Skoči na vsebino

GPS OsmAnd+ aplikacija za Android in iOS (cel svet)


Snečer

Priporočene objave

Ob 5. 12. 2022 ob 9:56, nejc74 pravi:

OSMand+ je na Google store vedno placljiv, ce pa instaliras APK z F-Droida pa naj bi bil zastonj. Tam se vedno pise da je to polna verzija. Zal ti ne morem preizkusit, ker imam ze plus verzijo. Ali si preprican, da si prav nalozil APK?

Drugace pa za mape uporablja OpenStreetMap, ki je odprt projekt in temelji na prispevkih skupnosti. Zdaj v mestih so naceloma google maps bolj uporabne, na terenu ga pa OSM poseka na polno. Je pa OSM+ nekoliko bolj kompleksen in se ga moraš malo navadit.

dela in vse mape :D tenx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Prav včeraj sem jo ponovno snel in namestil na nov foun. Dela :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Trenutno tule v kraju Meo Vac pere kot v pralnem stroju..

Dodam še sliko Kako sem na malo krmilo - vzvratno ogledalo Hode pripel BW9200. uporabil sem nosilec, ki sem ga pripravil že doma. Gumica preko displeja je pa čisto zaradi varnosti, da ob močnejšem tresenju ne popusti "prijemalnik" telefona. Svetlost ekrana nastavljena na 30%, tako imam cca 6h avtonomije.

Sicer ima nosilec za telefon vgrajen, ampak zradi robustnega ohišja BW telefona ne drži. Drži pa ta originalni nosilec odlično MI-ja v gumiranem ohišju.

IMG_1800.JPG.4e55adb5dd91286a31f9309fbc3e8ec9.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 27. 3. 2024 ob 15:44, MiNa pravi:

Lani sem tukaj v VietnamuFetching info... uporabljal Garmina. Vmes je parkrat malo kolcal, ampak sva srečno našla vse poti, ki sem jih prenesel iz googla z malo telovadbe in kablovja.  Zemljevid sem uporabljal OpemMaps  po nasvetu soforumaša @Snečer. Ker sem uporabljal navaden avtomobilski navigator, je bil problem dež, ki pa sva ga na srečo imela samo en dan.

Letos je zgodba drugačna. Namensko sem za potrebe navigacije kupil Telefon BlackWiev BV9200. Aparat je precej robusten in nudi vse kar nudijo moderni telefoni. Naložil aplikacijo Osmand in karto Vietnama. po 1200 kilometrih poti lahko zapišem, da se obnese odlično. Že doma sem ga zaradi malenkost drugačnega "rokovanja" uporabljal pri meni znanih poteh, da sem spoznal kako vodenje in priprava poti deluje. Sprva zaradi veliko možnosti pri nastavitvi deluje malo begajoče. A ko sem spoznal možnosti aplikacije, lahko napišem, da je zelo enostavna za uporabo.

Dvevno pot kreiram na računalniku z vsemi točkami in zanimivostmi za ogled nato pa z možnostjo, ki jo ponuja Goo... prenesem v telefo. Prednost nič kablov.

Telefon sam ne potrebuje zunanjega napajanja do 6h - svetlost ekrana na 30% vidno tudi ob močnejši svetlobi. 2x, ko je dnevna pot trajala dlje sem uporabil kar "powerbank".

Telefon uporabljam tudi kot dotopno točko za WiFi, kartica lokalnega ponudnika Vietel 5gb dnevo. Menda je tudi tukaj na severu Vietnama pokritost dobra, živi bili pa videli...

@MiNa ,  si lahko malo natančnejši... Katero aplikacijo uporabljaš za kreiranje poti in kako jo potem preneseš v telefon kot gpx?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce se ubadam s to aplikacijo pa mi nekako ne dela pravilno. Nameščena je na starejši note4  (android 6.1) brez sim kartice, pa mi kaže nek zemljevid le če je pomanjšava tako velika, da dobim na ekran celo slo. Kaj delam narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, motom pravi:

@MiNa ,  si lahko malo natančnejši... Katero aplikacijo uporabljaš za kreiranje poti in kako jo potem preneseš v telefon kot gpx?

google mapse lahko potom te  (  https://mapstogpx.com/ ) aplikacije kreiraš v gpx. Potem pa odpiraš z app ki podpirajo gpx. teh je malo morje, jaz uporabljam osmand+. ker se mi dopade. Na tej strani je tudi zapisano, da se da celo verzijo osmanda sneti s strani apkmirror.

pred 22 minutami, makib pravi:

malce se ubadam s to aplikacijo pa mi nekako ne dela pravilno. Nameščena je na starejši note4  (android 6.1) brez sim kartice, pa mi kaže nek zemljevid le če je pomanjšava tako velika, da dobim na ekran celo slo. Kaj delam narobe?

najbrž nič...verjetno škatla ne zmore. pa zemljevide je najprej potrebno dol potegnit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pot skreirm v google maps. Pot nato spremenim v GPX. To pa prenesem v telefon v mapo Import.

Celotna pot na telefonu do mape Import je taka: Pomnilnik telefona/Android/Data/Net.osmand/Files/Tracks/Import

Posnetekzaslona.jpg.92fe0acdff37fcf208c2763d5ea7502e.jpg

V mapi Tracks Imaš še dve mapi Map Markers in Rec. V mapi Rec se nahajajo shranjene GPX datoteke, ki jih osmand beleži med navigacijo. Jaz imam nastavljeno, da mi avtomatsko zapisuje pot med navigacijo.

V telefonu (android napravi) moraš najprej omogočiti dostop do "sistemskih" map. V nasprotnem mape v DATA sistemsli mapi niso vidne.

Edino če preizkusiš prenos preko kabla boš pa mape videl tako kot na sliki.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sledenje GPX poti imaš pa razloženo na Youtubu...

Sicer je pa možno kreirat pot na več načinov. Za garmina sem imel enak postopek, do prenosa v napravo. Zato še vedno uporabljam ta način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa gpx pošljem na mail, pa sam kliknem nanj in povem s katero app odprem ruto

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je to še najbolj enostavno. Kot sem že zapisal, je osmand na prvi pogled precej "zakompliciran" čeprav BP deluje tudi Point and GO. Le včasih izbere malo čudno pot, to sem opazil tu v Vietnamu.

Screenshot_20240409-204518.png.b67d6c98e476bbe670e87702a1005fbf.png

kot tale zapis!???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 4. 2024 ob 14:20, DAMI34 pravi:

najbrž nič...verjetno škatla ne zmore. pa zemljevide je najprej potrebno dol potegnit.

težko verjamem, ostale navigacije so delale povsem normalno dokler je bil telefon v uporabi. Tudi prikaz in odzivnost sta bila povsem na nivoju.

Ko dam da poišče zemljevide ne naredi nič, prav tako je po defoultu naložil zemljevid velikosti cca 48M, kar se mi zdi izredno malo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, makib pravi:

težko verjamem, ostale navigacije so delale povsem normalno dokler je bil telefon v uporabi. Tudi prikaz in odzivnost sta bila povsem na nivoju.

Ko dam da poišče zemljevide ne naredi nič, prav tako je po defoultu naložil zemljevid velikosti cca 48M, kar se mi zdi izredno malo...

potem ponovi vajo, zbriši app in ponovno naloži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
pred 5 urami, makib pravi:

Ko dam da poišče zemljevide ne naredi nič, prav tako je po defoultu naložil zemljevid velikosti cca 48M, kar se mi zdi izredno malo...

Čeprav razumem, je Note4 10 let star aparat. v primeru, da ga imaš namen uporabljat namensko za navigacijo, naredi tovarniški reset (povrnrš v tovarniško stanje). Potem pa kot je svetoval @DAMI34 naloži le navigacijo. Če tudi tako ne bo delovalo normalno, je edina opcija nakup nekaj novejšega...

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, MiNa pravi:

Čeprav razumem, je Note4 10 let star aparat. v primeru, da ga imaš namen uporabljat namensko za navigacijo, naredi tovarniški reset (povrnrš v tovarniško stanje). Potem pa kot je svetoval @DAMI34 naloži le navigacijo. Če tudi tako ne bo delovalo normalno, je edina opcija nakup nekaj novejšega...

to sem tudi naredil, žal sem najprej naložil app iz njihove strani in je OsmAnd, potem sem preko F-droida naložil OsmAnd~ , mogoče je v tem težava. Ali se da prepisati mape "na hard" v telefonu? je to že kdo poizkusil? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
25 minutes ago, makib said:

to sem tudi naredil, žal sem najprej naložil app iz njihove strani in je OsmAnd, potem sem preko F-droida naložil OsmAnd~ , mogoče je v tem težava. Ali se da prepisati mape "na hard" v telefonu? je to že kdo poizkusil? 

ne razumem čisto ok. App vzameš s play stora, 5 downloadov je zastojn. Si ziher da imaš mape gor?

 

zeleno mapa so, sivo map ni.  Pocasi mi bo zmanjkalo brezplacnih downloadov.  
edit2, ja, samo se enega imam.  
 

36A1E5C9-24B1-49E1-AB21-147F31BD97F4.jpeg.5a02ec4b8a62a0544541e09502d75cb7.jpeg

edit, ce taljanom pripisemo se svico, avstrijo, slovenijo in korziko, zgledajo res orenk drzava hehe.  
 

 

79DF9651-1866-4E20-AEFB-F60C379ACB6C.jpeg

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj je goir samo OsmAnd+ (~) iz F-droida. Maps&Resources mi ne pokaže nič, če pritisnem prejmi pokaže SLO in potem nič... Velikost in ostalo ostane isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mape naloži (v osmandu je nastavitve, zemljevidi, prejmi zemljevide..no nekaj takega)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

sem poizkusi tudi to, pa ne naredi nič...
ne da mi nobenega zemljevida za prenos na izbiro...

 

Popravljeno . Popravil makib
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj sem prebrskal telefon in je naložena samo mapa "Word_basemap_mini.obf" . Nimam več idej ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, makib pravi:

sedaj sem prebrskal telefon in je naložena samo mapa "Word_basemap_mini.obf" . Nimam več idej ...

Možno da v telefonu nimaš vseh dovoljenj za prejem datotek itd...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

možno, da je foun za v kanto :P

Ej, na koncu, pa nekaj malega sem prevozil sem skontal, da lah vse navigacije naložim na moj uporabniški in najnovejši foun. tistih 10 do 20 dni letno zdrži+ dnevno al pa tedensko kake pol urce do določenega naslova. Drugače navigacije ne rabim in je čista bedarija da sploh laufa.

Moj nasvet. Snemi osmand, bodisi na guglu in dodaj eno al dve mapi ter testiraj. Če dela ok, ga zbriši in na apkmirror snemi polno verzijo osmand+, ter naloži potrebne zemljevide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!