Skoči na vsebino

Ducati Multistrada 1260 (S, S D/AIR, PIKES PEAK, ENDURO)


DAMI34
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

PSX_20200315_162828.jpg.c17ebecd3046394cfa16abc93ddf8476.thumb.jpg.30a91652deabca19ecf3310f62887c38.jpg

Priporočene objave

 Motor je lep, napram GSki pravi dizajnerski dosežek

drag je, pretežek za moje pojme tudi, a to je posledica nerazumljivega povečevanja agregata, ki je itak premočen

če bi mi dali na izbiro GS ali MTS, vzamem MTS model pikes peak

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pikes pikes je hud .. pa niti ni tok drag ... ni glih enduro .. zadnja pnevmatika je 190/55/17 ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestni SUW. Lep pa k svina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

H2SX 25 jurjev

V bistvu so se vsi motorji bistveno podražili... predvsem zaradi naloudane elektronike :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 26 jurjev moped ma da dela u nulo ne pa da ti hoce pri 50 na uro v certi ketno utrgat,lep pa je,kot usa druga taljanska sara.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, luxsa said:

Za 26 jurjev moped ma da dela u nulo ne pa da ti hoce pri 50 na uro v certi ketno utrgat,lep pa je,kot usa druga taljanska sara.

A nima tretje? 

9 hours ago, maus said:

ZX10RR Perfomance letnik 2019 je dražji za cca 2 jurja ... pa še kufre si moraš sam kupt :dry: 

A se ga sploh dobi? Mend jih je blo sam 500, tolk de so wsbk homologacijo dobili. 

 

U bistvu je vecja ekskluziva ko panigare v4r

9 hours ago, maus said:

V bistvu so se vsi motorji bistveno podražili... predvsem zaradi naloudane elektronike :dry: 

 

Ki stane 7€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Kugelschreiber said:

A nima tretje?

Ima. Ampak a se bos v tretji vozil cez vas?

V cetrti pa zunaj, seste pod 100 pa nimas kaj rabit.

Bedarija, ja ima konjev kolikor hoces, ravno zato je pa kramp od motorja in se ne mores normalno vozit.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, krucymucy said:

Ima. Ampak a se bos v tretji vozil cez vas?

V cetrti pa zunaj, seste pod 100 pa nimas kaj rabit.

Bedarija, ja ima konjev kolikor hoces, ravno zato je pa kramp od motorja in se ne mores normalno vozit.

 

Nism vozu, ne vem kako je natribana,  kolk rpm ima pr 50, al pa pr 100.  Ker majo zdej vsi dragi motorji quickshifterje in autobliperje za u nizjo, jez ne vem kaj je tako silno tezko premaknt lev glezenj. Pa mi gre mal na organ, to cvilenje “ne morm it 30 u sesti” sploh ko se pogovarja o velikih, bol sportnih dvovalnikih. Kupte tmaxa. Vedno v pravi brzini. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Kugelschreiber said:

A nima tretje? 

Verjetn ma,ampak 50 se lohk peles pocas sam v drugi.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od ducetov sem pelu testne,monstra 1200,monstra 821 in supersporta in tamalo multistrado,od teh se mi najleps pele supersport najslabs pa monster 1200,ga tud zastojn ne bi mel, neuporaben v nizkih obratih ,samo za tiscat in tavelka multistrada je verjetno isti kurac,ne verjamem da je kaj bolj popeglana,morm ankrat probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kugelschreiber pravi:

A nima tretje? 

A se ga sploh dobi? Mend jih je blo sam 500, tolk de so wsbk homologacijo dobili. 

 

U bistvu je vecja ekskluziva ko panigare v4r

 

Ki stane 7€

Ne vem če se jih dobi .. jaz RR-ko mam :P 

Dobra elektronika stane malo več ... tudi do 1500 € , prav vtako tahude zavore ... kovane feltne itd itd .. moja RR-ka je bila za cca 5.000 € dražja od "navadne" R ... ko sesšetejš kaj je na moji več oziroma drugač, če bi hotu naloudat "navadno" R, bi stalo med 7-8 jurjev € ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, luxsa said:

Od ducetov sem pelu testne,monstra 1200,monstra 821 in supersporta in tamalo multistrado,od teh se mi najleps pele supersport najslabs pa monster 1200,ga tud zastojn ne bi mel, neuporaben v nizkih obratih ,samo za tiscat in tavelka multistrada je verjetno isti kurac,ne verjamem da je kaj bolj popeglana,morm ankrat probat.

Najprej probi, pa pol pametuj. MS se cisto lepo pelje pod nizkimi obrati (za dvovaljnika seveda).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, perry said:

Najprej probi, pa pol pametuj. MS se cisto lepo pelje pod nizkimi obrati (za dvovaljnika seveda).

O dukatista,usak svoja jajca hval,a misls da mam bemflna boxerja na 6 cilindrov, slabo beres,probal sem stiri razlicne ducete in 1200 je ista masina ko stara MS in ce je nova 50 procent bols se zmeri ni bohve kaj,sploh ne za ta denar,ciklistika je verjetno super, motor pa je verjetno se zmeraj naporen, bom probal vsekakor,ne se trest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, luxsa pravi:

Verjetn ma,ampak 50 se lohk peles pocas sam v drugi.  

lej, dvomim, da ima daljše prestavno kot SDGT. Po mojem bo tam tam. Z gtjem gre v 4 brzini normalno 55, kolikor pač vozim.

Da bi bila MTS skrpucalo in problem zaradi tega, dej no dej. In kogar moti bo pač menjal verižnik in problem rešen.

 

pred 1 uro, Snečer pravi:

ta bi bil zate, če že moraš gledat lahe, podoben cenovni rang in izjemno naloadan z elektroniko

2019-MV-Agusta-Turismo-Veloce-RC-SCS2.thumb.jpg.53701c12681c16c7c837393773f23fc8.jpg

g-000206-g_W2067564-bild-636796243946844805.thumb.jpg.dd7693a51df193f9be1ad491ae0176af.jpg

 

nevozno v dežju :P

poleg tega agregat 800 in niti nima kaj iskat v tej temi, razen če si ga dal kot primer lepote. Lep pa je ampak MTs ne zaostaja prav nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

Prišel sem točno do meje s HR , ko smo to čudo naložili na avtovleko.....

Pri tebi je že to dosti .. :ras:;)

A majo vsi ducatiji na 15k interval?

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, DAMI34 said:

ej, dvomim, da ima daljše prestavno kot SDGT. Po mojem bo tam tam. Z gtjem gre v 4 brzini normalno 55, kolikor pač vozim.

Da bi bila MTS skrpucalo in problem zaradi tega, dej no dej. In kogar m

Stari,mislm da z mopedom ni nc narobe,sam ne morem rect da je mogoce bols od mojga,to ne gre,ma je treba mal posrat.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, luxsa pravi:

Stari,mislm da z mopedom ni nc narobe,sam ne morem rect da je mogoce bols od mojga,to ne gre,ma je treba mal posrat.?

 o tem razmišlat, kter je boljš, je nesmisel. Se zapališ za enega, ga ubodeš in bo tvoj najboljš moped :P

Men se drugače ADV verzija dopade. (duče, da ne boš kake druge znamke mislil :D )

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, luxsa said:

O dukatista,usak svoja jajca hval,a misls da mam bemflna boxerja na 6 cilindrov, slabo beres,probal sem stiri razlicne ducete in 1200 je ista masina ko stara MS in ce je nova 50 procent bols se zmeri ni bohve kaj,sploh ne za ta denar,ciklistika je verjetno super, motor pa je verjetno se zmeraj naporen, bom probal vsekakor,ne se trest.

Mašina se trese, ne jaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Sej mamo internet, in ker sm prehlajen zavit na kavcu, mam cajt. 

 

Multistroodel 1260

1=2.466

2=1,764 

3=1,35

4=1.090

5=0.958

6=0.88

Superduk 1290

1  2,916

2.133

3 1.666

4 1.35

5 1.125

6 0.962

 

 

 

Ce jez to zastopim, je v menjalniku ktm skor marco krajsi. Ktm v tretji in duc v cetrti imata enako razmerje do prednjega veriznika, kjer je  duc spet marco daljsi. Veriznike ma 15/40, kar je 2,666, ktm pa ful krajsga, 17/38, kar je 2,235. 

 

Cifre sm guglal, in zanje ne jamcim. So pa nekako smiselne. 

 

https://motoperf.com/motorcycles/KTM-1290-Super-Duke-R-2014-9266

 

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/ducati/Ducati_Multistrada_1260_18.htm

 

 

 

 

 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajde... se dobimo, Multistrada, KTM 1290, GS, pa kdo zeli naj proba... na koncu pa naredimo skupen komentar. Dolocimo tri testnike, pa naj napisejo mnenja. Jaz posodim MS

1 minute ago, perry said:

Ajde... se dobimo, Multistrada, KTM 1290, GS, pa kdo zeli naj proba... na koncu pa naredimo skupen komentar. Dolocimo tri testnike, pa naj napisejo mnenja. Jaz posodim MS

Pa še nove Mitaske sem dal gor, bo cist primerljivo z Damijevim KTMom...

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, perry pravi:

Ajde... se dobimo, Multistrada, KTM 1290, GS, pa kdo zeli naj proba... na koncu pa naredimo skupen komentar. Dolocimo tri testnike, pa naj napisejo mnenja. Jaz posodim MS

Tu je test sedmih motorjev in sedem voznikov, Ducati je žal najslabši:

https://www.avto-magazin.si/moto/moto-testi/primerjalni-test-veliki-potovalni-enduro-motocikli-2018/

Tudi prodaja v Italiji kaže, da zanj ni zanimanja :naughty:

Ashampoo_Snap_2019_05.18_08h43m31s_001_.png.d8a655cdbdae2c532249a8afecb110bb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!