Skoči na vsebino

Koliko kilometrov prevozim z Mitas pnevmatiko?


Snečer
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Navodila:

V posameznem vprašanju je možen 1 odgovor, odgovor je moč večkrat spremeniti (klik nazaj na anketo). Imena glasovalcev so javna. Dovoljen je samo opis vožnje, solo, v dvoje, poleti pozimi in način...vse ostalo, razna citiranja, jokanja, frustracije bo brisano!!

Če kdo smatra, da anketa ni pravilna lahko ustvari novo, svojo.

koliko kilometrov prevozim? (odgovore lahko večkrat spremenite, pod anketo klikneš "nazaj na anketo")  

32 članov je glasovalo

  1. 1. SF+ zadnja?

  2. 2. sf+ prva?

  3. 3. ToF prva?

    • 3-5 jurjev
      0
    • 5-7 jurjev
      0
    • 7-9 jurjev
      0
    • 9-11 jurjev
    • 11 in več
      0
    • ne vem
  4. 4. ToF zadnja?

    • 3-5 jurjev
      0
    • 5-7 jurjev
    • 7-9 jujrčkov :P
      0
    • 9-11 jujrjev
    • 11 in več
      0
    • ne vem
  5. 5. koliko prevozim s Terra Force prvo?

    • 3-5 jurjev
      0
    • 5-7 jurjev
      0
    • 7-9 jurjev
    • 9-11 jurjev
    • 11-13 jurjev
    • 13 in več
      0
    • ne vem
  6. 6. koliko tisoč km prevozim z zadnjo Terra Force?



Priporočene objave

Navodila:

V posameznem vprašanju je možen 1 odgovor, odgovor je moč večkrat spremeniti (klik nazaj na anketo). Imena glasovalcev so javna. Dovoljen je samo opis vožnje, solo, v dvoje, poleti pozimi in način...vse ostalo, razna citiranja, jokanja, frustracije bo brisano!!

Če kdo smatra, da anketa ni pravilna lahko ustvari novo, svojo.

 

Dami

 

 

 

 

 

 

 

 

S prvim setom sem naredil 12k+, z drugim pa 9k+, ko je sprednja dobila bulo in sem preventivno menjal.

Verjetno obkrožim zadnjo, ker bi tudi šlo čez 10k.

Pišem za zadnjo, ker prednja je po mertivah za 20k+.

Vožnja solo z zmerno prtljago in zmerno težo šoferja. Sama vožnja pa dinamična, vendar pretežno zaviranje z motorjem in brez naglih manevrov, veliko AC do v povprečju brzina 115kmh.

Motor Kawasaki z Wilbers vzmetenjem.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja 6100, prednja je še gor. Menjam takoj, ko je na indikatorju. Pobralo mi je sredino. Vozim vedno sama, brez prtljage. 

Gre, kolikor gre moj motor  Honda nc750s. Če bi na svetu biki samo ovinki, bi vozila samo v ovinke. Tako pa, grem tudi po ravnem :blush:.

P.s.: zadnja ( je nova)mi je zadnjič zdrsnila na zalivki in v dežju na prehodu ha pešce.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..oddal glas.

4-5kkm

motor: SS, 1000ccm 

stil vožnje: mešano. Večina km po regionalnih cestah lagano sportski...čez ovinke pa rad malo stisnem. Ni "ravninskega nažiganja", oz. "ON - OFF" vožnje.

vožnja v dvoje: ...odvisno od razpoloženja sopotnice.. s kakim kompletom gum veliko.... včasih malo.

obraba gume: odvisno od destinacije ...oz. od tipa asfalta ... ponavadi mi jo največ "poje" pod kotom kakih 30o ... na skrajnem boku jo po navadi malo ostane...včasih pa jo ostane tudi po sredini (če se večinoma vozim sam). 

Gumo menjam, ko povaljam indikatorje...ali pa mogoče še kako desetinko mm po indikatorjih.. (ko se indikatorji poravnajo z gumo)

Tlak: Solo 2,5/2,5 , ko so nove gume... nato postopoma, ko se guma obrablja,  (ko recimo skoraj dotaknem "grabljic" v profilu) višam tlak do 2,9bar (zadnja) ...prednja vedno 2,5bar.

S sopotnico 2,5/2,9 bar.

 

 

Še izkušnja od kolega:

SS motor 1000ccm, vozi izključno zelo hitro in samo po ovinkih (nič izletov...ravninskih voženj..itd)

... naredi cca 1600-2200km .  Tlak 2,2/1,9bar. Vedno sočasno menjani obe gumi.

 

 

Upam, da sem ti pomagal pri raziskavi  :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 7. 2018 ob 6:42, Zivnorc pravi:

Upam, da sem ti pomagal pri raziskavi  :D

 

meni ne (ker te podatke poznam), Sneci je bil malo skeptičen nad podatki, ki jih večkrat zapišem. Saj na koncu se bo dobilo neko povprečje.

Zanimivo pa je, da jaz na GTju (173konjev, 144nm, vsaj 50% v dvoje in ravninskih delov) naredim isto kilometrino z gumami kot na Z900 (125konjičev, nekih 100nm in 100% solo vožnja) tlaki pri obeh predpisan štandard 2,5 in 2,9. Ko mi pa gre guma h koncu, pa prvo spustim na 2,3 in zadnjo nekje na 2,7 mam boljši občutek. Enako počnem v hladnem.

Zimske vožnje dosežejo tudi do 1000 ali več kmjev manj na gumo kot poletne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še utemeljitev mojega glasu:

Če bi večino poti naredil po manj groben asfaltu, bi bila kilometrina morda tudi do 6k km, tako pa pade večina kilometrov po deloma zelo grobem asfaltu med Kočevjem in Dvorom in še to malo bolj dinamično od povprečja voznikov RT kravic (:whistle:), tako da kaj dosti več kot 4500km ne naredim, pa še to je indikator že kako desetinko poradiran. Na težjem motorju, kot je RT (260kg!), mitaska SF+ pri ožemanju kar trpi, pri meni še posebej prva, ki je po navadi že po dobrih 3500km ekstremno pobrana v smrekico in sem jo že nekajkrat menjal celo prej kot zadnjo, ki je bila še dobra za tisočaka kilometrov! Pa ne zaviram pozno v ovinek s prvo! Spodaj primer, kako jo radira spredaj na Dvorskih ovinkih. Do roba prva žal ne gre, začnejo prej cilindri radirati po asfaltu :naughty:

20150923_183224.thumb.jpg.70236fe9071c40bd3eb2b01c6d1801a9.jpg

Od kar je podmladek pri hiši je 95% voženj solo, tlak vedno 2.5/2.9 spredaj /zadaj

Vem pa da delajo določeni forumaši na enakem tipu motorju z Mitas SF+ tudi po 10.000km+......:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zx9r so zdržale prednja in zadnja cca enako, na 3 tisoč so bile zrele za menjavo, na indikatorjih so bile že malo prej. Zadnja lepo obrabljena enakomerno, prednja pa v strehico... mogoče prednja še bolj pobrana kot zadnja... To je bila vožnja brez nekega nažiganja po ravnicah, šparal ga pa ravno nisem. Za ta denar veliko muzike... in vredna zaupanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

nazalost sa SF+ nikad preko 4,500km.

Redovito izmedju 3,800km i 4,200km ( ako policije nema... ) 

Motor S1000R 

tlaki:

Na Tuono V4R sam vozio 2,3 / 2,5 

na S1000R hladnije temp 2,3 / 2,5

                    Toplije temp 2,5 / 2,9

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tako: 

Z zadnjo sem naredila 6100, s prednjo pa 10700 km. Cena nove zadnje je bila 86, prednje pa 70 eur, z montažo.

Obe gumi bi kateri drznejši šofer še nekaj km vozil, jaz sem menjala, ker se tako boljše počutim.

Zadnjo je pobralo po sredini, prvo pa po robovih.

Prci komplet sem dala gor maja, sedaj imam že obe drugi, naslednji mesec bom že menjala zadnjo.

Če bo šlo tako naprej, bom v eni sezoni menjala najmanj tri komplete gum.

Glede na to, da mi zadnja drži malo časa, bi morda morala razmisliti, da jo nadomestim s katero, ki ima tršo sredino.

 

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Cini mi se da anketa ima i jednu manu! 

Koraci prijedjenih kilometara su preveliki. 

npr. 3-5tkm je veliki razmak. 3-4tkm pa 4-5tkm itd. bi bilo mozda primjerenije. 

Ako se ne varam - anketa i statistika sto su detaljnije tim su tocnije. ili? 

I zasto nije moguce dati npr. 3 / 4 odgovora? Ako nisam vozio ToF prednju kako glasati?? 

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, kronik pravi:

Cini mi se da anketa ima i jednu manu! 

Koraci prijedjenih kilometara su preveliki. 

npr. 3-5tkm je veliki razmak. 3-4tkm pa 4-5tkm itd. bi bilo mozda primjerenije. 

Ako se ne varam - anketa i statistika sto su detaljnije tim su tocnije. ili? 

I zasto nije moguce dati npr. 3 / 4 odgovora? Ako nisam vozio ToF prednju kako glasati?? 

se strinjam, ampak to tak al tak ni pomemben podatek, ker jaz z zimsko naredim 4.500 s poletno pa tudi 5.500.

Zato, lahko vsak zapiše svoje mnenje v post. Torej kaj in kako on osebno, ostalih se ne komentira.

 

Kar pa se tiče izpolnjevanja in dokler @Codeinene uredi oziroma pove, kaj je moč in kaj ni, bo tako, da je potrebno oddati vse odgovore. Če se bo dalo, bo anketa taka, da bo nekdo lahko večkrat glasoval, ker pomeni, da se mu rezultat pobriše in obvelja tisti, ki ga je nazadnje kliknil.

Če prve Tof nisi vozil glasuješ kot jaz: ne vem. Tako vsaj trenutno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, ne da se za TerraForce glasovat, ker javi, da moram izpolniti tudi ostala polja... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DinDiin pravi:

Dami, ne da se za TerraForce glasovat, ker javi, da moram izpolniti tudi ostala polja... 

zlo enostavno, "ne vem" klikneš drugje

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

I tako..... nesto ste utihnuli!? 

 

Nego sta smo saznali iz ove ankete a da iz one prijasnje nismo znali? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, kronik pravi:

I tako..... nesto ste utihnuli!? 

 

Nego sta smo saznali iz ove ankete a da iz one prijasnje nismo znali? 

 

v bistvu nič, kar še nismo vedeli, ampak izgleda da bo ToF zadnja vsaj meni naredila tut čez 7kkm. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 6. 2019 ob 19:46, DAMI34 pravi:

v bistvu nič, kar še nismo vedeli, ampak izgleda da bo ToF zadnja vsaj meni naredila tut čez 7kkm. :D

 

meni je dubina profila na 1,4-1,6mm i nisam presao 4tkm :eek:  :hmm:

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja sprednja tof ima 1000 prevoženih, pa se ji sploh ne pozna, še je napis viden! ;) 

Zadnje pa še nisem menjal, ne še rs... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Rogerg pravi:

dami ... a drži pa isto kot sf+  al se ti zdi da manj?

to sem opisoval v Mitas temi.

Drži presenetljivo dobro za ST pnevmatiko. Meni je super za 2 osebi, kjer ima več prednosti kot slabosti.(napram SF+ in jo za 2 osebi in težje mopede bolj priporočam kot SF+)

Če govorim o filingu mi je za solo (samo o zadnji pišem) malce pretoga, pretrda, preodbijajoča napram SF+ (tlak 2,9-2,8) ampak ker se vozim precej v dvoje se mi ga ne da nižat (z 2,5-2,6 bi bilo optimum), ampak to je samo opis, ker imam raje trše vzmetenje, pa malce bolj mehkejšo pnevmatiko. Vsekakor če jo samostojno pulim na GTju potem se TC več vklaplja. Vendar se gre za zlorabo (vožnja brez razmišljanja koliko bom odprl iz ovinka).

Kar pa se tiče oprijema tako v mokrem, hladnem, spolzkem ga je absolutno dovolj in zanesljiv. Na SF+ edino več moči spraviš na zadnje kolo, preden se vklopi TC. Vendar so to tako male podrobnosti, da bo na GTju ostala kot "standard" oprema. Zadnja seveda.

Na Z900 pa bom ostal na SF+ verjetno. Zakaj, ker sem se tako navadil, pa sam se vozim, pa TCja nima in nimam neke nujne komponente podaljšat življenjsko dobo zadnje. Bi pa verjetno komot tudi s ToF oddelal vse.

V bistvu guma je čisto qul, oprijema dovolj, vse ostalo so bolj osebne preference. Tudi Angel GT je recimo super guma z širokim spektrom oprijema različnih podlag in temperatur, mi pa meni osebno ne ustreza preveč ker ima dokaj položno krivuljo če gledaš prerez, mi zato bolj ustrezajo mitaske. Včasih je pač težko nekaj pojasniti, zato se pretirano niti ne ubadam s tehnologijo in teoretičnim znanjem in vsemi parametri, veliko več pa z občutkom. Če mi sede in če se počutim fajn in če ustreza mojemu načinu vožnje, potem mi odgovarja. Je pa čisto možno da komu drugemu ne bo, ker ima drugačen stil, al pa ga drobnarije ki mene motijo, njega ne bodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ToF 2.9 bara - 3100 km, se 2mm profila od oka...

IMG_20190609_141053.jpg

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jucer prije djira sa ekipom jue bilo 1,4 -1,6mm.

600km kasnije ako je ostao 1mm!! 

Meni nista jasno :eek::eek::eek:
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, jvalant said:

ToF 2.9 bara - 3100 km, se 2mm profila od oka...

IMG_20190609_141053.jpg

Dami, motosvet influenser, je dobu kako super duper prototipno. Vidva s kronikom pa mu jebeta zgodbo.......

 

a se kej ve, kdaj pridejo endoro mere? 19col spredi, pa to? 

4 minutes ago, kronik said:

jucer prije djira sa ekipom jue bilo 1,4 -1,6mm.

600km kasnije ako je ostao 1mm!! 

Meni nista jasno :eek::eek::eek:
 

A si trd? Zakaj ti ne bi blo jasno? Daš gas in jo radira. Dami pač ne sešteje, de na dolgih furah in u dvoje vsi pelemo občutno manj potratno. Po domačih cestah pač nažigaš. Nekje sred grčije pač ne. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Kugelschreiber pravi:

Dami, motosvet influenser, je dobu kako super duper prototipno. Vidva s kronikom pa mu jebeta zgodbo.......

 

a se kej ve, kdaj pridejo endoro mere? 19col spredi, pa to? 

A si trd? Zakaj ti ne bi blo jasno? Daš gas in jo radira. Dami pač ne sešteje, de na dolgih furah in u dvoje vsi pelemo občutno manj potratno. Po domačih cestah pač nažigaš. Nekje sred grčije pač ne. 

pa zato jer mi racunica sa prijedjenim km nikako ne pase. Ok u tim km je bilo i jadranske magistrale koja u prosjeku smanji vijek za 1000km. 

A ocekivao sam barem 5,000-5,500km. Sada vise nisam siguran. 

I da bile su meni poznate ceste......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, kronik said:

pa zato jer mi racunica sa prijedjenim km nikako ne pase. Ok u tim km je bilo i jadranske magistrale koja u prosjeku smanji vijek za 1000km. 

A ocekivao sam barem 5,000-5,500km. Sada vise nisam siguran. 

I da bile su meni poznate ceste......

1.6mm profila pri 4k. Prevozil se 600 in je ostal se 1 mm profila.Se pravi 0.6mm v 600km = 1mm na 1000km. Imas se 1mm, to je 1000km priblizno, torej bos naredil 5500/5600km z ToF. Vsaj matematika stima....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bistveno vprašanje. Prej zradirate sredino ali boke? Pišete o nekih milimetrih, nič pa kje to merite...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, XTR pravi:

Bistveno vprašanje. Prej zradirate sredino ali boke? Pišete o nekih milimetrih, nič pa kje to merite...:hmm:

jaz sredina, oziroma senzor najbližji sredini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!