleda vse OK. Razen tega, da se mi je zdelo, da je sam navoj nekoliko pod kotom. Ne vem sicer, ali tako mora biti, ali pa je izkrivljen. Sicer mi ni jasno od kod, vendar bi bila možna kakšna avtopralnica. Sicer zadnji brisalec uporabljam redko, pa vendar, hočem da dela BP. Ima kdo podobne izkušnje, oziroma ve, kaj bi bilo narobe. Roka brisalca in brisalec sta sedaj popolnoma nova, briše pa enako kot takrat, ko je bila gor stara, počena roka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji brisalec ti lahko "predela" tudi sneg.

Jaz bi "vzel kontakt" ko je brisalec na "problematičnem delu" . Potem pa "analiza" zakaj je v zraku oz. kaj se mu zgodi.

Odvisno koliko ti ga je škoda, ampak verjetno je potrebno malo sile (krivljenja) , pa bi zadeva morala delati.

lp

ps. navoj nima veze, drži ga konus, matica je samo za to da ne pade dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ups. Kater letnik pa je to?

Nisem še videl cel plastični brisalec. Pri meni je še kovinski in bo očitno prej pregnilo okoli, kot pa bo kaj narobe z "ročko" .

Potem pa edino če je kaj narobe v "drobovju" (na oni strani pleha) . Lahko se je odvil kakšen vijak, ki drži motor-mehanizem brisalca.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Corsa C, letnk 2006

Dejansko, ko primem za navoj in ga poizkušam premakniti, se čuti da je malo bolj ''labavo'' .Možno je da je kaj popustilo...

Popravljeno . Popravil Fadil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/13/2019 at 3:26 PM, franc said:

Nisem še videl cel plastični brisalec.

tudi recimo Citroen C2 ga ima, pa ni edini.

Lahko, da gre tudi za zvito os motorja.

Navadno je motor v vratih pritrjen s tremi vijaki. Lahko poskusis enega/dva podloziti s podlozko/podlozkama, da mu spremenis kot za kaksno stopinjo, dve tako, da bo brisalec v zgornjem polozaju nalegal z vecjo silo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!