Skoči na vsebino

Bencinska kosilnica


Priporočene objave

Popizdevam. Rabim kosilnico... tm cca. 300€€, pa nevem kva vzet? Bauhouse mi ta srednji amaterski rang zgleda bl jadno, plastično. Ampak tale iz lidla Parkside pa na uč kr kul?!

20190509_190427.thumb.jpg.1d6ec4c555cee76435ec646baa71a610.jpg

20190509_190737.thumb.jpg.5786f186f7f60e4317d98893ef22b70f.jpg

 

Ima kdo?

Kak drug predlog?

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... bauhausova al pa lidlova en in isti šmorn.... 

.... kupi ornk kosilnico .... alkotove niso slabe....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tako vzel v Sparu. Motor je prav tako Brrigs & Stratton.  Po sliki je skoraj identična... Samohodna. Enostavna. Dela dobro, imam jo že drugo sezono. Po koncu poletja bom menjal olje in to je to...

Imam pa neko zaupanje v Parkside, ker mam kar nekaj njihovih izdelkov. Nekatere sem rabil tudi profesionalno. Kvaliteta je zelo dobra. Pa še Lidl ima neverjetno garancijo....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mislil, da se o CBR-kah pogovarjamo. :P

Vse je isto sranje - prej crkne ohisje kot motor. ;) Ce bi bila sansa, bi kupil samohodno bencinarko iz umetnih mas, pa obvezno s kosem. Ne preozko. Ostali parametri - cena, RWD, drugo je ze skoraj nepomembno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jbg... zadnje cajt dost popoivam pa sm kr Alko nabavu. Koš 70l, 51cm noža, 4taktn 2.2Kw Brigs&straton. 

 

Tnx!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super naj ti služi. Alko Je čisto solidna firma. Je pa Zanimivo, da kljub poplavi teh kosilnic težko najdeš nekaj kvalitetnega za domačo rabo. Dve skrajnosti... Kitajski pleh, kup plastike, totalna odsotnost servisov in delov ali pa priznana znamka za trikrat več denarja. Jaz sem imel čisto enostavne zahteve in sem komaj našel dve primerne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj majo tele v lidlu ? Dans sm dan spušu za iskanje. Honda je res ok, sam je 600+, lidl ma ok garancijo, zato bi mogoč to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja plastika je priblem, pa zdej se včasih še težje najde kosilnice brez koša. Ma jaz sem šel po principu minimalne cene, neka iskra za 150ojrov. Vse pleh in stranski izmet, zdej 3 leta dela, edino kolesa so dobila malo "čemfrja". Ne vem v čem je fora košare na kosilnici, to je samo za tiste ki majo 50m2 travnika. Če je trava že ene 20cm, košaro takok nafila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No točno to sem iskal. Brez koša. Pa da je pleh na kosišču normalno debel, Brigs ali Honda motor, za srednje velike površine, čim manj plastike, z pogonom lahko pa tudi brez... Uglavnem dokaj enostavne zahteve. Najdu samo dve... Original Honda, pa Makita oz Dolmar (so enake, ker jih dela verjetno isti Kitajec). Če si vsaj malo strojnika, hitro pogruntaš, da so tile tanove dosti bolj predihane kot une izpred 15 let. Recimo ohišja prenosov so skoraj pri vseh iz plastike. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da mi ne bojo zbrisali linkov, niso namenjeni reklami samo da ponazorim mojo analizo.

Torej gledal sem kosilnice, vse iz kovine, stranski izmet, ne samohodne, ( da se mi ni treba ubadat s kakšnim poceni in plastičnim bednim samohodnim sistemom)

V ožji izbor so prišle:

https://www.merkur.si/bencinska-kosilnica-mtd-51-bc/

https://www.ideo.si/bencinske_kosilnice/bencinska_kosilnica_VS51T_033917_VILLAGER

https://www.ideo.si/bencinske_kosilnice/bencinska_kosilnica_LM51M_ISKRA

No, glede na to da zgledajo vse dokaj podobni šmoren in nisem videl neke bistvene razlike v kvaliteti sem izbral najcenejšo, torej ta zadnjo od iskre, morda mi je žal da nisem raje vzel villagerja ker zgleda da ima boljša kolesa.

Pri tej kosilnici lahko prokritiziram 2 stvari, kolesa ki so bolj kar neki in menjavo olja, sicer je menjava olja verjetno enaka pri vseh takih kosilnicah, ampak čisto pri dnu na gornji strani je en vijak in po se userje celo ohišje od pri kolice pri menjavi olja.

ps: pa priložena navodila za uporabo so nikakva, ne piše nič čas utekanja, kakovost olja.... pač kr neki.

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani vzel Alpino za enih 240€. Prej sem skoraj do polnoletnosti tiščal po vrtu eno Alko. Kakorkoli...za tiste pol ure ropotanja enkrat na 10 dni, po moje ni potrebno zmetat ne vem kakšne vsote.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 hours ago, smasher said:

Ne vem v čem je fora košare na kosilnici, to je samo za tiste ki majo 50m2 travnika. Če je trava že ene 20cm, košaro takok nafila. 

Okrog bajte menda ne bos mel 20 cm trave?

7 hours ago, smasher said:

čisto pri dnu na gornji strani je en vijak in po se userje celo ohišje od pri kolice pri menjavi olja.

Tja not privijacis koscek navojne palice (ali vijak) z luknjo v sredini, na katero je nataknjen gumi slauh... ...skozi le tega potem olje stece v posodo. Gre pocasi, ampak olja je max pol litra, teh stvari se pa itak lotis enkrat na dve, tri leta... ;) Veliko hitreje gre tudi, ce je olje toplo.

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Zok said:

Okrog bajte menda ne bos mel 20 cm trave?

Tja not privijacis koscek navojne palice (ali vijak) z luknjo v sredini, na katero je nataknjen gumi slauh... ...skozi le tega potem olje stece v posodo. Gre pocasi, ampak olja je max pol litra, teh stvari se pa itak lotis enkrat na dve, tri leta... ;) Veliko hitreje gre tudi, ce je olje toplo.

Ne res ne bo 20cm okol bajte,ampak tisto malo ko poreže kosilnica zmelje in zmeče pri strani vn se res nikjer ne pozna. Recimo kosilnica s košaro manj zmelje kot tiste s stranskim izmetom.

Ah, ker sem imel še večjo težavo pri drobilcu vej(ima dobih 100kg in ga ni tako enostavno nagnit kontra medtem ko dajaš kakšen nastavek na luknjo), sem 1x nabavil v leclerju pumpo za olje za mislim da 15€, pa večino izčrpam kar skozi odprtino za natočit olje, preostanek pa pol skozi tisto luknjo z nagnjeno kosilnico. 

(nism nek fen angleške trave, raje gledam marjetice kako rastejo in pol ko je res že grdo pokosim, dostikrat me oče prehiti ki ga bolj moti kot mene)

Sicer pa med drugim še vedno ohranjam pri življenju kosilnoco z UMO motorjem, mislim da je panonija letnik 1986 :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

37 minutes ago, smasher said:

Sicer pa med drugim še vedno ohranjam pri življenju kosilnoco z UMO motorjem, mislim da je panonija letnik 1986 :D 

:bounce:

V tistih romanticnih cajtih ko mi je edina skrb bila kdaj bo na TVju McGyver, sem okoli bajte porival takole cudo:

big_180504-182925-c66477.jpg.25d10a1ef3a1e665403cc4f04ef33c10.jpg

Hkrati je bil to tudi prvi motor z notranjim zgorevanjem, ki sem ga razdrl na prafaktorje - in potem tudi nazaj sestavil, ampak nekako ni vec vzgal (kaj pa sem pri 10 letih starosti vedel kako in kaj). Dandanes je ta stroka del moje sluzbe - sluzbe, v kateri pravzaprav neizmerno uzivam. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena opcija so še robotske. Ampak pri nas zaradi "zbiralcev nežlahtnih kovin" to vse skupaj nima smisla. 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm v bau danes kupu samohodno, el vžig, 4 brzine, večja oležajena kolesa, pleh ohišje, mulčer, koš, stranski izmet. Pali ko mina, frišna takoj v akcijo.

Cena 300€, firme še zdaj ne vem , važn da ma nosilec za pixsno .

5 let garancije za 300€.

Šel sm gledat iskro in tisto v lidl. Niti približek tega.

20190511_192223.jpg

20190511_194722.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, isarajli1 pravi:

Sm v bau danes kupu samohodno, el vžig, 4 brzine, večja oležajena kolesa, pleh ohišje, mulčer, koš, stranski izmet. Pali ko mina, frišna takoj v akcijo.

Cena 300€, firme še zdaj ne vem , važn da ma nosilec za pixsno .

5 let garancije za 300€.

Šel sm gledat iskro in tisto v lidl. Niti približek tega.

20190511_192223.jpg

20190511_194722.jpg

A to ti bo tvoja pol piksno pira dala not da boš ziher travo pokosil..... :lol1:.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, dr.looney pravi:

A to ti bo tvoja pol piksno pira dala not da boš ziher travo pokosil..... :lol1:.

 

Ne. Jaz njej. V plac na kosilnici mislim !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, isarajli1 pravi:

Ne. Jaz njej. V plac na kosilnici mislim !

:twak:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes sem tudi jaz privlekel domov kosilnico. Najbolj enostaven model od Honde... Upam, da bo mir par let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, ciciban pravi:

Evo, danes sem tudi jaz privlekel domov kosilnico. Najbolj enostaven model od Honde... Upam, da bo mir par let.

Na Moto Deluxe pa se vseeno z Wjem pripelji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!