Skoči na vsebino

Big 3's


mladench

Pick one  

55 članov je glasovalo

  1. 1. Pick one

    • KTM 1290 Super Adventure S
      16
    • BMW R 1250 GS
      27
    • Ducati 1260s Multistrada
      12


Priporočene objave

Na daaaaleč se spogledujem z menjavo, so pa moje želje kar visoke :D sxa bi zamenjal za nekaj višjega in kaj, itak mi najnovejše najlepše. No pa me prevzame in sem že skoraj odločen, da bom, pa si premislim, češ butl, pa nauš tolk dnarja dajal za moped. 

Cene so visoke, pa se mi zdi, da še najlažje kupit. Za tako novo igračko bi skoraj vrjetno moral vzet kasko (ali pač?), potem so tu redni servisni stroški, kjer opazim, da so par sto €€ višji kot jih imam sedaj in na koncu še zanesljivost teh motorjev?

V vsaki temi nekdo jamra in skritizira. Hjaaa saj ponavadi je tako da, skritizira tisti, ki ga nima, hvali pa tisti ki ga ima... tako da si je težko ustvarit neko realno oceno kaj je res in kaj od teh znam kje bolje nabavit. Sicer pa za tak denar neb smelo bit zaj*bancije s temi mopedi.

Vem, najbolje je, sprobaš sam in si ustvariš oceno, če ti ni všeč prodaj naprej in sprobavaj dalje... sam tle je kar dosti €€ v igri.

Torej, kaj bi vi izbrali od teh treh? Vsi trije so mi všeč. KTM SA še nisem vozil, GS mi postal všeč po testni vožnji (videz ne toliko kot ostaledva), Duče pa lepotaaaaa :wub: Plusi in minusi iz vaše strani...

KTM 1290 Super Adventure S

BMW R 1250 GS

Ducati Multistrada 1260 S

 

saj vem, tu bom pljunil na karbid pa nakoncu vas itq nebom upošteval :naughty: ampak takele teme še ni, pa ajd... kaj bi če bi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sem glasoval, redi tu rejs je redi tu rejs.

Kaj mi je bilo všeč: powearr, pawaarr...... :D

Ok, citiral sem "ape" from  Grand tour. Ampak:

Ciklistika odlična, poraba zmerna, sedenje kjut, konji primerni. Še malce bolj kulturna beštjica od moje. Ma vse in še več. Servis na 15, ventili na 30, ker si iz LJ ti ni problem servisirat.

GS...mal plastičen mi izgleda, ampak sedi se tudi dobro, ne vem pa če (oziroma samo meni) agregat ponuja presežke.

Duče..jp, vizuelno in po opremi in po agregatu ok, vzdrževanje mi ni ok, ker je taljan mi tut ni ok

Ampak samo moje mnenje, mel bi itak vse 3.

ps. pa v bistvu niti niso tok dragi, kot je lahko drag en versače 1000 SE verzija, al pa kak drugi jurjak...sploh niso..

pss. jaz bi sicer glasoval za H2SX SE sam ga nimaš v izboru :D

psss. kaska nimam in ga nikoli nisem vzel

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, mladench said:

Na daaaaleč se spogledujem z menjavo, so pa moje želje kar visoke :D sxa bi zamenjal za nekaj višjega in kaj, itak mi najnovejše najlepše. No pa me prevzame in sem že skoraj odločen, da bom, pa si premislim, češ butl, pa nauš tolk dnarja dajal za moped. 

Cene so visoke, pa se mi zdi, da še najlažje kupit. Za tako novo igračko bi skoraj vrjetno moral vzet kasko (ali pač?), potem so tu redni servisni stroški, kjer opazim, da so par sto €€ višji kot jih imam sedaj in na koncu še zanesljivost teh motorjev?

V vsaki temi nekdo jamra in skritizira. Hjaaa saj ponavadi je tako da, skritizira tisti, ki ga nima, hvali pa tisti ki ga ima... tako da si je težko ustvarit neko realno oceno kaj je res in kaj od teh znam kje bolje nabavit. Sicer pa za tak denar neb smelo bit zaj*bancije s temi mopedi.

Vem, najbolje je, sprobaš sam in si ustvariš oceno, če ti ni všeč prodaj naprej in sprobavaj dalje... sam tle je kar dosti €€ v igri.

Torej, kaj bi vi izbrali od teh treh? Vsi trije so mi všeč. KTM SA še nisem vozil, GS mi postal všeč po testni vožnji (videz ne toliko kot ostaledva), Duče pa lepotaaaaa :wub: Plusi in minusi iz vaše strani...

KTM 1290 Super Adventure S

BMW R 1250 GS

DUCATI 1260s Multistrada (ta sploh še nima svoje teme na MS :hmm:)

 

saj vem, tu bom pljunil na karbid pa nakoncu vas itq nebom upošteval :naughty: ampak takele teme še ni, pa ajd... kaj bi če bi?

V to skupino bi se mogoce XR pasal ;)

Vzel pa ne bi nobenga od tega. Sem se pa v 2016 odlocal med Multistrado, Superduke GT in XRom. Pa se odlocil za XRa.

Med tvojimi opcijami bi se pa odlocil Multistrado.

Po visini sedeza ti vsi ustrezajo?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

@vuk76 XRu moram dat še eno šanso. Sem peljal novega testnega z 2000km pa nisem bil navdušen. Pred vožnjo sem bil čist zaljubljen, idealn motor, po vožnji (cca. 100km) pa ni bilo nekega waw efekta... tud od moje zadaj ne. Pri pospeševanju ni bilo pravega odziva gasa kot pri sxu, pri počasni vožnji skozi mesto nisem lih vedel al naj dam v višjo prestavo al nižjo. Nekam neenakomeren tek in tisteee vibracijeee pri 4000 al 5000 obratov, da po parih minutah vožnje pri takih obratih, dubiš mravljinčaste prste ?

Kolikor sem bral, se te vibracije odpravijo z menjavo gumic, pa nov je bil, zato tudi mogoče kako omejen z odzivnostjo gas ročke. 

Višine zicev mi pa ustezajo za mojih190cm. Vsaj BMW XR in GS. K sm se nazaj usedu na sxa, kt da bi šel iz fotelja na pručko :D

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, mladench said:

@vuk76 XRu moram dat še eno šanso. Sem peljal novega testnega z 2000km pa nisem bil navdušen. Pred vožnjo sem bil čist zaljubljen, idealn motor, po vožnji (cca. 100km) pa ni bilo nekega waw efekta... tud od moje zadaj ne. Pri pospeševanju ni bilo pravega odziva gasa kot pri sxu, pri počasni vožnji skozi mesto nisem lih vedel al naj dam v višjo prestavo al nižjo. Nekam neenakomeren tek in tisteee vibracijeee pri 4000 al 5000 obratov, da po parih minutah vožnje pri takih obratih, dubiš mravljinčaste prste ?

Kolikor sem bral, se te vibracije odpravijo z menjavo gumic, pa nov je bil, zato tudi mogoče kako omejen z odzivnostjo gas ročke. 

Višine zicev mi pa ustezajo za mojih190cm. Vsaj BMW XR in GS.

Nov je bil mogoce omejen na 9000 RPM. Drugih omejitev ne bi smelo bit. Vibracije se pa zmanjsajo po letniku 2017 z tezjimi utezmi; gumice so se menjavale letnikom 2015 & 2016. Je pa odvisno od tega koliko je kdo obcutljiv na te vibracije. So pa definitivno prisotne.

Jaz sem menjal iz FZ1 Fazer na XRa in je blo glih obratno...vlece ze skoraj od nule dalje v primerjavi z FZ1 Fazer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, mladench pravi:

Na daaaaleč se spogledujem z menjavo, so pa moje želje kar visoke :D sxa bi zamenjal za nekaj višjega in kaj, itak mi najnovejše najlepše. No pa me prevzame in sem že skoraj odločen, da bom, pa si premislim, češ butl, pa nauš tolk dnarja dajal za moped. 

Cene so visoke, pa se mi zdi, da še najlažje kupit. Za tako novo igračko bi skoraj vrjetno moral vzet kasko (ali pač?), potem so tu redni servisni stroški, kjer opazim, da so par sto €€ višji kot jih imam sedaj in na koncu še zanesljivost teh motorjev?

V vsaki temi nekdo jamra in skritizira. Hjaaa saj ponavadi je tako da, skritizira tisti, ki ga nima, hvali pa tisti ki ga ima... tako da si je težko ustvarit neko realno oceno kaj je res in kaj od teh znam kje bolje nabavit. Sicer pa za tak denar neb smelo bit zaj*bancije s temi mopedi.

Vem, najbolje je, sprobaš sam in si ustvariš oceno, če ti ni všeč prodaj naprej in sprobavaj dalje... sam tle je kar dosti €€ v igri.

Torej, kaj bi vi izbrali od teh treh? Vsi trije so mi všeč. KTM SA še nisem vozil, GS mi postal všeč po testni vožnji (videz ne toliko kot ostaledva), Duče pa lepotaaaaa :wub: Plusi in minusi iz vaše strani...

KTM 1290 Super Adventure S

BMW R 1250 GS

DUCATI 1260s Multistrada (ta sploh še nima svoje teme na MS :hmm:)

 

saj vem, tu bom pljunil na karbid pa nakoncu vas itq nebom upošteval :naughty: ampak takele teme še ni, pa ajd... kaj bi če bi?

versys 1000 SE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, mladench said:

Nekam neenakomeren tek in tisteee vibracijeee pri 4000 al 5000 obratov, da po parih minutah vožnje pri takih obratih, dubiš mravljinčaste prste ?

Testna Multistrada je mene razočarala. Moči "preveč" za na cesto (tri prestave so dovolj). Vibracij in "cukanja" pa tudi nisem pričakoval na takem stroju, kar pa ni zmotilo samo mene. Je pa res, da sem navajen na 4 valjne motorje.  Ta velikega Versys-a kupi. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med 2 in 4 je 3..tiger 1200 bi bil za tvojo višino.. sorry ker sem ga vtaknil sem noter .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, thumper pravi:

med 2 in 4 je 3..tiger 1200 bi bil za tvojo višino.. sorry ker sem ga vtaknil sem noter .. 

To kar omenjaš je pred 1 in 2......sory, ker smetim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med 2 cilindri in 4 cilindri so 3 cilindri ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj cloveka prcate z drugmi zadevami, ce je jasno izpostavil 3 flagshipe, ki  so najbrz najbolsi SUV motorji na trgu in za šankom najvec stejejo. 

ce bi dobu loterijski listek, z napisom zber enga od njih, ne smes prodat, mors met....ktm. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst, če bi meu dnar, bi si sigurn KTM-a kupu :huh:, BMW-jev ne maram :naughty:1810435429_KTM1290SAS.thumb.jpg.92f4d22759c6d04c10ac86eebd78a03e.jpg

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma versys je GRD, Triumph nič bolje, V strom nič posebnega, AT je še v mislih...

Jah a ni luštn k se prpelš na OMV s TOP mašino pa te gledajo k boga... men še mal ego pol zraste, da se še bolje peljem čez ovinke. Paše mi. Pa če si ga lahko trenutno privoščim, zakaj pa ne? (zato ker je vseeeno veliko € za en moped)

Drgač pa moj pogoj, da je v mojih očeh lep in da ima več kot 100KM. Višek moči samo zato, da se polno naloudan s tremi kufri in ženo, lahko kulturno vozim in ko potrebujem gas, se motor tudi kam premakne. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

 

zame vrhunec zgrešenega dizajna

Ja, toliko zgrešen, da je eden bolj prodajanih motorjev (kljub ceni!).

Kar se tiče izbora: Ducati.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, dlicen pravi:

Ja, toliko zgrešen, da je eden bolj prodajanih motorjev (kljub ceni!).

Kar se tiče izbora: Ducati.

prodaja se znamka, gska z dizajnom npr osebnih bmw vozil nima nič, avte delajo pa lepe

4valje mora met nad 1000,če ge na samo še elektronika vozi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med temi tremi definitivno GS.

Zanesljivost in servisna mreza meni veliko pomeni.

KTM cuka, MTS ne vem, najbrz tudi. BMW je uglajen.

Kateri najbolje drzi ceno pa tudi ni dvoma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, mladench pravi:

ma versys je GRD, Triumph nič bolje, V strom nič posebnega, AT je še v mislih...

Jah a ni luštn k se prpelš na OMV s TOP mašino pa te gledajo k boga... men še mal ego pol zraste, da se še bolje peljem čez ovinke. Paše mi. Pa če si ga lahko trenutno privoščim, zakaj pa ne? (zato ker je vseeeno veliko € za en moped)

Drgač pa moj pogoj, da je v mojih očeh lep in da ima več kot 100KM. Višek moči samo zato, da se polno naloudan s tremi kufri in ženo, lahko kulturno vozim in ko potrebujem gas, se motor tudi kam premakne. 

Vse si napisov!

Ofnaj mošnjiček pa najdražjega ubodeš z vso možno dodatno opremo najdražjega opremljevalca, pa si zmagal, brez da ljudi sprašuješ!

Na OMVju boš pa še zmeraj samo eden od prisotnih. Eni te bodo opazili, drugi sploh ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, raza pravi:

Vse si napisov!

Ofnaj mošnjiček pa najdražjega ubodeš z vso možno dodatno opremo najdražjega opremljevalca, pa si zmagal, brez da ljudi sprašuješ!

Na OMVju boš pa še zmeraj samo eden od prisotnih. Eni te bodo opazili, drugi sploh ne....

No tako, vidiš! Še ena potrditev, da če nabavim GS nebom nič kiksnil :D rabim potrditve :D 

@Snečer meni je pa ta asimetrija lih všeč. Na znamke pa tudi nisem "mahnjen". Kavbojke mam  iz Kika, majco pa iz lidla jbg :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, mladench pravi:

No tako, vidiš! Še ena potrditev, da če nabavim GS nebom nič kiksnil :D rabim potrditve :D 

@Snečer meni je pa ta asimetrija lih všeč. Na znamke pa tudi nisem "mahnjen". Kavbojke mam  iz Kika, majco pa iz lidla jbg :D 

Saj z gsko ne boš nič falil, samo si še premlad za tak motor :) pa cel kup težav si boš navlekel napram kawasakiju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, mladench pravi:

No tako, vidiš! Še ena potrditev, da če nabavim GS nebom nič kiksnil :D rabim potrditve :D 

@Snečer meni je pa ta asimetrija lih všeč. Na znamke pa tudi nisem "mahnjen". Kavbojke mam  iz Kika, majco pa iz lidla jbg :D 

Vidiš tako se do bemfle pride!

Kavbojke iz Kika, majco iz Lidla, v stanovanju pa žeblje v zid zabite, da cote gor visijo.

Naj se vidi raskoš. Saj oni na OMV ne vedo za žeblje.

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

Saj z gsko ne boš nič falil, samo si še premlad za tak motor :) pa cel kup težav si boš navlekel napram kawasakiju.

Glede na to, da v anketi ni Kawasakija je vprašanje samo, kateri od treh bo povzročal manj težav. Seveda pa je ob tem pomembno tudi, pri katerem bo najmanj težav z odpravljanjem težav...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vožnje in ostalega boš moral sam ugotoviti kaj ti najbolj ustreza. Med vsemi naštetimi se mi KTM vizualno še najbolj dopade. Všeč mi je tudi, ker jih ni na cesti kot GS-ov. Ne vem, motor ti mora biti vizualno všeč, da ko ga vidiš ti v srcu nekaj zapoje. :D 

 

P.S.: Če ne boš vzel kaska si vzami vsaj Vigota, ti motorji so kar magnet za nepridiprave. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Joker pravi:

Glede na to, da v anketi ni Kawasakija je vprašanje samo, kateri od treh bo povzročal manj težav. Seveda pa je ob tem pomembno tudi, pri katerem bo najmanj težav z odpravljanjem težav...

gre za to, da te kombi prej opazi, če imaš gsko in vsepovsod si izpostavljen, ko pa naletiš še na drage servise in nenavadne okvare pa postaneš zvončica :)

za neko hobi, turistično vožnjo v širši okolici je gska zgrešen nakup, razen če gre okoli sveta

Pravkar, J.a.m.e.s pravi:

Glede vožnje in ostalega boš moral sam ugotoviti kaj ti najbolj ustreza. Med vsemi naštetimi se mi KTM vizualno še najbolj dopade. Všeč mi je tudi, ker jih ni na cesti kot GS-ov. Ne vem, motor ti mora biti vizualno všeč, da ko ga vidiš ti v srcu nekaj zapoje. :D 

 

P.S.: Če ne boš vzel kaska si vzami vsaj Vigota, ti motorji so kar magnet za nepridiprave. 

a zdaj tudi ti to reklamiraš? :) da mu akumulator sprazni. tale Vigo je v "vsakem" članku o motorizmu, zadnjič je bil nek povsem splošen članek o navigacijah, nakar je vletel izven konteksta še Vigo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po uglajenem poprdavanju naokoli z SX-om in GS-om ti zna bit katoom malo kulturnega šoka. Enim je všeč, enim ni. Pelji se, preštej peneze, pokliči Vidovitega Milana in se odloči. Pol pa malo okol trgovcev in vidiš odziv. Če nekomu v hrbet mečeš 20k in se obnaša neresno, greš drugam. Simpl k pasulj.

Cukanje pa hja. To jamrajo samo on, k ne znajo kuplat ?

pred 3 minutami, raza pravi:

Kavbojke iz Kika, majco iz Lidla, v stanovanju pa žeblje v zid zabite, da cote gor visijo.

Mogoče se pa čoveku res samo iskreno jebe za cunje za vsakdanjo rabo? Meni se, popolnoma. Pa nimam žeblov v stenah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!